DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER
4.687
Cevap
19
Favori
1.170.777
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3674 Mesaj
   04 Mart 2005 13:44:55
   Sevgili Arkadaşlar,

   Bölümümüz içerisinde, özellikle kendisine yeni fotoğraf makinesi almak isteyen ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen arkadaşlara, en doğru seçimi yapmaları konusunda aşağıdaki satırların çok faydalı olacağına inanıyorum.

   Ayrıca yine bu topic altında bazı fotoğraf makinelerinin kısa ön incelemelerine de yer vereceğim. Zamanla ön incelemeleri marka/model açısından periyodik olarak yenileyeceğim. Özellikle ingilizce konusunda sorun yaşayan arkadaşlara faydalı olabileceğini düşünüyorum.


   DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ

   Öncelikle İhtiyaçlarınızı Doğru Olarak Belirleyin:
   Bir fotoğraf makinesi almadan önce makineyi ne için kullacağınızı belirlemelisiniz. Ara sıra mı fotoğraf çekeceksiniz yoksa fotoğraf çekimi konusunda uzmanlaşmak mı istiyorsunuz? Çektiğiniz fotoğrafları sadece bilgisayar ekranından mı izleyeceksiniz yoksa baskı almayı düşünüyor musunuz? Öncelikle bu ayrıntılara karar vermelisiniz, aksi taktirede ihtiyaçlarınızı karşılamayan bir fotoğraf makinesini ya da hiç kullanmayacağınız özellekleri olan bir fotoğraf makinesini gereksiz yere satın almış olursunuz.


   Sensörler Önemlidir:
   Dijital fotoğraf makinelerinde çözünürlüğü belirleyen ve kaliteyi doğrudan etkileyen makine içerisinde bulunan sensördür. Sensörler CCD (Charge-Coupled Device) ve CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) olmak üzere iki çeşittir. Eğer D-SLR fotoğraf makinesi almayacaksanız CCD sensörü tercih etmeniz daha doğru olacaktır.


   Mega Pixellere Kanmayın:
   Fotoğraf makinesi satın alırken mega pixel olarak yüksek olanı alarak doğru bir seçim yapacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Yüksek mega pixellik bir fotoğraf makinesi size çekici geliyor olabilir ama bu sınıfta bulunan ve doğru düzgün odaklama dahi yapamayan bir fotoğraf makinesi almak yerine, daha düşük mega pixellik ama daha gelişmiş özellikleri olan bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Yüksek mega pixelli makineleri sadece çok büyük boyutlarda baskı alma ihtiyacı duyuyorsanız ya da bir fotoğrafı bilgisayar ortamında büyütüp crop ile detay almaya yönelik bir çalışma yapacaksanız satın alabilirsiniz.

   Ayrıca bazı fotoğraf makinelerinin üzerinde yazan 8MP ya da 6MP gibi ifadeler sizi yanıltmasın. Çünkü bazı makineler 3 ya da 4 megapixellik efektif çözünürlüğe sahip olup daha yüksek çözünürlüklere ulaşabilmek için "interpolasyon" yöntemine başvurmaktadır. Bu yöntem, bilgisayar ekranında gördüğünüz bir fotoğrafa zoom yapmakla hemen hemen aynı işleyiş tarzına sahiptir. Yüksek megapixele ihtiyaç duyan fotoğrafçılar bu tip makineleri asla kullanmazlar. Kısacası; gerçek, yani efektif çözünürlük önemlidir.


   Fotoğrafa Müdahele:
   Eğer fotoğraf çekimi konusunda meraklıysanız ya da fotoğrafı fotoğraf gibi çekmek istiyorsanız, mutlaka manuel ayarları ile çekilecek olan fotoğrafa müdahale etmenize olanak tanıyan modelleri seçmelisiniz. Sadece tatil ya da anı fotoğrafları çekecekseniz ve fotoğraf çekmeye çok da meraklı değilseniz sadece otomatik ayarları olan bir fotoğraf makinesi de işinizi görebilir.


   Zoom:
   Hemen hemen her dijital fotoğraf makinesi zoom, yani uzağı yakınlaştırma kabiliyetine sahiptir. Bunu iki yolla yaparlar, optik ve dijital zoom. Bunlardan önemli olanı optik zoom’dur. Optik zoom; makinenin objektifi kullanılarak yapılan bir odaklama işlemidir. Diğital Zoom ise; Fotoğraf makinesinin algıladığı görüntü boyutlarını büyütmesidir. Bu sebeple sadece digital zoom’a sahip olan bir fotoğraf makinesi satın alındığında, zoom konusunda çok da tatmin edici sonuçlara ulaşılamayabilir.


