DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Damacana Su Fırsatları (19lt.)
3.033
Cevap
82
Favori
461.342
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Damacana Su Fırsatları (19lt.)
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  31 Mart 2008 11:06:15

  quote:

  Orjinalden alıntı: salvador dali

  nestle erikli nin yeni sahibidir.yani eriklide artık türk değildir.korusu tad açısından en iyisidir 4,50ytl.
  fakat gecen hafta nestleye verdim damacanasını 2adet dolu nestle verdiler ve damacana ücretide yok.sadece bir tanesinin su parası olan 4,25ytl yi ödedim.bunlar bitsin nestle damacanasını korusuya verip devam edicem.bursada yaşayan biri oldugum için değil fakat türkiyenin en iyi suyu bursanın suları.uludağın eriyen kar sularından oluşan kaynak suları oldugu için...  bravo walla hocam...memleketenin de bu arada reklamını yaptın ha...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Yarbay
  2010 Mesaj
  31 Mart 2008 16:32:12
  Bende çok su değiştirdim , son zamanlarda kapıya gelen elemanların tipini beğenmediğimden ve suyun herseferinde farklı gelmesinden dolayı 5YTL ye I.B.B nin suyu Hamidiye su ya geçtim. Çok memnunum , içimi yumuşak kokmuyor ve özelliklede damacanaları temiz, elemanları güler yüzlü.

  Hatta bir seferinde suyu söyledim ama beklemeden çıktım evden , eleman suyu bırakmış gitmiş kapıya , birdahaki istediğimde verdim parasını tabiki :)
  _____________________________

  ███████████████████████████████ SARIKIRMIZI ███████████████████████████████
 • Binbaşı
  1850 Mesaj
  31 Mart 2008 19:30:21
  Ben alıcak olsam saglıklılar arsından erikliyi ve hayatı ayrı tutarım,onlar gercekten her halukarda bir ust sevıye sudur.ben erikli bulamadıgımdan hayat kullanıyorum ve belli aralıklarla kontrol ettiriyorum temiz.Dediğim gibi neyi seçerseniz seçin yılda enazından 2 defa bahar aylarında kontrol ettirin halk sağlığı laboratuvarlarında.
  _____________________________

 • Çavuş
  74 Mesaj
  31 Mart 2008 19:35:19
  Hamidiye çok kaliteli su...

  Bunun dışında bi de erikli var ki, kaliteli su olarak, o da fiyat konusunda; litresi kurşunsuz benzinle aynı fiyat
  _____________________________

 • Çavuş
  59 Mesaj
  31 Mart 2008 21:45:08
  Şırlan suyu biliyormusunuz bilmiyorum ama 3.25 ytl. Tadıda hiç fena değil.
  Aslında musluk suyuda hiç fena değil :)
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  726 Mesaj
  31 Mart 2008 23:04:19
  valla piyasadaki pahalı sulardan birisi korusu ama herkesin denemesini tavsiye ederim
  _____________________________

  "If it is just us, it seems like an awful waste of space..."
 • Yüzbaşı
  931 Mesaj
  31 Mart 2008 23:44:32
  bakıyorum su konusunda herkes ağzının tadını biliyor ben genelde yerel marka'ları tercih ediyorum genelde 3.5 ytl civarı güzelpınar ve kemersu bazen rekabet oluyor aralarında 3 ytl'ye satan oluyor onlardan alıyorum öyle 5-6 ytl su'mu olur ya paramı dayanır ona hele yazın ayda 50 ytl su parası tutar giderim toptan'cıdan 1.5'luk pet şişe alırım bundan ucuz olur ya en son hatırladığım 3.5 ytl idi toptan fiyatı spot'çularda 2 tane 10 litre yada 4 tane 5 litre 1.5 litre ve 0.5 litre'lerin adedini tam bilmiyorum onlarında fiyatı aynı'da
  _____________________________

 • Teğmen
  112 Mesaj
  01 Nisan 2008 00:01:36
  Zamanında aldığım depozitosuz tek kullanımlık 19 lt lik damacanaları dayıyorum çamlıca çeşmesinim önüne hem tadı güzel hem fiyatı(beleş)...
  _____________________________

 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  01 Nisan 2008 00:08:30

  quote:

  Orjinalden alıntı: anzubesti

  Zamanında aldığım depozitosuz tek kullanımlık 19 lt lik damacanaları dayıyorum çamlıca çeşmesinim önüne hem tadı güzel hem fiyatı(beleş)...  işte benim insanım...işte benim topraaam...hLL olsun kanka sana walla devam...keşke bizede atabilsen kardeşş...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Onbaşı
  26 Mesaj
  01 Nisan 2008 00:34:17  Korusu Eryaman 1-2-7 bayisiyiz. 5+1 kampanyamız var. Ayrıntılı bilgi için: 312 280 8848 'i arayabilirsiniz.
  _____________________________

 • Teğmen
  130 Mesaj
  01 Nisan 2008 01:49:59
  Bugün ulusal su pazarında 11 adet 19 lt. ana bayi, 50’ye yakın bayi ve 300’ün üzerinde bayi statüsünde olmayan Hizmet Noktası faaliyet göstermektedir.

  Uluslararası alanda ise başta Almanya olmak üzere, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka, BAE gibi bölgelere ana bayiler aracılığıyla ihracat gerçekleştirilmektedir.

  eriklinin sitesinde bunlar yaziyor.

