Şimdi Ara

Nano plazma ısıtıcılar? nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
100.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bütüb bu kizilötesi ısıtıcılara rakip vir de Nano ısıtıcıları buldum.

Bunlar nasıldır, tecrübe eden var mı acaba? Tasarım olarak gayet şık duruyorlar.. Ufo vs. ye göre evime bunlardan koymak isterim.

Sanırım seramik yapılı bir zam arkası rezistans var.

http://www.nanoplazma.com.tr/

• Sanırım sadece marka olarak Nano..
    Öyle fason bir nanoteknoloji iddialari yok gibi :)

http://www.dijimecmua.com/dagitim-kanali-dergisi/455/index/675544_nano-plazma-isitici-nano-plazma-heater/

çıkan imaja tıklayıp dergideki röportajı okuyabilirsiniz.

Bana güzel bir ürün gibi geliyor
  • Nano plazma türevi ürünleri bir Beko bayinde ve bir berber de denedim... ancak çok randımanlı bir durum yoktu.

walla ben şu anda bu yeni ürünleri aldım ve kullanıyroum.. yorumlarımı ve diğer arkadaşların yorumlarını okuyabilirsiniz. bu üründe de öyle cayır cayır ortam ısıtması yok. ama homojen ve güzel bir ısıtma sağlıyor. dosta tavsiye edilir bir ürün. ayrıca 1800 watt yerine 500 watt tüketiyor.. süper bence... klima, kombi gibi kıyamet masraf yapana kadar...

http://forum.donanimhaber.com/m_29878938/tm.htm
  • Arkadaşlar nano teknolojisini iyi araştırın lütfen. Resitans sistemi ile ısıtma yapan firmalar nano değildir.
    www.nanotherm.tv veyawww.nanotherm.biz adreslerini ziyaret etmeden ısı değerlerini karsılastırmadan karar vermeyin. Buraki ürünler resitans sistemi kullanmaz . gerçekten havayı kurutmaz.
    Resitansların ısınması demek havayı kullanması anlamına gelir. Piyasada bir cok benzeri ürünü yanlış anlatımlarla alıp enerji tasarrufu yapacagını zanneden arkadaslar daha sonra yanıldıklarını görüyorlar.

• üstad resiztans sistemi olanalar nano değil demişsiniz ama maalesef bu üründe rezistanlıdır. :)

Cam ısıtıcılarda 2 tür teknoloji mevcut. Birincisi direk cam arkası gümüş baskıdır ki bu da rezistansdır. Diğeri de iki kat lamine cam arasına entegre edilmiş rezistansdır. Bu türler şeffaf olabilir rezistansı görmezsiniz. Ama ilk tür hep siyah boyalı veya resimlidir. Çünkü arkasında varolan baskıyı kapatmak için. Mantık olarak otomobil arka camlarındaki buz çözücü rezistans gibidir.

quote:

Orijinalden alıntı: lukos

Arkadaşlar nano teknolojisini iyi araştırın lütfen. Resitans sistemi ile ısıtma yapan firmalar nano değildir.
    www.nanotherm.tv veyawww.nanotherm.biz adreslerini ziyaret etmeden ısı değerlerini karsılastırmadan karar vermeyin. Buraki ürünler resitans sistemi kullanmaz . gerçekten havayı kurutmaz.
    Resitansların ısınması demek havayı kullanması anlamına gelir. Piyasada bir cok benzeri ürünü yanlış anlatımlarla alıp enerji tasarrufu yapacagını zanneden arkadaslar daha sonra yanıldıklarını görüyorlar.

• NANOTHERM Isıtma Panelleri,
    a. 60x120 ebatlarında, 20m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo ısıtıcı
    b. 60x90 ebatlarında, 16m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı
    c. 60x60 ebatlarında, 12m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı

Isıtma panellerimizin bazı özellikleri;
    • Yukarıda bahsi geçen ürünlerin dışında da, ön çalışma yapmak şartı ile farklı dizaynlarda ısıtıcı tasarımı yapılabilir. (Yerden ısıtma, ayna ısıtma, sehpa ısıtma, masa ısıtma, dış ortam ısıtma vs… )
    • Bu ısıtıcıları Tablo seklinde duvara asarak dekoratif görüntü elde edersiniz ve doğalgaz sistemindeki ısıtma petekleri gibi alan işgal etmeden, bulunduğunuz ortamı en sağlıkli ve de en fazla tasarruf oranı ile ısıtma sağlarsınız.
    • Tablonun üzerine konulacak resmi siz belirlersiniz, biz de uygularız.
    • Diğer muadil ısıtma sistemlerine göre çok daha fazla ısıtma gücü ile ortamı en hızlı şekilde ve kalıcı olarak ısıtılmasını sağlarsınız. Isıtma panellerinin yüzey sıcaklığı 150 dereceyi bulur. Isıtıcılarımız çok hızlı ısınır, çok geç soğur. Bu sebeple çok tasarrufludur.
    • Isıtıcılarımız, yüksek sıcaklığa sahip olmalarına rağmen yakma ve de kurutma gibi özelliği yoktur. Önüne engel geldiği zaman, önüne geçen cismi asla yakmaz ve de zarar vermez.
    • Muadili elektrikli ısıtıcılar ortalama 14 Amper gibi akim çekerken, bizim en büyük boy ısıtıcımız 4 Amper gibi (rakipsiz) çok az akim çekerek ısıtma yapar.
    • Doğalgaz ile karşılaştırmada bizim ısıtma sistemimiz çok daha ekonomiktir.
    • Elektrikli ısıtıcılar gibi ortamın havasındaki Nemi ASLA kurutmaz. Çünkü ısıtma prensibi olarak havayı ısıtmaz. Maddeleri ısıtır.
    • Ortamdaki tozu havalandırmaz. Çok sağlıklıdır.
    • En dikkat çekici tarafı ise bazı hastalıkların tedavisinde ısıtıcılarımızın tavsiye ediliyor olmasıdır.
    a. Bronşit veya solunum yolu hastalıklarında,
    b. Romatizmal hastalıklarda,
    c. Hamile bayanlarda bebek gelişimi için,
    d. Kemik ile ilgili tüm hastalıklarda,
    ve buna benzer konularda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bu konu hakkında Alman Sağlık Bakanlığı’nın tüm dünyada geçerliliği olan onaylanmış sağlık raporu vardır.
    • 5 yıl garanti ve 50 yıl kullanım ömrü vardır.

Faaliyet konularımızda bahsi geçen cihazları test edip görmek isterseniz, biz Nano Trade Co. olarak her zaman sizlere sunum yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim.
    Türkiye geneli bayi ağı oluşturma çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Siz de bu konular hakkında olumlu düşünürseniz hemen benimle irtibata geçebilirsiniz.

Web sitelerimiz;

http://www.nanotherm.tv
    http://www.nanotherm.com.tr
    http://www.nanotherm.net
    http://www.nanothermheater.com

web sitemiz bahsi geçen konular hakkında güncellenilecektir.

Saygılarımızla,
    info@nanotherm.tv
    NANO TRADE Co.

• quote:

Orijinalden alıntı: nanotrade

NANOTHERM Isıtma Panelleri,
    a. 60x120 ebatlarında, 20m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo ısıtıcı
    b. 60x90 ebatlarında, 16m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı
    c. 60x60 ebatlarında, 12m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı

Isıtma panellerimizin bazı özellikleri;
    • Yukarıda bahsi geçen ürünlerin dışında da, ön çalışma yapmak şartı ile farklı dizaynlarda ısıtıcı tasarımı yapılabilir. (Yerden ısıtma, ayna ısıtma, sehpa ısıtma, masa ısıtma, dış ortam ısıtma vs… )
    • Bu ısıtıcıları Tablo seklinde duvara asarak dekoratif görüntü elde edersiniz ve doğalgaz sistemindeki ısıtma petekleri gibi alan işgal etmeden, bulunduğunuz ortamı en sağlıkli ve de en fazla tasarruf oranı ile ısıtma sağlarsınız.
    • Tablonun üzerine konulacak resmi siz belirlersiniz, biz de uygularız.
    • Diğer muadil ısıtma sistemlerine göre çok daha fazla ısıtma gücü ile ortamı en hızlı şekilde ve kalıcı olarak ısıtılmasını sağlarsınız. Isıtma panellerinin yüzey sıcaklığı 150 dereceyi bulur. Isıtıcılarımız çok hızlı ısınır, çok geç soğur. Bu sebeple çok tasarrufludur.
    • Isıtıcılarımız, yüksek sıcaklığa sahip olmalarına rağmen yakma ve de kurutma gibi özelliği yoktur. Önüne engel geldiği zaman, önüne geçen cismi asla yakmaz ve de zarar vermez.
    • Muadili elektrikli ısıtıcılar ortalama 14 Amper gibi akim çekerken, bizim en büyük boy ısıtıcımız 4 Amper gibi (rakipsiz) çok az akim çekerek ısıtma yapar.
    • Doğalgaz ile karşılaştırmada bizim ısıtma sistemimiz çok daha ekonomiktir.
    • Elektrikli ısıtıcılar gibi ortamın havasındaki Nemi ASLA kurutmaz. Çünkü ısıtma prensibi olarak havayı ısıtmaz. Maddeleri ısıtır.
    • Ortamdaki tozu havalandırmaz. Çok sağlıklıdır.
    • En dikkat çekici tarafı ise bazı hastalıkların tedavisinde ısıtıcılarımızın tavsiye ediliyor olmasıdır.
    a. Bronşit veya solunum yolu hastalıklarında,
    b. Romatizmal hastalıklarda,
    c. Hamile bayanlarda bebek gelişimi için,
    d. Kemik ile ilgili tüm hastalıklarda,
    ve buna benzer konularda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bu konu hakkında Alman Sağlık Bakanlığı’nın tüm dünyada geçerliliği olan onaylanmış sağlık raporu vardır.
    • 5 yıl garanti ve 50 yıl kullanım ömrü vardır.

Faaliyet konularımızda bahsi geçen cihazları test edip görmek isterseniz, biz Nano Trade Co. olarak her zaman sizlere sunum yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim.
    Türkiye geneli bayi ağı oluşturma çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Siz de bu konular hakkında olumlu düşünürseniz hemen benimle irtibata geçebilirsiniz.

Web sitelerimiz;

http://www.nanotherm.tv
    http://www.nanotherm.com.tr
    http://www.nanotherm.net
    http://www.nanothermheater.com

web sitemiz bahsi geçen konular hakkında güncellenilecektir.

Saygılarımızla,
    info@nanotherm.tv
    NANO TRADE Co.

60x120 ebadındaki 20m2 alanı 950 watt
    60x90 ebadındaki 16m2 alanı 650 watt
    60x60 ebadındaki 12m2 alanı 450 watt

benim aklıma takılanlar
    1-yukarıdaki alanları ısttığını idda ediyorsunuz bu wattlarla bunu nasıl yapacak
    2-bu alet birde duvara monte ediliyor sıcak hava sürekli olarak yükselecek ve ısıtıcının altı sürekli soğuk kaşacak
    3-sizin en büyük ısıtıcınız 950watt /220volt =4,32 amper yapar muadil dediğiniz ısıtıcı 3000 wattlık nasıl aynı amperi çekmesini bekliyorsunuz siz 3000 wattlık ısıtıcı ile ısıtılan ortamı 950wattla ısıtacağınızı mı idda ediyorsunuz yoksa
    4-ısınan hava her zaman kurur her neyle ısıtırsanız ısıtın kurur bunun aksini söylerse tamamen uydurmadır

yukarıda öyle bir anlatılmış ki sanki sihirli değnek ufo satan yerlere bir gidin verdiğiniz m2 leri kaç kw lık bir cihaz tavsiye edecek klima ustalarına bir sorun bakalım aynı alanları kaçlık cihazlarla ısıtılır 12000 btu klima 3517 watt 9000 lik klima 2638 watt lık eneji çıkarır demek birde ısıyı üfleyerek aşağılara gönderebilir

benim mantığım bunları söylüyor

• Merhaba Arkadaşlar,

Konuyla ilgili ürünlerden ilgilenenler içinwww.haustek.de adresini ziyaret etmelerini rica ederim. Her türlü soru ve sorunlarınızda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Web sitemiz güncellenme aşamasındadır. Ürünlerle ilgilenen arkadaşlarların, tarafımızla iletişime geçmesini rica ederiz.

