Şimdi Ara

M.T.O.K, MTOK lar Hakkında Herşey ,,,mtok (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
5
Favori
66.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 tane yanlış gördüğüm yer için cevap yazdım sorun ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

2 tane yanlış gördüğüm yer için cevap yazdım sorun ne?

Ben yazımda her mühendis mal demedim. Sadece elinde diploması olan mallar oldugunu soyledim. (muhendis ünvanına sahip olup daha resim okuyamaz haldeki adam bence maldır). Çalıştığım yerin merdiven altı atolye oldugunu soylemişsiniz, sanırım lise 3 e gidiyorsunuz ve oturdugunuz yerden "bilinçsizce" yorum yapıyorsunuz.

Ben 9 sene ozelde okudum, o süre boyuncada meslek lisesinin varlığından-işlevinden dahi haberim olmadı. Meslek liesine yukarda anlattıgım şartlar altında başlayıncada bana kimse biz sana gelecek senelerde bu bu bu dersleri vermiyecez-universite sınavındada katsayın bu demedi. Ki o sene zaten problemler yüzünden okulla ilgilenemedim.

İyi okullarda okumuş müh. hariç hangi müh. bir şeyler üretmenin arge nin derdinde ? Cogu zaten oturmus sistemin formalite olarak konumlandırdıgı işi yapıyor ve yapacak. (bunu iş hayatında goruceksin) En azından bu sekilde olan ve calısan cok muhendis var gördüğüm için soyluyorum işkembeden sallamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

quote:

2 tane yanlış gördüğüm yer için cevap yazdım sorun ne?

Ben yazımda her mühendis mal demedim. Sadece elinde diploması olan mallar oldugunu soyledim. (muhendis ünvanına sahip olup daha resim okuyamaz haldeki adam bence maldır). Çalıştığım yerin merdiven altı atolye oldugunu soylemişsiniz, sanırım lise 3 e gidiyorsunuz ve oturdugunuz yerden "bilinçsizce" yorum yapıyorsunuz.

Ben 9 sene ozelde okudum, o süre boyuncada meslek lisesinin varlığından-işlevinden dahi haberim olmadı. Meslek liesine yukarda anlattıgım şartlar altında başlayıncada bana kimse biz sana gelecek senelerde bu bu bu dersleri vermiyecez-universite sınavındada katsayın bu demedi. Ki o sene zaten problemler yüzünden okulla ilgilenemedim.

İyi okullarda okumuş müh. hariç hangi müh. bir şeyler üretmenin arge nin derdinde ? Cogu zaten oturmus sistemin formalite olarak konumlandırdıgı işi yapıyor ve yapacak. (bunu iş hayatında goruceksin) En azından bu sekilde olan ve calısan cok muhendis var gördüğüm için soyluyorum işkembeden sallamıyorum.

Üstad bu insanlara anlatsada boşuna, gidip senin benim gibi okumanın değerini anlamamızı sağlayacak vasat bir ışte, yükselemeyecegı bir işde veya herhangi bir zor yapılacak, çalışma şartları zor olan işde çalışmadan anlayamazlar iş sektörünü. Sadece bildiklerini sanirlar. Doğaldır bizde öğrenene kadar öyle zannediyorduk. Normal hayatta söylediğin söze karşına geçip ses çıkaramayacak insanlar vasat varsayımlarıyla burada konuşur, ahkam keser ve çok bilmişlik yapar olmuş. Hayatı sadece kendi bildikleri, kendi düşündükleri gibi zannedip burada o şekilde yorumluyor. Eminim aynı ön görüyle bu yazdıklarımı eleştirme çabasına girip cevap da vermeye kalkacaklar bilinçsizce.

Ayrıca temel mühendis arkadaşım madem çok biliyorsun kaçırdığın noktalar çok olmasına rağmen birini dile getiriyim istedim. Bundan 4-5 sene evvel 9. Sınıfdan 10. Sınıfa geçiş yaparken meslek lisesinden düz liseye gecemiyordun cunki o zamanlar lise 3 yıl idi. Direk meslek derslerine başlıyordun . @Xrealeve üstadımızda iş sektörüne çokdan atıldığına göre lise 3 yıl iken okumuş olabilir. sen burada insanlara yardım edip ön görüde bulunmakdan çok onları ezip aşağılama çabasında bulunuyorsun. Hoşgörü diye birşey var bi araştır denemeye değer bence.

• tamam şimdiki mühendisler mal,hiç bişey bilmez..mesleklilerden çok güzel mühendis olur ,hatta meslekliler sınavsız geçiş yapsın mühendislik fakültelerine..

anadolu,fen ve düzlerde teknisyen olsun..
  • quote:

tamam şimdiki mühendisler mal,hiç bişey bilmez..mesleklilerden çok güzel mühendis olur ,hatta meslekliler sınavsız geçiş yapsın mühendislik fakültelerine..

