Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1591. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15891590159115921593
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Bi araç vardı 2007 getz . 108 binde . Bir önceki sayfada fikir istemiştim. Araca bugün ekpertiz yaptırttık. Aracın Önden Arkadan darbesi yok kaput ve arka kapak orjinal.Tavanda da sıkıntı yok orjinal. yanlarda sol ön çamurluk lokal boyalı etek taraflarına doğru.sol ön kapı boyalı.sol arka kapı değişti.sol arka çamurluk boyalı. Sağ ön çamurluk ve sağ ön kapı boyalı sağ arka kapı orjinal.sağ arka çamurluk lokal boyalı. Motor performansı %95.30Hp@2810rpm (108binde)--Dağılmış Güç:15.4Hp--Güç Teker:81,6@2682rpm--Tork Motor:264.ON.m@2395rpm--Kısmen de yağ kaçağı varmış. Sordum ekpertize pek önemli birsey değil dedi. Daha geçen ay muayeneden geçti araç.
    Fiyata 20 diyor adam en son.Vur altını tut üstünü. daha da aşağa indiremiyorum. Muayeneden geçen ay geçti daha.kışlık lastiklerini de verecek jantlarıyla bütün ayrıymıslar. 20 iyi fiyat mı sizce yardımcı olur musunuz ?

• mstffktbss M kullanıcısına yanıt
    Ben olsam alirdim. 20 bine dizel getz. Hemde yeni kasa. Ve ufak tefek boya falan varmis. Anlasilan motorsa saglikli. Bu paraya palio veriyolar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende %90 alacam o aracı.sayfanın en üstünde yorumu bulunan arkadaşımızın dediği gibi o paraya şüphelendiydim bi kapı mı değişti sadece diye.bugun ekpertizde farklı şeylerde çıktı ama sorun etmıyorum pek.sonucta yanlarda olan seyler.sıkıntısı yok fazlave binilecek araç anladıgım kadarıyla. 20 ye europa satıyor adamlar :)ilk defa bi getz kullandım bugün işte bir de. Gayet atik bi araçmış hoşuma gitti.bir de araç 1200 kilo olduğundan pek savrulmuyor. Arka taraftan tampondan gibi bi ses geliyor ne olduğunu anlayamadım.tıkırtı değilde kasislerde birşey boşta kalmıs da bir yere çarğıyor gibi bir ses. ne olabilir sizce ? Ayrıca motor testi güzel çıktı ne kadar güvenebiliriz bu teste ?
    Benim biladerin getzdede vardi. Arka amortisorden geliyor olabilir. Bi peoblem yoktu ama kasislerde ses cikariyordu.
    Motor, şasi, yuruyeni iyiyse ufak tefek seylere pek takilmamak lazim

Alirsaniz hayieli olsun simdiden.

• TeamSecret çok teşekkür ederim. sağol varol. Adam 3. ayda 4 amortisörü de değiştim diyor. önler testte iyi çıktı da arkalar kötü dedi testi yapan. demek ki ordan geliyor. Arabadan anlamam pek ama böyle amortisördür falan bunların pek önem arzetmediğini biliyorum :) Ayrıca kullanıma göre değişir ama bu amortisörler 5 ayda zarar görebliyor mu ? Adamın aracı köyde köy yolu toprak bildiğim kadarıyla ama çok da fazla toprak yolu yok.gerisi asfalt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstffktbss -- 23 Ağustos 2016; 22:23:47 >
    Alirsaniz bi gidip kontrol ettirin. Eger rahatsiz etmezsede oyle kullanabilirsiniz.

• çok takmam kafaya ilk başta herhalde. sonucta yay da var arkada. biraz da yay çalışsın. :) araştırmama göre bu amortisörlerden çeken çok kişi var. sizde de aynı ya da benzer sıkıntılar var mı veya daha önce oldu mu ?
    Dedigim gibi biladerde vardi. Ama bende yok. Beim getz hem eski kasa hemde 70binde. Belki diger arkadaslarda olabilir.

• tamam. teşekkür ediyorum.
  • Arkadaşlar bir de motor üstünde yağ olduğundan bahsetmiştim. Ekpertiz o çok önemli birsey değil bizce dedi.motor biraz çamurluydu yıkatır takip edersin duruma göre motor ustasına danısırsın yağ eksiltmesi yoksa sıkıntı olmaz dediler . Bu konu hakkında ne dersiniz ?
  • satıcıya bi sor bakim. 5-30 mu 10-40 mı kullanıyor yagı.. 5-30 kullanıyorsa eksiltme olayından suphelen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstffktbss

çok takmam kafaya ilk başta herhalde. sonucta yay da var arkada. biraz da yay çalışsın. :) araştırmama göre bu amortisörlerden çeken çok kişi var. sizde de aynı ya da benzer sıkıntılar var mı veya daha önce oldu mu ?