Saygılarımla
  • meraba arkadaşlar nano plazma ısıtıcı alırken bende çok tereddütte kaldım ısıtıcı alırken hem görsellik hemde cebime uygun hemde şık birşeyler arıyordum çok magazayı gezdim magaza fiyatları ısıtıcılarda uçmuş gidiyor internette araştırırken bir tane sanal site buldum çok da iyi ilgilendiler
    http://www.hepsibayiden.com/Kategori/Isitici-ve-Sogutucular-pmk78.html sitesinden aldım vallahi evim artık çok güzel :)
  • 3 kelime mesnetsiz bilgiyle milleti kandırmaya çalışmayın..

Dükkanına gelen garibanları kandırırsın ama bu forumda bu hikayeler tutmaz..

Satıcılar, pazarlamacılar ne derse desin, tüm elektrikli ısıtıcıların verimleri aynıdır.. Yaktığı elektrik kadar evinizi ısıtırlar... Biri diğerinden daha az harcamaz..

Hikayelerine inanıp da 30 liralık şeye 200-300 lira vermeyin..

Allah'ın emri oku tabi.. Sizin sitede ürünü millete fahiş fiyattan okutmak için yazdıklarınızı, mesnetsiz iddialarınızı okusun balıklama atlasın.. 30 yerine 300 versin diye mi....

http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_heating

For an electrical energy customer the efficiency of electric space heating is 100% because all purchased energy is converted to building heat

Diyorki.. Elektrik enerjisi ile boşluğu ısıtma işinde verim %100 dür.. Çünkü tüm harcanan enerji ısıya dönüşür..
    Bu tüm elektrikli ısıtıcılarda aynıdır..

Isı pompası da denen, klimalarda bu durum değişir.. 1 elektrik harcayarak 2-3 kat ısı enerjisi sağlarlar.. Gerisi aynıdır.. Tüm yazdıklarınız fasa fisodur..

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

3 kelime mesnetsiz bilgiyle milleti kandırmaya çalışmayın..

Dükkanına gelen garibanları kandırırsın ama bu forumda bu hikayeler tutmaz..

Satıcılar, pazarlamacılar ne derse desin, tüm elektrikli ısıtıcıların verimleri aynıdır.. Yaktığı elektrik kadar evinizi ısıtırlar... Biri diğerinden daha az harcamaz..

Hikayelerine inanıp da 30 liralık şeye 200-300 lira vermeyin..

Allah'ın emri oku tabi.. Sizin sitede ürünü millete fahiş fiyattan okutmak için yazdıklarınızı, mesnetsiz iddialarınızı okusun balıklama atlasın.. 30 yerine 300 versin diye mi....

http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_heating

For an electrical energy customer the efficiency of electric space heating is 100% because all purchased energy is converted to building heat

Diyorki.. Elektrik enerjisi ile boşluğu ısıtma işinde verim %100 dür.. Çünkü tüm harcanan enerji ısıya dönüşür..
    Bu tüm elektrikli ısıtıcılarda aynıdır..

Isı pompası da denen, klimalarda bu durum değişir.. 1 elektrik harcayarak 2-3 kat ısı enerjisi sağlarlar.. Gerisi aynıdır.. Tüm yazdıklarınız fasa fisodur..

hocam ben yazacaktım da değmez diye yazmadım. siz yazmışsınız. elinize sağlık. kendileri kullanıyormu acaba.. kullanıyorsa ısınabiliyormu. dediğiniz gibi garibanları, cahil demiyeyimde bu konuda bilgisiz kişileri kandırırlar anca. 25-30 m2 bir odayı ısıtmak için gerekli güç 4-5 kw dır. allahtam biraz matematik bilgimiz var. bunlar 1200 wat lık cihazları ile ısıtacaklarını idda ediyorlar anladığım kadarı ile. hayallerde güzeldir..

