Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (646. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .Vertigo.

quote:

Orijinalden alıntı: Slash

Nerede oturuyorsun? Adam akıllı ve yolmayacak bir luthiere götür hallolmayacak mesele değil takma kafana.

Hocam istanbuldayım fatih yılmazı aradım 50 lira ücreti var,sapı atmış gitarının dedi ama şöyle bir durum var şu sıralar hiç vaktim yok.Sorunlu kısımlar sadece alt 2 telin 9.perdeler civarı diyeyim.Arada bir çalıyorum üniversite felan pek vaktim olmuyor,bu böyle dursa sorun olur mu hani daha kötüye gitmesi gibi ? Bir ara gidip yaptıracağım ayarını.

Daha kalın teller taktığın için sapa binen yük artmış, bu da sapın doğal olarak eğrilmesine sebep olmuş. Truss rod biraz sıkılınca düzelir lakin sadece alt 2 tel ve 9. perde deyince benim aklıma direkt olarak fretler geldi. Böyle durmasının yıllarca köşede durmadığı sürece bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum her aynı yeri çaldığında duyacağın sese sinir olmanı saymazsak. Vakit bulursan götür Fatih abiye, eğer çok yoğun değilse ki yoğun olmadığı bir vakit görmedim ben onun , çok sürmez halletmesi.

• quote:

quote:

quote:

Nerede oturuyorsun? Adam akıllı ve yolmayacak bir luthiere götür hallolmayacak mesele değil takma kafana.

Hocam istanbuldayım fatih yılmazı aradım 50 lira ücreti var,sapı atmış gitarının dedi ama şöyle bir durum var şu sıralar hiç vaktim yok.Sorunlu kısımlar sadece alt 2 telin 9.perdeler civarı diyeyim.Arada bir çalıyorum üniversite felan pek vaktim olmuyor,bu böyle dursa sorun olur mu hani daha kötüye gitmesi gibi ? Bir ara gidip yaptıracağım ayarını.

Daha kalın teller taktığın için sapa binen yük artmış, bu da sapın doğal olarak eğrilmesine sebep olmuş. Truss rod biraz sıkılınca düzelir lakin sadece alt 2 tel ve 9. perde deyince benim aklıma direkt olarak fretler geldi. Böyle durmasının yıllarca köşede durmadığı sürece bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum her aynı yeri çaldığında duyacağın sese sinir olmanı saymazsak. Vakit bulursan götür Fatih abiye, eğer çok yoğun değilse ki yoğun olmadığı bir vakit görmedim ben onun , çok sürmez halletmesi.

Hocam bunu kendim halledemezmiyim,detaylı anlatan bir rehber varmı birde benim yapmam gereken işlem sağa mı solamı çevirmekti Yük bindiğine göre biraz daha gerdirmek gerekiyor galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Vertigo. -- 5 Eylül 2012; 19:13:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1584

quote:

Orijinalden alıntı: balgamm

quote:

Arkadaşlar Ankara'da elektro gitar kursu olarak major müzik düşünüyorum.Nasıldır, fiyatı ne kadardır bilgisi olan varsa mı?

Çok iyidir. Aylık 80di galiba

çok teşekkür ederim

Rica ederim

• quote:

Hocam bunu kendim halledemezmiyim,detaylı anlatan bir rehber varmı birde benim yapmam gereken işlem sağa mı solamı çevirmekti Yük bindiğine göre biraz daha gerdirmek gerekiyor galiba

Halledersin halletmesine de, gitarı tümden de halledebilirsin öyle bir risk de mevcut. Detaylı anlatımlar var internette lakin önce problemin tam olarak ne olduğu bi anlamak gerek durduk yerde sap ayarına girişmeden önce. Kendin yapmaya kalkışma derim sap ayarını, en azından ilk seferlerde. Tel desen hadi en fazla kopartırsın sonra gider yenisini alıp takarsın ama sap riskli bölge, bir bilenin yapması her zaman daha faydalı.