  Arkadaslar belki klasik türk komploculugu olacak ama, bu her gun yüzlerce ton su yapar.Ve ben bu kadar suyu erikli firmasının doğal kaynaktan alabildiğine inanmıyorum.Nasıl bir doğal su kaynağı bu kadar çok su verebilir?Bence arıtıyorlar sonrada doğal diye bize satıyorlar..

  Ha tabi söylediklerim sadece erikli için değil!
  _____________________________

  Ne kaa ekmek, o kaa köfte...
 • Yarbay
  2639 Mesaj
  01 Nisan 2008 01:58:16
  BİZİM SUCU EN İYİSİ..TEL AÇMADAN GELİYOR...VERDİĞİ TEL NUMARASINI ÇALDIRIP KAPATIYOZ..O YARIM SAATTE GELİYOR...ÇENE SU...BU ARADA SICAK FIRSATLAR NE HALE GELDİ..SICAK FIRSATLAR TÜKENİNCE SU OLAYINA SARDIK

  NOT: caaps acık kalmış.
  _____________________________

 • Yarbay
  4617 Mesaj
  01 Nisan 2008 02:02:02
  Suya çok para verdiğini düşünenler için

  TERS OSMOS NEDİR?

  Ters osmos, suyun içindeki istenmeyen tüm mineralleri sudan ayıran ve saf su ve içme suyu teminine yönelik olarak kullanılan membran filtrasyon prosesinin adıdır. Bu sistemler çapraz akışlı olarak çalışırlar. Bilinen anlamda filtrasyon prosesi değildir. Çünkü membran üzerinde suyun geçişine izin veren gözenekler son derece ufaktır. (Yaklaşık 1 mm'nin 2.000.000'da biri delik çapi). Böyle ufak bir gözenekten sadece su molekülleri ve bazı çok ufak inorganik moleküller geçebilmektedir. Diğer moleküller ise konsantre su fazında sistemden dışarı atılır.

  Başa Dön

  TERS OSMOS SİSTEMLER NASIL İÇME SUYU ÜRETİR?

  Ters osmos üniteler genelde ön filtrasyon aşamaları sonrasında kullanılır. Su önce partikül filtreden geçirilir. Partikül filtrasyon, suyun içinde bulunan 5 mikrondan daha büyük olan tüm partikülleri tutar. (1 mikron = 0.001 mm) Partikül filtrasyon membranların tıkanmasını engellemek amacı ile kullanılır. Partikül filtrasyondan sonra su aktif karbon filtreden geçirilir. Aktif karbon ile suda istenmeyen koku, tat ve klor tutulur. Aktif karbon filtreden geçirildikten sonra su, tekrar 1 mikron filtrasyondan geçirilir. Burada daha ince taneciklerin tutulması sağlanır. Bu ünitelerden geçen su ters osmos membrana verilmeye hazırdır. Ters osmos membran suyun çözünmüş iyonları tutar. Suyun içindeki bu iyonlar arasında, ağır metaller, sodyum, kurşun, arsenik, nitrat, asbest ve diğer bir çok zararlı iyonlar bulunur. Su ters osmos membrandan çıktıktan sonra ikinci bir tat düzenleyici post aktif karbon filtreden geçirilir. Ters osmos üniteden çıkan su son derece güvenilir içme suyudur.

  Başa Dön

  TERS OSMOS SİSTEMLE EVİMDEKİ TÜM SUYU ARITABİLİR MİYİM?

  Aslında olabilir, ancak ters osmos çok yavaş bir prosestir. Ev tipi içme suyu sistemlerinin çogu, 150 Lt/gün kadar su verir. Çok büyük bir sistem ancak tüm evin genel su ihtiyacını karşılayabilir. Sistemin kompleksliği ve pahalılığı bu tip ticari kullanımları sınırlamaktadır. Ayrıca, bir çok evsel kullanım için bu kadar yüksek kalitede su gerekli değildir.

  Başa Dön

  TERS OSMOS İÇME SUYU SİSTEMLERİNİN BAKIMA İHTİYACI VAR MIDIR?

  Sistem içindeki partikül filtreler ve aktif karbon filtrelerin belli bir ömrü vardır ve periyodik olarak değiştirilmelidirler. Genellikle bu filtrelerin yılda bir değiştirilmesi yeterlidir. Değişim sıklığıi, ham su kalitesi ve arıtılan su miktarına göre değişebilir. Ters osmos membran ise düzenli bakım ile en az 3-4 sene dayanacaktır. Membran değişim zamanının gelip gelmediği konusunda uzmana danışılması gereklidir.

  Başa Dön

  TERS OSMOS SİSTEMDE TUTULAN MİNERALLERE İNSAN VÜCUDUNUN İHTİYACI YOK MU?

  İnsan vücudunun bazı minerallere ve vitaminlere olan ihtiyacı doğrudur. Ancak, bu minerallerin istenen seviyede alınması için en dogru yol iyi ayarlanmış bir diyettir. Sözkonusu faydalı mineraller suda o kadar az miktarlarda mevcuttur ki, bir insanın günlük mineral ihtiyacını ne kadar çok su içerse içsin karşılayabilmesi mümkün değildir.
  _____________________________

  Türkçe seslendirmeli android oyunum

  https://forum.donanimhaber.com/m_120001014//tm.htm
 • Yarbay
  3158 Mesaj
  01 Nisan 2008 08:12:13
  Hayat su = 4 Lira
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  297 Mesaj
  01 Nisan 2008 08:42:20
  su konusunda benm de biraz tecrubem var..
  nestle, hayat, hamidiye, erikli, saka ve bilimum mahalle sularını denedim.

