Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu tel pes 11 ve nfs sift i sorunsuz çalıştırıyor mu ona göre yükleyeceğiz?
  • semender44 arkadaşın verdiği linkteki 2.3.4 sürümünü indirdirmiştim fakat içinden çıkan dosyaları odin programında hangi yerlere atıcamı bilmiyorum acil yardım arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aacuna

arkadaşlar bu tel pes 11 ve nfs sift i sorunsuz çalıştırıyor mu ona göre yükleyeceğiz?

Hepsini sorunsuz çalıştırıyor yükleyebilirsin.
  • neyse ben buldum yaptım root işlemide yaptım fakat bu rusça programları nasıl kaldırıcaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Orijinalden alıntı: aacuna

arkadaşlar bu tel pes 11 ve nfs sift i sorunsuz çalıştırıyor mu ona göre yükleyeceğiz?

Hepsini sorunsuz çalıştırıyor yükleyebilirsin.

tsklerr
  • 2.3.4 yaptım fakat bunda widgetlar falan çalışmıyo task killer battery sonra tiny light gibi programların widgetları.
  • vatandan alınan samsung s5830 lardan 2gb hafıza kartı çıkıyor mu ?
  • Eveet arkadaslar gorilla glassi cizen ilk gorilim artik :) ekranimin ortasinda 1 cmlik bir cizik var ekran koruyucu kullanmaya basliyorum..
  • semender44 telefonun dahili hafızasını arttırma yolu biliyorsan anlatabilirmisin isterse bozulsun umrumda değil ne olursa olsun deneyeceğim
  • Günaydın. On gün önce n82 den Ace'e transfer oldum. Başta epey zorlandım ama forum sağolsun okuya okuya çözdüm. Fakat doğum günlerini hatırlatmayı çözemedim. Doğum günleri gelince hatırlatmayı nasıl yapabilirim ? Teşekkürler, iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vassago111

2.3.4 yaptım fakat bunda widgetlar falan çalışmıyo task killer battery sonra tiny light gibi programların widgetları.

Bende widgetlarda hiç sorun yok sizde başka bir problem olabilir. Bir de bendeki sürüm S5830XXKPH, ancak bir arkadaşta aynı yerden yüklememize rağmen onun sürümü S5830XEKPH bu ayrımın nedenini anlayamadım belki farklı sürümlerden dolayı problemler olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kediciler
    vatandan alınan samsung s5830 lardan 2gb hafıza kartı çıkıyor mu ?

çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lammez11

quote:

2.3.4 yaptım fakat bunda widgetlar falan çalışmıyo task killer battery sonra tiny light gibi programların widgetları.

Bende widgetlarda hiç sorun yok sizde başka bir problem olabilir. Bir de bendeki sürüm S5830XXKPH, ancak bir arkadaşta aynı yerden yüklememize rağmen onun sürümü S5830XEKPH bu ayrımın nedenini anlayamadım belki farklı sürümlerden dolayı problemler olabilir.

sürümlerimiz aynı seninle. telefonun içindeki widgetlar çalışıyo ama benim derdim tiny light task killer ve battery widgetları çıkmıyor bir türlü widget bölümünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XadiR -- 12 Haziran 2011; 13:14:25 >

• 5800 kullanicisi olarak,, telefonun kasa saglamligindan ve ekran cozunurlugu yeterli gelmekte, ancak symbian olayi artik yordu beni. 600-700 araliginda ace en mantiklisi gibi gozukuyor. Ustelik ekrana koruyucu takmadan gonul rahatligi ile kullanmakta cabasi. Ne dersiniz kasa saglamligi ve ekran cozunurlugu konularinda 5800'dan sonra bir pismanlik olurmu? Yada biraz bekleyerek uzerine ekletip galaxy s/sl yada lg opt.black mi alayim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa1849
    semender44 telefonun dahili hafızasını arttırma yolu biliyorsan anlatabilirmisin isterse bozulsun umrumda değil ne olursa olsun deneyeceğim.

Gingerbread sürümleri için yok aslında. Ama froyo için bir yöntem var şahsen denemiş değilim ama yapanlar varmış forumdan bir arkadaş denedi başarısız olduğunu söyledi. Mesajlarımı geriye doğru takip ederseniz ayrıntılı bir anlatımı var. Eğer XXKPE gingerbread yüklüyse telefonunda gene mesajlarımı geriye doğru takip ederek villain romu bul ve yükle. Üzerine kartatasi.exe bir kez çalıştırırsan artık kurduğun herşey hafıza kartına yüklenir. Sadece chace dosyası telefonda kalır. Bu şekilde sürekli kullandığım 37 uygulama telefon hafızasında sadece 15 MB kadar yer tutuyor. Son 2.3.4 sürümünü yükleyip öylede kullanabilirsin. Villain rom ile hafızada biraz daha fazla boş yer kalabiliyor. Tercih senin.

quote:

Orijinalden alıntı: kuntabi
    Günaydın. On gün önce n82 den Ace'e transfer oldum. Başta epey zorlandım ama forum sağolsun okuya okuya çözdüm. Fakat doğum günlerini hatırlatmayı çözemedim. Doğum günleri gelince hatırlatmayı nasıl yapabilirim ? Teşekkürler, iyi günler.

