Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acede yüklü gelen kısıtlı bir android markettir samsung tarafından hazırlanan bu market hiçbir işinize yaramaz gerçek marketi açmak için şu işlemi uygulayın;

quote:

(Bütün bu işlemlere başlamadan önce mutlaka bir gmail hesabınızın olması lazım.İstenen kısımlarda bu hesabınızı girmeniz gerek)
    telefonunuzun arama menüsüne girip *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Karşınıza gelecek listeden ECT 'yi seçeceksiniz.Bunu onayladıktan sonra telefonunuz kendiliğinden kapanacak ve kısa bir süre sonra kendiliğinden açılacak ve artık android market ve youtube açılmış olacak telefonunuz ingilizce olarak açılacak.Telefonunuzu türkçe yapmak için settings>language and keyboard>choose language kısmına girip türkçeyi seçeceksiniz.Artık herşey tamam marketi ve youtube' yi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.BU İŞLEM ROOT DEĞİLDİR.DOLAYISIYLA GARANTİYİ BOZMAZ ve GERİ DÖNÜŞLÜ BİR İŞLEMDİR.Bu işlemi geri döndürmek yani marketi ve youtube'yi kaldırıp cihazı ilk günkü gibi yapmak istiyorsanız *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Bu defa ECT'yi değil TUR'u seçin ve onaylayın.Cihazınız kendiliğinden kapanıp açılacak ve açıldığında market youtube ve sizin yüklediğiniz bütün uygulamalar silinecek sadece galerinizdeki resim ve video gibi şeyler kalacak.(BÜTÜN AYARLARINIZ DA KUTUDAN İLK ÇIKTIĞI GİBİ OLACAK.)

quote:

Orijinalden alıntı: srgn03

Arkadaşlar, bende Sony Ericsson x10 var. Abimde Samsung galaxy ace var.

Ace'de Market uygulamasının adı S-Market olarak geçiyor ve programın arayüzü farklı bendeki Marketten.

Ayrıca ben market.android.com'dan yükleme yapıyordum. Bugun ace ile bunu deneyecektik. Markete giriş yaparken kredi kartı bilgileri falan istendi Ace'de. Ben market'e giriş yaparken hiç öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. İsteğe bağlı da değil yani, kredi kartı bilgilerini yazmazsan ilerleyemiyosun.

Samsungda S-Market olarak gördüğümüz diğer telefonlardaki Market'den farklı mı ? Öyleyse benim telefonumdaki Market'i nasıl bulabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellbutcher00096 -- 9 Haziran 2011; 22:41:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yeni alacaklar için genel olarak yazayım, ses kalitesi 5800'den kötü.

Evet, 5800'dan buna geçen bi' arkadaş da söylemişti. Xpress Music kalitesi var 5800'da. Ayrıca stereo hoparlör.
  • mobil tv uygulaması varmı ? htc desirede varmı?
  • Slm arkadaslar telefon 72O p filmleri oynatirken cok zorlaniyor donanim mi yetmiyor acaba yoksa benim kulllandigim rockplayer da mi
    sorun var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emilll

Slm arkadaslar telefon 72O p filmleri oynatirken cok zorlaniyor donanim mi yetmiyor acaba yoksa benim kulllandigim rockplayer da mi
    sorun var ?

kardeş sen ne ettin telefon HTC desire değilki oynatsın, 600 mb filmi bile oynatıyor ama onda bile bazen sorun çıkarıyor fazla zorlama telefonu. 720p tabi sorun çıkarır, işlemcisi desteklemediği için
  • quote:

Orijinalden alıntı: emilll

Slm arkadaslar telefon 72O p filmleri oynatirken cok zorlaniyor donanim mi yetmiyor acaba yoksa benim kulllandigim rockplayer da mi
    sorun var ?

çözünürlüğü 320x480 yap bak nasıl oynatıyor ayrıca telefom 1080p mkv dosyalarını bile oynatıyor al yazı vs herşey var (ama tabi ıkına ıkına ) daha fazla fantazi yapmaya gerek yok zaten telefonun 320x480 bundan fazlasını telefonda göremezsin
  • 2-3 gündür HTC desire ve ace S5830 yorumu okumaktan başıma ağrılar girdi,yazanların ellerine okuyanların gözlerine sağlık...
    bana bi yol gösterin 4-5 güne kadar alcam karar veremedim,
    1- sarj konusunda 2 side aynı heralde öylemi??çözümleride varmış her 2 sindede aynımı bu çözüm?
    2- 2 side mobil tv uygulaması desteklermi? desteklemiyosa almanın manası yok çünkü önceliğim tv izlemek (google dan bakıyorum destekleyen tellere ama 2 side yok bööle bi tel de bu uygulama nası olmaz gercekten yokmu?
    (lütfen kesin olarak bilenler buna cvp versin boş yere para verip uğraşmıyım)
    3- Zaten diğer özellikler bnm için extra oluyo fazla internet kullanmam( avea ya geçcem aylık 1 Gb olana, aveda 3 Gmi?? interneti hızlımıdır diğerlerine oranla?
  • quote:

