Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
10
Favori
157.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windowsun çözüm önerisi kadar komik olmuş: FORMAT ATIN :)
  • Önceki mesajlarda kış haritası yayınlandı gibi yorumlar vardı.

My Tom Tom programı üzerinden yapılan güncellemeler içinde bu harita var mı?
  • Cihaz iyi hoş güzel ama harita çok kötü.Antalya Organize Sanayiinin (Antalya'ya 20 km) hiçbir sokak adını,POi noktalarını göstermiyor.Halbuki Antalya için önemli bir yer.Antalya'da önemli yerde bile harita böyleyse diğer illerde Allah bilir nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilhuman

Önceki mesajlarda kış haritası yayınlandı gibi yorumlar vardı.

Evet, Kış Haritanızı MyTomTom ile güncelleyebilirsiniz. Kendisi otomatik yükleme önerecektir zaten.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Cihaz iyi hoş güzel ama harita çok kötü.Antalya Organize Sanayiinin (Antalya'ya 20 km) hiçbir sokak adını,POi noktalarını göstermiyor.Halbuki Antalya için önemli bir yer.Antalya'da önemli yerde bile harita böyleyse diğer illerde Allah bilir nasıldır ?

TOMTOM Antalya'da başarsofttan çok geride. başarsoft Antalya için çok iyi...
    ben ikisinide kullanıyorum başarsoft haritası ile daha rahat adres buluyorum
  • quote:

Cihaz iyi hoş güzel ama harita çok kötü.Antalya Organize Sanayiinin (Antalya'ya 20 km) hiçbir sokak adını,POi noktalarını göstermiyor.Halbuki Antalya için önemli bir yer.Antalya'da önemli yerde bile harita böyleyse diğer illerde Allah bilir nasıldır ?

Şehrinize özel durumu bilemiyorum ama benim yaşadığım şehirde son iki güncelleme ile tüm eksik bölgeler yerine geldi.
    2011 sonunda bazı ilçeler yoktu, şimdi en ayrıntılı cadde/sokaklara kadar geldi. Biraz sabırlı olmakta yarar olduğunu düşünüyorum.
    Cihazınızda hata bildirimi düzenleyip dikkati o bölgeye yönlendirebilirsiniz. Ben 100'e yakın hata bildirimi bulunmuştum; programa alıp güncellemelerini yaptılar

Bilginize...

• Hata bildirimi gönderdim ama o an işe yaramadıktan sonra sabır bir işe yaramıyor :) Demek ki cihaz kalitesinden önce harita kalitesi önemliymiş.
  • Beyler niye kasıp duruyorsunuz ki, alın bi Başarsoft haritalı cihaz rahat edin. Bi sürü seçenek var ama ben Garmin aldım ve haritayı bilgisayarıma da yükledim.
  • quote:

Hata bildirimi gönderdim ama o an işe yaramadıktan sonra sabır bir işe yaramıyor :) Demek ki cihaz kalitesinden önce harita kalitesi önemliymiş.

Nasıl o an işe yaramıyor?

Cihazınızda yaptığınız değişiklik veya düzeltme o an aktif olur, kullanmaya da devam edersiniz.

Harita kalitesi tabii ki önemli; kalite demeyelim isterseniz ona, ayrıntı seviyesi diyelim daha doğru olur. Başarsoft haritalar şu an en çok ayrıntıyı barındıran haritalardır, o zaman herkese Başarsoft haritası önermeliyiz

Haritanın olması gereken en önemli özelliği doğru rotalama yapmasıdır; bunu yapabilen harita en iyi haritadır...

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Orijinalden alıntı: evilhuman

Önceki mesajlarda kış haritası yayınlandı gibi yorumlar vardı.

Evet, Kış Haritanızı MyTomTom ile güncelleyebilirsiniz. Kendisi otomatik yükleme önerecektir zaten.

Kolay gelsin.

Cihazdan böyle bir öneri geldi, "haritanız 6 aylık güncelleyin" diye ben de MyTomTom ile güncelledim. Ekstradan bir şey yapmama gerek yok herhalde?

Teşekkürler.
  • Yeni Yazılım (Navcore) Yayınlanmıştır arkadaşlar;

TomTom V12.55

Hayırlı olsun

Yenilikler;

Tomtom Navigasyon Cihazları
  • quote:

Orijinalden alıntı: GinoTheCop

Ben de navigasyon cihazı alacağım ama 2 saattir okudum okudukça kafam karıştı. TomTom donanımsal olarak çok kaliteli bu belli, XXL modeli de Başarsoft iGo Primo haritası kullanıyormuş, anladığım bu harita yazılımı da en iyi çözüm Türkiye için.. O zaman TomTom'un başarısızlığı nerden kaynaklanıyor olabilir?

