Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Görüşme Nokia CEO'su Stephen Elop ile yapılmış.
    Kendisi nokia nın ceo su olduğu halde s60 ın yarışı kaybettiğini söylüyor.
    Nokia Microsoft ile resmen anlaştı. Yeni nesil telefonlarında Windows Phone 7'ye yer vermeyi planlayan Nokia CEO'su Stephen Elop, "neden Android'i kullanmadınız" sorusuna "Google güçlensin istemedik" yanıtını verdi. Peki şimdi ne olacak? Nokia neden yıllardır arkasında durduğu Symbian'ı arkada bırarak Microsoft'la anlaştı?

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden biri olan Nokia, yıllar boyu birinciliğini kimseye kaptırmadı. Finlandiya’dan doğan şirket, kısa zamanda devleşerek dünyanın hemen her ülkesine birçok model telefonla ulaşmayı başardı. Şüphesiz Nokia, bir zamanların efsane ismiydi. Di’li geçmiş zaman dilimini kullanarak Nokia’nın durumunu anlatmamızın bir sebebi var elbette. Teknolojinin gelişmesi, beraberinde akıllı telefonları getirdi ve bilgisayarları cebe taşıyan bu cihazlar, telefon sektörünün geldiği son noktaydı.
    TELEFON ÜRETMEK YETMİYOR, YAZILIM DA LAZIM
    Nokia, akıllı telefon sektöründe çok geç kalan bir isim oldu. Apple, Samsung, LG gibi diğer dev firmalar sektörü iyi analiz edip son kullanıcıya ulaşmak için akıllıca hamleler yaptı. Apple, iPhone ile telefon üretmenin ötesinde kullanıcılarına sunduğu yüzbinlerce uygulamayla kullanıcılarını kendisine bağlamayı bildi. Şüphesiz Apple’ın adımlarını iyi irdelemek gerekiyor; zira Apple’ın akıllı telefon sektöründe attığı her adım, son kullanıcıyı kendine bağlamak içindi. SIM kartlarının bile standart SIM yerine Micro SIM’le çalışıyor olması, kullanıcıların SIM kartını diğer telefonlara taşımasının önündeki en büyük engeldi. Ancak Apple’ın elindeki en büyük güç, uygulamalardı. App Store’da iki hafta öncesinde 10 milyar indirilme rakamına ulaşan Apple, tüm iPhone ve iPad’leri kapsayan bu uygulamalarla telefon satışından daha çok gelir elde etti.
    ÜCRETSİZİ DE VAR 99 DOLAR OLANI DA
    Uygulamaların bir kısmı ücretsizken, büyük bir kısmı ise 0.99 dolardan başlayarak 99 dolara kadar çıkan fiyatlarla App Store’dan satışa sunuluyor. Ücretsiz uygulamalar için geliştiricilerden ücret istemeyen Apple, ücretli uygulamalarda ise fiyat etiketine göre fiyatın yüzde 30’unu komisyon olarak alıyor. Apple, her yıl yeni bir iPhone veya iPad çıkarsa da, uygulamaları tüm cihazlarında çalıştığından eski müşterileri üzerinden de para kazanmaya devam ediyor.
    PEKİ YA ANDROID
    Android telefonların sayısında ise ciddi artış göze çarpıyor. Google’ın geliştirdiği ücretsiz açık kaynak kodlu bu işletim sistemini başta Samsung olmak üzere, LG, HTC, Sony Ericsson gibi şirketler gerek telefonlarında, gerekse de tabletlerinde kullanmaya başladı. Android’in ücretsiz oluşu ve uygulama geliştiricilerin önünde bir engel olmaması üreticileri cezp ederken, uygulama geliştiricileri de sınırlara tabi olmadan dilediği yazılımı geliştiriyor.
    NOKIA VE N8 FACİASI
    Nokia, uzun yıllar boyunca Symbian işletim sistemiyle telefonlarını donattı. Ovi Store ile uygulamalarını kullanıcılarına ulaştırmaya çalışan şirket, Nokia N8 ile büyük bir sıçrayış yapmayı planladı. “Tarihimizde en çok ön sipariş verdiğimiz telefon” olarak adettiği N8, kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı için hayal kırıklığından öte bir şey olmadı. N8’in Türkiye ayağında lansmanının yapıldığı gün N8’i eline alıp, “Uygulamalar” sekmesine girmekle birlikte telefonun iki kez kilitlendiğine şahit olduk.
    Nokia Türkiye Müdürü Conor Pierce, hürriyet.com.tr’ye verdiği bir demecinde N8’lerin çok küçük bir kısmının “güç problemi” yaşadığını dile getirse de, N8 üzerine aldığımız yorumların hemen hepsi N8 aleyhineydi.
    NOKIA VE MICROSOFT RESMEN ANLAŞTI
    Yıllar boyu Symbian işletim sistemini savunan ve ona inanan Nokia, ilk ağızdan Symbian’ı geride bıraktığını ve yeni telefonlarında Microsoft’un Windows Phone 7 işletim sistemiyle yola devam edileceğini açıkladı. “Neden Windows yerine Android’i tercih etmediniz” sorusuna Nokia’nın CEO’su Stephen Elop’un verdiği yanıt düşündürücüydü: “Android ile birlikte Google’ın büyümesini istemedik.”
    İKİ DEV İKİ DEVE KARŞI
    Nokia, Microsoft’la anlaşarak yola devam etme kararı alırken, Google Android ile hızla büyümeye devam ediyor. Apple ise iPhone ve iPad satışları dışında App Store’dan indirilen milyarlarca uygulama ile gelirini hızla artırmayı sürdürüyor. Microsoft ortaklığının Nokia’a ne getireceği bilinmez; ancak akıllı telefonlarla birlikte taşların yerinden
    oynadığı artık gün gibi açık.

• arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum ama xda sitesi samsung ace destek vermeye başlamış.. direk bölüm bile yapmışlar sonunda..

lanet olası telefonum için hala koblo bekliyoruz...
  • Bu saatten sonra hala Symbian ı tavsiye ediyorsununuz anlamış değilim.
    İnsanlar burada tavsiye istiyorlar, o kadar para harcayacaklar, lütfen onları yalnış yönlendirmeyelim.

Arkadaşlar, kesinlikle symbian lı bir telefon almayın.
    Nokia microsoft ile anlaştı windows işletim sistemli nokia telefonlar sürecekler piyasaya.
    Bu saatten sonra Symbianlı telefon alırsanız elinizde kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyy
    Bu saatten sonra hala Symbian ı tavsiye ediyorsununuz anlamış değilim.
    İnsanlar burada tavsiye istiyorlar, o kadar para harcayacaklar, lütfen onları yalnış yönlendirmeyelim.

Arkadaşlar, kesinlikle symbian lı bir telefon almayın.
    Nokia microsoft ile anlaştı windows işletim sistemli nokia telefonlar sürecekler piyasaya.
    Bu saatten sonra Symbianlı telefon alırsanız elinizde kalır.

Nokia CEO'su Stephan Elop Symbian'dan en erken 2016 da desteklerini cekceklerini acikadi. Yani Nokia tarafindan Symbian guncellenmeye devam etcek.
  • Arkadaşlar kurtarma modundayken güncelleme yaparken aynı şekilde ekran kalıyor güncelleme yapmıyor.Herkeste oldu mu bu sorun?
  • @semender44 hocam saçma sapan uygulama yükledim tlfona çok yavasladı muhtmln trojan vb seylerden dolayıdr onu nasıl temizleyebilirm (: tskrler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulanıcıadım
    @semender44 hocam saçma sapan uygulama yükledim tlfona çok yavasladı muhtmln trojan vb seylerden dolayıdr onu nasıl temizleyebilirm (: tskrler şimdiden

en kestirme yol fabrika ayaklarına dön ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanap

Arkadaşlar kurtarma modundayken güncelleme yaparken aynı şekilde ekran kalıyor güncelleme yapmıyor.Herkeste oldu mu bu sorun?

