Şimdi Ara

M.T.O.K, MTOK lar Hakkında Herşey ,,,mtok (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
5
Favori
66.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: powerring

quote:

İnsanın başına herşey gelir bu dünyada ben talihsizlik sonucu mesleğe gittim ve mezun oldum şimdi bana acıkca "sen malsın" diyen ergenlere sadece gülümsüyorum. O ergencikler (başka bir meslek-düz anadolu lisesi tartışmasında bu kişiler) benim fikirlerimle-kişiliğimle boy ölçüşebilirmi acaba merak ediyorum.

Şöyle düşünün evlendiniz, eşinizi tanıyamamışsınız onun hakkında herşeyi bildiğinizi düşünmüşsünüz ama anlasamadınız birbiriniz için uygun olmadıgınıza beklentilerinizi karşılamadıgınızın farkına vardınız. Şimdi siz ayrılmak için gitseniz e hakim size "adam gibi seçseydin kardeşim" dese ne yapıcaksın ? Başka çiftlerde sana usten bakıp "hihohohaa başta iyi seçicektin olum" diye pis pis sırıtıp üstünlük taslasa ?

Hakim boşamıyor eşiniz boşanmak istemiyor onun için iyi tercih yapacaksın bazı hataların telefisi zor olur

Bu arada Meslek lisesi =abaza dedim halen arkasındayım lafımın
    Ama asla küçük görmüyorum kimseyi beni hayat Felsefem "insan insandan üstün değildir." Böyle düşünürüm.Ama meslek lisesini göğe kaldıranlara kızarım.

bir 3. sü de teknisyenlik,Teknoloji müh., mühendislik her biri apayrı dünyaların meslekleridir. Bir tutmak beni biraz düşündürür. İşte size bu konuda bu farkı anlatmaya çalıştım daha önceki mesajlarımda ama inatla bir tutmaya çalışıyorsunuz. Bir arkadaş demiş imza önemli değil diye bir bina yaparken müh. gerek yok o zaman alalım birini diksin binayı belediyede zaten imza istemiyor demi?

HEr neyse az da kendimden bahsedeyim

Ankara ü. gıda müh. öğrenciyim Bu sene kazandım.Kendi bölümüm teknoloji fakültelerinde yok (çok şükür) hazırlıkdayım.Bölümümde 1 erkeğe 6 kız düşüyor keyfim yerinde erkekler pek kıymetli :D

Meslek liselerine abaza derken bir kez daha düşün bundan sonra. İmza yetkisinin önemli olduğu mühendislikler de var olmadıkları da, yazımda da böyle yazmıştım zaten. Bilgisayar Mühendisliğini de örnek göstermiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8 -- 7 Kasım 2010; 10:42:33 >

• su yorumlari okuyan da mesleklileri bisey sanacak ygs.den gir oh ne ala biz fiz2 mat2 calisakoyalim. Hayir bide ygs ile girmenize ragmen 400 450 civari puanlar dönüyor ve yapamam belki o kadar puan diye düsünenler var muhendislik senin neyine o puani yuksek görüyosan zaten. Bu cok yuksek(!) puani almayi basaranlar da 1sene sonra intibakti sanirim o sinavda kütür kütür dökulecek zaten. Siz secilmis kisisiniz diyelim onu da gectiniz tebrikler artik cakma muhendissiniz siz de
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

su yorumlari okuyan da mesleklileri bisey sanacak ygs.den gir oh ne ala biz fiz2 mat2 calisakoyalim. Hayir bide ygs ile girmenize ragmen 400 450 civari puanlar dönüyor ve yapamam belki o kadar puan diye düsünenler var muhendislik senin neyine o puani yuksek görüyosan zaten. Bu cok yuksek(!) puani almayi basaranlar da 1sene sonra intibakti sanirim o sinavda kütür kütür dökulecek zaten. Siz secilmis kisisiniz diyelim onu da gectiniz tebrikler artik cakma muhendissiniz siz de

Ne 400-450'si, adam 350 puana "ekstrem puan" diyecek neredeyse. "Kolaysa yapın lan!"