Aklımdaki cihaz linkteki cihaz bu arada;

http://www.hepsiburada.com/liste/tomtom-xxl-classic-5-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otkvkxxlclassic&categoryId=257643

Sevgili GinoTheCop

maalesef mi desem.. iyi ki mi desem bilemedim...
    Başarsoft haritalarini kullanan urunlerin arasinda TOMTOM yok maalesef.
    Navking'de yok...
    son bir yildir cikan Piranha ürünleri de yok...

bilginize !

saygilar.

• Alim Bey;

Bana daha çok malesef gibi geldi.. Ama sizler kadar tecrübem yok elbette yanılıyor da olabilirim.. Şmdilik ipad üzerinden iGo Primo ile idare ediyorum bakalım..
  • quote:

Yeni Yazılım (Navcore) Yayınlanmıştır arkadaşlar;

TomTom V12.55

Hayırlı olsun

Yenilikler;

Tomtom Navigasyon Cihazları

Ses kontrol desteği Çuvaşçadan sonra Türkçeye de gelecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

....
    Şmdilik ipad üzerinden iGo Primo ile idare ediyorum bakalım..

"İdare"

iPad üzerinde en iyi yazılımı kullanıyorsunuz Sayın @GinoTheCop. Herhalde nezaketen yazdınız
  • quote:

quote:

....
    Şmdilik ipad üzerinden iGo Primo ile idare ediyorum bakalım..

"İdare"

iPad üzerinde en iyi yazılımı kullanıyorsunuz Sayın @GinoTheCop. Herhalde nezaketen yazdınız

En iyi yazılımı kullandığımı biliyorum :) iGo bu kadar bilinmezken ben HP iPaq ile yıllar önce kullanıyordum ve çevremdeki herkeze şiddetle iGo önerdim hep ve hala da öneririm.. "İdare" burada yazılım için söylediğim birşey değil, ben araç ile bütünleşik navigasyon çözümlerini hep tercih etmişimdir. Donanımsal bir "idare" bu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GinoTheCop -- 10 Aralık 2012; 15:17:12 >

• Sevgili arkadaşlar forumu baştan sona okudum ve okudukça kafam daha çok karıştı :)

bu hafta bir navigasyon cihazı almam gerek arada kaldığım cihazlar;

Garmin nuvi 1410; http://www.baytekin.com.tr/urun.aspx?CODE=010-00810-09
    Tomtom via 125; http://www.tomtom.com/tr_tr/products/car-navigation/via-125-regional/
    tomtom via 135;http://www.tomtom.com/tr_tr/products/car-navigation/via-135-m-europe/

benim incelemelerim sonucu anladıklarım, garminde ekran parlaklığını otomatik ayarlıyor ve ömürboyu başarsoft harita güncellemesi var, ayrıca kullanımı kolay, daha sonradan tmc donanımı alınarak kullanılabiliyor.
    tomtomda ise ekranın otomatik dönmesi, şıklık var. kullanımı ile ilgili hiç bir fikrim yok. gps sinyalini yakalama kalitesini hiç bilmiyorum.
    birde tomtom via 135 de neden europe yazıyor, türkiyede kullanılmıyomu bu cihaz anlamadım, diğerinde regional yazıyor.

bu cihazları kullanan tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum....

bir an önce karar vermek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

• oogle maps de kayıtlı yerlerimi caminat tomtomda sık kullanılanlara nasıl eklerim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Sayın DD252Admin;

Size bazı sorularım olacak eğer cevaplarsanız seviniriz..
    Ben ve tanıdığım bir grup arkadaş renault marka otomabil sahibiyiz. Araçtalarımızda Carminat tom tom ve carminat tom tom live cihazları mevcut.
    Araç satın alırken bin tl den fazla bir para verip hiç güncellemeye sahip olmamak bir yana piyasadaki 200 300 tilk cihaz alıp yıllarca yada ömür boyu güncelleme alanları duyunca cıldıracak gibi olmamamız da bir yana gayet iyi niyetli ve faydalı olabilecek LİVE servislerle ilgili türkiyede ne bir tane sppedcam nede trafik durum bilgisi mevcut. Acaba bu konuda yapılabileek bir sey varmı?
    Yada bizde başka bir cihaz daha satın alıp onun ömür boyu aktivasyon kodununu carminatta kullanmayı istesek olur mu?
    Bunları yazmaktayım ama sanmayın ki beleş peşindeyiz Bizler bir yıllık (3 yada 4 güncellme) güncelleme için 130 tl vermeyi fazla bulan ve istanbul dışında yaşayan Anadolu insanlarıyız. Bizim burada tom tom ana caddeleri gösterse yetiyor da..

hocam aynı durum bendede var yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci07

oogle maps de kayıtlı yerlerimi caminat tomtomda sık kullanılanlara nasıl eklerim ?

Tek tek koordinatlarını alıp cihaza girip eklersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.