Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (2143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21412142214321442145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yıl sonunda Aralık-Ocak gibi bir araba almayı düşünüyorum ve iki araba arasında kaldım fiyat farkından dolayı.

Passat 1.6 TDİ BMT 120ps DSG Trendline şuan Panaromik tavan ile 120 bin civarına geliyor galiba site fiyatına göre bayiden fiyat almadım daha birde Jetta'lar var
    Jetta 1.4 TSİ BMT 125 ps DSG Highline şuan tavan ile birlikte 91 bin civarında trendline modeli ise 76.000 civarında jettaların dizeli yok şuan galiba.

0 alınmak şartıyla bu araçlar arasında kalıyorum- sorularımı şöyle sorıyım...

1- Passat dizel - jettalar benzinli - bu araç bana en az 5-6 sene değişmeden gidicek kesin ve güzel bir miktarda yol yapılır 5-6 senede 100bin km yaklaşılır rahat hatta geçilebilirde rahat bir şekilde (90bin-115bin km arası diyelim) hangisi mantıklı olur jetta'nın yakıt tüketimi ile passat arasında fark çok varmı bu fiyat farkını geçerde artarmı ?
    2- diğer sorum passat bu fiyata trendline ama jetta highline aradaki donanım farkı çokmudur ? varsa bilen varsa nelerdir acaba yardımcı olabilirmisiniz?
    3- jetta'nın highline ve trendline veya comfortline arasındaki farkları nelerdir çok varmı yani jetta alınması uygun görülse sizce highline mı comfortline yoksa trendline mı tercih edilmelidir ?
    4- birde arabayı 2016 aralık 2017 ocak tam bu arada almayı düşünüyorum arabaların kasaları değişicekmi yoksa aynımı kalıcak ? fiyat artma düşme olurmu birde tahminen ? bide yeni kasa çıksa eski kasa 0 arabanın fiyatı çok düşermi ?

şimdiden teşekkür ederim cevaplar için ...
  • Arkadaşlar selam , PassatTürkiye olarak yarın etkinliğimiz var müsait olan Passat severleri bekliyoruzzz

Arkadaşlar Merhabalar,

Hepimiz çok sabırsızlanmıştık yoğunluklarımızdan dolayı bir türlü etkinliğimizi organize edememiştik ve bugün tüm organizasyonumuz belirlenmiştir. 14 Ağustos 2016 Pazar günü daha önceden de genel buluşma düzenlediğimiz SAPANCA İSTANBULDERE 'de buluşuyoruz. Önümüzde 2 hafta kadar vakit var herkes o günü ayarlasın ve tüm üyelerimizi bekliyoruz. Hepinizi çok özledik !

İstanbul dışından da herkesi bekliyoruz.

Mekan Hakkında Detaylı Bilgi ve Görseller İçin :

İstanbul Dere

Tesis İçinde ki Aktiviteler

*Trekking
    *Bisiklet
    *Piknik
    *Mini Futbol
    *Hamakta Uyku
    *Çocuk Oyun Alanı
    *Cuma ve Cumartesi Canlı Müzik
    *Soğucak Yayla Şenlikleri

Yemek Menümüz :

Alakart Menü

Detaylı Menüye Linkten Ulaşabilirsiniz: İstanbul Dere

Yer :Sapanca / İstanbuldere
    Tarih / Saat : 14 Ağustos 2016 / 12.00
    Koordinat Bilgileri : K 40.66603 x D 30.24210

Hava Durumu : 27 Derece , Parçalı Bulutlu

Organizasyon Bilgileri :

09.30-> Avrupa Ekibi FSM Köprüsü Çıkışında ki Cepte Buluşma saati
    09.45-> Avrupa Ekibi Hareket
    09.45 -> Anadolu Ekibi İÇERENKÖY CARREFOUR'da Buluşma Saati
    10.00-> Anadolu Ekibi Hareket
    10.15-> Avrupa ve Anadolu Ekiplerinin Otoban Gişeler Sonrası Mirkelam Tesislerinde Buluşma Saati
    10.30-> Sapanca'ya Hareket
    12.00-12.30 -> Sapanca'ya Varış

