Şimdi Ara

Wing tsun mu Kickbox mu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
32.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alejandro01

quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

istihbarat birimleri ne öğreniyor peki yakın dövüş uzak dövüş falan bilginiz varmı?
    israilde krav maga olduğunu bilmeyen yokturda
    cia-fbi-mit-bordobereliler

Alıntıları Göster
    Bi yerden duydum bordo berelilere Judo eğitimi veriliyomuş.Komandolara karate eğitimi veriliyomuş
    valla bende söyleyenlerin yalancısıyım doğrumu yalanmı bilmem.

• quote:

quote:

istihbarat birimleri ne öğreniyor peki yakın dövüş uzak dövüş falan bilginiz varmı?

Alıntıları Göster
    Herkes wt ye takmış umarım bi gün bi wt ci ile kumiteye çıkarım görsün karatenin gücünü

• quote:

Orijinalden alıntı: BRuTaLHeRo

Herkes wt ye takmış umarım bi gün bi wt ci ile kumiteye çıkarım görsün karatenin gücünü

W.t daha iyi savunma sanatı bence,ama sen kendine güveniyorsan ve Severek karate yapıyorsan
    tabiki gücünü gösterirsin.Zaten karatenin etkili vuruşları var unutmamak lazım.Karate zaten silahsız elin sanatıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BiGTeam19o3

quote:

W.t daha iyi savunma sanatı bence,ama sen kendine güveniyorsan ve Severek karate yapıyorsan
    tabiki gücünü gösterirsin.Zaten karatenin etkili vuruşları var unutmamak lazım.Karate zaten silahsız elin sanatıdır.

Alıntıları Göster
    ben 2 senedir wing chun yapıyorum kimisi demiş ülkemizde para tuzağı iyi yapan yok falan bilmemne herkes kulaktan dolma bilgilerle konuşuyo ip man in oğlu ip chingin kurduğu konseye bağlı çalışıyo benm gittiğim yer onun öğrencisi sifum 18senedir bu işin içinde birlikte çinede gittiler ne yazıkki o semineri kaçırdım birlikte fotoları çalışırken videolarıda war harika bi dövüş ve savunma sanatı bu işi yapan birisinin karşısında bi boksörün hiç şansı yok sokakta çok etkili olduğunu kendi deneyimlerimle gördüm ayrıca ruhsal gelişim içinde çok iyi ve özgüven anlamındada çok geliiştriyo yalnızca dövüşmek değil maksat konuyu açan arkadaşında bu işi spor değil kawga maksatlı yapmak istiyor ole bişeye asla müsama yok sen en iyisi boksa git wing chunun anlamını kawraman uzun zaman alabilr...

• quote:

Orijinalden alıntı: brk9090

ben 2 senedir wing chun yapıyorum kimisi demiş ülkemizde para tuzağı iyi yapan yok falan bilmemne herkes kulaktan dolma bilgilerle konuşuyo ip man in oğlu ip chingin kurduğu konseye bağlı çalışıyo benm gittiğim yer onun öğrencisi sifum 18senedir bu işin içinde birlikte çinede gittiler ne yazıkki o semineri kaçırdım birlikte fotoları çalışırken videolarıda war harika bi dövüş ve savunma sanatı bu işi yapan birisinin karşısında bi boksörün hiç şansı yok sokakta çok etkili olduğunu kendi deneyimlerimle gördüm ayrıca ruhsal gelişim içinde çok iyi ve özgüven anlamındada çok geliiştriyo yalnızca dövüşmek değil maksat konuyu açan arkadaşında bu işi spor değil kawga maksatlı yapmak istiyor ole bişeye asla müsama yok sen en iyisi boksa git wing chunun anlamını kawraman uzun zaman alabilr...

Alıntıları Göster
    WingChun mu para tuzağı peh
    Para tuzağı dövüş sanatı deildir onu veren hocanın sw sinden kaynaklanır.

• Wing box
  • quote:

Orijinalden alıntı: FYL

Wing box

• quote:

Orijinalden alıntı: BiGTeam19o3

quote:

Orijinalden alıntı: FYL

Wing box

Alıntıları Göster
    para tuzağı diyo hala ya ole yerlerde war illaki olacakda sadece wing chunda degil ole yerler bokstada para tuzağı olan yerler war bikaç bildiğin yerden hepsine laf atma o eğitimi werenin kişiliğiyle alakalı bişey çok soyanda war tabiki ayrıca burda onu konuşmuyoruz zaten giden bilen kişiler yaptığı spor hakkında bilgi weriyolarki konuyu açan arkadaş fikir sahibi olsun diye...