yardım edecek arkadaş var mı?
  • günaydın,

bir sorum olacaktı sizlere,

seceneklerim arasında bu telefon da var ancak aklıma takılan birşey var.Dahili hafızasının diğer urunlere bakıldıgında düsük olması.Telefon kullanımında herhangi bir donma , takılma , menu gecisleri yavaslaması gibi problem yasadınız mı? - ve + larıyla önerir misiniz telefonu?

yanıtladığınızı varsayarak şimdiden teşekkür ederim,iyi günler.
  • Hafıza sorun olmuyor semender44 arkadasın paylastıgı bır program ıle bu alan buyutuluyor daha dogrusu prograları kart hafızasına tasıyabılııyorsun sıkıntı olmuyor 10 sayfa kadar once paylasım yapmıstı bır bak ıstersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baxı

Hafıza sorun olmuyor semender44 arkadasın paylastıgı bır program ıle bu alan buyutuluyor daha dogrusu prograları kart hafızasına tasıyabılııyorsun sıkıntı olmuyor 10 sayfa kadar once paylasım yapmıstı bır bak ıstersen

teşekkürler bakıyorum hemen,son olarak da herşeyiyle bakıldığında önerir misiniz telefonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulanıcıadım
    @semender44 hocam saçma sapan uygulama yükledim tlfona çok yavasladı muhtmln trojan vb seylerden dolayıdr onu nasıl temizleyebilirm (: tskrler şimdiden

S5830XXKPH sürümüne geçme zamanı gelmiş. Bu bütün hata ve eksikleri giderilmiş 2.3.4 gingerbread sürümü ve çok iyi olduğu söyleniyor. Eğer en temizi olsun diyorsan S5830XXKPH güncellemesi yap (iki sayfa öncesinde dosyası ve rootu ile yayınladım) üzerinede beğendiğin programları kur.
    Yok versiyon yüklemem diyorsan, SDMaid ve historyearser programları sistemtemizliği yapar. Ancak bir yere kadar tabi. Sıfırdan yükleme gibi olmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: ozanap
    Arkadaşlar kurtarma modundayken güncelleme yaparken aynı şekilde ekran kalıyor güncelleme yapmıyor.Herkeste oldu mu bu sorun?

Hızlı internet bağlantısı olan bir yerde deneyin. Güncelleme dosyası 150-200 MB boyutunda düşük hızda internet bağlantısında bunun indirilmesi zaman alıyor haliyle takilmalarda bundan oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's
    günaydın,
    bir sorum olacaktı sizlere,
    seceneklerim arasında bu telefon da var ancak aklıma takılan birşey var.Dahili hafızasının diğer urunlere bakıldıgında düsük olması.Telefon kullanımında herhangi bir donma , takılma , menu gecisleri yavaslaması gibi problem yasadınız mı? - ve + larıyla önerir misiniz telefonu?
    yanıtladığınızı varsayarak şimdiden teşekkür ederim,iyi günler.

Arkadaşların önerdiği benim yazdığım program ile bir nebze çözüm bulunabilir ancak androidin doğası bu herşey karta taşınmıyor. Hafıza derken takılmayıda sorduğuna göre bence sürçilisan olmuş asıl sorduğun RAM sanırım. Ram düşük bu oyunlarda büyük uygulamalarda hd lerde sorun yaparmı diyorsun sanırım.
    Böyle bir sorun yaşamış kimseyi duymadık. Ancak şunuda eklemek lazım live wallpaper kullanınca menügeçişleri program yükleme süreleri sistemin genelindeki akıcılık hissedilebilir bir yavaşlama gösteriyor. Tabi bu kullandığınız live wallpaperin türüne göre değişir. Ama düz resim wallpaper kullanırsanız böyle bir sıkıntı yok. ACE ramdan ziyade çalıştıramadığı programlar uygulama ve oyunlar ekran çözünürlüğü yönünden sorun çıkarır. HD oyunların bazılarını oynayabilirken bazılarını oynayamazsın. Üst sınıf android telefonlarda HD çözünürlükte filmleri izleyebilirken ACE'de izleyemezsin.

