Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (538. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pilavyer

Arkadaşlar 508 almayı düşünüyorum fakat bazı soru işaretleri var aklımda
    - araç içinde trim sesi var mı
    -bilinen kronik problemi var mı
    - kısa mesafe kullanan arkadaşlar tüketimlerini söyleyebilir mi
    -elektronik veya mekanik sorun çıkartıyor mu
    -araç alırken dikkat etmem gereken özellikler neler

-Trim sesi benim araçta kesinlikle yok.
    -Kronik problemi olan bir araç değil.
    -Aracı hızlı kullanırım, 18" jant ve 245/45R18 lastiklerle tüketim 6.5lt yi geçmiyor ve yokuş çıkıp iniyorum.
    -Bazı arkadaşlar şanzıman tarafında saçma hatalar almışlardı ama aküden resetleme sonrası hata gidiyordu.
    -Baskı balata-volant seti değişmiş mi ya da ne durumda kontrol edilmeli. Sorun olsa bile orjinal set montaj dahil 2000TL civarında masraf çıkarıyor. Bunun haricinde rutin kontroller zaten yaptırılır.

• lastık konusu uzar gider gider, aracın şanzımanının aptallaşması bence kontağı açmadan videt değiştirmeye çalışmakla alakalı, benim başıma geldı isteyen deneyebilir kontağı açmadan aracı boşa alın ekranda bosta oldugunu görün kontağı çalıştırın arac uyarı verıcektır. kontağı kapatmadan vitesi ileri yada geri alarak tekrar boşa alın arac calısacaktır. yanı kısaca aracın vıtesını kesınlıkle kontak acık durumda ıken degısıtırın
  • Kardeşimin araç alacak kişilere yardımcı olabilmek adına güzel bir fikri vardi, ama uygulaması mumkün değildi araç alıcak kişilere almak istediği aracı bulup kiralamak adına :) bu sayede kişi almak istediği araci 2 -3 gün test edip değerlendirip o şekilde alabilecekti tabi ikinci el araç için konuşuyorum.

Ben aracımı araştırarak aldım. en fazla ve detaylı bilgiyi de buradan aldım. öncelikle 508 ler f/p oranındaki en ıyı araclardan verdıgınız rakama maxımum ozellık alıyorsunuz ayrıca yakıt tuketımıde fazla degıl hatta cok ıyı 630 tl yakıtla toplamda 3150 km yol yaptım bu sene, uzun yolda yuksek hızda kacılınılmaz olan ruzgar sesı dısında benı rahatsız eden bır sey olmadı. bu aracların bos paketlerınden almanızı tavsıye etmem. en az actıve paket almalısınız. katlanır aynalar, akıllı farlar, navıgasyon gibi heleki alure tam pakette elektronik el freni, dokunma ile acılan kapılar, anahtarsız calıstırma, otomatık oark yerı algılama, koltuk ısıtma, geri viteste yere donen ayna gibi ozellıkler insanı cezbediyor. ılk basta sadece vites gecıslerını yadırgıyorsunuz sonrasında nerede nasıl tepkı veregını kavradıgınızda bunlar problem olmuyor. bu aracın sanzumanı aslında otomatık degıl soylekı esasen manuel şanzımanı sızın yerınıze bır robotun degıstırdıgını dusunun bu sayede etg lerdeki gibi buyuk hasarlarla karsılasmıyorsunuz. 508 ın en buyuk handikapı volan dişlisininde değişmesi bu toplamda 2000 liraya maal oluyor ama dedıgım gibi etg nin 10 - 20 bin lıralık masrafının yanında bu hıc bırsey, sonuc olarak bu masrafla baskı balatanın bıtme omru sonunda karsılasacagınızı dusunursenız rakamın abartı olmadıgını kabullenırsınız. bakımlarıda yerıne gore 300 700 arası cıkıyor bu rakam standart yag fılıtre gıbı durumlar ıcın

• quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

Kardeşimin araç alacak kişilere yardımcı olabilmek adına güzel bir fikri vardi, ama uygulaması mumkün değildi araç alıcak kişilere almak istediği aracı bulup kiralamak adına :) bu sayede kişi almak istediği araci 2 -3 gün test edip değerlendirip o şekilde alabilecekti tabi ikinci el araç için konuşuyorum.