  öncelikle erikli içim ve tat konularında neredeyse 1 numara. eriklinin tadını hiçbir suda bulamadım. ancak fiyatı nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. sürekli zamlanıyor. nestle ile birleştiler, son durum nedir bilmiyorum.

  nestle gayet güzel, içimi hoş, pahalı.

  hamidiye'nin fiyatı normal, kalitesi hakkında pek güzel haberler almadım, onu da bıraktım.
  yalnız hemidiye'nin bardak şeklindeki küçük suyunun çok kalteli olduğunu öğrendim.

  mahalle sularına güven olmayacağı artık aşikar.

  son olarak da saka su.. hiç sevemedim. boğazımdan zor geçer. ancak detaylı araştırmalarım sonucunda kaliteli içme suyunun içerisindeki mineraller açısından yumuşak olamayacağını, saka nın bu açıdan en kalitelisi olduğunu öğrendim. inanmadım, firma denetimlerini yapan birini buldum, danıştım, onayladı. eh, ne yapalım, içiyorum.

  servis konusunda artık hepsi hızlı...

  yine de gidakontrol nickli arkadaş bu konuda bir açıklama yaparsa çok iyi olur.

  _____________________________

  Fake miyim neyim?
 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  01 Nisan 2008 08:55:47

  quote:

  Orjinalden alıntı: servispack
  Korusu Eryaman 1-2-7 bayisiyiz. 5+1 kampanyamız var. Ayrıntılı bilgi için: 312 280 8848 'i arayabilirsiniz.


  İşte beklediğim andır üstadım bu...sonunda forumdan sucuda çıktı......walla nelere kadirsin be DH...
  Herşey bir yanada hocam şimdi bizi ara bize gel kampanyamız var demekle bırakmayalım işimizi isterseniz...Gelin güzel güzel ayrıntılı olarak olayınız nedir tam olarak açıklayınızda vatandaşda bilsin neyin ne olduğunu...DH'ye güzel, yakışacak bir şeyler olsun ama...Yüzümüzü kara çıkartmazsın artık...Hadi bakalım...Yanıt bekliyoruz sizlerden...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Binbaşı
  1052 Mesaj
  01 Nisan 2008 09:13:44
  bizde korusuya yeni geçtik.4.5ytl.fakat 5.1 kampanyası falan söylemediler.kaç watt kaliteli bişiymi bu verdiğiniz

  quote:

  Orjinalden alıntı: servispack
  Korusu Eryaman 1-2-7 bayisiyiz. 5+1 kampanyamız var. Ayrıntılı bilgi için: 312 280 8848 'i arayabilirsiniz.

  _____________________________

 • Yazılım Uzmanı
  4121 Mesaj
  01 Nisan 2008 09:49:17
  Beleş damacanayı veren

  su fırması varmı
  _____________________________

 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  01 Nisan 2008 09:58:25

  quote:

  Orjinalden alıntı: _Riven_

  bizde korusuya yeni geçtik.4.5ytl.fakat 5.1 kampanyası falan söylemediler.kaç watt kaliteli bişiymi bu verdiğiniz

  Alıntıları Göster

  evet yav...5+1 olayı nedir anlayamadıkki bea...5+1 ses sistemimi yoksa damacana sistemimi???
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Yarbay
  2553 Mesaj
  01 Nisan 2008 10:16:26
  çenesuyu çok lzettli bir su çok yumuşak. ama piyasaya iyi giremiyorlar her yerde yok. bi ara dia da 1,5 lt liği35 kuruşa satılıyordu dolduruyordum ordan sona bulamadım bi daha. bulsam elle taşımaya razıyım 1,5 lukları
  quote:

  Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

  BİZİM SUCU EN İYİSİ..TEL AÇMADAN GELİYOR...VERDİĞİ TEL NUMARASINI ÇALDIRIP KAPATIYOZ..O YARIM SAATTE GELİYOR...ÇENE SU...BU ARADA SICAK FIRSATLAR NE HALE GELDİ..SICAK FIRSATLAR TÜKENİNCE SU OLAYINA SARDIK

  NOT: caaps acık kalmış.

  _____________________________

 • Yarbay
  4154 Mesaj
  01 Nisan 2008 10:17:57
  En az klor olan Erikli'de hemen ardından da Nestle geliyor. Fakat 40 klorin üzerindeki suları Sağlık bakanlığı onaylamıyor. Zaten bütün damacanalarda 40 altındadır. Sıfıra en yakın olan Erikli ve Nestle'dir.

  Selamlar,
  _____________________________

 • Er
  4 Mesaj
  01 Nisan 2008 10:38:29
  bende birçok su firmasıyla çalıştım fakat sonunda evde su arıtmaya başladık çok daha ekonomik oluyor
  değişik arıtma cihazları var sizde birini seçebilirsiniz.

  http://www.hemdebufiyat...owProduct.aspx?ID=101272


  _____________________________

  Oynama çocuksa ya şapkana s....r, ya da alır kaçar." Çin Atasözü

  Digiturk Lig Tv Başvuru Bilgi

 • Binbaşı
  1052 Mesaj
  01 Nisan 2008 10:47:21
  bu tür arıtma cihazlarında musluğu açınca şırıl şırıl akıyormu temiz su.yoksa beklemek mi gerekiyor?birde filtresi bulunurmu,kaç ytl dir,bilgi verirsen seviniriz.
  _____________________________

 • Er
  4 Mesaj
  01 Nisan 2008 11:27:05
  hemen akıyor dediğin gibi şırıl şırıl , filtreleride var merak etme bir filtre 125 damacana su arıtıyor ( filtranin fiyatı 59 ytl )

  filtre linki http://www.hemdebufiyat...owProduct.aspx?ID=101273  Müthiş Bir Japon İcadı!!

