Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabiki para 2.planda olmalı yalnız sigara bırakma merkezlerine başvurup doktor yazığı zaman sgklı olarak ilacı alabiliyor muyuz ?alırsak fark olarak ne kadar ödememiz gerekiyor?sgk lı olarak alan veya pazartesi sigara bırakma merkezlerinden randevusu olan arkadaşlar ne kadar fark ücreti ödediklerini yazarlarsa iyi olur.eninde sonunda alacağız ama sgklı olarak daha uyguna alınabiliyorsa neden sgklı almayalım.şimdi neden gidip kendin öğrenmiyorsun diye düşünenler olabilir.ben ilçedeyim burda merkez yok.antalyaya gitmem gerekiyor.eğer sgklı fark ücreti antalyaya gidip gelmeme değecekse randevu alıp gideceğim.bu konuda sgklı olarak ilacı alabilen arkadaş olursa burdan paylaşırsa çok makbule geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nastayashiTR -- 27 Mart 2011; 15:03:42 >
  • beyler champixe baya bi umut bagladım ama tanıgıdım bi eczacı intihara meyilliligi cok arttırdıgını söyledi bu yüzden biraz daha düşünmeye itti bu beni,daha önce kendi irademlede sadece 3ay birakip yeniden başladıgım icin bu kez yardımcı olacak birsey arıyorum,oda tam istedigim yöntem olan tiksindirme yöntemiyle biraktiran champixe yönlendiriyor.aranızda bu tarz bi sıkıntı çeken varmı?
  • şu 8 sayfada ne yazıldı hiç merak ettinmi ?
  • herkese yeniden merhaba,

sigarayı bırakalı 4 gün oldu arkadaşlar. bırakmak için 13üncü günü belirlemiştim ama 14üncü gün bıraktım. Bir gün erteleyince acaba? diye sordum kendime ama neyse ki fazla zorlanmadan bırakabildim.

Öyle çok fazla krize filan girdiğim söylenemez. sigara kendini sık sık hatırlatıyor ama bu öyle hemen gelip geçen birşey. sanki bu seferki bırakışım bir farklı gibi. Koku ve tat alma duyularımın az da olsa geliştiğini fark etmeye başladım. Akşamları karımla beraber koşuya gidiyoruz, bir yandan ciğerleri açmaya bir yandan da kilo almadan bu süreci atlatmaya çalışıyorum.

ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim. zaten önceki arkadaşlar da aynısını yazmışlar ama ben de yazayım. ilaç tek başına yeterli değil. mutlaka irade olması gerekiyor. sonuçta sigara hem bir bağımlılık hem de bir alışkanlık. bağımlılık kısmını ilaç tedavi etmeye çalışıyor ama alışkanlık kısmı iradaye bağlı. neticede ben kendi açımdan bakınca 10 yıldır beraber olduğum bir nesneyi hayatımdan çıkarmaya çalışıyorum. öyle bir anda unutulabilecek birşey değil.

doktoruma danışarak ilaçla beraber kullandığım mide ilacını bıraktım. ilacın en büyük yan etkisi çok fazla ve gerçekçi rüyalar görmek. hatta geçen gün rüyamda sigara içiyordum :) ara ara rüyada (ama sadece rüyada) sigara içmek güzel olabilir :)
    Bunun haricinde psikolojik durumumda herhangi bir değişiklik yok. intihar fln bence sadece zaten depresif durumda olanların dikkat etmesi gereken bir durum. ben zaten neşeli ve deli dolu olduğum için bu tarz ilaçlar bana yan etki yapamaz.