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

su yorumlari okuyan da mesleklileri bisey sanacak ygs.den gir oh ne ala biz fiz2 mat2 calisakoyalim. Hayir bide ygs ile girmenize ragmen 400 450 civari puanlar dönüyor ve yapamam belki o kadar puan diye düsünenler var muhendislik senin neyine o puani yuksek görüyosan zaten. Bu cok yuksek(!) puani almayi basaranlar da 1sene sonra intibakti sanirim o sinavda kütür kütür dökulecek zaten. Siz secilmis kisisiniz diyelim onu da gectiniz tebrikler artik cakma muhendissiniz siz de

intibahta kimse geçemedi vallahi.düz liseliyim 4 yılda bitiricez inş

• herkeste bir meslek liselileri küçümseme bu açılan MTOK bölümlerine bir çamur atma durumu var bunuda pek anlayabilmiş degilim bu bölümleri kusura bakmayında açan biz degiliz adamlar meslek liselerine şans veriyorlar siz zaten lisede makina ,elektrik elektronik ,bilgisayar gibi vs.. bölümleri okuyorsunuz başarılı olanlar kendi alanlarında müh tercih edip yollarına devam etsin bakın başarılı olanlar diyorum zaten MTOK bu bölümler daha çok yeni ve öyle her üniversitede yok kontejyanıda az neden ygs puanıyla giriyorlar aslında çogunun sıkıntısı bu biz lys de mat 2 yapıyoruz onlar yapmadan havadan müh olacak yok öyle birşey kimseyi havadan müh yapmazlar bu bölümlere girebilmek içinde bir rekabet var yani ygs den öyle düşük puan alıpta giremezsiniz ki geçen senenin ygs girmiş olanlar bilir sorular nasıl ben çogu giren arkadaşada bunu sormuştum içlerinde fen ve anadolu mezunlarıda var ki çogu kolay degil demişti hatta geçen sene lys nin fizik kimya biyojoji daha basit diyorlardı ygs herzaman daha zordur ki MTOK girebilmek için bir sayısal ögrencisi en az 350 400 alması ham puan alması lazım önümüzdeki senelerde bu bölümlerin puanları uçacak bence sırf eleştirmek için eleştirmeyin sonuçta mesleki başarı önemli ne iyi okullardan mezun olupta hiçbirşey yapamayan adamlar var
    ayrıcada MTOK bu bölümleri açtık meslek liselerinin önündeki engeller kalktı felan böyle birşeyde yok bu sadece anadolu ve teknik bölümlerdekilerinin işine yaradı
    mesela ben hem ygs hem lys hazırlanıyorum ki şuan ben ne fizik kimya biyoloji görmüyorum ama elimden geldigince birşeyler yapmaya çalışıyorum hedefim MTOK degil şuan için lys girip en azından yapabilecegimin en iyisini yaparak belli bir puan alıp orta halli bir okulda müh tercih etmek bakalım hayırlısı alan dışı bir bölüm istiyorum

MTOK okuyanlar varsa gereçekten bu bölümler hakkında bilgi verin diger müh aynı derslerimi alıyorlar

• Evet tebrik ediyorum. Bu topicde en objektif yorumu siz yaptınız :) . Bu arada bizim teknik liseler ek ders bile veriyorlarmış hafta sonları. Sırf fizik kimya biyoloji mat1-2 mühendislik için yani. Düşün bizim okul 1 senede 300 mezun veriyor. Bide kontenjan 2 bin kişi bu ünilerin. Yarısıda mf4den alıyor. Geriye kaldı bin kişi. Türkiye genelinde hak eden girecek gibi.... bakalım hayırlısı...
  • boşuna geleceğinize yazık etmeyin:

Yükseköğretim Yasası‘nda açık bir şekilde "bir fakülte ya da yüksekokulda, aynı veya benzer nitelikte eğitim-öğretim yapan birden fazla bölüm bulunamaz" denildiği vurgulanarak, "Yasa‘nın bu amir hükmü, farklı ad altında fakülte kurulmak suretiyle bertaraf edilemez. Bir fakülte bünyesinde aynı veya benzer nitelikte eğitim-öğretim yapan birden fazla bölüm bulunmasının yaratacağı sakıncalar, farklı fakülte bünyesinde kurulacak aynı ad altındaki bölümler için de geçerli olacaktır" denildi.

