Şimdi Ara

Wing tsun mu Kickbox mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
3
Favori
32.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben bu sene liseye geçiçem ve gerek kendimi korumak, gerek kavgalarada adam döwebilmek, kavga etmeyi öğrenmek için bu iki dövüş sporlarından birine başlamak istiyorum açıkcası professionelce düşünmüyorum kendimi korumayı,kavga etmeyi öğrenmeyi istiyorum sizce hangisi bana daha uygun bir dövüş sporudur?Wing tsu olarak bizim burda EBMAS var kickbox u daha araştırmadım.(Ayrıca:Fitness'a da başlamayı düşünüyorum)

• Wing Chun(Wing Tsun)
  • EBMAS iyidir, WT'ye başla. Kbox yapmış biri olarak bu sporun dövüş sanatı ehlinden birine karşı kendini korumana yeterli olmayacak bir spor olduğunu belirteyim, normal adamı yıkarsın o ayrı. WT ise saldırıyı savunmayla harmanlayıp saldırma esaslı bir spor. Fakat gelişim çok daha uzun zaman alıyor. Kboxta 6 ayda sokak kavgasında iyi iş becerecek durumdayken WT'de bunu yapabilmen için daha uzun süre gerekebiliyor. Yanılıyor da olabilirim fakat genel olarak duyduklarım böyle. Ayrıca WT sokak kavgasının düzene sokulmuş halidir, çok uygun bir sanat bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Historia Calamitatum -- 30 Haziran 2010; 18:43:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PETTIBONE

Wing Chun(Wing Tsun)

+1905
  • Ben de bu sene hep Wing Chun düşünüyordum ama Muay Thai'yi araştırdığımda fikrim biraz MT ye kaydı, sen de bir bak bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tun4

Ben de bu sene hep Wing Chun düşünüyordum ama Muay Thai'yi araştırdığımda fikrim biraz MT ye kaydı, sen de bir bak bence

Fiziğin varsa fena seçim olmaz. Dirsek, diz, kafa ve göze parmak atmanın kullanıldığı spor sağlamdır.
  • EBMAS iyidir.Arkadaş nişantaşındakine gidiyor,memnun.
  • ip man 1 ve 2 yi izle Wing Chun mu diye sormazsın dehşet bir dövüş sanatı Bruce Lee nin hocası

Bir dövüş sanatından öte bilim dalı gibi bişi sen filmi izle de gel
  • Bence WT yi çok fazla abartıyorsunuz. İlk olarak çok pahalı, aylık ücret dışında seminerlere vereceğiniz ücretler vs. yıllık 2milyarı geçtiğini söylemişti forumdan bir arkadaş. WT de sadece öğrenirsiniz, Kickboxda öğrenirsiniz, uygularsınız. WT da karşılaşma yok, uygulamayı partnerlerine gelecek hamleyi bilerek yapıyorlar ama gördüğüm kadarıyla çoğu WT cu rakiplerini yapacakları darbelerle şaşırtacaklarını düşünüyorlar. Şaşıran tarafın kendileri olma ihtimali çok yüksek. Birde güçsüzün güçlüye karşı zaferi vs. diye tanımlar var bence bu saçmalık. Filmleri örnek vermişsiniz, umarım defalarca tekrar ve yazılmış dövüş kareografileri ile çekilen filmlerdeki dövüş sahnelerinin gerçek olduğunu düşünmüyorsunuzdur. Filmleri izledim güzel ona lafım yok. Birde WT da şu saklanan teknikler, özel dersler vs. bir sürü karışık davası var. İyice araştır derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDarkDefender

Bence WT yi çok fazla abartıyorsunuz. İlk olarak çok pahalı, aylık ücret dışında seminerlere vereceğiniz ücretler vs. yıllık 2milyarı geçtiğini söylemişti forumdan bir arkadaş. WT de sadece öğrenirsiniz, Kickboxda öğrenirsiniz, uygularsınız. WT da karşılaşma yok, uygulamayı partnerlerine gelecek hamleyi bilerek yapıyorlar ama gördüğüm kadarıyla çoğu WT cu rakiplerini yapacakları darbelerle şaşırtacaklarını düşünüyorlar. Şaşıran tarafın kendileri olma ihtimali çok yüksek. Birde güçsüzün güçlüye karşı zaferi vs. diye tanımlar var bence bu saçmalık. Filmleri örnek vermişsiniz, umarım defalarca tekrar ve yazılmış dövüş kareografileri ile çekilen filmlerdeki dövüş sahnelerinin gerçek olduğunu düşünmüyorsunuzdur. Filmleri izledim güzel ona lafım yok. Birde WT da şu saklanan teknikler, özel dersler vs. bir sürü karışık davası var. İyice araştır derim.

hacı olsun be bırak da filmin etkisinde kalalım. Sonuçta Bruce Lee nin dövüş sanatı ...

Dövüş sanatından öte hayatın yorumu gibi bişi yani filmde adam çok iyi huylu falan. ne bilim yaşasın Wing Chun ama tabii ki Osmanlı Tokatının yerini tutmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

EBMAS iyidir, WT'ye başla. Kbox yapmış biri olarak bu sporun dövüş sanatı ehlinden birine karşı kendini korumana yeterli olmayacak bir spor olduğunu belirteyim, normal adamı yıkarsın o ayrı. WT ise saldırıyı savunmayla harmanlayıp saldırma esaslı bir spor. Fakat gelişim çok daha uzun zaman alıyor. Kboxta 6 ayda sokak kavgasında iyi iş becerecek durumdayken WT'de bunu yapabilmen için daha uzun süre gerekebiliyor. Yanılıyor da olabilirim fakat genel olarak duyduklarım böyle. Ayrıca WT sokak kavgasının düzene sokulmuş halidir, çok uygun bir sanat bence.