OLASI GELEMEME DURUMU VEYA GEÇ KALMA DURUMUNDA LÜTFEN İRTİBAT NUMARASINDAN ULAŞINIZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 21 Ağustos 2016; 19:26:30 >
  • shadowalker1 S kullanıcısına yanıt
    passat forumunda jetta alacağım denilir mi? Eğer km uzun yolda yapılacaksa benzinli sana koymaz ama şehir içinde yapacaksan dizel mantıklı diyebilirim ama ama ama eğer dizel passat seçersen benzili ile aradaki farkı km de kapatabilirsin bu sebeple benzinli passat diyeceğim ama trendline ile neredeyse aynı fiyat mış ozaman dizel passat sonrasında diğer donanımla aradaki farkı yavaş yavaş ender elektronikte kapatırsın
  • srcn09 kullanıcısına yanıt
    Dsg yerine manuel tercihi yap bence bende B8Passat tdi higline manuel aldm dsg farki 15bin dsg farki werip kawrama mekatronik hele uzun zaman kullanilacaksa tdi manuel tercih bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son kasa trendline passat almaya değer mi? Kasaya göre trendline donanım çok zayıf kalıyor gibi geliyor rakip markaların aynı sınıf araçlarına göre nedense...

Asıl soru şu : 1.6TDI Trendline yerine 1.4 TSI Comfortline almak daha mı mantıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 22 Ağustos 2016; 6:38:27 >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    Cok kilometre yapmiyorsaniz tsi comfortline almak daha mantikli olur.Fakat 15000 ve uzeri kilometre yapiyorsaniz tdi daha mantikli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 22 Ağustos 2016; 8:47:39 >
  • Arkadaşlar selam, herkesi bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 22 Ağustos 2016; 10:48:51 >
  • toyota16 T kullanıcısına yanıt
    Benzinli araçla yılda 13000km yaptım ortalama bugüne kadar ama şimdiki aracımı aldığımdan beri dizel olsaydı eminim ortalama 15k'yı geçerdim.Benzin fiyatı gezme isteğini de frenliyor ve akılda sürekli aynı dizel sorusunu döndürüp duruyor.

Özellikle Passat kasasının 1.6TDI ve 1.4TSI ile performansını merak ediyorum bi yandan da donanım meselesi ayrı dert.Doğuş Oto ve vergiler adama kafayı yedirtiyor her satın alma sırasında maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 22 Ağustos 2016; 17:16:28 >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    Hocam benim gibi gezmeyi seviyorsan ( 3.5 ayda 10000km yaptim) aracim dizel oldugu icin yakiti dert etmedim . Ama sizde soyle bir durum var trendline passat 101bin tl etmez...
    Cok fahis bir fiyati var sirf o nedenle tsi comfort alinir diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Son kasa trendline passat almaya değer mi? Kasaya göre trendline donanım çok zayıf kalıyor gibi geliyor rakip markaların aynı sınıf araçlarına göre nedense...

Asıl soru şu : 1.6TDI Trendline yerine 1.4 TSI Comfortline almak daha mı mantıklı olur?

Ben de benzer ikilemi yaşadım ve tsi Comfort aldım geçen ay. Henüz sağlıklı bir şehir içi olcumum olmadı ama uzun yolda dikkatli kullanımla 5 litrenin altını görüyorum. Tdi alacaksanız yine de Comfort öneririm trendline koltukları pek rahat değil.

• Ben de onu diyorum işte Passat seven/sahibi olan kimse kolay kolay Insignia'ya geçmez...bkz. at vs eşek...
  • Passat comfortline mı, super b style mi? Tercih etmeliyim.