   Macro Fotoğraflar:
   Eğer çevrenizdeki minik şeylerin detaylarını fotoğraflamak hoşunuza gidiyorsa alacağınız fotoğraf makinesinin macro odak mesafesine mutlaka bakmalısınız. Yüksek macro odak mesafelerine sahip olup da (10-15cm gibi), çok daha gelişmiş bir fotoğraf makinesini almak, macro fotoğrafları çekmeyi seven birisi için tamamen gereksiz bir harcama olacaktır.


   Manzara Fotoğrafları:
   Ağırlıklı olarak manzara fotoğrafları çekmeyi düşünüyorsanız geniş açılı objektife sahip bir fotoğraf makinesi almak en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda panoramik fotoğraflar çekebilme özelliği olan makineleri de tercih listenize ekleyebilirsiniz. Ancak panoramik olarak çekilecek fotoğraflar için tripod kullanmanın önemini de unutmamak lazım.


   Karanlık Ortam Çekimleri:
   Karanlık ortamlarda çekim yapmak için öncelikle flash’a ihtiyaç varıdr. Flash mesafeleri yeterli olan fotoğraf makinelerini ya da ihtiyaç olursa extra flash takılabilen fotoğraf makinelerini tercih etmek daha doğru olacaktır. Ayrıca alacağınız fotoğraf makinesinde, loş ortamlarda odaklamayı kolaylaştıracak oto fokus asistan ışığının (AF Assist Light/Beam) olmasına dikkat edin. Gece manzara fotoğrafları çekmeyi düşünüyorsanız da, düşük perde hızlarına ulaşabilen (Ör: 15sn) ve düşük ISO değerlerine (Ör: ISO 50) sahip olan bir fotoğraf makinesini satın almak, gece fotoğraflarınızda kaliteyi arttıracaktır.


   Piller Piller yine Piller
   Eğer çok sık fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, özellikle medeniyetten uzun süre ayrı kalacaksanız, kalem piller ile çalışan modelleri tercih etmenizde yarar vardır. Bir gezi esnasında biten pillerinizi bir bakkaldan satın alabileceğiniz piller ile çok çabuk değiştirip, çekimlerinize devam edebilirsiniz. (Günümüzde şarj edilebilen kalem piller 2400mAh, 2500mAh’lik değerlere ulaşmıştır.) Ayrıca örnek vermek gerekirse; fotoğraf makineniz 2XAA kalem pil ile çalışıyorsa iki adet daha yedek bir set almakta fayda vardır.


   Kutu İçeriği:
   Fotoğraf makinesini satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de kutu içeriğidir. Genellikle kullanım klavuzlarında kutu içeriği hakkında detaylı bilgi verilir. Bunu mutlaka kutu içeriği ile kıyaslamalısınz. Hafıza kartı, bilek ya da boyun askısı, kullanım klavuzu, garanti belgesi, lens kapağı, piller, şarj aleti, USB- bağlantı kablosu, video bağlantı kablosu vb. kutu içeriğinde bulunur. (Bu durum marka/modellere göre değişiklik gösterir.)

   ------------------------------------------------------------------------
   Fotoğraf Makinesini Web Cam Olarak Kullanma

   Bölüm içerisinde sıkça sorulan bir soru olduğu için, burada açıklama ihtiyacı duydum. Eğer fotoğraf makinenizin webcam olarak kullanabilme özelliği yoksa; Fotoğraf makinesini web cam olarak kullanabilmek için; öncelikle fotoğraf makinenizin bir video çıkışı (Video-Out) olması gerekmektedir. Ayrıca bir televizyon kartı ya da video-in girişi olan ekran kartına da sahip olmanız gerekmektedir. Fotoğraf makinesinden alacağınız çıkışı, televizyon kartı ya da ekran kartının video girişine bağladığınız zaman, msn messenger vb yazılımlar içerisinde de gerekli ayarlamaları yaptığınızda fotoğraf makineniz web cam olarak çalışmaya başlayacaktır. Ancak her fotoğraf makinesi web cam olarak çalışmamaktadır. Ayrıca, fotoğraf makinesinin web cam olarak kullanılmasını önermiyorum. Bunun yerine 10-20 dolar harcayarak alacağınız bir web cam daha iyi olacaktır. Çünkü fotoğraf makinenize yazık...!
   -----------------------------------------------------------------------


   DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNELERİ - KISA ÖN İNCELEMELERİ


   Canon PowerShot A510/A520   Canon, A75 ve A85’in yeni modellerini A510 ve A520 olmak üzere piyasaya çıkardı. İlk bakışta göze çarpan yeni özellikler ise;

   4X Optik Zoom, daha küçük kompakt kasa, harici flash desteği, SD/MMC hafıza kartı desteği, 2XAA pil ile çalışabilme olanağı

   A510 ve A520 dışarıdan bakıldığında biribirlerine çok benzemektedirler. Yalnızca aralarındaki renk farkı ile biribirilerinden ayırd edilebilirler.
   Teknik Özellikler:   Ayrıca Canon A510 ve A520'yi sonradan satın alacağınız aksesuarlar ile de zeginleştirebilirsiniz.   A510/A520 ARTILARI:
   Çok iyi fotoğraf kalitesi
   4X Optik zoom
   Tamamiyle Manuel kontroller
   Zengin ek aksesuarlar ile desteklenebilme
   Ortalamanın üzerinde pil ömrü
   Geniş sahne modları

   A510/A520 EKSİLERİ:
   Oto Fokus asistan ışığı olmasına rağmen A75 ve A85’e göre düşük ışık altında fokuslamada zayıflık.
   A75 ve A85’e göre daha fazla kırmızı göz oluşumu
   200 ISO’dan itibaren noise (kumlanma) oluşumu
   Kutu içeriğinde çok düşük kapasiteli hafıza kartı bulunması
   Kutu içeriğinde şarj edilebilir pillerin bulunmaması
   Ayrıca aşağıda vermiş olduğum link'leri inceleyerek çok daha detaylı bilgilere ve her iki fotoğraf makinesi ile çekilmiş örnek fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

   Canon A510 Link

   Canon A520 Link
   ---------------------------------------------------------------------------------

   OLYMPUS C-770 UZ

   Olympus C-770 UZ, 2003 yılında popüler olan C-750 modelinin yeni versiyonudur. C-770 UZ daha ergonomik kasaya, TruePic TURBO engine ile daha iyi performans ve daha iyi imaj kalitesine, MPEG4 ve PictBridge desteğine sahiptir.

   Diğer Ultra Zoom özelliği taşıyan fotoğraf makinelerinde görülen purple fringing problemini en aza indirmek için Olympus C-770 UZ’de ED özelliği olan lens kullanılmıştır. Ayrıca objektif değişimi (kendi objektfinin üzerine) CLA -4 adaptör ile mümkün hale getirilmiştir.   Olympus C-770 UZ’de farklı bir flash teknolojisi kullanılarak özellikle telephoto çekimleri için flash mesafesini daha iyi seviyelere çıkmaktadır. Ayrıca makine üzerindeki flash’ın yeterli görülmediği durumlarda external flash’da takılabilmektedir.   TEKNİK ÖZELLİKLERİ   Olympus C-770 UZ kutu içeriği:
   • 16MB xD Picture Card
   • LI-10B lithium-ion pil (rechargeable)
   • Pil şarj aleti
   • Uzaktan Kumanda
   • Lens Kapağı
   • Askı
   • USB bağlantı kablosu
   • A/V bağlantı kablosu
   • CD-ROM (Olympus Camedia Master, VideoStudio 7 SE Basic, kullanım klavuzu ve sürücüler)
   • Temel Kullanım Klavuzu + Tam Kullanım Klavuzu CD’si

   Ortalama iki saat içerisinde pili şarj eden, Olympus LI-10C pil şarj aleti.
   Üzerinde sadece bir düğme olan ve kutu içeriğine dahil edilen Olympus RM-2 uzaktan kumanda. Bu düğme uzaktan fotoğraf çekimi ve playback modunda slide show esnasında görev yapmaktadır. Uzaktan kumanda üzerinde zoom ya da başka ayarlar yapılamamaktadır.

   Pil ve hafıza kartı yuvası.