---

bu fakülteler ergeç kapatılacak,yerinizde olsam başka bölümlere hazırlanırım..bilkent ctis var,boğaziçi yönetim bilişim sistemleri var hem de bu bölümlerde meslekliler ek puan alıyor aklınızda bulunsun...
  • Anadolu Teknik Lisesi

12.Sınıf BilişimTeknolojileri/Teknik servis

Dersler

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Sistem Bakım ve Onarım 7 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

44 saat ders

bu nasıl adalet
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyC

Anadolu Teknik Lisesi

Dersler

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

44 saat ders

bu nasıl adalet

Hİşt olm yapma bunu yapma bunu

Adamlar bizi 4 işlem bile bilmiyor biliyordu yaa Sende azından kacırdın lafı . Şimdi napcaz öğrendiler . Şaka bi yana Meslek liselilerin hepsini salak zannediyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

quote:

Anadolu Teknik Lisesi

Dersler

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

44 saat ders

bu nasıl adalet

Adamlar bizi 4 işlem bile bilmiyor biliyordu yaa Sende azından kacırdın lafı . Şimdi napcaz öğrendiler . Şaka bi yana Meslek liselilerin hepsini salak zannediyorlar

beyler lisede 2.bölümü görmüş bi öğrenciyi ygs'den mühendisliğe almanın mantığı nedir biri açıklayabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

quote:

quote:

Anadolu Teknik Lisesi

Dersler

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

44 saat ders

bu nasıl adalet

beyler lisede 2.bölümü görmüş bi öğrenciyi ygs'den mühendisliğe almanın mantığı nedir biri açıklayabilir mi?

Atl'yi aldı eml ne yapcak?

• girmesin bi zahmet mühendisliğe.. adamın matematikten fizikten haberi yok,mühendis olacak..oh güzel üni.de intibak varmış..banane intibaktan,iyi o zaman bizi de ygs puanıyla alsınlar biz de intibak görelim..
  • quote:

girmesin bi zahmet mühendisliğe.. adamın matematikten fizikten haberi yok,mühendis olacak..oh güzel üni.de intibak varmış..banane intibaktan,iyi o zaman bizi de ygs puanıyla alsınlar biz de intibak görelim..

biz napalım o zaman
  • quote:

girmesin bi zahmet mühendisliğe.. adamın matematikten fizikten haberi yok,mühendis olacak..oh güzel üni.de intibak varmış..banane intibaktan,iyi o zaman bizi de ygs puanıyla alsınlar biz de intibak görelim..

Kardeş demeyim demeyim dedim,,,, şu çoğun yüzne vurmayım dedim,,, bunu yapmayım dedim,,, ama yok dedin,, bunu yüzüme vur dedin,,, . kardeşş sorunlumusun acaba anlayamadım.

Önceden bilmiyordun ama bi üst mesaj da adam ders programını yazmış meslek lisesi olarak

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

Yukarıdaki ders programında Matematk2 ile fizik 2 yi göremiyorsan git kendini Ankara Kalesinden At

Daha sayıklıyo ya yok mat bilmiolar yok fen bilmiyolar. Ders programını vermiş adam sen daha konuşuyon . Alla Alla anlayamadım ki derdinne ne istiyon . Hani söylede bilelim yani

• quote:

quote:

Kardeş demeyim demeyim dedim,,,, şu çoğun yüzne vurmayım dedim,,, bunu yapmayım dedim,,, ama yok dedin,, bunu yüzüme vur dedin,,, . kardeşş sorunlumusun acaba anlayamadım.

