Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
24
Favori
121.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardımcı olacak var mı ?Ekran kartını söktüm.daha yapmam gerekenler var mı? Tinerleme, kağıtları çıkarma dışında?

Ekran Kartı Fırınlama! Ekran Kartı Fırınlama!

• quote:

Orijinalden alıntı: Oprichniki

Yardımcı olacak var mı ?Ekran kartını söktüm.daha yapmam gerekenler var mı? Tinerleme, kağıtları çıkarma dışında?

tepsiye aliminyum folyo koyucaksın.ekran kartını oraya koyucaksın ama altına bişeyler koy kart yüksek dursun biraz. ama lehim olan yerlere denk gelmesin bu koyduğun şeyler.Bide gpu nun olduğu taraf üste gelcek.fırını 200derecede ısıt kartı koy 8 dk fırınla çıkart kart iyice soğusun.bakır bloğu ve soğutma sistemini tak.Kartı dene

Ayrıca bu fırınlama işlemi herkezde olumlu sonuç vermeyebilir aklında bulunsun

• quote:

Orijinalden alıntı: GamingMan

quote:

Yardımcı olacak var mı ?Ekran kartını söktüm.daha yapmam gerekenler var mı? Tinerleme, kağıtları çıkarma dışında?

mu
    tepsiye aliminyum folyo koyucaksın.ekran kartını oraya koyucaksın ama altına bişeyler koy kart yüksek dursun biraz. ama lehim olan yerlere denk gelmesin bu koyduğun şeyler.Bide gpu nun olduğu taraf üste gelcek.fırını 200derecede ısıt kartı koy 8 dk fırınla çıkart kart iyice soğusun.bakır bloğu ve soğutma sistemini tak.Kartı dene

Ben çıkarılacak şeyler hakkında soru sormuştum sağolsun senin söylediklerini açıkca bir şekilde yelkowan arkadaşımışmız açıklamış videosunda.Dediklerini okuyamadım direk olaya geçtim önceki yorumlara bakarak 200 derecede 8dk pişirdim(bu tabir saçma oldu biraz :D).Kart sorunsuzca çalışıyor.Allah yelkowan arkadaşımıza sağlık, sıhhat versin.Kart çatur çutur çalışıyor.Sana da ilgin için teşekkür ederim:) Kasa olarak fan almam lazım ayrıca bilgin varsa Coolermaster RC 690 uygun yan kapağa büyük bir fan alacaktm :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GamingMan

quote:

mu

Ben çıkarılacak şeyler hakkında soru sormuştum sağolsun senin söylediklerini açıkca bir şekilde yelkowan arkadaşımışmız açıklamış videosunda.Dediklerini okuyamadım direk olaya geçtim önceki yorumlara bakarak 200 derecede 8dk pişirdim(bu tabir saçma oldu biraz :D).Kart sorunsuzca çalışıyor.Allah yelkowan arkadaşımıza sağlık, sıhhat versin.Kart çatur çutur çalışıyor.Sana da ilgin için teşekkür ederim:) Kasa olarak fan almam lazım ayrıca bilgin varsa Coolermaster RC 690 uygun yan kapağa büyük bir fan alacaktm :D

Rica ederim.Kaç cm lik bi fan arıyosun ??

• Arkadaşlar bu işi denemeyi düşünüyorum ama yanlış birşey yaparım diye korkuyorum. Karta iyice birşey olmasın arkadaş demişti senin kart dayanmaz, kondansitor veya bir tüp patlarsa zehirli gazlar çıkabilir dedi. Benim kart hd 3650 agp.
  • Merhaba
    Bende bugün elimde olan 6600GT ekran kartımda olan şu çizgi problemi ve windows açıldığında siyah ekranda kalmasından dolayı fırın yöntemini denedim.
    Ekran kartını hazırladım ve fırına verdim. Hesapta 200C`de 8 dakika tutucaktım. Fırına koyduktan sonra sürekli gözlemliyordum 5 dakika geçtikten sonra bir kondansatörün altında erime olduğunu fark ettim ve hemen fırını kapatıp ekran kartını çıkardım. Soğuduktan sonra baktım ki kondansatör +105C`ye kadar çalışıyormuş. Fakat aynı kondansatörden bir tane daha vardı ona birşey olmamıştı. Ben yinede ekran kartını takıp denedim ve sonuç mükemmel ekran kartı düzgün bir şekilde çalışıyor. Bu arada temizlerken tiner yerine aseton kullandım. Resimlerinide altta görebilirsiniz. Kondansatörü değiştirmeden çalıştırmaya devam edeyim mi? :)

Ekran Kartı Fırınlama!