Mesajlarım bin kere silensede bin kere söyleyecem. ACE'yi diğer herhangi bir telefondan öne çıkaran hiçbir özelliği yoktur. Ayrıca android batarya kullanımı yüzünden diğer bütün sistemlerden geridedir. Androidin en iyisinin bataryası 1 gün gider. Bunun için hangi android modelini aldığınızın fazlaca bir önemi yoktur.

• semender44 teşekkür ederim ilgin ve cevapların için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

Kulaklık arayışıma EP-630i ile son verdim. iPhone için olduğundan mikrofonu çalışmaz diyordum ama o da çalışıyor. Ses gayet güzel ve temiz. Mikrofon üzerindeki tuş hem duraklatmaya hem de şarkı değiştirmeye yarıyor. Bana göre tek eksiği, kablosunun simetrik olması. İlgilenenlere duyurulur.

Hocam nerden ve kaç liraya aldınız kulaklığı?

Mikrofon çalışmaz diye almaktan çekiniyordum bu kulaklığı, sayenizde ben dahil, eminim bir çok insanın aklındaki şüpheyi giderdiniz teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy
    Nokia CEO'su Stephan Elop Symbian'dan en erken 2016 da desteklerini cekceklerini acikadi. Yani Nokia tarafindan Symbian guncellenmeye devam etcek.

Sen Windows XP işletim sistemli bir Laptop mu alırsın? Windows 7 işletim sistemli bir Laptop alırsın?
    Başta Samsung olmak üzere, LG, HTC, Sony Ericsson gibi şirketler gerek telefonlarında, gerekse de tabletlerinde Android kullanmaya başladı. Android’in ücretsiz oluşu ve uygulama geliştiricilerin önünde bir engel olmaması üreticileri cezp ederken, uygulama geliştiricileri de sınırlara tabi olmadan dilediği yazılımı geliştiriyor.
    Bu güne kadar adam gibi bir uygulama çıktımı symbian a?
    Ayrıca Symbian ı 2016 ya kadar (4 yıl daha) destekliyorlar çünkü hala symbian dan para kazanmaya çalışıyorlar.
    Symbian ın miadı dolmuştur.

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

O kadar yenilemeye rağmen halen yavaşsa Symbian terkedilmeli. Android en iyi gelişmiş hazır seçenek olarak görünüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Silverlight7

Her ay kameraları 0.1 megapixel arttırıp yeni model diye sunarlarsa olacağı buydu.

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

Nokia Anroid'e geçmedikçe yada daha evrensel bir sistem geliştirmedikçe (ki bu saatten sonra geliştirse de tutmaz)pazarın en sonuna gerilemeye mahkumdur. Eskiden en yenilikçi mobil üreticiydi, şimdi en geri zihniyetle itinayla banelleşmiş şeyleri tekrarlıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: MuradinBronzeBeard

Symbianla Nerye Kadar..

quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

Nokia sadece dış görünüşü değiştirir. İçi her daim aynı kalır.

• Arkadaşlar, daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama ben söylemeden geçemem.

*Bazı kutulardan hafıza kartı çıkmıyormuş, ki benim kutudanda çıkmadı. Eski kartımı kullanıyorum.
    *Telefon iki adet arka kapak ile geldi. Biri siyah biri beyaz.
    *Kulaklık kalitesiz. İnsan o kulaklıkları kutuya koyup göndermeye utanır yani, o derece.
    *Slide Me kullanıyorsanız eğer, arada bir uygulama yöneticisinden girip slide me'ye ait verileri temizlemenizi tavsiye ediyorum. Telefonun kendi hafızasında depoladığı yaklaşık 60Mb'lık bir veri temizliği yapıyor ve kullanım için güzel bir alan oluşturuyor. Nedendir bilmiyorum, Slide Me'de dolaşırken (program kurmasam dahi) çok fazla veriyi kaydetmiş. Temizlikten sonra telefon hafızamdaki kullanım miktarı 73 Mb'a düştü, 100 küsür Mb boş alan var şimdi.
    *Ana menüdeki uygulamaların yerlerini değiştirebiliyorum. Fakat telefonu kapatıp açınca kafasına göre sıralama yaptığını görüyorum. Önceleri rahatsız ediyordu fakat artık pek önemli birşey değil benim için.