Ayrıca benim alacağımda telpa garantili arkadaşlar bir ara teknosadan alanlar sorun yaşıyordu telpada sorun olur mu ? 2 kapaklı değilmiş kutu içi sordum
    Ben gün içinde çok sık msjlaşırım. Wifiyi ev ağı iş yer i ağı burger ağları farketmeden sorunsuz çalıştırıyor mu? Fotoğrafını kullanacam ki gayet güzel çekiyor. Videosu idare eder. Word excell dökümanlarını kullanacam. Belki 3 5 oyun indiririm değişik programlar indiriririm? 2 gün gitse sarjı bu kullanıma çok iyi olur. 3g net paketi alırım belki, gün içerisindede en fazla 1 saat kullanırım ihtiyaç olduğu takdirde. Temelde tüm özelliklerini kullanacam yani yeter ki sorun çıkarmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sportifsan -- 10 Haziran 2011; 0:28:40 >
  • telefonda marketi açmak için ect seçmiştim bu halde kies'e bağladım güncelleme yaptı falan. sonra markette çoğu uygulama bulunmaz oldu. örneğin ebuddy işcep vs. bu sorunu nasıl çözebilirim.
  • arkadaşlar root etmek yada rom yüklemek garantinizi bozmaz... zaten yazılımsal bir gatantisi yoktur yani istediğin kadar rom yükle donanıma kendiğilinden bişey ldumu garantisi devam etmektedir.. örnek vrmek gerekirse kendliğinden pil patlamadı mikrofonun birden calışmaması vs vs

başıma geldi oradan biliyorum samsung brick ettiğim tlefonu tamir edemedi... bende başka biyee yaptırdım hala garantisi devam ediyor. donanımın...
  • 2-3 gündür HTC desire ve ace S5830 yorumu okumaktan başıma ağrılar girdi,yazanların ellerine okuyanların gözlerine sağlık...
    1- sarj konusunda 2 side aynı heralde öylemi??çözümleride varmış her 2 sindede aynımı bu çözüm?
    2- 2 side mobil tv uygulaması desteklermi? desteklemiyosa almanın manası yok çünkü önceliğim tv izlemek (google dan bakıyorum destekleyen tellere ama 2 side yok bööle bi tel de bu uygulama nası olmaz gercekten yokmu?
    3- Zaten diğer özellikler bnm için extra oluyo fazla internet kullanmam( avea ya geçcem aylık 1 Gb olana, aveda 3 Gmi?? interneti hızlımıdır diğerlerine oranla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: couldi

quote:

Orijinalden alıntı: _Tılsım_

quote:

Orijinalden alıntı: couldi

quote:

Orijinalden alıntı: _Tılsım_

merhaba arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyorum da flash desteği olmadığını duydum bu bir sorun teşkil ediyor mu? Facebook ve youtube da videoları izleyebiliyor musunuz?

flash geliyor bunu baştan söyleyeyim ayrıca facebook ve youtube videolarında en ufak problem yaşamadım

Hmm teşekkürler cevap için kardeşim memnun musun telefondan genel olarak nasıl bir telefon?

1-2 ufak tefek sıkıntı dışında memnunum. sen de incelediğin için farketmişsindir şık bi telefon elde güzel duruyor. kamerası kişisel bir görüş ama ben memnunum başarılı iş çıkarıyo. yukarda da fotoğraf örnekleri koyanlar var.senin için farkeder mi bilmiyorum ama radyosu çok temiz çekiyo en ufak cızırtı yok. önceden nokia 5800 vardı onun parazit yaptığı yerlerde en ufak cızırtı olmadan yürütüyor programı ama ufak bi kıllığı var sadece 4 kanal kaydediliyo ya da ben daha fazla kaydedilecek bir yer bulamadım oyun ve program konusunda android diyorum. uygulamalarda performansı sağlam. 1-2 oyunda kasma yapıyo ama o da nadir. bende market yoktu ama bu konunun başında nasıl yükleneceği anlatılıyo.gerçi markete ihtiyaç da duymazsın. gerekli uygulamaların hepsini hem burdaki başlıklarda hem de applanet gibi uygulamalarla bedavaya bulabiliyosun.( applanet şu an çalışmıyo ama çok yakında yeniden çalışır hale gelecek). piyasada bu parada daha iyi telefon yok rahatlıkla söyleyebilirim. şarj konusu sıkıntı ama bütün android telefonlar için böyle. bende 3g açıkken kesinlikle 1 gün gitmiyordu onu kapattım nete girmek istediğimde açıyorum şimdi 1 gün gidiyor. diğer telefonların başlıklarını da incelersen onların da böyle olduğunu görürsün. ben bir de ram biraz daha fazla olsa iyidi diyorum çünkü sürekli ne kadarı kullanılıyor diye kontrol ediyorum bütçen bu kadarsa ve şarjı dert etmeyeceksen al derim. şarj canımı sıkar diyorsan o zaman andorid almayı ertele derim. ilerde yedek daha gelişmiş pil gibi şeyler piyasaya çıkabilir o zaman daha alınabilir derim. bütçeyi daha yuları çekebilirim dersen hepsiburadada htc desire z 800küsüre satılıyo ona bakabilirsin ama ondan da ziyade 1000 liraya lg optimus black ya da samsung galaxy si zorla derim.. başka bi sorun varsa cevaplayabilirim