Ajandaya olay türü doğum günü ve tekrar her yıl olarak kaydedebilirsin. Ancak sende froyo yüklü ve ben froyo ajandası nasıl bilmiyorum. Eğer froyo ajandasında olmuyorsa, marketten bu iş için yazılmış programlar deneyebilirsin. tabiki en iyileri ücretli oluyor ve satın alınamıyor. Biz bol reklamlı cinsinden olanlarla idare etmek zorundayız. EboBirthday sanırım işini görecektir. Ancak eğer telefonun ACE olmasaydı enfes bir program daha tavsiye ederdim. Adı Pocket Blonde. Evet bu sarışın afet yüklendiğinde senin özel sekreterin oluyor.
    Facebook vs gibi hesaplarını senin için tarayıp doğumgünleri vs gibi şeyleri kendiliğinden not alıyor, senin için hava durumunu söylüyor, canın sıkılırsa seninle sohbet ediyor (ingilizce biliyorsan tabi) elleyip mıncırmak sağa sola çevirmek serbest Geri kalan zamandada odasında oturuyor. Optimus 2x ile kısa maceramızda iyi bir deneyim yaşamıştık. ACE de sistemi biraz kasacak ve yavaş çalışacaktır takılmalarda olursa hiç şaşmam.

quote:

quote:

Yükleme hatalı olmuş. Bazı arkadaşlar emrah.... diye bir arkadaşın talimatına göre kurmuşlar, oradaki kurulum talimatı eksik bu yüzden hatalı kurulmuş olabilir. Yeniden kurmayı deneyiniz. Widget çalışmama gibi bir durum olmamalı. Doğru kurulum şöyle olmalıydı, hafıza kartı ve simkart çıkartılmalı kuruluma ondan sonra başlamalı ve odin göstergesinde mavi zemin üzerine PASS mesajını görene kadar herhangi bir müdahalede bulunulmamalı. Bir seferde hatasız ve mükemmel kurulum olacak diye bir şey yok. Özellikle kurulumdan sonra telefonun yavaşladığını vs görenler yeniden kurmalıdır.

XE sürümü Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine ülkeleri için özel demek oluyor ve desteklediği diller arasında Türkçe yok. Samfirmwareden bakabilirsiniz. Muhtemelen bir yazım hatası olmuş, benim verdiğim linktede XEKPH yazmakta .Ancak indirdiğinizde klasör içerisinde XXKPH sürümünün olduğu görülüyor. XEKPH şeklinde bir sürüm yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 12 Haziran 2011; 13:50:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aCti0n`

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Orijinalden alıntı: aCti0n`

Arkadaşlar az önce gingerbread 2.3.4 romu yükledim.Telefonda gözle görülür hız artışı oldu.Telefon 2.2.1 sürümünde baya kasıyormuş.Zaten telefonu 2.2'den sonra güncellediğime bin pişman olmuştum.Şimdi pişmanlık felan kalmadı

Sen de bu siteden mi yükledin? :
    http://www.emrahkaraalan.com.tr/samsung-galaxy-ace-gt-s5830-gingerbread-2-3-4-yukleme.html

Eğer sen de burdan yüklediysen ben de yüklicem artık dayanamıyorum yaa telefonla uğraşmak istiyorum ama korkuyorum. Eğer bu linkteki yöntem sorunsuzca çalışıyorsa bende yapıcam artık

Ben romu kendi sitesinden indirdim ordan değil.O sitedeki arkadaşta samfirmwareden dosyayı indirip kendi uploadlamış.Ne var ki kendi sitesinden indirmek daha güvenli bence.Aşağıdaki rom linki samfirmwaredeki link güvenle indirip romu yükleyebilirsin.

Burdan dosyayı indir => Samfirmware Gingerbread 2.3.4
    Burda da nasıl rom yükleceğin yazıyor => Flash Guide

bunun rar şifresi nedir? hotfile linkinin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trt53

5800 kullanicisi olarak,, telefonun kasa saglamligindan ve ekran cozunurlugu yeterli gelmekte, ancak symbian olayi artik yordu beni. 600-700 araliginda ace en mantiklisi gibi gozukuyor. Ustelik ekrana koruyucu takmadan gonul rahatligi ile kullanmakta cabasi. Ne dersiniz kasa saglamligi ve ekran cozunurlugu konularinda 5800'dan sonra bir pismanlik olurmu? Yada biraz bekleyerek uzerine ekletip galaxy s/sl yada lg opt.black mi alayim?

Bende 5800'dan bu telefona geçtim. Kendimce kıyaslama yaparsam internet, kullanım kolaylığı, oyun ve uygulamada Ace daha üstün. 5800'ın üstün olduğu konular müzik (kulaklıklı, kulaklıksız), film izlemek, telefon özellikleri ve şarjın daha uzun gitmesi. Kasayla ilgili sorunuza gelince Ace'in malzeme kalitesi bence 5800'dan daha iyi.

• quote:

quote:

quote:

sürümlerimiz aynı seninle. telefonun içindeki widgetlar çalışıyo ama benim derdim tiny light task killer ve battery widgetları çıkmıyor bir türlü widget bölümünde.

Bende de ntvnin widgetı çıkmıyor yeni farkettim bu olayı. Telefon hızlandığı için bunu sorun etmiyorum ama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: okayhan
    bunun rar şifresi nedir? hotfile linkinin.

samfirmware.com
  • 2.3.4 yüklüyorum şu an.

Daha önce link verilmişti ama bulamadım. Sorun olması halinde geri yüklemek için orjinal froyo sürümü linkini verebilirmisiniz. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.