• Merhabalar arkadaşlar, geçenlerde internetten bir cort cm10g almıştım.Geldiği gün denedim biraz hiç memnun kalmadım,tonlar kalitesiz geldi,dist.'da batırıyordu zaten,drive 'ı da hiç beğenmedim kısacası istediğimi veremedi amfi.Bende iade içi yolladım geri hiç kullanmadan.(deneme dışında) Mydukkan.dan almıştım.Yollarken o kadar sormuştum halbuki koli bandı kullanmamda sakınca da olmadığını söylediler.Kutuladım aynı şekilde sadece darbe almasın diye baloncukları koli bandı ile kutuya yapıştırdım,çift katmanlıydı kutu zaten.Kutunun üzerinde ki yazılar siliniyormuşmuş diye iade olayı için fırsat reyonunda satacağız ürünü öyle para iadesi alacaksınız dediler neyse tamam deyip uzatmadım.Şimdi yeni bir amfi alayım madem diyorum,iadeli ürünün fiyatını da düşeceklermiş üründen.Bütçem maks.350 civarı.
    Drive'ı ve dist.'ı olabildiğince kaliteli bir ürün arıyorum,cleande de üzmesin beni istiyorum.Gitar Les Paul 100.İstediğim tonlar klasik les paul'un nezle gibi tonları. Daha çok metallica,guns,pink floyd,led zeppelin,ac dc çalacağım.Dip gürültüsü problemi de mümkünse olmasın dostlar.Ne önerirsiniz bana bu yazdıklarıma göre?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana..

Merhabalar arkadaşlar, geçenlerde internetten bir cort cm10g almıştım.Geldiği gün denedim biraz hiç memnun kalmadım,tonlar kalitesiz geldi,dist.'da batırıyordu zaten,drive 'ı da hiç beğenmedim kısacası istediğimi veremedi amfi.Bende iade içi yolladım geri hiç kullanmadan.(deneme dışında) Mydukkan.dan almıştım.Yollarken o kadar sormuştum halbuki koli bandı kullanmamda sakınca da olmadığını söylediler.Kutuladım aynı şekilde sadece darbe almasın diye baloncukları koli bandı ile kutuya yapıştırdım,çift katmanlıydı kutu zaten.Kutunun üzerinde ki yazılar siliniyormuşmuş diye iade olayı için fırsat reyonunda satacağız ürünü öyle para iadesi alacaksınız dediler neyse tamam deyip uzatmadım.Şimdi yeni bir amfi alayım madem diyorum,iadeli ürünün fiyatını da düşeceklermiş üründen.Bütçem maks.350 civarı.
    Drive'ı ve dist.'ı olabildiğince kaliteli bir ürün arıyorum,cleande de üzmesin beni istiyorum.Gitar Les Paul 100.İstediğim tonlar klasik les paul'un nezle gibi tonları. Daha çok metallica,guns,pink floyd,led zeppelin,ac dc çalacağım.Dip gürültüsü problemi de mümkünse olmasın dostlar.Ne önerirsiniz bana bu yazdıklarıma göre?

Madem sıfır alacaksın line6 microspider al kardeşim pişman olmazsın.

• quote:

Arkadaşlar gitarımda bazı perdelerden ses çıkmıyor,aşırı tırsmış durumdayım öldü mü gitar acaba ? Kayıt burada bir dinlerseniz sevinirim.Önce bir kaç akort sonra ses gelmeyen fretlerden öncelerini çalıyorum.Ses gelmeyen fretler = 6.tel 9-5.tel 9-en üst tellerde pek bir sıkıntı yok hepsinde 9 ve 8.fretlerde sorun var ve 4.perdelerde var sanırım.Kayıtta bazı akort ve sorun olan fret ve etrafındaki notaları çaldım bir bakarsanız lütfen.BİRDE İŞİN EN ACAİBİ EN ALT TELDEN 9 VE 10.PERDELERDEN AYNI SES GELİYOR.

http://www.dosya.tc/server21/ug14GG/Untitled.zip.html

Edit = gitar 0.10 tel kullanıyorum,bu olay az önce tel değişimi yaptıktan sonra başıma geldi.Öncesinde tamamen iyiydi gitar,tel markası aynı gene(ernie ball slinky regular)

