Şimdi Ara

Wing tsun mu Kickbox mu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
3
Favori
32.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: husogs96

Wing Tsun'a git.Ben 1 aydır gidiyorum.Beşiktaşta çok etkili şeyler örendim.Hocamız dha önce aikido ypmış ve 3 senedirde mma ypıo.Çok etkioli tknikler wt ye git.

hocam siz kickboxtaki kdr iyi yumruk atabiliyormusunuz ayrıca ben body'e de gidicem bu wing tsun için hızlı olmak gerekiomuş heralde
  • WT yapacaksan Body ile uğraşma. Önce esnek olman gerek. Zaten Kung Fu ustalarına baktığın zaman hiçbirinin azman gibi fiziği yoktur.

Yumruk olayına gelirsek bokstaki gibi aparkatlar falan yok tabiki de ama kendine özgü zincir yumrukları var Wing Tsun'un. Sana gelebilecek tekme ve yumruk darbelerine karşı savunma teknikleri var. Tabi savunurken aynı anda saldırıyorsun, olayı da budur zaten.
  • En delikanlısı boks.
  • Wing chun ve wing tsun arasındaki fark nedir ? farklı şeyler mi bunlar ?
  • Arkadaşlar kickbox için maltepedeki Birol Topuz fight academy hakkın bilgisi olan warsa(iyi mi kötü mü) beni aydınlatırsa çok mutlu olurum lütfen yardım!!!

Bİ YARDIM LÜTFEN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

quote:

Orijinalden alıntı: Tun4

Ben de bu sene hep Wing Chun düşünüyordum ama Muay Thai'yi araştırdığımda fikrim biraz MT ye kaydı, sen de bir bak bence

Fiziğin varsa fena seçim olmaz. Dirsek, diz, kafa ve göze parmak atmanın kullanıldığı spor sağlamdır.

Muay Thai'de kafa ve göze parmak atmak yok
  • diğer sporlar bölümüne bak bu konuyla ilgili çok topic var bence kick boks ikisinide yapmış biri olarak wingtsun para tuzağı sınav ücreti 150 tl gibi bir para alıyorlar
  • kısa ve özetli kendim kick box yapıyorum ama bana sorarsan wing tsung kickboxtan daha iyi çünkü kickboxta kural var wing tsung da kural yok haliyle sokaktada kural yok kickbox sokakta yetersiz kalır ama wing tsung u rahatlıkla uygularsın şöyle söyleyim bruce lee nin dedigi gibi dünyadaki dövüş sanatlarının%90 ı gerçek bir sokak kavgasında ya işe yaramıyor yada yetersiz kalıyor diyor bruce lee

ayrıca yukarda yazmış bazı arkadaşlar yok 5 yıllık boksör 1 yıllık wing tsung cuyu döver falan filan diye bu işler kaç yıl yaptıgına bakmaz o çünkü hepsi farklı bazılarında kurallı dövüşürsün bazılarında kuralsız dövüşürsün

sokak kavgası için wing tsung öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrfelae

quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

ip man 1 ve 2 yi izle Wing Chun mu diye sormazsın dehşet bir dövüş sanatı Bruce Lee nin hocası

Bir dövüş sanatından öte bilim dalı gibi bişi sen filmi izle de gel

aynen öyle İpman 1 ve 2 yi izlede gel 4Ever Wing Chun tabiki

başlığı görünce "IP Man izlememiş heralde"

yorumunu yapmaya girmiştim
  • wing chun tabi ki
  • Sadece Box
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

@TheDarkDefender:
    4. seviye biri var burada. Benzerlerini ona söylediler. Yine MT'ciydi, WT'ye yeni başladığı gün dedi. 4. seviye abimiz "İstediğin gibi gel. Yumuşak falan da gelme sert vur." dedi. Hatta high kick denemesinde 2. hamlede bitirmişti işini. WT'ye laf atan çok kişi var. Ama o laf atanlar sistemin mantığını çözememiştir. Dün Stairway to Heaven nickli arkadaşla konuştum. O da MT ve boks yapmış daha öncelerden. 3. seviye bayan biriyle çalışma yapmış. Kız hiç geçit vermemiş. Yani o 6 yıl çalışıp da hakkını vermediyse böyle diyebilir. Burada WT mükemmeldir demiyorum. WT iyidir. Ama kişiye göre iyidir. Kimisi MT'ye uygundur, kimisi BJJ'ye. Bu dövüş sanatları kişinin yapısıyla da ilgili.