ilacın nasıl tesir ettiğini de kendimce anlatayım. ilk 3 gün yarım haplar almaya başladım. ilk iki gün herhangi bir değişiklik hissetmedim ancak üçüncü günden itibaren sigara içtikten sonra ağzımın tadı ilginç bir şekilde bozulmaya başladı. 7inci günden sonra sigara pek zevk vermemeye başladı. bu zevk azalmaya başladıktan sonra sigaraya daha az çıktığımı fark ettim. günde bir paket sigara içerken, sigarayı bırakmadan önceki 6 günde 2 buçuk paket içebildim. içebildim diyorum çünkü bırakma gününün son dakikasına kadar nasılsa serbest diye elimden geldiğince içmeye çalıştım :) ama hakikaten tadı iğrenç oluyor sigaranın. sigara içenler bilir, günün ilk sigarası en keyifli sigaradır, bu ilaçtan sonra günün ilk sigarasından bile keyif alamıyorsun.

durum şimdilik böyle.
    bir arkadaş yazmış mesele bırakmak değil, mesele yeniden başlamamak. çok doğru. bıraktım diyip iki saat sonra yeniden başlayan da var. en azından bırakmanın üzerinden 1 sene geçmesi lazım ki tam anlamıyla bırakmış sayılsın.

bundan sonra arada sırada durum raporu vermeye devam edeceğim.

• sıgarayı bırakalı 2 hafta ılacı bırakalı 4 gun oldu

ılac ıse yaradı beyler onu soylıyım etkısınıde soylye soylıyım 4 gun once baktım cnaım ıstmeıyor ddedım artık ılacada ıhtıyacım yok ılacı bır bıraktım tum sıgara krızxlerı tekrar basladı ama 10 gundur ıcemedgıımden bunye alıstıgından gıt aklımdan demem dayanmam ve ınadım daha gucluydu

ılac yuzde 80 ırade yuzde 20 yeter bıraıyorsun herkese bunu tavsıye ederım
  • 15 yıldır, günde 15 ile 25 tane arası sigara içiyorum.
    1 kere bırakmaya yeltendim. Öğlene kadar dayanabildim. Dilim uyuştu, konuşamaz hale geldim, uykum geldi, gözlerim sulandı. Ağlayacak duruma geldim, çok aşırı mutsuzluk yarattı bende.
    Kendi kendime: "Lan oğlum hadi bugünü atlattın, yarını atlattın, 3. gün ne yapacaksın? " , dedim.
    Ve yaktım bir tane.

Ayrıca bıraktığım zaman pazar sabahı kahvaltılarından sonra ya da herhangi bir tatilde yapılan müthiş bir kahvaltıdan sonra sigarasız ne yapılır?
    Ya da müthiş bir mangal yapmışsın aileler, dostlar v.s. Ortam süper, muhabbet süper, 1 tane sigara içilmez mi arkadaş?

Benim problemin "kafada bitirememek". Var mı bunun ilacı? Bu ilacın bende etkisi olur mu?
  • bende babam için istiyorum 65 yaşında ve günde 1,5 paket içiyo
    yaşlı insanlarda etkisi nasıl acaba yan etkileri dahamı yüksek ?
    araştırmaya devam !!

fiyat gördüğüm kadarıyla 3 paket var

İlaç Fiyatı:

Champix

[Champix] Champix Sigara Bırakma Tabletleri - 4 Haftalık Başlangıç Paketi
    Champix Sigara Bırakma Tabletleri - 4 Haftalık Başlangıç Paketi

199,00 TL Kdv Dahil

[Champix] Champix Sigara Bırakma Tabletleri - 2x4 Haftalık Devam Paketi
    Champix Sigara Bırakma Tabletleri - 2x4 Haftalık Devam Paketi

189,00 TL Kdv Dahil

[Champix] Champix Sigara Bırakma Tabletleri - 8 Haftalık Devam Paketi
    Champix Sigara Bırakma Tabletleri - 8 Haftalık Devam Paketi

399,00 TL Kdv Dahil

http://www.eczaturk.com/index.php?do=catalog/showbrand&b=279

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 28 Mart 2011; 13:45:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

15 yıldır, günde 15 ile 25 tane arası sigara içiyorum.
    1 kere bırakmaya yeltendim. Öğlene kadar dayanabildim. Dilim uyuştu, konuşamaz hale geldim, uykum geldi, gözlerim sulandı. Ağlayacak duruma geldim, çok aşırı mutsuzluk yarattı bende.
    Kendi kendime: "Lan oğlum hadi bugünü atlattın, yarını atlattın, 3. gün ne yapacaksın? " , dedim.
    Ve yaktım bir tane.