arkadaşım birde çekim kalitesi ile ilgili bir skıntı yaşadınmı çekim kalitesi nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi
    arkadaşlar root etmek yada rom yüklemek garantinizi bozmaz... zaten yazılımsal bir gatantisi yoktur yani istediğin kadar rom yükle donanıma kendiğilinden bişey ldumu garantisi devam etmektedir.. örnek vrmek gerekirse kendliğinden pil patlamadı mikrofonun birden calışmaması vs vs
    başıma geldi oradan biliyorum samsung brick ettiğim tlefonu tamir edemedi... bende başka biyee yaptırdım hala garantisi devam ediyor. donanımın...

Waaay bilo hoşgeldin mi diyelim, geçmiş olsunmu?
    Yeni rom çıktı yükleyekmi?

quote:

Orijinalden alıntı: antonio80
    2-3 gündür HTC desire ve ace S5830 yorumu okumaktan başıma ağrılar girdi,yazanların ellerine okuyanların gözlerine sağlık...

1- Şarj konusunda ikiside aynı değil, desire pili biraz daha zayıf ikisindede bir günü anca aşarsın. Şarja takılı kullanırım dersen ace şarja takılı iken uygulama çalıştırdığında bi güzel ısınıyor kışın el sobası niyetine. (Desire'yi bilmem ancak android sistem aşırı güç tükettiğinden hepside bataryaya yüklenir ve ısıtır) Burada desirenin şöyle bir üstünlüğü varki 45 TL gibi bir fiyata daha performanslı batarya satın alabilirsin (orijinal olanını bulmalısın tabi vereceği performans normal süre üstüne 4-6 saat kadar) ACE için henüz böyle bir batarya yok. Geri kalan yazılımsal çözümler o uygulamayı kapat, bunu çalıştırma telefona elini sürme'den ibaret. En feriştahı +6 veya 8 saat kazandırır. Tabi bu süreleri bekleme olarak algılamalısın. Android cıss el sürmeyecen bekleyecen.

2- Mobil TV her ikisindede yoktur. Android için SBP TV vs gibi uygulamaları her ikisindede kullanarak ancak internet üzerinden (wifi ile akıcı operatör interneti üzerinden takıla takıla çalışır) Türkiye'deki üç beş kanalı izlemen mümkün. Ancak senin ihtiyacını karşılamaz, çünkü her iki telefondada bu halde 2 saat içerisinde batarya sizlere ömür olur.

3- İnternet hızı paket türüne ve şebekenin gücüne göre değişir. Avea 3g amma şehir merkezinde ikamet etmiyorsan avea internet için vereceğin paraya yazık olur çünkü avea ve hız biliyorsun zıt kelimeler bunlar.

Anlattıklarına binaen her ikiside işine yaramıyacak. Android sistemlerde alayında batarya bir bela. 1 GHZ işlemci var oyun oynayamıyorsun, internet vs var kurcalıyamıyorsun, çünkü zart diye batarya bitiyor. ACE ve Optimus 2X kullandım batarya aynı. HTC lerin batarya şöhreti dahada kötü. Ben androidden vazgeçtim bile. Android yüzünden yeni telefonumu bile kurcalamaya korkuyorum, aha pil bitecek korkusu içimize işlemiş. Bence ACE veya HTC senin beklentilerini karşılamaz ama tabi sen bilirsin.

PROTESTO EDİYORUM.