• quote:

wt ci ile sadece sihai kumite de karsilasabilirsin diger kumitelerde wt cinin bircok vurusu kendisini diskalifiye yapar rakibinide hastanelik sonucta wt sayi odakli olimpik bir savunma sanati degil
  • Yerinde olsam wing chun yapardım çünkü her zaman 1 kişiyle kavga edemezsin yeri gelir 3 kişiyle etmen gerekir onun için en etkilisi senin için wing chun olur zaten wing chun 5. seviyeye kadar sokak dövüşüdür 5 den sonra bu işin sanatı başlar zaten istesende bırakamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byKuRSuN

Yerinde olsam wing chun yapardım çünkü her zaman 1 kişiyle kavga edemezsin yeri gelir 3 kişiyle etmen gerekir onun için en etkilisi senin için wing chun olur zaten wing chun 5. seviyeye kadar sokak dövüşüdür 5 den sonra bu işin sanatı başlar zaten istesende bırakamazsın.
    Dağılın Ben Geldim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

Dağılın Ben Geldim

Alıntıları Göster
    wing chun yok bizim burada kick box akar

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    İyice Saçmaladınız Yok Ben Judo Yapıom Yok Karate Yapıyorum 4-5 Kişi Alırım Felan Ayıptır Söylemesi N*h Alırsın Adamların Hepsi Sana Aynı Anda Dalsında Gör Bakalım Dünya Tersten Nasılmış. Zaten Kickbox, Muay Thai Gibi Sporlara Başlayınca Kavgadan Çekiniceksin. Demek İstediğim Şu Adam Gelmiş Sana Laf Yapıyor Sende Diceksin Tamam Kralsın Diyip Geçip Gidiceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SuqaL

İyice Saçmaladınız Yok Ben Judo Yapıom Yok Karate Yapıyorum 4-5 Kişi Alırım Felan Ayıptır Söylemesi N*h Alırsın Adamların Hepsi Sana Aynı Anda Dalsında Gör Bakalım Dünya Tersten Nasılmış. Zaten Kickbox, Muay Thai Gibi Sporlara Başlayınca Kavgadan Çekiniceksin. Demek İstediğim Şu Adam Gelmiş Sana Laf Yapıyor Sende Diceksin Tamam Kralsın Diyip Geçip Gidiceksin.

14 Ekim 2011; 8:18:37
  • quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

quote:

Orijinalden alıntı: SuqaL

14 Ekim 2011; 8:18:37

Alıntıları Göster
    Valla wing tsun bana pek gerçekçi gelmedi ben boks veya kick boks öneririm ayrıca öle 4-5 kişiyi dövmek her babayiğidin harcı değildir

• Benim çin dövüş sporlarına ilgim çok eskiden Jackie Chan den gelir . Dünya filmini izlemişimdir . Ama bırak şimdi Ip Man filmiyle popüler olan Wing Tsun u , kodumun şehrinde Kung Fu bile yok öğrenmek için .
  • quote:

Orijinalden alıntı: elbetbirgun

Benim çin dövüş sporlarına ilgim çok eskiden Jackie Chan den gelir . Dünya filmini izlemişimdir . Ama bırak şimdi Ip Man filmiyle popüler olan Wing Tsun u , kodumun şehrinde Kung Fu bile yok öğrenmek için .
    arkadaşlar bende 3 ay önce araştırdım izmirde wing chun'a başladım.Gerçekten mükemmel bir sistem,mükemmel bir felsefe,zaten wikipedi'yi açın ordaki tanımını okuyun aynen uyuyor.Evde ne kadar çalışırsanız hareketler o kadar oturuyor reflekslerinize,umarım kavga etmem ama edersem rakibe şimdiden üzülüyorum o kadar söyliyeyim,ne olduğunu anlamadan kendini yerde bulabilir wing chun böyle bir sanat gerçekten..Bu arada bir wing chun'cu ile diğer bir dövüş sanatı türünden bir kişinin dövüşmesi çok saçma,çünkü biz sokak dövüşünü ve sokakta hayatta kalmayı öğreniyoruz,bu yüzden herşey serbest ve müsabakamız olmuyor,ama diğer dövüşlerde yasak olan bölgeler var ve hakemler var biz bu şartlarda zaten kısıtlanmış olduğumuz için dövüş pek de adil olmuyor..Unutmayın arkadaşlar sokakta ne hakem var ne de acıma sadece siz ve düşmanlarınız olacak,onları alt etmek için en hızlı ve en etkili bir yöntemle dövüşmeniz gerekiyor buda wing chun la mümkün,iyi ki wing chun'a başlamışım diyorum yazımı sonlandırıyorum,saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: brkaras