• Merhabalar,
    B8 passat konusunda yardıma ihtiyacım bulunmakta, şöyleki;
    1.6TDi 'da bulunan DSG şanzıman 7 ileri iken 2.0TDi'da bulunan DSG şanzıman 6 ileri.
    Nedenini biliyor musunuz acaba? Bir önceki seri olması muhtemel değildir heralde dimi?
  • unssal kullanıcısına yanıt
    7 ileri dsg yarı otomatik. 6 ileri dsg tam otamatik. 2.0 tdi tiguan'da 7 ileri dsg var, servis tam otomatik olduğunu söylemişti,ilginç🤔

• unssal kullanıcısına yanıt
    1.6 tdi kuru tip denilen 240 torka kadar dayanıklı 7 ileri şanzıman var,yeni nesil,arıza çıkarma ihtimali yüksek
    2.0 tdi yağlı tip denilen 300 ve yukarısı torka dayanıklı 6 ileri şanzıman var,eski nesil,arıza çıkarma ihtimali düşük
  • lionscoach L kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkürler. DSG'lerin tümü kuru şanzıman zannediyordum, siz yazdıktan sonra yabancı sitelerden de araştırdım 6 ileri olan gerçekten yağlı/wet geçen şanzıman.
  • Arkadaslar selamlar. Yakin zamanda arabamizi degistirme planimiz var. Tiguan'a bakmak icin gittigimizde gordugumuz passat variant oldukca hosumuza gitti. Zaten sedan passat'i begenirdim ustune station kasanin kullanisliligi eklenince niye olmasin dedik. Eger test surusunde hanim kendini iyi hissederse(simdiki aracimiza gore boyunun 35cm kadar uzun olmasi ve alcak oturma dezavantaji) highline'a ilave olarak guvenlik ve konfor odakli bazi opsiyonlarla siparis vermeyi dusunuyorum. Sizlerden motor konusunda yardim isteyecegim. Bildiginiz uzere tsi 122bg ile tdi arasinda 18 bin TL gibi bir fark var. Biz senede 16/17bin km kadar yol yapiyoruz. Bunun buyuk kismi Istanbul sehir icinde. Kartal'da oturuyoruz ve bu bolgede pek trafik yok. Ama inisli cikisli sokak ve caddeleri bol. Arabamizi hafta ici esim,ev- isyeri- kizin yuvasi arasinda git gel toplasaniz 10km'lik bir mesafede kullaniyor. Haftasonlari da cevreyollarini kullanarak saga sola gezmeye gidiyoruz. Sizce bu kadar fark verip tdi almaya degermi. Kabaca tuketim farklari ve yaptigimiz mesafeyi gozonune alarak hesap ettigimde dizel icin verdigimiz parayi amorti etmemiz 8/9 seneyi buluyor gibi gozukuyor. Siz ne tavsiye edersiniz?

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Hocam yilda 17000 km civari yapiyorsan vede bütçeni fazla zorlamazsa tdi almani tavsiye ederim tsi ile tdi arasi yakit farki eskisi gibi degil fakat yinede yillik 10-12bin den sonra tdi daha mantikli geliyor bu arada düşündüğünüz arac manuel mi dsg mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: toyota16

Hocam yilda 17000 km civari yapiyorsan vede bütçeni fazla zorlamazsa tdi almani tavsiye ederim tsi ile tdi arasi yakit farki eskisi gibi degil fakat yinede yillik 10-12bin den sonra tdi daha mantikli geliyor bu arada düşündüğünüz arac manuel mi dsg mi ?

Tesekkur ederim bilgi icin. Her ne kadar dsg ile ilgili olusmasi muhtemel problemleri bilsemde otomatigin keyfinden vazgecemem. Fiyat bilgisi icin satis danismanina istedigim opsiyonlarin bilgisini gonderdim. Tdi icin 160'den az cikacagini zannetmiyorum dogrusu. Bu da beni cok zorlar. O yuzden tsi cok daha uygun olur. Sehir ici tuketiminiz ne civarda acaba?

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman tsi dsg de süper olur tsi passatturkiyeden okuduklarim kadariyla sehir icinde yaklasik 36 kurus civarı ( yaklasik 8 lt)yakiyormus bence iyi bir tüketim bir de sizin yollar bos olursa bu tuketimin ustune de cikmaz . Bu arada dsg icin ek garanti yaptirip servisle iyi iliskiler kurarsaniz cok fazla sorun olmaz

• 
Sayfa: önceki 21412142214321442145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.