  *Musluk Suyu Sağlığına Kavuşuyor.

  *Philips Su Arıtma Cihazı,Suyun Kokusunun Ve Tadının Bozulmasına Neden Olan Bakteri Ve Sağlığa Zararlı Kimyasalları Arındırıyor.

  *Üstelik Suda Bulunan İnsan Sağlığına Yararlı Olan Mineralleri Koruyarak Size İçime Hazır Sağlıklı Musluk Suyu Sağlıyor.

  *Granüllü Aktif Karbon Filtre,Musluk Suyunda Klor,Kötü Koku Ve Tatları Yok Ediyor.

  *Micro-Clean Filtre, İçindeki 520 Milyar Mikro Gözenek Sayesinde Bakterilerin %99,99'unu Yok Ediyor.

  *Quickfit Musluk Başlığı Batarya Çeşitleriyle Uyum Sağlar.Tek Yapmanız Gereken, Musluğun Ağzındaki Filtreyi Çıkarıp Uygun Adaptörü Seçerek Cihazın Vana Kısmını Monte Etmek.

  *Filtreniz Kullandıkça Renk Değiştirecektir.Filtre, Cihazınızın Kutusundan Çıkan Etiketteki Koyu Renklerden Birini Aldığında Filtrenizi Değiştirmeniz Gerekiyor Demektir.

  *Filtrenin Maksimum Ömrü 6 Aydır.En Geç 6 Ay Sonra Filtrenizi Yenilemeniz Gerekir.

  *Philips Su Arıtma Cihazının Tek Filtresiyle 2500 Lt Suyu Yani 125 Damacanaya Denk Gelen Temiz Suyu Çok Daha Ekonomik Yoldan Elde Edebilirsiniz.

  *Suyun Arıtılmadan gelmesi isteniyorsa Cihaz üzerinden ayarlanabilir.

  *Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, Mikrobiyoloji Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Celal F.Gökçay Tarafından Hazırlanan Rapora Göre Philips Su Arıtma Cihazı Sudaki Bakterilerin %99,99'unu Yok Etmiştir.

  *Suyun Cihazdan Sterile Yakın Çıktığı Gözlemlenmiştir.

  *Kimyasal Ve Biyolojik Kökenli Mikrobiyoloji Dışı Kirleticiler De Önemli Ölçüde Arıtabildiği Ve Suyu İçme Suyu Standardının Öngördüğü Niteliklere Getirilebileceği Anlaşılmıştır
  _____________________________

  Oynama çocuksa ya şapkana s....r, ya da alır kaçar." Çin Atasözü

  Digiturk Lig Tv Başvuru Bilgi

 • Yarbay
  2639 Mesaj
  01 Nisan 2008 11:33:33
  arıtma cihazları bir naneye yaramaz...bu zımbırtılarla uğraşacağımıza sularımızı temiz tutalım. (mesajımızı da verdik )
  _____________________________

 • Binbaşı
  1394 Mesaj
  01 Nisan 2008 12:28:03
  izmirde pınar su.
  5 ytl, firma güvenilir.

  bu arada yabancı firma vs ayrımı yapıp, kalitesizliğe prim vermeyin.

  ayrıca bir firmanın yerli olup olmamasının kıstası nedir? sahiplerinin türk olmasıysa, maalesef kobiler haricinde, büyük firmaların sermayelerinin %70i yabancıların.

  Burda doğru kıstas; üretimin yurtiçinde yapılan kısmının oranıdır. Mesela Toshiba, Arçelikten daha fazla yerli üretimdir. İthalatla gelen pek çok sony ürününün bile pek çok parçası TRde üretilip gönderilmektedir TRde üretilmiş görünen pek çok yerli markadan daha fazla yerlidir.
  _____________________________

 • Binbaşı
  1818 Mesaj
  01 Nisan 2008 20:20:36
  arkadaşlar en güvenilir diye düşündüğümüz firmalar bile damacanaların temizliğine önem vermiyorlar ki zaten bunları yıkamak çok zor..çok zorunlu değilseniz damacanalardan vazgeçmenizi öneririm. 10 lt lik sulardan 2 tane alsanız daha karlı ve daha temiz oluyor..
  _____________________________

 • Er
  4 Mesaj
  01 Nisan 2008 20:34:40


  Yahu herkes birşey diyor, belediye başkanına baksan en kalitelisi bizimki diyerek bardak bardak içiyor
  biraz ticariye döndü olay.. çeşme suyu içilmez diye diye.. En fazla diştaşı ve böbrek taşı oluşur..
  Bide gezen bir aracın dışında gördüm.. waterbox diye..

  aratınca http://www.waterbox.com.tr/tr/wbcomprop.html böyle bişey çıktı..