Tmm genç ergen, yoluna devam et . önüne bakabilirsin
  • onu bunu bilmem kardeşim. o kadar şey yazılıp çizilmiş fakat işin özü şu: bu MTOK denen şey tamamen bir saçmalık. sakın meslek liseli kardeşlerim darılıp gücenmesin,sinirlenmesin. Bu devletin işsiz kesimi kelek bir bölüme sokma oyunundan başka bir şey değildir. komediye bak sen, adam lys yapabilse neden mtok yazsın ki? sen tutup o kardeşimi intibağa sokuyorsun, yazık ümit besleyen insanlara yazık. sadece gülüyorum bu mtok olayına... 1 senemi çalışacaksın kardeşim? 2 sene çalış normal müh. ol........
  • Size Tek ve açık kelime
    "Koşulsuz şartsız teknoloji fakültesi mezunlarının imza yetkisi yoktur."

Geriye kalan her şey züğürt tesellisidir.İş bulursunuz bulamazsınız demiyorum ama her zaman (BU KELİMEYE DİKKAT!!!!) ne OLURSA OLSUN Müh. fakültesi mezunundan alt seviyede olacaktır.

Not:Adam gelir müh.fakültesi mezunu işverenden 2500 tl ister işveren kabul etmez gider tek. fak. mezununu 1000 tl ya çalıştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 5 Kasım 2010; 17:44:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerring
    Size Tek ve açık kelime

Geriye kalan her şey züğürt tesellisidir.İş bulursunuz bulamazsınız demiyorum ama her zaman (BU KELİMEYE DİKKAT!!!!) ne OLURSA OLSUN Müh. fakültesi mezunundan alt seviyede olacaktır.

Not:Adam gelir müh.fakültesi mezunu işverenden 2500 tl ister işveren kabul etmez gider tek. fak. mezununu 1000 tl ya çalıştırır.

Nereden bilyorsun ? . Ösym öyle demiyor . Hukuki bir açıklama gösterebilirmisin
  • Temel mühendis çok yanlış düşünüyosun kardeşim.
  • quote:

tamam şimdiki mühendisler mal,hiç bişey bilmez..mesleklilerden çok güzel mühendis olur ,hatta meslekliler sınavsız geçiş yapsın mühendislik fakültelerine..

Tamam sıradaki gelsin

Hey Allahım sabır ver. Sen bu zeka ve kafa yapısı ilerde cok cekersin güzel kardeşim.

Yukardaki yazdıgımdan cidden bu anlamı cıkardın yani ? Bravo sana.

quote:

Size Tek ve açık kelime

Aslında imza yetkisinin olup olmaması beni okadar ilgilendirmiyor sadece meslek mezunuyum ve azda olsa iş hayatında calıstım az cok gordum ve yaşadım. Diplomanın insanı rezilde vezirde edebildiğini canlı olarak gördüm yani. Bu sene katsayının deyişmesi sebebiylede hazırlanıyorum hedefm tabiki muh fakulteleri ama yapamazsam kafamda birkaç bolum daha var onlarda olmazsa boş yerde kalırsa son çare olarak mtok düşünüyorum.

Zaten akıllı adam ygsden sonra sap sap oturmaz en azından matematiği ogrenmeye calısırki intibaka kadar az cok bişeyler ogrenir belki şansa bala geçer orayıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 5 Kasım 2010; 20:44:00 >

• quote:

Size Tek ve açık kelime

Kardeş şu a.k. Davası sonuçlanmışmı sen onu söyle . Sonuçlandı ise karar veya bi link atarsan iyi olur .
  • Beyler imza yetkisi yok diyen yalancılara inanmayın
    yalan
  • Şu an GAZİ ÜNİVERSİTESİ Teknoloji fakültesi Elektirik- Elektronik bölümü okuyan bir arkadaş ile konuşuyorum. alın MSN detayları

Alın GOBELLER

Hasan:
    S.a
    iyi geceler

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    as sanada

Hasan:
    Size bir şey danışmak istiyorum
    frmtrde Tek fakültesi hakkındaki yazınızın sonuna eklemişsiniz
    bi sorunuz olursa msnden iletebilirsiniz diye . umarım sorun olmaz

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    olmaz m.etme

Hasan:
    şu an bu Teknoloji fakültelerinin birinde mi okuyorsun acaba

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    evet

Hasan:
    hangisi

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    gazi elektrik elektronik müh.

