Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni elektro gitara baslıcam.Biraz arastırdım bu ikiliyi almaya karar verdim ama bide sizin fikirlerinizi alayım dedim.(İbanez grg170dx&marshall micro amps)Yapmak istediğim müzikte hard rock ve heavy metal.çıkabileğim en yüksek miktar 600 tl.
  • Bence 600 e daha iyi bir şey alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezager

quote:

Orijinalden alıntı: QuAnTuM-C

@cezager hocam.Size şunu söylemeliyim ki yanlış anlamayın ama konuyu çok uzatıyorsunuz.Gönlünüz bass gitardan yana ise bass gitar alın.Elektro gitarı satmayı düşünmüyorsanız,düşünüyorsanız bu sizin kararınız.Biz size satın veya alın desek ,bass gitar almayın desek bass gitar almaktan vazmıgeçeceksiniz?Bence tüm olay sizde bitiyor.Olayı büyütmeye gerek yok.Siz bass gitar alacaksanız bizden bass gitar önerisi isteyin verelim.Ama ben bass gitarı seviyorum alayım mı almayayım mı diyorsanız,bence bass gitarı gerçekten sevmiyorsunuz,tereddütte kalıyorsunuz.Elektro gitara heves ettiğim zamanlar yaklaşık 5 yıl önce ben bu elektro gitarı alacağım demiştim ve almıştım zamanla isteklerim çoğaldı ekipmanlar,başka gitarlar vs..Herşey bende bitti.Birsürü insan bana alma dedi,ama benim kafamda almak varsa neden başkası karışabilir ki değil mi?kolay gelsin bass gitar seçiminizde.

ya doğru sonuna kadar doğru da işte o zaman şöyle sorayım tamam

-Gitarı satsam kaç para eder satabilir miyim nerede satarım ?

-Gitarı şimdi de alsam seneye düzenli olarak çalışacağım almasamda geç kalmış olur muyum ?

-Seneye kadar para biriktireceğim ve bütçemi sonuna kadar zorlayacağım alabileceğim en iyi gitarı almak istiyorum muhtemelen de 600-1500 lira arası bir bütçem olacak bu fiyata ikinci el veya sıfır tam oturaklı bir gitar alabilir miyim tabi birde kendi gitarımı satarsam onuda eklerim o paraya o da var ?

-Dinlediğim tarzlara göre hangi gitarlar var yurt dışında olacağım belkide orada ucuz görürüm ve bi ihtimal alabilirim ve ya neye dikkat etmeliyim ?

artık daha doğru sorular sordum sanırım herkese şimdiden cevapları için teşekkürler

Reklam yapmak gibi olmasın eğer yanlış bir mesaj atıyorsam silinebilir veya uyarılabilir.

internet sitesi olarak:www.turkrock.com,gittigidiyor gibi sitelerden satılabilir

Gitarı düzenli çalışacağınız bir zaman alın yani 1 sene sonra çalacağınız gitarı şimdi almanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Tabiki o fiyata mükemmel denilecek bass gitarlar bulunması mümkün.Aslında pek bass gitardan anlamam ama sizin için çevreme bass gitar önerilerini soracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdas_karakas

Arkadaşlar yeni elektro gitara baslıcam.Biraz arastırdım bu ikiliyi almaya karar verdim ama bide sizin fikirlerinizi alayım dedim.(İbanez grg170dx&marshall micro amps)Yapmak istediğim müzikte hard rock ve heavy metal.çıkabileğim en yüksek miktar 600 tl.

satıyorum basa geçeceğim istersen gitarı benden al bu siteden amfi de sattım xbox da sattım ds de sattım wii de sattım sattım da sattım tabi ikinci el düşünürsen ben şahsen ikinci el almayı düşünüyorum ama

• quote:

Orijinalden alıntı: ORKKK

Bence 600 e daha iyi bir şey alabilirsin.

mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezager

quote:

Arkadaşlar yeni elektro gitara baslıcam.Biraz arastırdım bu ikiliyi almaya karar verdim ama bide sizin fikirlerinizi alayım dedim.(İbanez grg170dx&marshall micro amps)Yapmak istediğim müzikte hard rock ve heavy metal.çıkabileğim en yüksek miktar 600 tl.

satıyorum basa geçeceğim istersen gitarı benden al bu siteden amfi de sattım xbox da sattım ds de sattım wii de sattım sattım da sattım tabi ikinci el düşünürsen ben şahsen ikinci el almayı düşünüyorum ama

aileden dolayı sıfır almak zorundayım.yinede saol.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

Beyler Cort G210D nasıl bir gitar ? F/P olarak uygun mu ? Ben genelde thrash metal ve hard rock çalıyorum.Benim için uygun olur mu?