Samsung iyice işin cılkını çıkarmış bir vaziyette. :D Önce ortadoğu kökenli bir cracker sitesine resmi yazılımı sızdırdı deniyordu (hatırlayın ilk gingerbread romunu tsar3000 yayınlamıştı) tabi konu hakkında bilgisi olan kimse yemedi, o yazılımı nasıl geliştireceklerini bilmiyorlardı veya uğraşmak istemediler tsar3000 ve samfirmware rus crackerleri resmen versiyon yazdı. kies üzerinden SER güncellemesi yapılırsa iki korsan sitede yayınlanan ve geliştirilen KPE versiyonu samsungun resmi sitesinde standart yazılım olarak dağıtılıyor hemde noktası virgülüne aynı. Ayıptır iki satır kod bari açılışı eng yapaydınız onuda geçtim o saçma rusça programları kaldıraydınız. Şimdikte cyanogen mod takımına custom rom geliştirsinler diye alenen ve resmen galaxy S2 göndermiş. Gülermisin ağlarmısın google root yüzünden yapmadığını bırakmasın üretici rootu icat eden adamlara yazılım geliştirsinler diye bedava telefon versin. Koskoca samsung'da yazılım geliştirecek mühendis yokmuymuş acep. İlginç, hatta ayıp.
    Birde sizin yerinize protesto ediyorum, bari yanında birde ACE hediye edelerdide gençler onuda aradan çıkaraydı. Zamanında çok yüklendiler ACE kullanıcıları cyanogen takımına adamlar cevap bile vermedi.Boşuna değilmiş, adam kıytırık kullanıcıyı kaale alırmı bizzat samsungdan haracını kesmiş. Tahminim samsung ceosu küçükbir beyin sarsıntısı geçirmiş, yoksa böyle garip bir gelişmenin izahı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 10 Haziran 2011; 12:27:19 >

• semender44

Sormamda bir sıkıntı yoksa ne aldınız antroid mi smbian mı karar veremiyorum bir aydır telefonsuzum arkadaşların bu yorumları sayesinde telefon alamadım
    yada ne önerirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: vassago111

telefonda marketi açmak için ect seçmiştim bu halde kies'e bağladım güncelleme yaptı falan. sonra markette çoğu uygulama bulunmaz oldu. örneğin ebuddy işcep vs. bu sorunu nasıl çözebilirim.

yok mu derdime bir çare???
  • Bu arada yanlış bilgi vermiyelim. 3g Mobil Tv desteklediği yönünde bazı sitelerde yazıyor. (telefon özellikler bölümünde) Ancak bir sürü forum gezdim hiç kimse bu konuyla ilgili tek satır yazmadı. halbuki ACE'de bu özellik olsaydı her yerde sormaları lazımda "mobil tv çalışmıyo ne yaparız diye"
  • Kulaklık arayışıma EP-630i ile son verdim. iPhone için olduğundan mikrofonu çalışmaz diyordum ama o da çalışıyor. Ses gayet güzel ve temiz. Mikrofon üzerindeki tuş hem duraklatmaya hem de şarkı değiştirmeye yarıyor. Bana göre tek eksiği, kablosunun simetrik olması. İlgilenenlere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 10 Haziran 2011; 14:13:12 >
  • Bende ilk android telefonuma bu akşam yada yarın Ace S5830 ile kavuşuyorum inşallah. Bugüne kadar standart ve 5800 gibi symbian telefonlarla geldim. Her ne kadar Sunrise imaj ile 5800'ün dokunmatiği işe yarar hale geldiyse de yine de telefonun kabalığından falan sıkıldım. Forumu 50. sayfadan itibaren takip ediyorum. Belki yanılıyorumdur ama Semender44'ün ilk mesajlarına bakarak bu telefonu aldım diyebilirim fakat son 2 sayfada yine onun mesajlarıyla soğudum :). Yine de fiyat performans oranıyla bu telefonun iyi olduğunu düşünüyorum. (Hepsiburada dan 749 liraya - 150 liralık hediye çekini indirim olarak algılarsak 600 liraya aldım) Bu telefonu günde 1 saat görüşme sürekli bluetooth açık 3G sürekli kapalı günde yarım saat wifi olarak kullanıcam belki 15 dk oyun oynarım. Bu şekilde 48 saat batarya olacağını tahmin ediyorum , doğru mudur? Neden bu telefon ? En modern telefonlar android ve iphone olduğu için , kapasitif olduğu için , şekli hoşuma gittiği için. İphone4 e o parayı asla veremem. 3 ile kıyasladığımda f/p olarak bu daha uygun geldi. Acemi kullanıcı için tavsiyeleriniz nelerdir ?

• sonromeo vallahi 5800 iyi dayanmıssın ben 58 zin dokunmatik oldguna inanmıyorum :D:D galaxy acedan çok memnunum bütün oyunlarıda oynuyorum ekran hassaslıgıda cok iyi 5800dan sonra senin acedan hosnut kalacagına eminin tek kusurun bence acen flash eksikligi onuda skyfire ile hallediyoruz
  • Bu oyun eklenmiştir bilginize

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.