Hasan:
    bende mezunum elektronik bölümünden . bu sene hazırlanıyorum hedefim de tek. fakültesi . beni en rahatsız eden şey şu imza yet ki olayı
    acaba nedir

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    imza olayı kesinleşti kardeş imza yetkisi var

Hasan:
    kimi var kimi yok diyor. heralde o bölümü okuyandan daha iyi kimse bilemez

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    bunu bizzat rektör konuştu boru değil
    sağdan soldan duyduklarına inanma
    ben bilişim tk. çıkışlıyım
    bilgisayardan mezunum
    adanalıyım
    puanım ek puanlı 470+ bu demek oluyor ki
    bogazici pc ogr. havada giriyordum
    ben salakmıyım imza yetkisi olmayan biryere gelim bogazici dururken
    ve sınıfımda oftu ve bogazici bırakıp qelmis adamlar var ogretmenliği bırakmıslar

Hasan:
    Ygs1 den girdiniz sizde değilmi

·#·$45' عgēмēй ErGüN:
    birkere muhendis unvanı demek zaten imza demektir
    bunu aklınızdan cıkarın
    evt ygs 1 le girdik 1 sene hazırlık gorecez ama

siz mi bileceksiniz yoksa okuyan adammı bilecek çok bilmişler sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Leopard -- 5 Kasım 2010; 23:50:21 >

• Dogru söyleyeni 9 köyden kovmuşlar yine

Hayatın kanunu bu, nedense heryerde aynı
  • Mikrofonu alan konuşmuş . Meslek lisesini amele sıfatına koyan insanlara bir önerim var: Gidin Atek 10-11-12. sınıfların dersine bir hafta girin . Bir düz lise sayılsal ögrencisinin gördüğü derslerin bir çoğunun yanı sıra kolay zannettiğiniz meslek derslerinide görüyorlar. Siz meslekliyi amele zannetmeye devam edebilirsiniz. Egonuzu tatmin ettinizse gidin konu dışında takılmaya devam edin .
    Hayat adil değil bunu biliyoruz dimi..... 12 yıldır önü kapanan , haksızlık yapılan meslek lisesinin hakkı yenirken bana değmeyen yılan bin yaşasın diyen düz liseli ergenlerin sesi çıkmazken şimdi birden bir tarafı tutuştu sanırım. sebebi ne ?.... gereken haklar verildigi için. Sonucda 1 sene hazırlıkda bu insanlar fen2 mat 2 ögrenecek kacarı yok . ama her söze bir karşılık bulmaya devam edebilirsiniz. . Benim görüşüm böyle . Eglenmek istiyorsanız konudışına gidin . benim tartışacak zamanım yok, herşey ortada

• tmmob imza vermeyecek açıklamaları var zaten size hayal dünyanızda eğlenceler dilerim.Ayrıca diploma farkı var benim bölümüm bazı üniversitelerde ziraat fakültesinde ama ben müh. fakül. olanı tercih ettim.Çünki işveren ziraat mezunu olana iş vermek istemiyor.Ayrıca dersleri farklı emo nun sitesine bu konu hakkında bakabilirsin.Ben meslek liselinin çift katlı integral çözebileceğine inanmıyorum şahsen

Meslek liseli =tekniker Meslek liseli=Abaza Ama ben asla gerizekalı demiyorum bu gerçeği değiştiremezsiniiz.HErkes kendi yolunda devam etsin.

İmza yetkisi yok danıştay yürütmeyi durdurma kararı alırsa öğrenciler açıkda kalacak haberiniz olsun.

Haksızlık felan yok adam müh. oluyorsa normal yoldan olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 6 Kasım 2010; 9:45:09 >
  • Ben şahsen bir anadolu teknik liseli olarak, teknik eğitim fakültelerinin hiç kapatılmasını istemiyordum teknik öğretmen olmak istediğim için. Ama bu şekliyle de iyi-kötü bir yerlere gelmeye çalışırken -seviye olarak- hayata at gözlükleriyle bakan bazı insanların görüşlerini okumak insanı çileden çıkartıyor.