@Witch_King_:
    Saçmalamışsın.

Kaç gündür anlatmaya çalışıyorum. Yapan bilir WT'yi

• quote:

Orijinalden alıntı: adigex

En delikanlısı boks.

Yazıyı tekrar okudum çok güzel yazmış ama bana göre WC, WT yapan birisi sağlam bir boksör karşısında duramaz hele o boksör hareketli ve çevik ise işi bayağı zor.
  • Boy pos varsa kb.
    yoksa wt yapicaksin.
    45 den sonra wt daha cok isine yarar ölene kadar
  • Arkadaşlar yazıma birazdan diyceklerim için şöyle baslamak istiyorum . Biliyorsunuz ki Bruce Lee Wing Tsun dahil bir çok sporu yapmış daha sonra kendi teknigi olan JKD yi yaratmıştır . Bunda hepimiz hemfikiriz sanırım . Yani WT ile JKD kardeş diyebiliriz.(bu benım görüşüm). Burada bilgisi olan olmayan birçok arkadaşımız konuşuyor . Herkez kendi yaptıgı sporu övüyor . Ben taekwondo , kick boks ve boks yaptım , antremanlarına katıldım . En son bi abimin tavsiyesiyle aikido yapmaya karar verdim . Bulundugum yerde aikido yapan yer ararken Wing tsun u buldum . Bi arkadaşımız yorum yapmış , 30 kişi bi salonda durmuş zincir yumruk atıyor . başka bi hareket yapcak yer yok demiş. Acaba o arkadaşımız wt de zincir yumrugun önemini biliyormu . Zinciriniz ne kadar hızlı ise o kadar iyi . . Kick boks yaptıgımı söylemiştim . kick boks ta 15 kişi yanyana gard almış , hocamız sandeyede oturuyor ve bize direk , diz , low kick felan atmamızı söylüyordu . Hiç bir spor kötü degildir ama eger kıyaslama yapıyorsak aynı anda karşılaştırdıklarımızı eleştirmeliyiz . Herkez Wt nın pahalı oldugunu , boks ve kıck boks un daha ucuz oldugunu soyluyor. Türkiye de insanlarımız direk boks ve kıck boks a yonelıyor agız burun kırmak için . Epey çok ve kalabalık boks ve kıck boks salonları var buda ücreti düşürüyor tabi. Bu benım gorusum . Ben ebmas ta çalışmıyorum . Bulundugum yerde , Türkiye ve Almanyada olan bir oluşumun içindeyim . Yine bir yorum okudum , herşeye karsı savunmaları var ama hodri meydan denmıyor demişsiniz. Jkd ile wt yi kardeş olarak gördügümü söyledim . Buna dayanarak 1985 yılında Free Fighting İstanbul Şampiyonasında 1 . olan Yüksel Yılmaz ı örnek göstermek istiyorum . Ve yüksel hocamız 1986 da da yine Free Fighting İstanbul Şampiyonasında 1. olmuştur. Yine bu hocamızın kitabında ( Jeet Kune Do nun Felsefesi ) bir bölüm okudum bunu paylaşmak istiyorum . " Bi antreman çıkışı biri çocuk ikisi genç üç ögrencim , biri bıçaklı 5 gencın saldırısına ugradılar .Çocuk kaçmayı başarmıs ve diger ikisi kendilerini savunmuşlar . Biri elinden biri kolundan küçük bir çizikle atlattılar .......Takriben bir yıldır derslerime gelen bu ikisi için iyi bir sonuçtu ." Benim çalıştıgım yere ara sıra Muay thai ci kızlar geliyor. Şimdi ya kız dır diye demeyin . 18 yaşında ve anasınıfından beri yapıyorlarmış . Hocalarımızdan biriyle çalışıyorlar . Hoca vurmasına izin veriyior . Kız high kick atıyor ama yalan oluyor . hoca sadece savunuyor vurmuyor kıza . Seminer ücreti 50 € ,gunde 1 lira artırarak ben biriktiriyorum şahsen . Hocalarımızda paranın lafını yapmıyorlar , ayrıca aylık 60 lira . Şimdi buna pahalı diyorsunuzda bir body cinin gunluk masrafı ne kadar biliyormusunuz . Tavuğuydu , proteiniydi bir çok şey . Salonada aylık 60 -70 lira vermeyi saymıyorum . Kick boks tabiki çok iyi bir spor , boks ve muay thai de öle tabi . Ama siz 6 ay emek vererek bir dövüş ögrenmek istiyorsanız boks , kick boks muay thai ye gidebilirsiniz . Bunlar sizi 6 ay gibi bir sürede ring e çıkarırlar . Hatta Wt ye gelenlere eger kısa süre geleceksen hiç gelme paranı harcama , boks a git daha iyi diyorlar . Boks ve kıck boksun belli bir sınırları var. yani siz tekme olarak low kıck, mıddle kıck, hıgh kıck atabılırsınız . Bunlar belli , Yumruk olarak direk , kroşe veya aparkat . Bunlarda belli . Ama bir Wt cinin ne yapacagını kestiremezsiniz . Siz ondan rutün bir saldırı bekleyemezsiniz. Zaten bir wt ci işi kavradıktan sonra karşısındakinin omuzlarına bakarak hangi yumrugunu atacagını anlıyor.Ayrıca wt de gard varmı demişsiniz . wt nın bır gardı var tabiki . Ama sürekli olarak gard da kalmıyorsunuz boks ta oldugu gibi . geri çekilme olmadıgından tekrar gard almıyorsunuz , sürekli olarak ileri ve saldırı halinde oluyorsunuz . Şimdi buna göre bir kıck boks cu veya boksörü wt ci ile karşılaştırdıgımız zaman şahsen ben wt ci taranfındayım . Yani konuyu açan kardeşim sen sabırlı biriysen wing tsun u seç ama yok ben o kadar bekleyemem bir an önce yumruk atmayı ögreneyım dıyorsan kıck boks , boks u seç . Ayrıca kiloyla alakası yok ben 1.80 ve 80 kiloyum . Salonda 1.75 felan gıbı bı boyda 90 kılonun uzerınde abimiz var . ve wt sadece cılız insanların yaptıgı bir spor olarak adlandırılamaz.