Önceden bilmiyordun ama bi üst mesaj da adam ders programını yazmış meslek lisesi olarak

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

Yukarıdaki ders programında Matematk2 ile fizik 2 yi göremiyorsan git kendini Ankara Kalesinden At

Daha sayıklıyo ya yok mat bilmiolar yok fen bilmiyolar. Ders programını vermiş adam sen daha konuşuyon . Alla Alla anlayamadım ki derdinne ne istiyon . Hani söylede bilelim yani

yarın limitten yazılı var

• Hayır anlayamadığım, sevmiyor olabilirsin. Hoşlanmıyor olabilrsin. Ama neden bu kadar kendini yırtıyorsun anlam vermekte güçlük çekiyorum. Yani yapabilecegin bir şey varsa ya.git yökle konuş dava aç felan bişiler yapda burada böyle kendini bişiler sanmalar küçümsemeler DH ahalisine yakışmaz .Ne zamandır foruma takıldığını bilmesemde sonuçda bi işine yaramaz bu davranışların . anca moral bozar küfür yersin . Bak seni rencide etmek kırmak için söylemiyorum yanliş anlama ama bi şekilde bunun farkına varmalısın artık
  • quote:

quote:

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

ilginç..

iyi işte benim merak ettiğim noktalardan biri de bu..

adam 2.bölüm görüyorsa neden ygs ile mühendis oluyor?

• quote:

quote:

quote:

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

ilginç..

Bak bunuda yanlış anlama ama, Şöyle sert bi agızdan çok güzel bi cevap verilir bunada ben kibar olmayı tercih etcem

Nedeni şu: siz düz liseler günde 6-7 saat civarı ders gördünüz.

ATEKLER ise @CyC çok iyi bilir bu duyguyu, onlar günde 10-11 saat ders gördü .

9-10. sınıfda abartı bi ingilizce veriyorlar atekde . ve bi okadar abartı meslek dersleri veriyorlar. Yanındada düz lise eğitimi. Sabah 7 akşam 4-6 fark bu.

o lisede Meslek derslerini bıranşlarını gördükleri için YGS den alıyorlar yani. Ha Tmm normal şekildede girilebir senin dediğin gibi ama YÖK 'e de dank etmiş olacakki '' Lan arkadaş bu adamlar 4 yıl meslek eğitimi alıyor bari bi öncülük tanıyalım '' demişler heralde. İdda etmiyorum bi Fen bi anadolu lisesi ögrencisi kadar olmaları zaten mümkün değil. bunu eşit ağırlık gibi düşün hem meslek dersi hem fen dersleri aldılar. Daha öncede belirttigimde @Cwr baya dalga gecmişti ama tekrar diyorum . Kardeş bi ara Anadolu Teknik Lisesine bi gidin 1 haftalık derslerine bi girin. Zannettiğiniz gibi yatmıyorlar. Bak EML AML değil ATEK e gidin. Veya 10-11. sınıf lı atekliye sorun . cevabı ebemiz ... diye devam ediyor . Endüstri Meslek veya anadolu meslek ile karışmasın Anadolu Teknik lisesi . bu saydığım 3 lisede Meslek statüsünde genelde aynı okul içerisinde eğitim alırlar o yüzden siz hepsini bir sanırsınız. bu tek ve atekleri 100 yatanın içine düşmüş 3 calışkan adam olarak nitelendirebiliriz.

Şu an siz elektronikde bir şey bilmiyorken Misal ben elektronikçiyim önüme Televizyon Bi anfi Güvenlik sistemi devresi koysan anında tanır ve arızayı bulmaya calışırım ve yaparımda . içindeki bilimum elektronik laetleri tanıtorum çünkü.
    Ama fen lisesi de olsa normal biri, anca bakar bu ne la der .