arkadaşlar bende 3 ay önce araştırdım izmirde wing chun'a başladım.Gerçekten mükemmel bir sistem,mükemmel bir felsefe,zaten wikipedi'yi açın ordaki tanımını okuyun aynen uyuyor.Evde ne kadar çalışırsanız hareketler o kadar oturuyor reflekslerinize,umarım kavga etmem ama edersem rakibe şimdiden üzülüyorum o kadar söyliyeyim,ne olduğunu anlamadan kendini yerde bulabilir wing chun böyle bir sanat gerçekten..Bu arada bir wing chun'cu ile diğer bir dövüş sanatı türünden bir kişinin dövüşmesi çok saçma,çünkü biz sokak dövüşünü ve sokakta hayatta kalmayı öğreniyoruz,bu yüzden herşey serbest ve müsabakamız olmuyor,ama diğer dövüşlerde yasak olan bölgeler var ve hakemler var biz bu şartlarda zaten kısıtlanmış olduğumuz için dövüş pek de adil olmuyor..Unutmayın arkadaşlar sokakta ne hakem var ne de acıma sadece siz ve düşmanlarınız olacak,onları alt etmek için en hızlı ve en etkili bir yöntemle dövüşmeniz gerekiyor buda wing chun la mümkün,iyi ki wing chun'a başlamışım diyorum yazımı sonlandırıyorum,saygılar..

seni kim gaza getirdi 3 ayda bu kadar 3 ay gitmeyle sokakta kimseye acıyamazsın

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu tartışma çok farklı bir yere gidiyorki oda rekabettir. Şunu unutmayalımki en iyi dövüş sporu diye birşey yoktur. Bende kahverengi 1. dan kareteciyim ve WT a başlamak istiyorum. Şunuda söyleyim. En iyi dövüş sporu yok, kişiye en iyi uyan dövüş sporu var. Mesela çevikse yada güçsüzse karate WT tarzı birşey yapabilir. İriyse aikudo judo güreş tarzı bişi yapabilir. Yada kasları görkemliyse kickboks yada amerikan güreşi tarzında bişey yapabilir. Yani bu foruma fazla takılmayın. Bunu belirleyecek olan yine sizsiniz. Herşey beyinde bitiyor.
    Şunuda söyleyim. Sokağa çıkacam 100 kişiyi dövecem diye başlıyorsanız diyim hemen herkes bu devirde bir dövüş sanatı biliyor yada vücut yapıyor. Önüne gelen artık bu işleri yapıyor. Ayrıca çinin yenilmez adamı bruce lee bile bir şekilde öldürüldüğüne göre mutlaka sizi bir şekilde alabilecek birisi çıkar karşınıza. O yüzden gösterişten uzak olun ve sadece gerekince kavga edin. Ayrıca aptalca kavgalarada girmeyin. 3 kişiye dalmak gibi. Sinirlerinize hakim olun fazla özgüvenin ne yaptığını herkes biliyordur herhalde :)

• Ninjutsu öğren İçinde bulunanlar;
    Seishin-teki kyōkō (manevî arınma)
    Bōjutsu (sopa ve asa dövüşü)
    Shurikenjutsu (shuriken fırlatma)
    Sōjutsu (mızrak dövüşü)
    Naginatajutsu (naginata dövüşü)
    Kusarigamajutsu (kusarigama dövüşü)
    Kayakujutsu (piroteknik ve patlayıcılar)
    Hensōjutsu (kılık ve gerekli kimliğe bürünme)
    Shinobi-iri (gizlilik ve sızma yöntemleri)
    Bajutsu (binicilik)
    Sui-ren (suyu kullanma)
    Bōryaku (Yöntemler)
    Chōhō (casusluk)
    Intonjutsu (kaçış ve gizlenme)
    Tenmon (hava durumu)
    Chi-mon (coğrafya)
    Taijutsu (Silahsız Dövüş)
    Kenjutsu (Kılıçla Dövüş)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.