Bence yanlış yönlendirme yapıyorsunuz çünkü söylediğinize göre dövüş sanatı bilen kişiler dövüş sporlarında başarılı olur ama ben şu ana kadar hiç bir Wing Tsun tekniği ile kazanılan dövüş müsabakası görmedim. (MMA, UFC vs.)

Birde WT da gard alınmıyor değil mi? WT da geriye çekilmede olmadığına göre sürekli rakibe yaklaşma prensibi olduğuna göre üst seviye tekmeler, direkt yumruk ve kroşeden sadece Wt teknikleri ile kaçabilen WT cu olmaması lazım. (EBMAS'da dediklerim geçerli diye biliyorum, bir sürü çeşidi olduğu için Wing Tsun'un şurda geriye kaçma var falan demeyin.)

• quote:

Bence yanlış yönlendirme yapıyorsunuz çünkü söylediğinize göre dövüş sanatı bilen kişiler dövüş sporlarında başarılı olur ama ben şu ana kadar hiç bir Wing Tsun tekniği ile kazanılan dövüş müsabakası görmedim. (MMA, UFC vs.)

Birde WT da gard alınmıyor değil mi? WT da geriye çekilmede olmadığına göre sürekli rakibe yaklaşma prensibi olduğuna göre üst seviye tekmeler, direkt yumruk ve kroşeden sadece Wt teknikleri ile kaçabilen WT cu olmaması lazım. (EBMAS'da dediklerim geçerli diye biliyorum, bir sürü çeşidi olduğu için Wing Tsun'un şurda geriye kaçma var falan demeyin.)

ya kardeşim Bruce Lee diyom sen ne diyon. Bak şöle yapalım Sen 2 tane kick box filmi izle bende 2 tane WingChun akşam kapışalım tamam mı ?

• anladığım kadarıyla WT yi uzun zamanda öğreniyoruz ama daha etkili,Kickbox u kısa zamanda öğreniyoruz daha etkisiz doğru mu anlamışım Ve hangisine başlamalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

quote:

ya kardeşim Bruce Lee diyom sen ne diyon. Bak şöle yapalım Sen 2 tane kick box filmi izle bende 2 tane WingChun akşam kapışalım tamam mı ?

Bruce Lee ile ne alakası var bir kişi dövüş sporlarında çok başarılı diye o dövüş sporu/sanatı harika mı oluyor?

''Bruce Lee Jeet Kune Do (Türkçe;durduran yumruk yolu) adını verdiği bir savunma sanatı sistemi geliştirdi.Lee'nin bu sistemi geliştirmeden önce eğitimini aldığı savaş sanatları; Kung Fu, (Wing Chun) Karate, Boks, Tayland boksu, Jujutsu, Kick Boks, Aikido, Judo, Eskrim, Güreş, ve Tekvando'dur.''

• ninjitsu
  • ipman bruce lee = wing tsun
    çeki ceen = kunfu
    jetli = wu şu
  • En sağlamı güreş aslında bi yerini kaptırdın mı gittin.
  • quote:

quote:

EBMAS iyidir, WT'ye başla. Kbox yapmış biri olarak bu sporun dövüş sanatı ehlinden birine karşı kendini korumana yeterli olmayacak bir spor olduğunu belirteyim, normal adamı yıkarsın o ayrı. WT ise saldırıyı savunmayla harmanlayıp saldırma esaslı bir spor. Fakat gelişim çok daha uzun zaman alıyor. Kboxta 6 ayda sokak kavgasında iyi iş becerecek durumdayken WT'de bunu yapabilmen için daha uzun süre gerekebiliyor. Yanılıyor da olabilirim fakat genel olarak duyduklarım böyle. Ayrıca WT sokak kavgasının düzene sokulmuş halidir, çok uygun bir sanat bence.

Herhangi bir yüksek tekmeden geri kaçmadan nasıl kurtulabilirsin? Eğilmek çok mantıksız. Kesinlikle geri çekilme vardır WT'de. Filmi de izlediyseniz gayet geri gidiyor.

Ayrıca bir arkadaş demiş Bruce Lee'nin kullandığı sanat WT diye. O WT çalışmış olmasına rağmen Jet Kune Do uygulamıştır.

@Mogolo:
    Wing Tsun da Kung Fu'nun çeşididir Wu Shu da Kung Fu'nun çeşididir. Tıpkı karatenin çeşitleri gibi.

• Arkadaşlar ben sonuç olarak neye başlıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

quote:

quote:

Herhangi bir yüksek tekmeden geri kaçmadan nasıl kurtulabilirsin? Eğilmek çok mantıksız. Kesinlikle geri çekilme vardır WT'de. Filmi de izlediyseniz gayet geri gidiyor.

Ayrıca bir arkadaş demiş Bruce Lee'nin kullandığı sanat WT diye. O WT çalışmış olmasına rağmen Jet Kune Do uygulamıştır.

@Mogolo:
    Wing Tsun da Kung Fu'nun çeşididir Wu Shu da Kung Fu'nun çeşididir. Tıpkı karatenin çeşitleri gibi.

Wing Chun ve Wing Tsun farklı şeyler diye biliyorum araştırırsanız net bilgi elde edebilirsiniz, EBMAS'da geri çekilme yok diye bas bas bağırıyorlardı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.