Beyler yok mu bi yardım edicek

Hocam pek iyi olduğu söylenemez gitarın...X6 falan al almışken

Bu arada imzan dikkatimi çekti.32" de full hd olmasada olur sen 32" de alsan farketmez yani 32" de full hd falan ayırt edilemiyor.İyi akşamlar

• bence floyd takintin yoksa, ki x6 bu konda en kotu gitarlardandir, kx5 modelini oneririm.. sabit koprulu hem ;)
  • quote:

quote:

mesela?

Gitar tamam fakat amfiyi iyi al derim ben. Marshall micro amp derken küçük cep amfilerini kastediyorsun sanırsam. 100 liradan ucuz onlar.

Biraz pazarlıkla zaten 600 lirayla 10 watt marshall + ibanez grg 170dx alırsın. Ama bana kalırsa biraz dişini sık efektsiz marshall 15 watt almaya çalış derim. 80 lira falan fark eder sadece.
  • arkadaşlar çok acil ltd m400 gitarımı satıcam bu topiği gördüm umutlandım. bir kaç sayfa geride bir arkadaş ltd bakıcam elimde 1000 tl falan var demişti. bana ulaşabilir. m400 sıfırı 1 milyar 600 tl olan bir gitar 1 milyarıın altına indirdim fiyatı gitar temiz. kabı filan kargosu benden olmadı buluşur hallederiz. bu arada cry baby slash wahıımı ve ibanez tbx 15 r amfiide satıyorum ne olur çevrenizde ilgilenen biri varsa haber edin çok acil paraya ihtiyacım var. isteyen direk yollar isteyenle kadıköydü taksimdi buluşup bir yerde denetip öyle veririm. mesaajlarınızı bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

mesela?

Gitar tamam fakat amfiyi iyi al derim ben. Marshall micro amp derken küçük cep amfilerini kastediyorsun sanırsam. 100 liradan ucuz onlar.

Biraz pazarlıkla zaten 600 lirayla 10 watt marshall + ibanez grg 170dx alırsın. Ama bana kalırsa biraz dişini sık efektsiz marshall 15 watt almaya çalış derim. 80 lira falan fark eder sadece.

bence amfi almayıp onun parasıyla ses kartı alsın Guitar rig bu konuda aştı artık 500tl+ lık amfilere kafa tutar

• quote:

Orijinalden alıntı: murat.ksd

bence amfi almayıp onun parasıyla ses kartı alsın Guitar rig bu konuda aştı artık 500tl+ lık amfilere kafa tutar

Ama benim USB'den güç alan ve sadece soldaki çalışan bir hoparlörüm var. Bunun amfiye kafa tutabileceğini düşünmüyorum pek

Edit: Ayrıca bilgisayarı yanınızda götüremezsiniz her yere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0RK -- 30 Haziran 2010; 14:57:38 >
  • quote:

quote:

quote:

Ama benim USB'den güç alan ve sadece soldaki çalışan bir hoparlörüm var. Bunun amfiye kafa tutabileceğini düşünmüyorum pek

Edit: Ayrıca bilgisayarı yanınızda götüremezsiniz her yere.

bence laptoplar amfiden daha küçük(?!)

ha ses kalitesinde şüphe edersiniz o ayrı

benim ses kartım onboard anakartta biraz eski ona rağmen çok kaliteli metal ve clean tonlari aliyorum kendi çabalarimla organ ve violin sesi yapmayı bile başardım hatta programin yapimcisi saz tonu bile yapti sitar tonlari bile alabilirsiniz

• Tamam da laptop un ses sistemi yeterli oluyor mu bilmiyorum. 5+1 ile mi taşıycağız yanında ?
  • quote:

quote:

quote:

mesela?

o zaman anfi olarak Marshall MG10 alsam işimi görür mü?

• 5+1 e gerek yok 50ye ses kartı 50 ye de 2+1 alırsan yeter amfi alacağına

neyse isteyen amfi isteyen benim gibi program kullanır zaten hangisinin daha iyi olduğunu kullanan bilir
  • Taşımak istiyorsan amfi al istemiyorsan arkadaşın dediği. Bu sonuca vardık sanırsam
  • ya amfi kesin alıcamda Marshall MG10 işimi görür mü sizce?
  • quote:

ya amfi kesin alıcamda Marshall MG10 işimi görür mü sizce?

Görür ama dediğim gibi biraz dişini sıkıp 70-80 lira ekleyip efektsiz 15 watt alırsan ileride üzülmezsin.
  • yamaha rbx170 bu gitarla bana takas teklifi geldi my dukkan fiyatına baktımda 366,94 TL benim gitar yani grgr170dx 446,45 TL birde ben ritter çantasıydı derken 130 lira felan daha harcadım bilmiyorum bana biraz şey geldi takas ama size yine sorayım dedim gitar nasıl bana uygun mu yukarıda yazdım nasıl bir şey aradığımı
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.