@powerring;

İmza yetkisinin verilip verilmeyeceği konusunda tam net açıklamalar olmadığı için kimsenin lehine buraya yazı yazmak doğru değil AMA; "imza yetkisi" denen olay, özellikle elektrik mühendisliğinde geçerli olup -sanırım 1kv üstü gibi bir şeydi- diğer mühendislikleri kapsamamaktadır. Yani daha anlaşılır bir şekilde ifade edecek olursam; Bilgisayar Mühendisliği için imza yetkisi denen olay yoktur(fasa-fisodur.) ve yahut bir takım benzeri mühendisliklerde de bu böyledir. Her ne kadar hiçbir şeyi tam yapamasak da avrupalaşma yolunda iyi bir adım olduğunu düşünüyorum ki, eğer tam anlamda o performansı yakalarsa şirketler sadece etikete(diploma) bakarak değil de müstakbel çalışanının bilgi seviyesini ölçerek alım yapmaya başlar. He işte o zaman farkımız ortaya çıkar bir nebze, özellikle biz anadolu teknik liselilerin hakları yeniyor. "Neden?!?" diye soracak olursanız ben hazırlık niteliğindeki lise 1. sınıfta 16 saat ingilizce dersi almışım, 4 saat almanca dersi almışım, sonraki sınıflarda 6+4+4 şeklinde ingilizce derslerini almaya devam etmişim, türevinden integraline kadar, indüksiyon akımından, uzay geometrisine, organik kimyasına kadar (neden tüm bunları saydım bilmem anadolu lisesi, düz lise sayısal bölümlerini anımsattı mı size?) görmüşüz. Kalkıp da onu çözemezsin bunu çözemezsin dersen bana bir gün karşı karşıya geldiğimizde 40 dk boyunca gülerim sana :) Hadi iyi forumlar

• imza yetkisi elektrik müh'de,elekt.elektronik müh'de(3 tane seçmeli ders almaları gerekiyor),makina müh.de,inşaat müh.de var..bilgisayar ve yazılım'da yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8

Ben şahsen bir anadolu teknik liseli olarak, teknik eğitim fakültelerinin hiç kapatılmasını istemiyordum teknik öğretmen olmak istediğim için. Ama bu şekliyle de iyi-kötü bir yerlere gelmeye çalışırken -seviye olarak- hayata at gözlükleriyle bakan bazı insanların görüşlerini okumak insanı çileden çıkartıyor.

@powerring;

İmza yetkisinin verilip verilmeyeceği konusunda tam net açıklamalar olmadığı için kimsenin lehine buraya yazı yazmak doğru değil AMA; "imza yetkisi" denen olay, özellikle elektrik mühendisliğinde geçerli olup -sanırım 1kv üstü gibi bir şeydi- diğer mühendislikleri kapsamamaktadır. Yani daha anlaşılır bir şekilde ifade edecek olursam; Bilgisayar Mühendisliği için imza yetkisi denen olay yoktur(fasa-fisodur.) ve yahut bir takım benzeri mühendisliklerde de bu böyledir. Her ne kadar hiçbir şeyi tam yapamasak da avrupalaşma yolunda iyi bir adım olduğunu düşünüyorum ki, eğer tam anlamda o performansı yakalarsa şirketler sadece etikete(diploma) bakarak değil de müstakbel çalışanının bilgi seviyesini ölçerek alım yapmaya başlar. He işte o zaman farkımız ortaya çıkar bir nebze, özellikle biz anadolu teknik liselilerin hakları yeniyor. "Neden?!?" diye soracak olursanız ben hazırlık niteliğindeki lise 1. sınıfta 16 saat ingilizce dersi almışım, 4 saat almanca dersi almışım, sonraki sınıflarda 6+4+4 şeklinde ingilizce derslerini almaya devam etmişim, türevinden integraline kadar, indüksiyon akımından, uzay geometrisine, organik kimyasına kadar (neden tüm bunları saydım bilmem anadolu lisesi, düz lise sayısal bölümlerini anımsattı mı size?) görmüşüz. Kalkıp da onu çözemezsin bunu çözemezsin dersen bana bir gün karşı karşıya geldiğimizde 40 dk boyunca gülerim sana :) Hadi iyi forumlar

ooo sen neymişsin ya gel seni Cern'e gönderilim harcanıyorsun burada.Senin müh olmaz ciddiyim bak En kral doktor olur tıp fakültelerini doldurun be kardeşim teknoloji fakültesi tıp doktorluğu da açalım nasıl olsa ilk 2000 e giriyorsunuz.

ne olursa olsun sana tekniker olman için eğitim verildi.Müh olman için değil bunun cevabı gayet açıktır.
    İmza konusunda ben şundan bahsediyorum xxx.müh tarafından imzanlanmıştır kaşesi alamıyorsun kardeşim git araştır.
    Alabileceğin kaşe xxx.teknoloji müh. tarafından imzalanmıştır dolayısıyla müh. fakült. mezununun imzasını alamıyorsun.
    Mevcut tmmob'a bağlı odalar imza vermeyecek bu mezunlara açıklamaları mevcut

Kaç yüz milyon kere dedik aynı şey değil diye
    Anlamamkda ısrar ediyorsunuz
    />

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 6 Kasım 2010; 11:03:17 >

• ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 6 Kasım 2010; 11:01:00 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.