  2 haftada 3 damacana tüketirsek ortalama 5 YTL X 6 =30 YTL

  12 ayda 360 eder.. 350 desek..

  bu cihazın maliyeti neki acaba.. 1-2 yılda kendini kurtarır kanatimce..


  hamidiye kullanıyorum ama memnunluk seviyesi sıfırlarda.. (- değil ama + da değil)
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  638 Mesaj
  01 Nisan 2008 21:55:06
  Kristal ve Sırma sularının fabrikaları Kırkpınar/Sapanca'da. Damacanayı Kristal 3 YTL fiyatla satıyor. Sırma, sanırım 3,5 YTL. Her iki firmanın kapısında da suyu bedava doldurabileceğiniz düzenekler mevcut. Oraya direk kaynağı mı, yoksa işlenmiş suyu mu bağlıyorlar bilemiyorum. Ayrıca buralarda musluktan direk dağdaki kaynak suyu aktığından, (yüzyıllarca önce büyük kentlerimizde olduğu gibi) "musluğa ağız dayamaca" eylemi de yapılabilmekte.
  _____________________________

  Referans: @mc@bey.
 • Yarbay
  2845 Mesaj
  01 Nisan 2008 22:03:27
  Eskişehirden uzak kalınca susuz kalmış biir olarak dağıtımı olan her yerde Kalabak suyu içilmesini öneririm.hem ucuz hem içimi güzel. ama pek stabil değildi 3-5 sene önce, bazen su içince doyuyorduk nedense anlamadık
  bir ara TAT satıyordu kalabak suyunu ama büyükerşen mi bozdu anlaşmayı anlamadık ki. istanbulda da içebiliyorduk kalabak suyumuzu.
  arıtma makinesi olayına hiç güvenmiyorum musluk suyunda sadece mineral yok bakteri de var virüs de var. filtre hangi birini tutsun.
  mecbur erikli içiyoruz
  _____________________________

 • Yarbay
  3423 Mesaj
  01 Nisan 2008 22:09:53

  quote:

  Orjinalden alıntı: fırsatmen  Yahu herkes birşey diyor, belediye başkanına baksan en kalitelisi bizimki diyerek bardak bardak içiyor
  biraz ticariye döndü olay.. çeşme suyu içilmez diye diye.. En fazla diştaşı ve böbrek taşı oluşur..
  Bide gezen bir aracın dışında gördüm.. waterbox diye..

  aratınca http://www.waterbox.com.tr/tr/wbcomprop.html böyle bişey çıktı..

  2 haftada 3 damacana tüketirsek ortalama 5 YTL X 6 =30 YTL

  12 ayda 360 eder.. 350 desek..

  bu cihazın maliyeti neki acaba.. 1-2 yılda kendini kurtarır kanatimce..


  hamidiye kullanıyorum ama memnunluk seviyesi sıfırlarda.. (- değil ama + da değil)


  1-2 Yılda kendini kurtaramaz bazı filtrelerinin ömrü 6-12 ay
  _____________________________

  </stop idiocracy>
 • Binbaşı
  1873 Mesaj
  01 Nisan 2008 23:45:23
  işin suyu çıkmış...


  badem su 4 ytl izmirde fena değil.

  izmirde nestle su ne kadar bilen var mı?
  _____________________________

 • Yarbay
  2596 Mesaj
  02 Nisan 2008 00:51:43
  Konya'da oturuyoruz.Erikli kullanıyoruz.5.75YTL fiyatı var ve oldukça memnunuz.

  Hamidiye veya korusu olsa ona geçebiliriz sanırım.

  Bugün nestle'den de bir broşür geldi.Şişenizi verin 2şise su hediye edelim diye.Onu da düşünmüyor değiliz
  _____________________________

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  02 Nisan 2008 00:55:28
  Ya birileri bi de 3 çocuk yapın felan diyo. Dünyanın kaynakları bize yetmiyo, bi de bizden sonraki 3 kişiye ne bıarakacaz ? Çöl torpağımı ?

  Arkadaşlar, nerden bulursanız bulun, İzmitin Çene Suyunu tavsiye ediyorum. Biz İstanbulda zor buluyoruz ama bulunca da bırakmıyoruz.
  _____________________________


  DH Sigara İçmeyenler Klübü
  " Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geri kalan herşeyini de Atatürk'e ! "
 • Yüzbaşı
  431 Mesaj
  02 Nisan 2008 10:58:29
  Hayat Su nun fiyatı İstanbul da 6 YTL...


  quote:

  Orjinalden alıntı: DeSCeNT

  Birde Son Günlerde Hayat Suyun Yapmış Olduğu Kampanya var. Yeni üye Olanlara İlk Damacana değişimiyle İlk su ücretsiz, Sonraki alımlarınızda 5. ve 9. siparişlerinizde aldığınız sular da ücretsiz. Üstelik Hayat Suyun Kapağının Altındaki Şifrelerlede Çekilişe Katılıp Şansınızı Deniyebilirsiniz Arkadaşlar.  _____________________________

 • Yarbay
  2126 Mesaj
  02 Nisan 2008 11:28:32

  quote:

  Orjinalden alıntı: dj.trust.06


  Alıntıları Göster  evet yav...5+1 olayı nedir anlayamadıkki bea...5+1 ses sistemimi yoksa damacana sistemimi???


