Şimdi Ara

Damacana Su Fırsatları (19lt.) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.371
Cevap
132
Favori
811.594
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Genelde 4 tane falan gidiyor bir hafta...
    Yani 20 lt = 4.76 ytl yapıyor.

Hem sağlıklı, hem de tadı çok guzel...
  • Tse belgesi olan birkaç tane su firması vardı (almak zorunda değiller). Hatırladıklarım;
    1. Erikli
    2. Korusu

Biz Korusu tercih ediyoruz ve tadı da gayet iyi. 5.75 olması lazım ya da 5.25 hatırlamıyorum :)
  • bizde sağlık su kullanıyoruz..ankara karagöl mevkiinde fabrikaları, gerçekten çok temiz ve yumuşak bi su..4.50 ytl 19 litrelik damacana

tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tayga

valla ben de ankara'da İNCİ su kullanıyorum...gayet de içimi güzel fiyatı ise 4,50 ytl....memnunum açıkcası....
    içtiği sularla az da olsa yardım yapmak isteyenler için ise JAVSU ya da KAVACIK sularını tavsiye edebilirim....
    birisi jandarmaya diğeri ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu 'na yardım sağlıyor...

İnci su İşlenmiş İçme Suyu Arkadaşım. Ben Pek Tavisye Etmiyorum.Saten Kapağındaki İbarede Yazıyor. Bira ara bende tadını beğendiğim için alıyordum ama sonradan eski tadını bulamadım. Şimdi Hayat Su kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeSCeNT

quote:

Orjinalden alıntı: tayga

valla ben de ankara'da İNCİ su kullanıyorum...gayet de içimi güzel fiyatı ise 4,50 ytl....memnunum açıkcası....
    içtiği sularla az da olsa yardım yapmak isteyenler için ise JAVSU ya da KAVACIK sularını tavsiye edebilirim....
    birisi jandarmaya diğeri ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu 'na yardım sağlıyor...

İnci su İşlenmiş İçme Suyu Arkadaşım. Ben Pek Tavisye Etmiyorum.Saten Kapağındaki İbarede Yazıyor. Bira ara bende tadını beğendiğim için alıyordum ama sonradan eski tadını bulamadım. Şimdi Hayat Su kullanıyorum.

valla
    işlenmiş işlenmemiş farketmez aslında .....
    maksat benim için içimi iyi olsun yeter........tabiki hijyen de önemli...

• Ben çanakkale'de Nestle Pure Life kullanıyorum kapıya getiriyorlar damacana 5 YTL. kaliteli bir su. bu arada zaman zaman BİM'den Özkaymak 5 LT lik petlerden alıyorum 1.19 YTL bu arada KİPA'larda 4x5 lt olarak 3.49 YTL'ye satılan CEYSU diye bir marka var tadı fena değil fiyatı da uygun
  • Aslında amway in su arıtma cihazı var.Alıp taktırmak lazım.Gerçi fiyatı 1000 ytl üzeri ama hem kendi arıttığımız suyu içeriz hemde 3 sene sonrası kendini amorti eder.Linkini vereyim de inceleyelim.
    http://www.amway.com.tr/catalog?category=10131
  • erikli 7ytl bence çok pahalı ve çok sık zam yapıyorlar, suyu getiren elemanlar hiç bir zaman bozuk para taşımıyorlar ki 10 liranın üstü onlara kalsın . ama malesef tadını en çok sevdiğim su erikli olduğu için sineye çekiyorum.
  • uzun zamandir erikli su aliyorum ama nedense bana her ay zamli geliyo en son bu ay 6.90ytl odedim acaba gercekten diger markalarda boyle mi yoksa erikli mi boyle bilmek istiyorum. Evet erikli guzel gercekten ama her ay zam zam olmazki yaa
  • Erikli su alıyordum ama calısanların para ustu vermeyerek her defasında cebine atmaları sabrımı taşırdı ve Lido suya geçtim tadı güzel sanırım istanbulda çoğu hastane de bu suyu kullanıyor fiyatı 5.5YTL uzun zaman oldu cok memnunum
  • Ben de erikli alıyordum ama artık 7 ytl'ye yaklaşan fiyatıyla iyice lüks oldu. Geçen pınar su promosyonculari geldi, ne içiyorsun dedi erikli dedim . Ver o boş damcanayi sana dolu Pınar damacana verelim dedi. ben de hayhay buyurun dedim beleş 1 damacana pınar suyum oldu
  • valla bende cok su denedim ama erikliden baskasini icemiyorum