• quote:

Orijinalden alıntı: kimyacılar

Sayın, çavuş

dinliyorum onbaşı

4-5 Klovatt konveksiyonel ısıtmada dış hava sıcaklığı eksilere düştükçe az bile gelir.
    Güneş gibi radyan ve sabah güneşi gibi yakmayan enerjiyle en yalıtımsız odada bile 70Watt -40 derecelerde ev odasında fazla gelir. Aylık farurayı güne ve saate böldüğünde.
    Radyan ıstmada tavan ısısı döşemenin iki katına asla çıkmaz. Üst komşuyu bedava ısıtmazsın.
    Döşeme tavan ısı farkı 2 derece olmaz!
    Hesabı buna göre yaparsan ne çıkıyor?

sen önce sitenizde bulunan dökümanlar kısmındaki ısıtma tekniğinizi açın bir okuyalım da görelim. güneşten, aydan, radyandan, kotanjanttan bahsetmeyi bırakın. az buçuk hesap yapmayı biliriz. gerekirse sinüsünü dahi hesaplarım vereceğin ısının.

Camda buz varken 25m. kare odada 5 KWatt çeken klima çalıştır terliksiz kazaksız cam kenarında otur bakalım sırtın kulunç olmuyor mu?
    20 Kwatt lık gazlı radyan kızaran soba yaksan yine kulunç olursun.

doktorlukta var demek sizde, kulunç falan. o kulunç dediğin ne şartlarda olduğunu bilirim merak etme

Niye?
    ARDO nasıl en yalıtımsız odayı -20 derecede metrekare de maksimum 70 Watt la yorgansız uyunur hale getiriyor?
    Yalıtımlı Odayı da metrekarede 5Watt la yorgansız uyunur hale getiriyor?
    Fizikte okuduklarını enerji dalga boylarını, dalga boylarının eşyadaki farklı keyfiyetini tekrardan düşünerek araştırırsan verimin değil hangi enerjiyi nasıl kullanmakla ekonomi sağlandığını da keşfedersin.

sen şimdi elektrik enerjisinden elde ettiğin ışığın dalga botu ile oynayıp mikrodalga misali odayı ısıttığındanmı bahsediyorsun. bunuda cam içerisine koyduğun rezistanla başardığınımı söylüyorsun. yaptıklarınızla ilgili üniversilerden aldığınız belgeri gösterin. lafla, kopyala yapıştır klişe laflarla olmaz bu işler.

Burad her allamenin yazdıklarına balıklama dalma!

ben bildiğim konularda yorumumu açık olarak yaparım. acaba neden senin gibi bir allemenin dediklerine katılmıyorum.

Bilim her konuyu her boyutuyla çok yönlü inceleyerek ve araştırarak sonuca varma sanatıdır.

bahsettiğiniz bilim sonucunu kanıtlamanız lazım. yoksa lafta kalır. varmı aldığınız belgeler

ARDO'da açık sigara alanında 20 Kwatt gaz yakan mantar kafalı sobanın 10 saatte yaktığı ile 20 masa ısıtır diyor.

Her masaya 10 Kwatt enerji tüketen Klima koy bakalım soğuk havada onların ürettiği sıcak hava neye dönüşüyor. Dönüşme hızı saate Kaç Kilometre? Masada oturanlar ısınacak mı?
    10 KWatt iyi klima 50Kwatt la ısınmış hava üretmiyor mu?

Hangi enerjiyi nerede, nasıl, hangi tarz kullanacağınız önemli değil mi?
    Evdeki saç kurutma makinen de 2 Kwatt .
    Isıt bakalım soğuk havada 8m. kare odayı saç kurutma makinesinin 2Kwatt lık gücüyle!
    Her evde var. Ütü de 2 Kwatt. 2m. kare odayı ısıtır mı soğukta?

Akıl yürütmekten imtina etmeyelim?
    Boşuna akıl yaratılmamış. Bildiklerimizi bir araya getirip yeni şeyler keşfetmek için yaratılmış.

Zaten insan aklını ileri derecede kullanma kabiliyetinden dolayı dört ayaklılardan ileri.

yukarıda yazılarınızın altına renk değiştirerek cevap vermeye çalıştım fakat içim sıkıldı. saçma şeylerle uğraşmayı sevmem çünki. siz öncelikle ısıtma tekniğinizle alakalı olan kısmı açın stenizde bir okuyalm görelim. sonrada üniversitelerden raporları alın, olmadı kullanan (varsa) birkaç kişiden yorumları alalım sonra görüşelim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29878938/tm.htm
    yukardaki formu incele sizinde cihazınız bunun gibi bişeydir mutlaka.
    sürçilisan ettiysem affola.

• Beyler, kimyacılar ın yazdığı şiirsel laflara değil de firmanın sitesine bakın.

Zaten orada adamlar yazmışlar açıkça, 20 m2 yeri ısıtmak için 1850 wattlık alet gerekir diye.

http://www.ardo.com.tr/katalog_tr.html

Burada "ısıtma" kavramı da muğlak şekilde bırakıldığı, yani kaç dereceden kaç dereceye yükselttiği falan da belirtilmediğine göre; içerinin "kırılması" olarak anlamak gerekir.

Bu durumda 1850 W gücünde bir ufo veya elk. sobası ile aynı işi yapıyor demektir, ki zaten bu da normal.

Haa, bu alet "ısıttıkça daha az yakıyormuş"; herhalde termostatlı.
    Ben de elektriğin çok ucuz olduğu zamanlar termostalı elk. sobası kullanıyordum, alet ısıttıkça bazen duruyordu ve az yakıyordu
    Ama tabii ki verdiği ısı da o ölçüdeydi.

Mantıklı bir kişi firmanın sitesindeki değerlere baktığında gerçeği görür.

• Adam döktürmüş sitesinde,hepimizide tefe koymuş çalıyor kendince.Birde bana mail atmış ,idda teklifi falan filan.Ya arkadaş idda eden sensin sen kanıtla.Biz kendi sattığımız ürünler için bu klima bu kadar alanı ısıtır,bu kadar da elektrik enerjisi harcar diyoruz.Dediğim Allaha şükür bugüne kadar tuttu. Sana dedik ki ,bu kadar idda ediyorsan kanıtla,hatta gönder bir tane konsinye (gerçi sipariş yetişmiyormuş elinden gelse gönderir de) test edelim reklamını ben yapayım.
    Yok o diyor ki,sen çık benle Düello masasına koyarım 20 katı falan filan,çocukça şeyler.Biz kimse ile si...k yarıştırma derdinde değiliz,iddaa senin ve kanıtlaması gerekende sensin.Ha çok iddaayı seviyorsan buyur buradan yak...

http://www.iddaa.com.tr/index.htm

Bu arada kocausta seninde dediğin gibi 20 m2 ye 1850 Watt,ama sonra yakacak 70 watttt ona göre haaaaa. Yoksa bunun ham maddesinde de mi BOR var....Adamında istemedende olsa reklamını yapıyoruz ha.Reklamın iyisi kötüsü olmazmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Adam döktürmüş sitesinde,hepimizide tefe koymuş çalıyor kendince.Birde bana mail atmış ,idda teklifi falan filan.Ya arkadaş idda eden sensin sen kanıtla.Biz kendi sattığımız ürünler için bu klima bu kadar alanı ısıtır,bu kadar da elektrik enerjisi harcar diyoruz.Dediğim Allaha şükür bugüne kadar tuttu. Sana dedik ki ,bu kadar idda ediyorsan kanıtla,hatta gönder bir tane konsinye (gerçi sipariş yetişmiyormuş elinden gelse gönderir de) test edelim reklamını ben yapayım.
    Yok o diyor ki,sen çık benle Düello masasına koyarım 20 katı falan filan,çocukça şeyler.Biz kimse ile si...k yarıştırma derdinde değiliz,iddaa senin ve kanıtlaması gerekende sensin.Ha çok iddaayı seviyorsan buyur buradan yak...

http://www.iddaa.com.tr/index.htm

Bu arada kocausta seninde dediğin gibi 20 m2 ye 1850 Watt,ama sonra yakacak 70 watttt ona göre haaaaa. Yoksa bunun ham maddesinde de mi BOR var....Adamında istemedende olsa reklamını yapıyoruz ha.Reklamın iyisi kötüsü olmazmış.

Şansı yok da denemez.

Vaktiyle yurdum insanı Beyazıt kulesini bile almıştı bazı "ticaret erbabı"ndan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.