  İki bardak TVnin sağına soluna 2 de koltuğun yanındaki sehpalara, bir bardak da elinde, ettimi beş, bir de damacana var al sana 5+1
  _____________________________


  HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!
 • Binbaşı
  1577 Mesaj
  06 Nisan 2008 16:59:31
  Bir zamanlar Niksar Ayvaz Suyu vardı, çok severdim, özledim valla tadını, kokusunu...
  _____________________________

  [url=http://buharevi.com/sayac/][img]http://buharevi.com/sayac/banner.php?id=4568
 • Yüzbaşı
  866 Mesaj
  07 Nisan 2008 00:06:15
  Biz de Lüleburgaz da şehir sularına lağım karıştığı yönünde haberler çıkıyordu ve damacana almaya başladık. 3 seneye yakın erikli kullandık, fiyatı 6 liraya dayanınca bir de çok bekletmeye başlayınca Dağdelen damacalarını kullanmaya başladık, biraz farklı içimi var ama hoşuma gitti, tavsiye de ederim. Kırklarelinin Yıldız dağlarından toplanan sular olması da iyi bir seçimdi.
  _____________________________

 • Teğmen
  155 Mesaj
  10 Nisan 2008 19:03:45
  WaLA beN DAMLA'yı KuLLanıyoruM...SUyumDan da Çok MemNunum Fiyatı 5.50 ytl içiM Çok RahaT, Acaba TemiZ YıkaNdı mı NasıL dolDoruLuyor diE düşünMeme Hiç Gerek YoK KaliTesi TartışılMaz çünKü Coca-Cola Company bi Ürünü...BiaRa Tanıdık Bi DostuM bu Su işiNe girmiŞ GeLdi Bi Dene DeDi MarKAsıda Tanıdık Bi MArKAydı Ama ŞuanDa unuttuM waLA suyuMun KıymetiNi daha ii anLAdım HemeN DAMLA'ya gEri döndüm zAten Bi Çaldır Kapat mAXimuM yarım Saat içiNde kapında...BakıN bi Bu DAMLA'nın AnaLiz DeğeRLeri Kendi suyuNuzLA KarşıLaştırıN kenDi siTesinDen aLdım...

  _____________________________

  ████████████ GALATASARAY ████████████ GalataSaray████████████ GALATASARAY ████████████  ████ GALATASARAY ████████████ GalataSaray 1905 GalataSaray ████████████ GALATASARAY████ 

 • Teğmen
  140 Mesaj
  10 Nisan 2008 19:24:22
  sıcak fırsat bölümünde açılmış bi konu bari bir sıcak fırsat yazalım erikli 10 lt su migros da 2,75 ytl
  _____________________________

 • Er
  0 Mesaj
  13 Nisan 2008 21:00:13
  en iyisi erkli hocam sulardan.
  _____________________________

 • Binbaşı
  1705 Mesaj
  13 Nisan 2008 21:14:06
  Coca-Cola Company "turkuaz su" markasıyla insanımıza kanalizasyon suyu içiriyorlar...
  _____________________________

  Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4
 • Binbaşı
  1850 Mesaj
  13 Nisan 2008 22:25:11
  by high ne yazıkki burdaki mikroorganızm degerleri(soldakeıler) ne yazıkki suyun cıkıs noktasından alınan numunelere aittir.Önemli olan firmaların suyu nasıl depoladıkları,tasıdıklarıdır,kısacası suyu içmeye aldıgınızdaki mıkroorganızma degerleri önemlıdır.Siz gene dediğim gibi arasıra suyunuzu analiz ettirin ve gönül rahatlıgıyla için.


  quote:

  Orjinalden alıntı: by_high

  WaLA beN DAMLA'yı KuLLanıyoruM...SUyumDan da Çok MemNunum Fiyatı 5.50 ytl içiM Çok RahaT, Acaba TemiZ YıkaNdı mı NasıL dolDoruLuyor diE düşünMeme Hiç Gerek YoK KaliTesi TartışılMaz çünKü Coca-Cola Company bi Ürünü...BiaRa Tanıdık Bi DostuM bu Su işiNe girmiŞ GeLdi Bi Dene DeDi MarKAsıda Tanıdık Bi MArKAydı Ama ŞuanDa unuttuM waLA suyuMun KıymetiNi daha ii anLAdım HemeN DAMLA'ya gEri döndüm zAten Bi Çaldır Kapat mAXimuM yarım Saat içiNde kapında...BakıN bi Bu DAMLA'nın AnaLiz DeğeRLeri Kendi suyuNuzLA KarşıLaştırıN kenDi siTesinDen aLdım...  _____________________________

 • Yüzbaşı
  391 Mesaj
  14 Mayıs 2008 11:01:47
  Arkadaşlar bu topiği ihmal etmeyelim. Herkes duyduğu damacana su kampanyasını yazarsa çok iyi olur. Şuanda LİDO suda ücretsiz ilk su kampanyası var. http://www.lido.com.tr/kampanyalar.html
  _____________________________

 • Yarbay
  2293 Mesaj
  14 Mayıs 2008 11:35:03

  quote:

  Orjinalden alıntı: armoni59

  Arkadaşlar istanbul kadıköy de otoruyorum.Epeydir Kabalak suyun kullan at dedikleri depozitosuz 19 lt.lik damacanalarından alıyorum.Fiyat 5.5 ytl.Temiz mi diye düşüncem yok rahatım.Tavsiye derim.


  yaw esk.de 4 yıl yasadım o kalabak mıdr nedr icme be birader onun yuzunden hastanede yaqtan coktu benden soylemesi:D
  _____________________________

  1_60PH670 LG Smart TV Plazma
  2_TOSHIBA 46XF350 FULL HD LCD 1080p
  3_PLAYSTATION 3 / NTSC__PSN=kagan06
  4_LG HT904TA HOME THEATRE
 • Yüzbaşı
  702 Mesaj
  14 Mayıs 2008 20:35:44
  Ankara Çankaya'da Birlik Mahallesi etrafında oturanlar Esin Su'yu rahatlıkla alabilir . 5 Ytl hemde kaliteli su içtim çok beğendim.. Eğer ilgilenen olursa pm atsın numarasını atarım.. Ben etrafımdaki herkese önerdim herkes beğendi tabi ilk ben verdim bi bardak denesinler diye :)
  _____________________________