Ayrıca bıraktığım zaman pazar sabahı kahvaltılarından sonra ya da herhangi bir tatilde yapılan müthiş bir kahvaltıdan sonra sigarasız ne yapılır?
    Ya da müthiş bir mangal yapmışsın aileler, dostlar v.s. Ortam süper, muhabbet süper, 1 tane sigara içilmez mi arkadaş?

Benim problemin "kafada bitirememek". Var mı bunun ilacı? Bu ilacın bende etkisi olur mu?

Sen yıne bendne ıyıymıssın Tum ıs sırket arkadaslarım unıversıteden eskı dostlar askerden arkadaslar mahlleden arkadaslar BEN VE SİGARAYI ayrılmaz ıkılı ve en cok SİGARA İÇNE olarak benı gosterırılerdı ben gunde 1.bucuk ıle 2 paket arası sıgara ıcerdım

SIGARAYI BIRAKMAYI BILE DUSUNEMEZDIM

yanı dısarı cıkıp hava almaktı benım ıcın sıgara ıcmesem dısarı bıle cıkamazdım bahanem kalmazdı dıye dusunenlerdendım

kahvaltı aksam yemegı arkdas sohbet bılmem vsvsvasvsvs hersyeın ynaında artık vırgul nokta olmustu

ılacın 11. gun pazara denk geldı o gun gercekten az ıctım ve dedımkı 14. gunu bekleme yarın bırak ve 12. gun ıse gıderken sabah yanıma sıgara almadım evde kalanıda az vardı zaten cope attım ve ılacın sayesınde 10 gun az sıkıntıyla ıcmedım bugun 15-16. gun felan heralde ılacıda bırakalı 4 -5 gun olmus galıba ılacı bırakınca anladım ılac cok gucluymus krızler bıraz basladı ama dedıgım gıbı ılacı bıel yarıda bırakmak sıtedım tamamını ıcmedım neyse sımdı sıkıstırmıyormu HEMDE COOK ama bır fark var ıcmıycem senı gıt aklımdan dedıgımde ıcmıyorum

INAT INAT ETMEK LAZIM IRADE DE SART

SIGARA BIZE NEVERIYOR DUSUN KAGIDA SARILMIS TUTUN HEPSI BU OT YANI HER GUN BIZ ONLARIN SHAIPLERINE AMERIKAYA SABANCIYA BELKDIE KUZEY IRAKA JAPANA SUNA BUNA GUNDE 10 TL PARA VERIYORDUK YAA

GUNDE 10 TL VERIYORDUM BARI SAGLIGIMA IYI GELSE YOK TAM TERSINE KANSERE YOLCULUK YANI BILE BILE

BASKAISNI ZENGIN ET BU ISTENDE ZARARLI CIK

OYLE ZENGIN COCUKALRIDA DEGILIZKI SIGARAYA 10 TL VERLEIM GUNDE DEDIM INAT ETTIM ILACI ALDIM

SIMDI ARTIK 2 HAFTADIR ICMIYORUM

BEN BILE BU HALIME SASIRIYORUM
    :))

TSK CHAMPIX SEN BIR INADIN ATESI OLDUN MERAK EDENLER SUNU SOYLIYIM ILACI HAFIFE ALMAYIN COK ETKILIDIR BEN BILE BIRAKTIYSAM HERKES BIRAKIR