Telefonu tavsiye edebilirim. Almadan önce yukarıda sıraladığım maddeler belki almayı düşünenler için faydalı olabilir.

• Arkadaşalr bazı programlar arkada sürekli çalışıyor ben kullanmasam dahi. Mesela WhatsUp, haberler, eposta gibi. Bunları tamamen durdurmanın bir yolu yokmudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

Kulaklık arayışıma EP-630i ile son verdim. iPhone için olduğundan mikrofonu çalışmaz diyordum ama o da çalışıyor. Ses gayet güzel ve temiz. Mikrofon üzerindeki tuş hem duraklatmaya hem de şarkı değiştirmeye yarıyor. Bana göre tek eksiği, kablosunun simetrik olması. İlgilenenlere duyurulur.

Hocam nerden ve kaç liraya aldınız kulaklığı?

Mikrofon çalışmaz diye almaktan çekiniyordum bu kulaklığı, sayenizde ben dahil, eminim bir çok insanın aklındaki şüpheyi giderdiniz teşekkürler :)

hepsiburada'dan aldım. Fiyatı 72 TL. 50 TL'lık indirim çekim olunca daha rahat riske girdim tabi. Bende çok araştırdım. Hem mikrofonlu hemde müzik dinlemek için iyi bir şey arıyordum. Kendi kulaklığı bu konuda başarı değil maalesef. Gürültülü bir yerde müzik dinlemek mümkün olmuyor.

Herhalde iPhone daha çok dikkat çeker diye o şekilde reklam yapıyorlar. Yorumlarda, mikrofonun Nokia telefonlarla da çalıştığı yazıyordu. Ben de yazanların yalancısıyım.

• Keşke bu tel yerine teknosadan 750 TL'e motorola milestone alsaydım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyy

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

Sen Windows XP işletim sistemli bir Laptop mu alırsın? Windows 7 işletim sistemli bir Laptop alırsın?
    Başta Samsung olmak üzere, LG, HTC, Sony Ericsson gibi şirketler gerek telefonlarında, gerekse de tabletlerinde Android kullanmaya başladı. Android�in ücretsiz oluşu ve uygulama geliştiricilerin önünde bir engel olmaması üreticileri cezp ederken, uygulama geliştiricileri de sınırlara tabi olmadan dilediği yazılımı geliştiriyor.
    Bu güne kadar adam gibi bir uygulama çıktımı symbian a?
    Ayrıca Symbian ı 2016 ya kadar (4 yıl daha) destekliyorlar çünkü hala symbian dan para kazanmaya çalışıyorlar.
    Symbian ın miadı dolmuştur.

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

O kadar yenilemeye rağmen halen yavaşsa Symbian terkedilmeli. Android en iyi gelişmiş hazır seçenek olarak görünüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Silverlight7

Her ay kameraları 0.1 megapixel arttırıp yeni model diye sunarlarsa olacağı buydu.

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

Nokia Anroid'e geçmedikçe yada daha evrensel bir sistem geliştirmedikçe (ki bu saatten sonra geliştirse de tutmaz)pazarın en sonuna gerilemeye mahkumdur. Eskiden en yenilikçi mobil üreticiydi, şimdi en geri zihniyetle itinayla banelleşmiş şeyleri tekrarlıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: MuradinBronzeBeard

Symbianla Nerye Kadar..

quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

Nokia sadece dış görünüşü değiştirir. İçi her daim aynı kalır.

Arkadaşım S40 da Symbian'dır unutma. Nokia giriş seviyesi telefonlar ürettiği sürece Symbian olacaktır. Alıntılar yaparak insanların Android'e geçtiğini göstermişsin bende Android'den Symbian'a geççem. Sebebi kısa giden sarj süresi, telefon fonksyonlarının yetersiz olması, telefondaki uygulamaların kendi kendine açılıp durması ve internete bağlandığım anda arka planda veri gönderip almaya çalışması. Tamam Android'de çok uygulama var, uygulamalar kaliteli bu nedenle Android kullanacaksam tablet kullanmayı tercih ederim.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.