 • Teğmen
  162 Mesaj
  14 Mayıs 2008 21:14:31
  istanbulda kayışdağı su alıyoruz 3 ytl 19 lt...
  _____________________________

 • Onbaşı
  29 Mesaj
  14 Mayıs 2008 22:01:08
  ARKADAŞLAR BİZ NEVŞEHİRDE 10 YILDIR AYTAÇ SUYU TERCİH EDİYORUZ.ESKİDEN 5 LT LİK DAMACALARDAN ALIRDIK ŞİMDİ DE EVİMİZE KADAR GELİYOR VALLAHİ 19 LT SUYA 4.5YTL VERİYORUZ DEĞİYOR.ÇOK KALİTELİ VE TATLI SUYU VAR.BİLİNDİK MARKA DİĞER FİRMALARIN YAN KURULUŞU DEĞİL ŞİDDETLE TAVSİYEM.ALAN ALIR AĞZININ TADINI BİLİR ALMAYANDA DİĞER SULARA DEVAM EDER.
  ŞİMDİDEN AFİYET OLSUN.
  SU GİBİ AZİZ OLUN :)
  _____________________________

  353. dönem KISA DÖNEM ER
  acemi birliği: HATAY SERİNYOL
  usta birliği: YOZGAT İL JANDARMA
  sınıfı: JANDARMA
  dönem: ARALIK
 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  14 Mayıs 2008 22:03:44

  quote:

  Orjinalden alıntı: enorton

  Arkadaşlar bu topiği ihmal etmeyelim. Herkes duyduğu damacana su kampanyasını yazarsa çok iyi olur. Şuanda LİDO suda ücretsiz ilk su kampanyası var. http://www.lido.com.tr/kampanyalar.html


  bilgilendirme için teşekkürler ama birde fiyat öğrenebilseydik daha iyi olurdu gibi gelior bana sanki...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Teğmen
  213 Mesaj
  15 Mayıs 2008 00:20:19
  Su şartlandırma konusunda faaliyet gösteren bir kimya firmasında mühendisim. Özellikle İstanbul ve çevresinde bulunan bazı su firmalarına da hizmet vermekteyiz. Benim ve bazı iş arkadaşlarımın bu firmalarda şahit olduğu manzaralar hiçte iç açıcı değil neyazıkki.. Bazı yerler Arena'lık iken bazıları "doğal kaynak su" reklamını yaparken gizli bölmelerde bulunan reverse-osmosis(r.o) sistemleri sayesinde kuyu suyunu işlemekte.. Bunların yanısıra su hijyeni ise tam bir muamma. Günümüz teknolojileri olan klordioksit ve ozon jeneratörleri yerine en ucuz yöntem klorlama kullanılmakta (1-2 istisna hariç).. Prosedürüne titizlikle uyulmadığı takdirde kanserojen etkiye sahip olan klorun nasıl uygulandığını tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu firmaların çok iyi paralar kazandıklarını biliyorum(özellikle yaz aylarında). Ama kazançlarına oranla yeterli kalite mevcut mu? hiç zannetmiyorum.. Bilinen bazı büyük grupların sahip olduğu firmalar dışında kesinlikle damacana kullanmayın derim.
  Ben artık şahsen bu hususta doğal kaynak suyu faydaları vs. geçtim, zararı olmasın H2O ihtiyacımı kanserojen olmayan biçimde karşılasın yeter diye düşünüyorum ve bu amaçla gün geçtikçe artan damacana fiyatlarını da göz önünde bulundurarak kendim tezgahaltı bir r.o sistemine sahip olmaya karar verdim.Yaklaşık 100-150 $ civarı bir yatırım ile kendi saf-temiz suyumu üreteceğim(günde yaklaşık 200-250 lt) ve gönül rahatlığıyla kullanacağım. Belli aralıklarla analizini yapma imkanım da mevcut. Sudan gelecek mineralde eksik olsun, yeterki temiz olsun kanserojen olmasın. Senede 1 membran, 2 housing filtre,1-2 aktif karbon değiştirsem max 50 $ gibi tutar. Bu rakamda yıllık damacana maliyetinin yanında komik kalır.
  20-30 yıla kalmaz zaten dünya su kaynakları iyice tükenecek ve insanlık (farklı bir teknoloji çıkmadıkça) r.o sistemleri ile deniz suyunu arıtıp kullanacak. Bunu şu anda zaten İsrail, Arap ülkeleri, Malta gibi su fakiri ülkeler verimli olarak kullanmakta. Yakında Kıbrısın büyük bir bölümü de r.o suyu kullanıyor olacak. E bizde şimdiden alışalım değil mi?!
  Acı ama gerçek insanlık yavaş yavaş dünyanın sonunu getiriyor.. Herkese iyi akşamlar
  _____________________________

 • Binbaşı
  1617 Mesaj
  15 Mayıs 2008 00:40:30
  Jandarma Asayiş Vakfı'nın suyuymuş;

  http://javsu.com.tr/asp/index.asp

  Ben bu hafta pazarda tanıtımlarını gördüm. Evde eski bir damacana vardı yaz geldiği için 2. su olarak aldım. Değiştirerek sipariş vereceğim.
  4,5 Ytl. 5 verip üstünü almadım ısrarla geri verdi, "bizde ne ise o bahşiş almıyoruz" dedi hayret.