• Yarin randevu aldim gittikten sonrs bilgi veririm sgk isi ile ilgili.nedense bir heyecan var bende
  • Evet beyler bende bugün aksam gittim aldım champix i.179 tl mis ama baldiz sayesinde 150 ye aldım.
    Yarından itibaren başlayacağım Allah kısmet ederse.28 yaşındayım ve 11 yıldır sigara iciyorum.
    Gün gün ilacın yan etkilerini ve sigarayla olan iliskimi yazacağım buraya.
    Daha önce hiç sigarayı bırakmayı denemedim.hatta içmekten bile keyif alıyorum halihazirda.ama artık yeter.o beni bırakmadan benim onu bırakmam lazım.
    Bu rezil alışkanlık tan kurtulmak isteyen herkesin Allah yardımcısı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ninova12
    Yarin randevu aldim gittikten sonrs bilgi veririm sgk isi ile ilgili.nedense bir heyecan var bende

Adanadaki ark.sakin kurttepeye gitmeyin tahlil vb.. Sureci sordum terapi falsn filan ilaci sordum champix harici hersey yaziyrlr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ninova12

Yarin randevu aldim gittikten sonrs bilgi veririm sgk isi ile ilgili.nedense bir heyecan var bende

inşallah görüşmen iyi geçmiştir.haberlerini bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nastayashiTR -- 29 Mart 2011; 19:40:42 >
  • Yukarda yazdim dostum.ilaci karsilamadigindan gorusmeden ciktim vaaz dinleyecek yas gecti
  • ilaçın +76, nefes alışımın +67. günü..
  • ninova12,bakar kör olmuşum kusura bakma.ya doktorun işine gelirse mi champix veriliyor?bu işlerde de bi dolaplar dönüyo kesin.
  • bende champixle sigarayı bıraktım 179 lira ödemekten korkmayın 1 mart 2010 da bırakmıştım 1 yıldan fazla oldu.deneyin bence
  • ben bu ilacı 7 ay önce kullandım.süper bi ialc ilaca basladıktan 12 gün sonra sigarayı bıraktım.ilacıda 1 ay kullanıp bıraktım devamında sigarayı 6 ay hic icmedim bildigin bıraktım iste.simdi sigaraya yeniden bslamaya calısıyorum.hic zevk almıyorum.bir ay sigara kullanıp teklrar bu ilacla bırakacam.arada sigara ,icmeliki ne beter oldugunu anlamalı..ilacı kullanırken fazla bi yan etki olmadı sadece hd kalıyesinde rüyaları bende cogu ilac kullanan gibi yasadım okadar.
  • 1 ay ilacı kullanı sonra bosa para verip 3ay 6 ay felan kullanmayın.bir seyin alıskanlık olabilmesi icin 21 gun devam etmen lazımmıs.21gun sigara icmedikten sonra canın bidaha istemiyor ama benim gibi keyfi tekrar icmek istersen icersin.
  • Bencede devam paketlerii çok saçma 2 ayı devirdim sigarayı bırakalı evet champix bu konuda %70 yardımcı oldu bana fakat 15-25 arası tam hatırlamıyorum ilk paket ilacı dahi bitirmeden (10 tane vardı içinde) sigarayıda ilacıda bıraktım sigarayı bırakma günüm 7. gündü.

Devam paketi almadım ilacın denenebilir yani kendiniz gibi bir arkadaş daha bulun alın ortaklaşa zaten 14/14 olacak 1 paket ilaç faydasını görürseniz devam edersiniz ilaca.
    İnce bir nokta var sakın kanmayın :
    İlerki zamanlarda ne kadar iradeliyim sigarayı bıraktım moduna girerseniz bilinki zaten siz iradeniz ile bırakamadığınızdan ilaç aldınız bunu unutmayın yoksa sigaraya tekrar başlarsınız içinizdeki bir ses " boşver yine bırakırsın çek bir fırt" diyebilir sakın dinlemeyin
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.