Ekran Kartı Fırınlama!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oTToTTo -- 23 Kasım 2011; 19:49:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Arkadaşlar bu işi denemeyi düşünüyorum ama yanlış birşey yaparım diye korkuyorum. Karta iyice birşey olmasın arkadaş demişti senin kart dayanmaz, kondansitor veya bir tüp patlarsa zehirli gazlar çıkabilir dedi. Benim kart hd 3650 agp.

Dene bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpér

quote:

Arkadaşlar bu işi denemeyi düşünüyorum ama yanlış birşey yaparım diye korkuyorum. Karta iyice birşey olmasın arkadaş demişti senin kart dayanmaz, kondansitor veya bir tüp patlarsa zehirli gazlar çıkabilir dedi. Benim kart hd 3650 agp.

Dene bence.

Denemem artık.
  • quote:

quote:

quote:

Dene bence.

Denemem artık.

Dene dene birşey kaybetmiyeceğiz artık. Kart bozuldu sonuçta. Çöp gibi durucağına ya çalışır yada tamamen çöp olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dene bence.

Denemem artık.

Dene dene birşey kaybetmiyeceğiz artık. Kart bozuldu sonuçta. Çöp gibi durucağına ya çalışır yada tamamen çöp olur.

Ben artık bu karttan elimi çektim paramı alıp ya başka kart alacağım ya da uzunca bir süre bu işlere girmeyeceğim bir daha.

• yapan arkadaşlar kartı alimünyum folyo ilemi sarıyo???
  • Valla bende söktüm denedim Acer 5720zg modeli fırını 5-6 dakika 180 derecede tuttum fırını kapadım.Sonra alüminyum folyoyla ekran kartının arasına bişey koymadan direk fırına verdim 4 dakika tuttum çıkardım.Çok yüksek sıcaklıkta denemedim nemelazım bişey olmasın diye.Sıcaklık tahminen 100-130 derecelerdeyken 4 dk tutmuşumdur.Sonuç çalışıyor Bu bilgiyi paylaşan herkese teşekkürler.Yukarıda bi arkadaş ekran kartına bağlı folyodan bahsediyo zannedersem onu söküp, bendeki alüminyum folyoya sardım.
  • Takip için.
  • 5850 ekran kartım bozuldugu için gtx 560 almıstım bu konuyu yeni gördüm ve deneyim dedim benim ekran kartımdaki sorun furmark,oyun film de yük altına girince hemen kapanıyordu pc ne yaptıysam düzeltemedim en sonunda pes edip yeni ekran kartı aldım bugun bu konuyu okuyunca bir deneyim dedim :D hiç umudumda yoktu ekran kartını fırına verdim 10 dk sonra cıkardım sogumasını bekledim ve taktım daha termal macun sürmediğim için fandan cok ses geldi dedim acılmıcak :D ve görüntü gelince şaşırdım hemen nvidia sürücüsünü silip atiyi yükledim furmark ı açtım 40 dk test yaptım kapanmadı crysis 2 cod mw 3 1-2 saatte onları sorunsuz oynadım banamısın demedim şimdi elimde 2 kart oldu 5850 ve gtx 560 :D nvidia nın video kalitesini hiç sevmiyorum filmlerde 5850 oyunlardada gxt 560 ı kullanırım artık :PPP Çokk teşekkür ederim konuyu açan arkadaşa
  • quote:

Orijinalden alıntı: llserdarll

5850 ekran kartım bozuldugu için gtx 560 almıstım bu konuyu yeni gördüm ve deneyim dedim benim ekran kartımdaki sorun furmark,oyun film de yük altına girince hemen kapanıyordu pc ne yaptıysam düzeltemedim en sonunda pes edip yeni ekran kartı aldım bugun bu konuyu okuyunca bir deneyim dedim :D hiç umudumda yoktu ekran kartını fırına verdim 10 dk sonra cıkardım sogumasını bekledim ve taktım daha termal macun sürmediğim için fandan cok ses geldi dedim acılmıcak :D ve görüntü gelince şaşırdım hemen nvidia sürücüsünü silip atiyi yükledim furmark ı açtım 40 dk test yaptım kapanmadı crysis 2 cod mw 3 1-2 saatte onları sorunsuz oynadım banamısın demedim şimdi elimde 2 kart oldu 5850 ve gtx 560 :D nvidia nın video kalitesini hiç sevmiyorum filmlerde 5850 oyunlardada gxt 560 ı kullanırım artık :PPP Çokk teşekkür ederim konuyu açan arkadaşa

Hayırlı olsun umarım uzun süre kullanırsın. Merak ettiğim sen başka bir arızadan dolayı mı
    gözünü karartıp fırına attın?

• quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Orijinalden alıntı: llserdarll

5850 ekran kartım bozuldugu için gtx 560 almıstım bu konuyu yeni gördüm ve deneyim dedim benim ekran kartımdaki sorun furmark,oyun film de yük altına girince hemen kapanıyordu pc ne yaptıysam düzeltemedim en sonunda pes edip yeni ekran kartı aldım bugun bu konuyu okuyunca bir deneyim dedim :D hiç umudumda yoktu ekran kartını fırına verdim 10 dk sonra cıkardım sogumasını bekledim ve taktım daha termal macun sürmediğim için fandan cok ses geldi dedim acılmıcak :D ve görüntü gelince şaşırdım hemen nvidia sürücüsünü silip atiyi yükledim furmark ı açtım 40 dk test yaptım kapanmadı crysis 2 cod mw 3 1-2 saatte onları sorunsuz oynadım banamısın demedim şimdi elimde 2 kart oldu 5850 ve gtx 560 :D nvidia nın video kalitesini hiç sevmiyorum filmlerde 5850 oyunlardada gxt 560 ı kullanırım artık :PPP Çokk teşekkür ederim konuyu açan arkadaşa

Hayırlı olsun umarım uzun süre kullanırsın. Merak ettiğim sen başka bir arızadan dolayı mı
    gözünü karartıp fırına attın?

Benim ekran kartım yük altına girince film izlerken furmarkta test yaparken ekran birbirine girip res atıyordu ve 1-2 saat açılmıyordu ne yaptıysam düzelmedi termal macun değiştirdim başka soğutucu taktım en son pc ci chip inde sorun var yapamazsın dedi zaten en son kapandıgındada birdaha açılmamıstı bende kendime gtx 560 ekran kartı aldım dün bu konuyu görünce hiç ümidim yoktu deneyim dedim düzgün bir şekilde açıldı 2 saat furmark testi yaptım birde 3 saat crysis oynadım kapanmadı sonuç olarak 2 tane ekran kartı oldu elimde sayenizde keşke daha önce görseydim bu konuyu bosuna ekran kartı almazdım :D

• bakalım benim 8600gt nolcak fırın eski 22dk dır hala ısınıyo

düzenleme: sonuç başarısız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 3 Aralık 2011; 19:32:55 >
  • valla çok ciddi söylüyorum artık bilgisayarla ilgili ne bozulursa fırınlıycam yangın çıkana kadar durmam

edit: aldığım duyumlara göre eğer yanına domates biber soğan koyarsanız performansı %38 artıyomuş kartın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phanrisal -- 9 Aralık 2011; 1:17:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oTToTTo

Merhaba
    Bende bugün elimde olan 6600GT ekran kartımda olan şu çizgi problemi ve windows açıldığında siyah ekranda kalmasından dolayı fırın yöntemini denedim.
    Ekran kartını hazırladım ve fırına verdim. Hesapta 200C`de 8 dakika tutucaktım. Fırına koyduktan sonra sürekli gözlemliyordum 5 dakika geçtikten sonra bir kondansatörün altında erime olduğunu fark ettim ve hemen fırını kapatıp ekran kartını çıkardım. Soğuduktan sonra baktım ki kondansatör +105C`ye kadar çalışıyormuş. Fakat aynı kondansatörden bir tane daha vardı ona birşey olmamıştı. Ben yinede ekran kartını takıp denedim ve sonuç mükemmel ekran kartı düzgün bir şekilde çalışıyor. Bu arada temizlerken tiner yerine aseton kullandım. Resimlerinide altta görebilirsiniz. Kondansatörü değiştirmeden çalıştırmaya devam edeyim mi? :)

Ekran Kartı Fırınlama!

Ekran Kartı Fırınlama!

200 dereceye kadar dayanan özel fırın poşetleri var
    onun içine koy ve ağızını tel veya zımba ile içinde hava kalmayacak şekilde ve hava almayacak şekilde kapat

Ekran Kartı Fırınlama!

çünkü 100 derece ve üzerinde leyim ve kondansatörlerden sıza bilecek insan sağlığına zararlı bazı maddeler
    fırın her yemek pişirmek için çalıştığında, bu kimyasal maddeler fırının içinde yiyeceğini yemeğin içine sinmesine sebep olabilir.

/>

• Çalışma için teşekkürler aklıma şu soru takıldı , hocam 200 derecede plastik güç slotu/konnektörü erimiyormu ?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.