7 ytl su veriyorum 1 de bahsis 8 ytl mal oluyor keske ucuz olsa ama digerlkeleri tuuhaf geliyro bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

Erikli su alıyordum ama calısanların para ustu vermeyerek her defasında cebine atmaları sabrımı taşırdı ve Lido suya geçtim tadı güzel sanırım istanbulda çoğu hastane de bu suyu kullanıyor fiyatı 5.5YTL uzun zaman oldu cok memnunum

+1905 bizde lido kullanıyoruz memnunuz
  • Aytaç kullandım geç getiriyorlardı, Hayat'a geçtim eve çok yakın telefonu kapattıktan 2 dk. sonra geliyorlardı ama tadını sevemedim bir türlü, sert geldi.
    Madran'ın kampanyadan 1 su beleşti şimdi ona geçtim memnunum şu an.
    Dikkat edin ilk başlarda ucuz başlatıyorlar (ben 4,5'e alıyorum şimdilik) 3-5 sudan sonra zamı koyuyolar hemen.
    Zam olunca değiştirecem.
  • İzmirde Pınarsu 5 ytl en güzel su bence
  • beyler ben eskişehirdeyim 12Lt'lık damacanalarda memleketimin tam tamına 40 yıllık kalabak suyu 1.25 ytl gayette guzel
    ne erikliye ne pınar a ne nestleye tercih ederim
  • 5 lt erikli 1.65 lira hayat 1.26 lira carfurda her seferinde 2 tane alıyorum hayat veya erikli ikiside iyi 19 lt hayat 4.80, erikli 6.27 liraya geliyo
    temizlik derdi yok bahşiş olayı hiç yok
    quote:

Orjinalden alıntı: milyondabir

valla bende cok su denedim ama erikliden baskasini icemiyorum

7 ytl su veriyorum 1 de bahsis 8 ytl mal oluyor keske ucuz olsa ama digerlkeleri tuuhaf geliyro bana
  • Arkadaşlar Fransız firması olan Nestle'yi kullanmayın ülke ekonomisi açısından...
  • Pınar Su alıyordum 6 ytl'den, Hamidiye bedava damacana değişimi artı ilk su bedava dedi bende 4 ytl den hamidiyeye döndüm
  • biliyorum konu Damacana Su Fırsatları ama bir ek bilgi olsun diye bir makaleden yaptığım alıntıyı aşağıda veriyorum arkadaşlar...Çünkü ülkemizde son zamanlarda yaşanan özelleştirme tartışmalarının su piyasasındaki yansıması hiç de sanıldığı kadar masum değil...dünya üzerindeki su kaynaklarının hızla tükendiği ve petrol kadar değerli hale geldiği düşünülürse bu konu üzerinde de düşünülmeli diye düşünüyorum...

Alıntı :

Dünya nüfusunun yalnızca %5’i suyu ulusötesi şirketlerden satın aldığı halde, şirketlerin su satışından elde ettiği yıllık gelirler daha şimdiden petrol gelirlerinin yarısına ulaşmış durumda. İşte bu muazzam karlılık potansiyeli ulusötesi şirketlerin suyu DTÖ-GATS anlaşması üzerinden ticarileştirme çabalarını meşrulaştırıyor. Fortune dergisinin Mayıs 2000 sayısında su endüstrisinin küresel trendi ile ilgili olarak şu tasvir yapılmıştı: “20. yüzyılda Petrol, devletler ve şirketler için ne ifade ettiyse, 21. yüzyılda da ulusların varlık düzeyini belirleyecek, değerli bir meta olan SU aynı değerde olacaktır.” Aynı tarihte uzmanların su endüstrisi için yaptıkları yıllık gelir tahminleri ise 400 milyar $ ile petrol gelirlerinin %40’ı ya da dünya ilaç sanayiinin üçte biri düzeyindeydi. Ancak, dikkat edilmesi gereken ve ayır edici özelliğe sahip olan en önemli husus, suyun satışından elde edilen bu devasa gelirin dünya nüfusunun yalnızca %5’inden sağlandığı gerçeği. 1998 yılında, bu kez Dünya Bankasınca hazırlanan bir raporda ise su piyasasının 800 milyar $’a yükselmesinin beklendiği açıklandı. Fakat DB, geçen yıl su piyasasının büyüme hedefini revize ettiklerini ve yeni tahminlerin 1 trilyon $’ı aştığını açıkladı.

makalenin tamamını okumak isteyenler için :http://www.antimai.org/mkyy/sumakale.htm

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.