5 ve 6. demişsin ama sanırım 1 ve 2. telden bahsediyorsun. Sapın yan tarafından 10. perde demirinin durumuna bir bak. Herhangi bir oynama var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Merhabalar arkadaşlar, geçenlerde internetten bir cort cm10g almıştım.Geldiği gün denedim biraz hiç memnun kalmadım,tonlar kalitesiz geldi,dist.'da batırıyordu zaten,drive 'ı da hiç beğenmedim kısacası istediğimi veremedi amfi.Bende iade içi yolladım geri hiç kullanmadan.(deneme dışında) Mydukkan.dan almıştım.Yollarken o kadar sormuştum halbuki koli bandı kullanmamda sakınca da olmadığını söylediler.Kutuladım aynı şekilde sadece darbe almasın diye baloncukları koli bandı ile kutuya yapıştırdım,çift katmanlıydı kutu zaten.Kutunun üzerinde ki yazılar siliniyormuşmuş diye iade olayı için fırsat reyonunda satacağız ürünü öyle para iadesi alacaksınız dediler neyse tamam deyip uzatmadım.Şimdi yeni bir amfi alayım madem diyorum,iadeli ürünün fiyatını da düşeceklermiş üründen.Bütçem maks.350 civarı.

Hocam o fiyata bende Roland micro cube ve line 6 spider arasında kalmıştım.İkisinin ne farkları var hangisi isteklerimi daha iyi karşılar peki? Yani Cube konusunda görüşünüz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Arkadaşlar gitarımda bazı perdelerden ses çıkmıyor,aşırı tırsmış durumdayım öldü mü gitar acaba ? Kayıt burada bir dinlerseniz sevinirim.Önce bir kaç akort sonra ses gelmeyen fretlerden öncelerini çalıyorum.Ses gelmeyen fretler = 6.tel 9-5.tel 9-en üst tellerde pek bir sıkıntı yok hepsinde 9 ve 8.fretlerde sorun var ve 4.perdelerde var sanırım.Kayıtta bazı akort ve sorun olan fret ve etrafındaki notaları çaldım bir bakarsanız lütfen.BİRDE İŞİN EN ACAİBİ EN ALT TELDEN 9 VE 10.PERDELERDEN AYNI SES GELİYOR.

Edit = gitar 0.10 tel kullanıyorum,bu olay az önce tel değişimi yaptıktan sonra başıma geldi.Öncesinde tamamen iyiydi gitar,tel markası aynı gene(ernie ball slinky regular)

5 ve 6. demişsin ama sanırım 1 ve 2. telden bahsediyorsun. Sapın yan tarafından 10. perde demirinin durumuna bir bak. Herhangi bir oynama var mı?

Yok hocam telleri çıkarıp fretlerde eskime,kazınma yada oynama gibi hiçbir durum yok sapa sağlam hepsi.Niye böyle birşey oldu bende bilmiyorum 5-6 derken en alt tiz 2 telden bahsetmiştim evet.Sorun tam olarak 8 ve 9.perdelerde,hatta 8.perdede pek bir sorun yok.Sadece 9.perdede,özellikle onada dikkat ettim diğerlerinden farklı bir pozisyonda değil,yada bir erime söz konusu değil.Sanırsam sap atmış dediği kadarıyla adamın.Bu arada telleri takalı 2 gün oldu,fretten artık ses gelmeye başladı fakat bu ses çok cırtlak bir ses yani nota var ama çok cırtlak.Anlamadım olayı ne bu gitarın,0.9 dan 0.10 a geçerken ayar ettirmemiştim onla alakalı herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Vertigo. -- 7 Eylül 2012; 17:00:07 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Yok hocam telleri çıkarıp fretlerde eskime,kazınma yada oynama gibi hiçbir durum yok sapa sağlam hepsi.Niye böyle birşey oldu bende bilmiyorum 5-6 derken en alt tiz 2 telden bahsetmiştim evet.Sorun tam olarak 8 ve 9.perdelerde,hatta 8.perdede pek bir sorun yok.Sadece 9.perdede,özellikle onada dikkat ettim diğerlerinden farklı bir pozisyonda değil,yada bir erime söz konusu değil.Sanırsam sap atmış dediği kadarıyla adamın.Bu arada telleri takalı 2 gün oldu,fretten artık ses gelmeye başladı fakat bu ses çok cırtlak bir ses yani nota var ama çok cırtlak.Anlamadım olayı ne bu gitarın,0.9 dan 0.10 a geçerken ayar ettirmemiştim onla alakalı herhalde.