Siz mat2 fizik2 de 1 adım öndesiniz hatta 2-3 adım önde olabilirsiniz. ama meslek derslerinde bi elektronikde bi makinada, Meslekli adam bıranşında 5 adım önde, bunuda inkar edemezsiniz ya. Soruyorum bi tanıdıgının işinde calışmadan makina okuyacak liseliyi, bi torna bi cnc tezgahının başına koysanız ne yapar ?? . ama şu an Sor @CyC ye arkadaşları o makinalarda nasıl calışıp nasıl işer cıkartıyorlar. sakın demeyin ünide bu işler yapılmıyor diye . lisede uygulama-teori şeklinde öğreniyorlar zaten, ünili olupda yaptığı işin teorisini bilmeyen yoktur diye düşünüyorum.

Farkı umarım objektif bi şekilde anlatabilmişimdir. Cevap vermek zorunda değilsiniz. Yalan veya uydurma bişi diyecek halim yok ya . @CyC sorabilirsiniz yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Leopard -- 11 Kasım 2010; 19:02:12 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Matematik(2) 4 saat
    Fizik(2) 3 saat
    Kimya(2) 3 saat
    Biyoloji(2) 3 saat
    Edebiyat 3 saat
    Dil ve Anlatım 2 saat
    Geometri 2 saat
    Analitik Geometri 2 saat
    İngilizce 4 saat
    Web Tasarım 9 saat
    Din
    Beden

ilginç..

Bak bunuda yanlış anlama ama, Şöyle sert bi agızdan çok güzel bi cevap verilir bunada ben kibar olmayı tercih etcem

Nedeni şu: siz düz liseler günde 6-7 saat civarı ders gördünüz.

ATEKLER ise @CyC çok iyi bilir bu duyguyu, onlar günde 10-11 saat ders gördü .

9-10. sınıfda abartı bi ingilizce veriyorlar atekde . ve bi okadar abartı meslek dersleri veriyorlar. Yanındada düz lise eğitimi. Sabah 7 akşam 4-6 fark bu.

o lisede Meslek derslerini bıranşlarını gördükleri için YGS den alıyorlar yani .

Şu an siz elektronikde bir şey bilmiyorken Misal ben elektronikçiyim önüme Televizyon Bi anfi Güvenlik sistemi devresi koysan anında tanır ve arızayı bulmaya calışırım ve yaparımda . içindeki bilimum elektronik laetleri tanıtorum çünkü.

Siz mat2 fizik2 de 1 adım öndesiniz hatta 2-3 adım ama meslek derslerinde bi elektronikde bi makinada Meslekli adam bıranşında 5 adım önde, bunuda inkar edemezsiniz ya. Soruyorum bi tanıdıgının işinde calışmadan makina okuyacak liseliyi, bi torna bi cnc tezgahının başına koysanız ne yapar ?? . ama şu an Sor @CyC ye arkadaşları o makinalarda nasıl calışıp nasıl işer cıkartıyorlar.

Farkı umarım objektif bi şekilde anlatabilmişimdir.

ne alakası var şimdi meslek dersleri gördü diye ygs puanıyla mı mühendis olacak?

mühendislik eğitimi alacak biri niye makine ya da bilgisayar hakkında bişeyler biliyor olsun ki?zaten öğrenmek için üni.ye gidiyoruz..mühendisliğe girecek bi öğrencinin tek yapması gereken mat2 ve fen2'dir..geriye kalan herşeyi üni.de öğrenebilir..

• quote:

Siz mat2 fizik2 de 1 adım öndesiniz hatta 2-3 adım ama meslek derslerinde bi elektronikde bi makinada Meslekli adam bıranşında 5 adım önde, bunuda inkar edemezsiniz ya. Soruyorum bi tanıdıgının işinde calışmadan makina okuyacak liseliyi, bi torna bi cnc tezgahının başına koysanız ne yapar ?? . ama şu an Sor @CyC ye arkadaşları o makinalarda nasıl calışıp nasıl işer cıkartıyorlar.

Farkı umarım objektif bi şekilde anlatabilmişimdir.

Haklısın. Mühendislik fakültesinde 4 yıl boyunca 2 kere 2'yi öğretiyorlar zaten. Oda arkadaşım (İTÜ Makine Müh. 3. sınıf) boşu boşuna öküz gibi çalışıyormuş.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.