Ben aracımı araştırarak aldım. en fazla ve detaylı bilgiyi de buradan aldım. öncelikle 508 ler f/p oranındaki en ıyı araclardan verdıgınız rakama maxımum ozellık alıyorsunuz ayrıca yakıt tuketımıde fazla degıl hatta cok ıyı 630 tl yakıtla toplamda 3150 km yol yaptım bu sene, uzun yolda yuksek hızda kacılınılmaz olan ruzgar sesı dısında benı rahatsız eden bır sey olmadı. bu aracların bos paketlerınden almanızı tavsıye etmem. en az actıve paket almalısınız. katlanır aynalar, akıllı farlar, navıgasyon gibi heleki alure tam pakette elektronik el freni, dokunma ile acılan kapılar, anahtarsız calıstırma, otomatık oark yerı algılama, koltuk ısıtma, geri viteste yere donen ayna gibi ozellıkler insanı cezbediyor. ılk basta sadece vites gecıslerını yadırgıyorsunuz sonrasında nerede nasıl tepkı veregını kavradıgınızda bunlar problem olmuyor. bu aracın sanzumanı aslında otomatık degıl soylekı esasen manuel şanzımanı sızın yerınıze bır robotun degıstırdıgını dusunun bu sayede etg lerdeki gibi buyuk hasarlarla karsılasmıyorsunuz. 508 ın en buyuk handikapı volan dişlisininde değişmesi bu toplamda 2000 liraya maal oluyor ama dedıgım gibi etg nin 10 - 20 bin lıralık masrafının yanında bu hıc bırsey, sonuc olarak bu masrafla baskı balatanın bıtme omru sonunda karsılasacagınızı dusunursenız rakamın abartı olmadıgını kabullenırsınız. bakımlarıda yerıne gore 300 700 arası cıkıyor bu rakam standart yag fılıtre gıbı durumlar ıcın

Barbaros Bey, allure paketlerde geri viteste aynalar aşağıya dönüyor demişsiniz ama benim araçta bu özellik yok sanırım.

• @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

508 Kullanım Kitabı Türkçe nin 69. sayfasında programlamayla ilgili bir takım bilgiler var, sanırım bende başka bir forumda okumuştum linkteki programlamayı bir denerseniz hepimiz bilgi sahibi oluruz. Benim 2012 Active aracımda çalışmadı, Esasında bunlar aracın yazılımı içindeki kuçucuk programlar sadece pazarlama stratejisi adına calışması engelleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarbarosTUGRUL -- 27 Ekim 2016; 11:03:56 >

• merhaba bu ayna seysi sadece allure de olmuyor malumunuz ben de yeni kasa access var, katlanir ayna yaptirmistim onda oluyor.
    ek bilgi olarak vereyim dedim.