Kalın tel takarsan sap tam tersine öne doğru eğilir. Kalın teller daha fazla güç uygulayıp sapı daha fazla çeker ve tellerin perdeye temas etmek yerine çok yükselir. Ayrıca 9. perdeden ses çıkmıyorsa ve sorun sapın eğimi değilse ya 9 aşınmıştır ya da 10 yükselmiştir.

• quote:

Arkadaşlar Ankara'da elektro gitar kursu olarak major müzik düşünüyorum.Nasıldır, fiyatı ne kadardır bilgisi olan varsa mı?

ben sincandaki major muzikten ders alıyorum aylık 80 tl
  • arkadaşlar akustik gitara elektro gitar prosesörü nasıl gider boss me-25 yada me-50 almayı düşünüyorum(ikinci el)
    delay reverb chorus gibi efektlerde kullanacağım boss'un akustik prosesörünü pek beğenmedim geriyede akustik prosesörü olarak sadece zoom kalıyor onada o kadar para vermek istemiyorum sanki parasını haketmiyor gibi duruyor.bende böyle bir yola başvurdum hem arada belki distortiona vururuz bol feedbacklı şarkılar çalarız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thecrow.

quote:

peki kızılay'dakinin de fiyatı falan aynı mıdır?Bir bilginiz var mı?
  • quote:

quote:

quote:

muhtemelen o civardadır çünkü haftada 1 gün 1saat 200tl isteyecek hali yok .
  • arkadaşlar elinde perdesiz(klasik veya elektro) gitarı olan var mıdır,ucuza bana bırakabilecek olan,varsa bi pm atabilir misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

muhtemelen o civardadır çünkü haftada 1 gün 1saat 200tl isteyecek hali yok .

Tamam, teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, klasik gitara başlamayı düşünüyorum. Bütçem fazla değil. 100-130 civarı.

Bunu buldum. Yorumlar kotu değil. Başlangıç icin iyi deniyor. LP çakması ya biraz da ondan sevdim.

Bu;

http://www.gitarpark.com/?urun-2108-Barcelona-LC-3900-C-Kesik-Kasa-Klasik-Gitar.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Hocam o fiyata bende Roland micro cube ve line 6 spider arasında kalmıştım.İkisinin ne farkları var hangisi isteklerimi daha iyi karşılar peki? Yani Cube konusunda görüşünüz nedir?

micro cube iyidir. küçük olduüuna bakma 10w kadar ses verir

• quote:

Orijinalden alıntı: retro.

arkadaşlar akustik gitara elektro gitar prosesörü nasıl gider boss me-25 yada me-50 almayı düşünüyorum(ikinci el)
    delay reverb chorus gibi efektlerde kullanacağım boss'un akustik prosesörünü pek beğenmedim geriyede akustik prosesörü olarak sadece zoom kalıyor onada o kadar para vermek istemiyorum sanki parasını haketmiyor gibi duruyor.bende böyle bir yola başvurdum hem arada belki distortiona vururuz bol feedbacklı şarkılar çalarız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam
    2.EL bass almıştım.
    Gariplik vardı tellerinde falan.
    Taksime gittim. Telleri falan değiştirdim. Oldu gibi fakat. Teller çok sert basarken falan egzersiz yaparken çok yoruyor bileğimi. Eski teller okadar zorlamıyordu. Yeni olduğu için zamanla alışırmıyım. Durum normal mi yoksa sert olmasında bir gariplik var mı ?
    Bide ses yüksekken daha perdeye bastığım zaman ses geliyor. Karışıklık oluyor bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 8 Eylül 2012; 16:14:23 >
  • 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.