Bende de dediğine benzer bir durum var kasise girince ufaktan ses geliyor,
    Bakımı düzenli yaptırıyorum sağlam bir ustam var rot balansçı arkadaşta var,
    İkiside test sürüşü yaptı sıkıntı yok dedi araç gayet iyi dedi bende öyle devam ediyorum,
    İyi mi ediyorum kötü mü bilmem
    Yağ kaçağı bendede vardı ustaya götürdüm yağ filtresinin contasını değiştirdi contadanmış para bile almadı,
    Belki seninkide basit birşey dir göster bir ustaya.
    Benim getz dizel 2011 25 ten aşşağı vermemeyi düşünüyorum,
    Bende de ciddi olmayan orasında burasında vuruklar var, işi bilenlere gösterdim bunlar önemli değil diyorlar.
    Hayırlı olsun şimdiden.

• Bayramses kardeşim mümkünse resmini çekip gönderebilir misin o değişen bölmenin. Yağ kaçağı bunda tam nerde bilmiyorum o anda bakamadım eklertizde.çunku söylenilenin haricinde şeyler çıkınca boyalar falan o an huylandım konsantrem kayboldu. 🙂 şimdi bugün yeniden bakacam resmini çekecem tam olarak nerde ne kadar kaçak var diye. Bir de yukardaki arkadaşın dediği gibi motor yağını da hangisi kullanıyor soracam

• Yağı sordum da 10-40 kullanılıyordu ben iyisinden 5-40 koydurttum diyor. O zaman eksiltmeden şüphe etmeyebilirz demek ki.arkadaşlar akşama çektiğim resmi atacam size

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyaç var,

Arkadaşımda chevrolet cruze 2010 beyaz renk araç var linkide bu,
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-chevrolet-cruze-1.6-ls-aciklamayi-mutlaka-okuyun-328895623/detay/

Paraya sıkışmış durumda o yüzden fiyatı ucuz tutuyor 30000tl ye verecek,
    Ama piyasasımı yok satıcıya aracamı güvenemiyorlar neyse satamıyor,
    Araç sorunsuz sıkıntısız aynen yazıldığı gibi,
    ilgilenen olursa iletin yada nasıl satarız bir fikir verin.

https://image5.sahibinden.com/photos/73/10/41/301731041mkb.jpg

Bu zımbırtının üzerinde takılı siyah conta gibi bişey vardı onu değiştirdi,
    Şu anda işteyim araba evimin bahçesinde o yüzden resim çekemedim.

Resimde çizdiğim kısımı eliyle yokladı burada yağ vardı buradan kaçırıyordur dedi conta yı değiştirdi,
    Ama buradan kaçırıyordur demiyorum benim ki kolay halloldu belki senin yağ kaçağıda basit birşey olabilir demek istedim,
    Bende araçtan çok anlamıyorum ustam sağolsun o hallediyor. ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• quote:

Orijinalden alıntı: bayramses

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyaç var,

Arkadaşımda chevrolet cruze 2010 beyaz renk araç var linkide bu,
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-chevrolet-cruze-1.6-ls-aciklamayi-mutlaka-okuyun-328895623/detay/

Paraya sıkışmış durumda o yüzden fiyatı ucuz tutuyor 30000tl ye verecek,
    Ama piyasasımı yok satıcıya aracamı güvenemiyorlar neyse satamıyor,
    Araç sorunsuz sıkıntısız aynen yazıldığı gibi,
    ilgilenen olursa iletin yada nasıl satarız bir fikir verin.

Bu araç benzini içiyor. Lpg ye de pek gelmiyor, subap ermesi oluyormuş.

Bence bu sebeple alıcı bulmuyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar

sen aracını satıp bunu alır mıydın?
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    biuu kullanıcısına yanıt
    Bir sebebide bu her halde,

https://www.google.com.tr/search?espv=2&q=chevrolet+sat%C4%B1%C5%9Flar%C4%B1+durduruldu&oq=chevrolet+kapan%C4%B1yor+mu&gs_l=serp.1.4.0i71k1l8.0.0.0.24417.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..64.serp..0.0.0.khF79VCRrek

Onurmaurer hocam şakayla karışık takas yapalım dedim ama hata mı etmişim?
    Benim araç 25000tl etse diye düşündüm,
    Yani binevi 25000tl veririm demek istedim
    Hata etmişim her halde bulaşılmaz gibi ama 25000 e verse alınmaz mı?

• quote:

Bir sebebi

tr pazarından cıkmasını gectim, 81bin km arac.. triger, baski balata, fren balata disk, o su bu ıvır zıvır bir suru bakımı yakın.. ayrica tupsuz cok yakan arac. tup takacan. bi de magnezyum-celik bisey degisimi yapıcan mecbur.. durum bu..25e biraksa al tabi..
  • 
Sayfa: önceki 15891590159115921593
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.