Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cafzafer2 , cafzafer2 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.305
Cevap
907
Favori
3.048.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu yavaşladı. Son oranları merakla bekliyoruz. Hiç fiyat alan yok mu.
    Oran almak için ziraat, vakıfbankı tercih edin bence. Özel bankalar çok daha insafsızlar
  • By_EKReM kullanıcısına yanıt
    Size zahmet öğrenebilir misiniz hocam banka şube çekilecek tutar vade. Sigorta ve diğer giderleri. Teşekkür ediyorum şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapı kredi direkt internetten araştırma yaptıgınızda 1,12 oran veriyor, demek ki müşterisi iseniz , kredi notunuz yüksekse,vs... gibi birkaç parametre sizden yana ise 1,02 - 1,01 gibi oranlar kurtarılabilir demek oluyor, şu ülke biraz gündemini yavaşlatırsa dışarıya sakin mesajını verirse oranlar yıl sonuna kadar 1 altına düşebilir ama işte gündem, bir iki bomba daha patlar sagda solda görün sonra curcunayı.
    fed bile faiz arttırmıyor ama bizim bankalar mevduat faizlerini bile düşürmüyor biraz bankaların bu durgunlukta kardan çok sürüme yönelik hareketler yapmaları gerekir ama ortak karar almaları lazım tabi. bizim MB sıkıştırabildiği kadar sıkıştırıyor gördüğüm kadarıyla Dolar'ı zor dengede tuttular, tabi fırladı dolar ama yine biraz frenlediler, 3.00 altına düşerse güzel olur.
    piyasada genel korku hakim halen hem konut hem otomobil piyasası yavaşladı ama daha zarar bugün itibariyle çok büyük olmadıgı için millet burnundan kıl aldırmamaya devam ediyor. bakın turizm bölgeyi, bölge insanını ve ekonomiyi nasıl etkiledi? anında özür diletti rusyadan tüm dediklerini yedirir adama kriz böyle birşey o yüzden konutta olsun taşıtta olsun millet alamadıktan sonra balon hava kaçırmaya başlayacaktır, kaçınılmazdır... araplara ev satarım da hayal oldu artık, adamlar havaalanında bombalarla öldükten sonra.. turizm için özür dilendi rusyadan noldu yine gelmiyor turisst? simdi tekrar ikna için 9 agustosta devlet putinin ayağına gidiyor işte bunlar hep ufukta görünen ama sonu kaçınılmaz olacak sekilde gelecek olan buhranımsı kara günlerin habercisi.
    Hepimizin sonu hayır olsun.

• yapı kredi 1.04 oran ile 120bin 60 ay kullandım. 2600lira herşey dahil masraf ödedik.

Kullandığım günden 1 gün önce faizi 1.08 e çıkarttılar ekspertiz sürecim devam ettiği için 1.04ten kullanabildim. Güncel oran 1.08 YKB , iş bankası 1.08, halk bankası 1.06
  • Vakıf 1.05 ten aşağı fiyat alamadım 20 25 gün vaktim var evin teslimine bekliyorum. Daha iyi oran alan varsa bilgilendirir umarım

• Biraz konu dışı olacak ama gazetelerdeki büyük konut proje kampanyaları gösteriyor ki konut balonu patladı bence acele etmeyin bu saatten sonra ev almak için.
    Piyasada zaten para yok 1.05 cazip bir oran değil aceleniz OHAL in bitmesini bekleyin derim.
  • Garanti bankası keçiören-kızlarpınarı caddesindeki şubesinden 1.03 oran almış arkadaş.

1500 liraya yakın masraf+ıvır zıvır, 66 ay, 60 bin lira civarı dedi.

Bilginiz olsun.
  • 1.02 ile 60 ay vade 250.000 kredi ıcbc (Çin Bankasi)
    1250 kredi tahsis
    600 eksper
    200 ipotek
    350 dask ve konut sigortası
    1250 hayat sigortası
    60x5.591 aylık odeme

• Cumhurbaşkanı konut kredilerinin 0.75 olması gerektiğini söyledi.

• Bence biraz daha bekkenmeli. Eylül gibi oranlar düşecek görünüyor. Krediler düşünce talep artarsa fiyatlar yükselir, böyle de bir durum var gerçi

• Konut kredilerine devlet tesvigi gibi birsey getirmeliler. Devlet faizleri dusurtup bankalarin faiz zararini giderecek bir sistem yapmali. Bu eflasyonla faizlerin yuksek kalmasi cok normal. Eflasyon indirilemiyorsa farkli cozum lazim.
    Zaten artik adam gibi oturulabilir 1+1 ev 250binden basliyor. Pesinat olayini da kaldirmalari lazim vadeyi arttirmalari lazim. O zaman belki alt kesim de ev sahibi olabilir. Bu sekilde evine 4-5bin girmeyen insanlar faiz ne kadar dusse de ev sahibi olamaz.
    Toki dediler toki bile artik orta ve ust kesime hitap ediyor.
    Bu yolla konut piyasasi da cok canlanir. Ayrica muteahhitlerin vergi vermemek icin su kadar pesinat olayina da cozum bulmalilar. Biz bordrolular kadar vergi veren yok. Hem bordrodan vergi hem alisveristen kdv veriyoruz.

• son gunlerde ki meshur 0.70 oranli projelere gittginizde bu oranla istediginizde ev fiyati 700 bin tl iken,pesin almak istediginizde 500 e dusuyiolar.
    kisacasi 0.70 ile 1.10 arasinda ki farki sizden 10 yil vadeli degilde pesin olacak tahsil ediyolar :)
  • 2014 aralık ayında 0.87 kredi çektim (100bin) 1350 ödüyorum her ay dermanım kalmadı düşürün şu oranları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaardıç -- 8 Ağustos 2016; 14:45:31 >
  • Bankalar uyanık her ne kadar Cumhurbaşkanı bastırsa da indireceklerini düşünmüyorum ben kısa vadede.

• Bankaların kar oranı sürekli artıyor soymaya devam ediyorlar insanları buna hükümet olarak bir çeki düzen verilmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy_7

2014 aralık ayında 0.87 kredi çektim (100bin) 1350 ödüyorum her ay dermanım kalmadı düşürün şu oranları.

Hocam o dediğiniz orana ve aylık ödemeye hiç düşünmeden kafam rahat şekilde kredi çekerdim.
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Benim meselem uzun :) bu parayı haybeye ödüyorum oyuzden öyle dedim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam sizin yapılandırmanız için ortalama 0.80 ve aşağısına düşsün ki bir anlamı olsun. Oda şu durumda pek mümkün görünmüyor gibi. Keşke sizin çektiğiniz oranlardan çekme şansım olsa :(
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Bekemekden başka çaremiz yok :) inşallah sizde bende bakleyen herkez istediğini alır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ben bugün icbc banktan
    77 bin tl 1.01 den başvuruda bulundum.
    380 tl tahsis
    510 tl ekpertz
    359 tl dask
    185 tl ipotek bedeli.
    310 tl hayat sigortası
    hemen hemen 1600 tl masraf ile
    60*1717.50 tl şeklinde ödeyeceğim. Tabi onaylanır ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstyy35 -- 9 Ağustos 2016; 9:42:17 >
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.