saygilar
  • Lastik basnç sensörünü aliexpreste buldum ama cesaret edip alamadım

508 Lastik Basınç sensörü Aliexpress
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler, deneyeceğim. Ben boşta iken ayar yaptığım için bu durumu hiç test etmemişim doğal olarak. Geri vitese takıp ayarlayalım, bakalım ne olacak. Bu arada yazılanlardan yanlış anlamadıysam her iki aynayı aynı anda aşağıya döndürmüyor sistem. Solu ya da sağı seçmek gerekiyor. Eğer böyle çalışıyor ise saçma bir özellik olmuş.
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Evet ilk okunduğunda öyle bir anlam çıkıyor. Dediğiniz gibi mantıksız bir sistem bende aynı olayı yağmur sensörü için düşünmüştüm ama servis fırcalı oto yıkamalarda sıleceklerı korumak için o şekilde ayarlı dediğinde hak vermiştim. 2. olarak tek ayna seçmek istersek mi o şekilde acaba diyede düşünmeden edemedim?
  • 508 Yeni kasa hakkında bilgiler var
    http://www.ototeknikveri.com/haber/7166/yenilenen-peugeot-508-2018de-geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han_09 -- 28 Ekim 2016; 8:41:31 >
    Merhaba Babaros Bey. Bende Allure var ama bu özellik yok. Bu özellik hafızalı koltukların olduğu modellerde geçerli. Daha önce 2.2 GT modelinde hafızalı koltuk vardı ve onda standart bir özellikti. Eğer makyajlı kasaya sahipseniz ve koltuklarınızda hafıza özelliği varsa yan aynaların yere doğru otomatik konumlanması özelliği de aracınızda var demektir. Ama ilk kasalarda hafızalı koltuk ve dolayısıyla yan aynaların bu özelliği sadece 2.2 GT modelinde vardı... Daha önce de bu konu forumda konuşulmuş en son bu sonuca varılmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbozkurt54 -- 27 Ekim 2016; 17:18:32 >
  • Han_09 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, linke baktığımda yayın tarihi 01.05.2013 görünüyor. 2014-2015'te zaten kasa makyajlanmıştı. Yani bu haber şu an satışta olan makyajlı kasa için yapılmış bir haber gibi duruyor. Zaten fotoğraf da oldukça kötü bir fotoshop...
  • Arkadaşlar aracın performansı nasıl? Sollamalarda sorun oluyor mu? 0-100 hızlanması nedir bazı sitelerde 13,1 yazıyor bazılarında 11 yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 1.6 e-HDi var. Aracımın sollamalardaki performansından memnunum. Yalnız bahsettiğiniz konu için 0-100 Hiç önemli değil. Sollamalardaki için ara hızlanma performansı önemlidir ve bu da tork ile direkt alakalı. Aracın ilk gelen kasası 275 nm tork üretiyor. Bunu da 1700 2100 devir aralığında size veriyor. yani sollamalardaki performansı gayet yeterli. 0-100 derseniz 1.6 e-hdi yarı otomatik olduğu için görece yavaştır. zaten 1.6 e-hdi kullanıyorsanız arabayı sakin ve nazik kullanmalısınız. Aksi takdirde ilk olarak yarı otomatik vitesten nefret edersiniz sonra da bu motor bu kasayı kaldırmıyor berbat bir araba klasik Fransız dersiniz. Arabanın dilinden anlarsanız bu araba kullanmaktan keyif alacağınız harika bir araçtır. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    merhaba,

lastik basınç sensörünün çalışması için.
    aracınızdaki yazılımın uygun olması gerekiyor serviste kontrol ettirebilirsiniz. bazı araçlar uyumlu gelmiş
    o zaman servisten tanesi 370 tl x4 adet sensör alıp taktırablirsiniz.

aracınızdaki yazılım uygun değilse kendinden ekranlı hazır kitler var onlardan alabilirsiniz.

ayrıca ilanda Peugeot 508 için W2 11/2013-12/2015 yazıyor yani 2013 11.aydan itibaren üretilen araçlar için yani satılan değil üretilen için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanlaz -- 28 Ekim 2016; 12:35:26 >
  • Daha önce burada da bahsetmiştim; 2 aydır aracımın start-stop sistemi çalışmıyordu. Bugün tanıdığım bir elektrikçiye gittim, aküye baktı bir sorun göremedi. Sonra beraber özel bir Peugeot servisine gittik. Araç cihaza bağlandı akü şarjı %80 çıktı. Daha sonra hata kodlarına bakıldı ve 'Şanzuman alıştırması hatası' mesajı verdi. Ağustosta başka bir özel serviste şanzuman alıştırması yaptırmıştım. Alıştırma esnasında laptopun şarjı bitince laptopu çıkarıp sabit cihaza bağlamışlardı. Meğerse alıştırma işlemi yarım kalmış. Bugün yeniden alıştırma yapıldı ve işlem sonrasında start-stop tekrar devreye girmeye başladı. Çok alakasız gibi görünen bir hatadan dolayı sistem devreye girmeyebiliyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 508'de bozuk zeminde arka akstan rahatsız edici ses şikayeti olan varsa linkteki Citroën c5 konusunda geçen el freni teli ile 508'deki mekanizma aynı. Denemenizi tavsiye ederim.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=89577376&p=1&anchorToGo=89577376#89577376

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • paketlerin kıyaslamalı tablosu yokmu bir türlü bulamadım.
  • ucanlaz kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim, aracın orijinal i dışında herhangi bir şey eklemek istemiyorum açıkcası,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarbarosTUGRUL -- 31 Ekim 2016; 9:06:19 >
  • eren1977 E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim servisteki alıştırma için ne kadar ücret aldılar acaba?
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.