Yanlış yorum atmıssam şimdiden özür dilerim . Ama siz daha ayrıntılı bilgi almak için çevrenizde varsa işi bilen bir wt ciye danışın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polemiq -- 3 Ekim 2010; 12:33:07 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatsb -- 3 Ekim 2010; 23:46:18 >
  • istihbarat birimleri ne öğreniyor peki yakın dövüş uzak dövüş falan bilginiz varmı?
    israilde krav maga olduğunu bilmeyen yokturda
    cia-fbi-mit-bordobereliler
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkadiz

anladığım kadarıyla WT yi uzun zamanda öğreniyoruz ama daha etkili,Kickbox u kısa zamanda öğreniyoruz daha etkisiz doğru mu anlamışım Ve hangisine başlamalıyım

arkadaşım 9 senedir wing tsun yapıyorum bunu yanında judo ve capoeira yada gittim tabiki 9 sene zarfında hocalık mertebesine ulaştım ben sana diyorumki vaktin bolsa wing tsun eğer ben öğrenciyim dersaneyede gideceğim dersen işte o zaman sana kickbox tavsiye ederim şimdi herkez dağılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volumebak123 -- 4 Ekim 2010; 17:57:54 >

• Vücut yapacaksan KickBox,ama favorim W.T
  • quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

istihbarat birimleri ne öğreniyor peki yakın dövüş uzak dövüş falan bilginiz varmı?
    israilde krav maga olduğunu bilmeyen yokturda
    cia-fbi-mit-bordobereliler

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.