  _____________________________

  Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-
 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  15 Mayıs 2008 01:11:02
  Çok teşekkürler oaston arkadaş, şok güzel bir açıklama oldu gerçekten ama gerçekten...lütfen bu konulardada sessiz kalmayalım, insanoğlu olarak bizler yemeksiz, evsiz, barksız, malsız kalabiliriz ama susuz 1-2gün sonra hepimiz ölürüz...yazınızı okuyunca valla ne yalan söyleyeyim insani içgüdülerim kabardı diyebilirim...Teşekkürler...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Yarbay
  5340 Mesaj
  15 Mayıs 2008 09:29:01
  oaston@ teşekkürler,peki hangi markalar söylediğiniz güvenili koşulları sağlıyor..acaba buraya yazabilirmisiniz ona göre bilinçlenir insanlarda mesela,sağlık,kavacık suları nasıldır bu açıdan
  _____________________________

  Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  15 Mayıs 2008 15:18:09
  Ankaradayım dikmende
  aquaturka kullanıyoruz memnunum 5 ytl
  ama bu sıralar pirsu diye bi su markası yayıldı buralarda
  biraz siyasi bi marka:) denedim pek begenmedim..

  Nestle Pure Life ın 0.5 lt pet siseleriyle damacanası aynı yerde dolmuyor..
  kücük pet suda nestle de Pınar ve Eriklinin yanına girebilir ama Damacanada kesinlikle giremez..

  Pınar su ise simdi damla ve madran olarak iki cesidi var..damla daha ucuza mal oluyor ve madrana göre daha kötüdür..
  Pınar alacaksanız Madran alınız..
  Tabi suda erikli tek gecilir..

  Ankarada önerebileceginiz fifma var mı
  hem fiyatı normal olacak hem tadı güzel olacak hem de hijyenik olacak,dışı falan posetli olsun istiyorum?
  _____________________________

 • Yarbay
  5434 Mesaj
  15 Mayıs 2008 15:52:56

  quote:

  Orjinalden alıntı: Dallassimo

  Ankaradayım dikmende
  aquaturka kullanıyoruz memnunum 5 ytl
  ama bu sıralar pirsu diye bi su markası yayıldı buralarda
  biraz siyasi bi marka:) denedim pek begenmedim..

  Nestle Pure Life ın 0.5 lt pet siseleriyle damacanası aynı yerde dolmuyor..
  kücük pet suda nestle de Pınar ve Eriklinin yanına girebilir ama Damacanada kesinlikle giremez..

  Pınar su ise simdi damla ve madran olarak iki cesidi var..damla daha ucuza mal oluyor ve madrana göre daha kötüdür..
  Pınar alacaksanız Madran alınız..
  Tabi suda erikli tek gecilir..

  Ankarada önerebileceginiz fifma var mı
  hem fiyatı normal olacak hem tadı güzel olacak hem de hijyenik olacak,dışı falan posetli olsun istiyorum?


  Hocam ben de yeni geçtim bu suya ama siyasi olayı nedir, yani hangi siyasi taraf?
  _____________________________

 • Binbaşı
  1390 Mesaj
  15 Mayıs 2008 16:14:57
  Suya da siyaset bulaştırdınız ya ne diyeyim. Ne yani suyun içine sağcılık ya da solculuk hormonu koyup içenleri kendi taraflarına mı çekiyor bu siyasi su firmaları.

  Ekleme: Ben Ankara Keçiörendeyim ve damacanası 5,50 ytl'den korusu alıyorum. Ama artık reverse osmosis sisteme geçmeye karar verdim. Özellikle de oaston nikli arkadaşın yazdıklarını okuduktan sonra.
  _____________________________

 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  15 Mayıs 2008 18:28:03
  Vallahi yalanda değil aslında biliyormusun kendinibil kardeş...Yani artık kendin pişir kendin ye devri yerine kendin arıt kendin iç oldu olacak gibi...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
 • Yüzbaşı
  506 Mesaj
  15 Mayıs 2008 19:40:24
  Arkadaşlar dayım esenlerde çamoluk suyun şubesini açtı suya kefilim çok güzel bir içimi var kesinlikle denemenizi tavsiye ederim şuan için çok uyguna veriyorlar suyu 3.5 ytl fiyatı var eğer esenler-atışalanı civarındaysanız 0212 429 41 28 no lu telefondan ulaşabilirsiniz.

  Buda web sitesi http://www.camoluksu.com/
  _____________________________

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  15 Mayıs 2008 20:46:06

  quote:

  Orjinalden alıntı: albati


  Alıntıları Göster


  Hocam ben de yeni geçtim bu suya ama siyasi olayı nedir, yani hangi siyasi taraf?  Aleviler bu suyu tercih ediyor burda..
  Pir Sultan Abdal dan geliyor olsa gerek:)
  _____________________________

 • Binbaşı
  1034 Mesaj
  15 Mayıs 2008 21:22:40

  quote:

  Orjinalden alıntı: ozbrme1

  Arkadaşlar dayım esenlerde çamoluk suyun şubesini açtı suya kefilim çok güzel bir içimi var kesinlikle denemenizi tavsiye ederim şuan için çok uyguna veriyorlar suyu 3.5 ytl fiyatı var eğer esenler-atışalanı civarındaysanız 0212 429 41 28 no lu telefondan ulaşabilirsiniz.

  Buda web sitesi http://www.camoluksu.com/


  İstanbul için güzel bir alternatif ama diğer illerimizide unutmamak lazım değil mi...
  _____________________________

  ɠƱʋȜɲ
Sayfa:   <<     < önceki   1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Damacana Su Fırsatları (19lt.)
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar