DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Avuç içi Parmakların soyulması??
23
Cevap
0
Favori
34.404
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Avuç içi Parmakların soyulması??
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      6333 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:03:50

ne eksikliğinin habercisidir bilen varmı?

• Teğmen
      132 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:08:37
      Ağırlık çalıştığım için bende de oluyo.Kas gücü gerektiren bir işte çalışıyo musun?

HEP KARDEŞ OLACAK DEĞİLİZ YA YAŞASIN HALKLARIN SEVGİLİLİĞİ!
    • Teğmen
      210 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:08:41
      bendede aynısı var exama denilen bi olaymış ama çaresi nedir bilmiyorum?

[2009 Ford Fiesta 1.4i Collection]
    • Yarbay
      6333 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:13:38
      ağırlık çalışmıyorum aşırı yorgunken soyulma başladı,acaba diyorum demir yada magnezyum eksikliğindenmi kaynaklanıyor?

• Teğmen
      210 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:15:58
      doktora gittim ben bunun için kremler falan verdi ama nafile, aşırı stresten olabilir dedi ama ben bi anlam veremedim!şuan bile parmaklarım ve avuç içlerimin derileri soyulmuş bi vaziyette!!!

[2009 Ford Fiesta 1.4i Collection]
    • Yarbay
      2639 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:32:48
      genelde bahar sonu-yaza giriş zamanlarında oluyorsa mevsimseldir..kafaya takılacak bişey değil.aksine alttan cillop gibi deri çıkıyor,fena mı .......

• Yüzbaşı
      464 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:33:22
      Benimde avuç içlerim de aynı şekilde çok berbat görüntü oluyor.

• Yarbay
      3208 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:34:17
      Hocam herhangi bi ilaç kullanıyor musun bende de olmuştu öyle sivilce hapı vardı bilenler bilir Roaccutane o da öyle bi etki yapıyodu derin kuruyodu çatlıyodu

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:42:40
      Bir dermatologa görünmenizi tavsiye ederim, sadece vitamin eksikligiyle alakalı bir durum olmayabilir

• Yarbay
      2417 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:45:48

quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

genelde bahar sonu-yaza giriş zamanlarında oluyorsa mevsimseldir..kafaya takılacak bişey değil.aksine alttan cillop gibi deri çıkıyor,fena mı .......

• Yarbay
      6333 Mesaj
      22 Nisan 2008 13:47:08
      herhangi bir ilaç kullanmıyorum,aslında ilk defa olmuyor senede bir defa falan olup kısa süre sonra kendi kendine geçiyor düzeliyor,ben vitamin eksikliğinden şüphelenmiştim ama arkadaşında dediği gibi mevsim değişimindende olabilir

• Yarbay
      3471 Mesaj
      22 Nisan 2008 14:41:57

quote:

Orjinalden alıntı: Jolly_RogeR

Hocam herhangi bi ilaç kullanıyor musun bende de olmuştu öyle sivilce hapı vardı bilenler bilir Roaccutane o da öyle bi etki yapıyodu derin kuruyodu çatlıyodu

Ben de kullandım ama sivilcemi geçirmedi. Saçımın içinden, ensemden, kaşımın arasından çıkmaya devam ediyor. Yalnız kullandıktan sonra küçüldü. Acayip bir ilaçtı o. Yanımda pomatla az dolaşmadım.

• Yarbay
      6333 Mesaj
      22 Nisan 2008 18:26:10
      yokmu nedenini tam bilen?

• Binbaşı
      1179 Mesaj
      22 Nisan 2008 18:33:58
      Doğduğumdan beri var bu hastalık 1 yıldır falan azalmaya başladı.Hastalığın adı egzama ne eksikliğinden olur bilmem.Ancak bazen çatlama durumuna kadar gelebiliyor gerçektende çok kötü bi durum

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi
    • Teğmen
      137 Mesaj
      08 Ağustos 2009 02:21:37
      quote:

genelde bahar sonu-yaza giriş zamanlarında oluyorsa mevsimseldir..kafaya takılacak bişey değil.aksine alttan cillop gibi deri çıkıyor,

ilaç kullanmak nafile .mevsimsel zamanla geçiyor .

Alış_veriş yaptığım arkadaşlar:
      Fearalive**ResiqMe**aakaraali**7he mcRp**YalnızKral**umit__sen**forcun**Rakavuz**mzkn**DoktorX**ergin**cobi**ulashh1907..

..
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Ağustos 2009 02:28:28
      Dostum bunun 2 tane sebebi var.
      1:Exama
      2:Ellerin herhangi birşeye alerjisi var ... Son günlerde yeni bir nesneye elin değdide sonradan böyle olduysa çözümünü o şekilde bul ama uzun süredir varsa exama derim git bi cildiyeye görün

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      08 Ağustos 2009 02:38:02
      Aynı olay bende orta-uzun süreli demirsel şeylere dokunduğumda oluyor.Birkaçınızında öyle olabilir.Ne zaman demire dokunsam öyle oluyor.Şu sıralar bi amfi tamir ediyorum ona ve vidalarına dokunamktan parmaklarım soyuldu bi tür alerji sanırım.Öyle egzaman gibi kötü olmuyor ama iyi bir görünüm değil.Ben tek çözüm vazelin buldum.Her gece yatarken ellerime sürüyorum 3-5 günde normale dönüyor.Deneyebilirsiniz...

• Çavuş
      86 Mesaj
      08 Ağustos 2009 03:01:24
      Küçüklüğümden beri her yaz benim de eller avuç içi parmaklar soyuluyor.
      Nemle alakalı olduğunu düşünüyorum.Ben boyuma göre zayıf biriyim önceden daha da zayıftım ve acayip fazla soyuluyordu,yaklaşık 10 kilo aldım ve şimdi soyulmalar eskisi kadar çok değil.Yani vücut yağlanınca deriyi nemlendirip besliyor diye düşünüyorum.
      Ayrıca ayaktabanlarımda da aynı sıkıntı var.

• Yarbay
      2747 Mesaj
      08 Ağustos 2009 03:18:40
      bendede aynı sorun var özellikle eldivensiz bulaşık yıkadığımda,fazla suda kaldığında ve banyodan çıkınca oluyor avuç içlerim tırnak uçları derileri kalkıyor hep bide ufak ufak minik noktalar var gözenek gibi onlar neyin nesi anlayamadım ya ne yapmamız lazım kışın geçecekmi dersiniz bekleyeyim diorum ben kışında devam ederse bi dermatologa görünücem

• Onbaşı
      26 Mesaj
      15 Eylül 2010 23:53:38
      ben de de oluyor avuç içinde ilk kez oluyor

ekzama diyince siz korktum şimdi

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Eylül 2010 01:24:12
      Dostum ellerinle yaptığın bişeyden olmasın o soyulma :D

• Teğmen
      141 Mesaj
      16 Eylül 2010 01:28:03

• Onbaşı
      26 Mesaj
      25 Eylül 2010 20:03:57
      mevsim meyvelerinden olduğunu söyledi aile hekimim

özellikle şu ara yeni çıkan koyu renkli büyük hormonlu erikler...

meyveyi azaltınca düzeldi... şu an

tekrar olur mu bilmiyorum...b]

• Teğmen
      108 Mesaj
      25 Eylül 2010 20:32:26
      kardeşim geçmiş olsn herhangi bir kimyasal maddeden dolyaı egzema olmuştur malesef bizim sınıfta bir arkadaşda da var ikide bir gösterip duruyor sürüyimmi diyo

Bir ulus, ne kadar okuma-yazma, öğrenme, araştırma eğilimde ise, o kadar sağlam, o kadar hoşgörülü ve demokrat yapıda olur.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Avuç içi Parmakların soyulması??
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.