   Manuel Focus   Olympus C-770 UZ’nin artıları:
   • İyi Fotoğraf kalitesi
   • Bir çok manuel kontroller ile daha iyi fotoğraf çekebilme imkanı
   • “My Mode” özelliği sayesinde sık kullandığımız ayarları kayıt edebilme imkanı
   • Extra objektiflere destek
   • Uzaktan kumanda
   • “Hot shoe” ile external flash kullanabilme
   • External mikrofon desteği
   • Record ve Playback modunda Histogram özelliğini kullanabilme.
   • Kişiselleştirilebilir menüler ve düğmeler
   • Elektronik Vizör bulunması (EVF)

   Olympus C-770 UZ’nin eksileri:
   • Oto Fokus ışığının olmaması sebebiyle, düşük ışık şartlarında fokuslama zorluğu.
   • Max. Perde hızına sadece “M” Manuel Mod’da ulaşabilmesi.
   • Tam kullanım klavuzunun CD içerisinde bulunması
   • Yüksek zoom’da titreşim engellemek için “Image stabilization” olmaması.

   Olympus C-770 UZ hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Buraya Tıklayabilirsiniz

   -----------------------------------------------------------------------------------------

   Nikon Coolpix 4600 / 5600

   Nikon giriş seviyesi için çıkartmış olduğu, bas-çek olarak nitelendirilen Nikon Coolpix 2200 and 3200’ün yerini alacak olan Nikon Coolpix 4600 ve Nikon Coolpix 5600 modellerini görücüye çıkarttı. Her iki fotoğraf makinesi de kompakt kasa üzerinde 1,8” LCD ekran barındıran, kırmızı göz engelleme, "D-lighting" teknolojisi ve bir çok ön tanımlı çekim modu içermektedir. İki model arasındaki en bariz fark, çözünürlükleridir. 4600 4MP, 5600 ise 5MP’lik çözünürlüklere sahiptirler. Aralarındaki diğer minik farkları aşağıda inceleyebilirsiniz.   Nikon Coolpix 4600 ve 5600'ün kutu içerikleri:

   2XAA Alkaline Kalem Pil
   Bilek Askısı
   USB Kablosu
   Audio/Video Kablosu
   Nikon PictureProject CD-ROM
   117 Sayfalık Kullanım Klavuzu

   Nikon Coolpix 4600 ve 5600 14MB’lık dahili hafızaya sahip olduklarından, kutu içeriğine hafıza kartı dahil edilmemiş. Dahili hafıza ile en yüksek kalitede 5-7 fotoğraf çekilebiliyor, daha fazlası için mutlaka bir hafıza kartına (Secure Digital) ihtiyaç var.
   Kutu içeriğine dahil edilen Alkaline Kalem Piller çok çabuk bitiyor, bunun yerine şarjedilebilen (2300mAh ya da 2500mAh) kalem piller satın almak çok daha fazla fotoğraflar çekilebilmesine olanak tanıyacaktır. 4600 ve 5600, 2000mAh 2XAA pil ile 340 ile 360 kare fotoğraf çekebilmektedir. Kalem pil ile çalışan fotoğraf makinelerini her zaman sevmişimdir.
   Ön tanımlı çekim modları (Sahne Modlar) içerisinde bulunan asistanlar sayesinde kolaylık sağlayan çekim modları. Özellikle fotoğrafçılığı yeni başlayan, giriş seviyesindeki kullanıcılar için kullanışlı bir özellik.

   Asistan Örnekleri

   D-Lighting özelliğine Nikon dijital flash adı vermektedir. D-Lighting sayesinde fotoğraf içerisinde karanlık kalan alanlar, flash meseafesinin yetmediği alanlar ve ters ışıkta yapılan ışık alamamış karanlık bölgeler aydınlatılmaktadır.

   Flash+D-Light Kapalı

   Flash+D-Light Açık

   Nikon Coolpix 4600/5600’ün artıları:

   İyi Fotoğraf kalitesi
   Bir çok ön tanımlı çekim modu
   Kullanışlı D-Lighting, Best Shot Selector modları.
   Kırmızı göz probleminde tatminkar sonuç.
   Menülerin kendi açıklamalarını yapan yardım sistemi
   Su altı kılıfına destek
   Ortalamanın üzerinde pil ömrü


   Nikon Coolpix 4600/5600’ün eksileri:

   Düşük ışık altında fokuslama zorluğu / Oto Fokus Asistan ışığının olmaması
   Dahili hafıza 14MB’dan daha büyük olabilirdi.
   Flash dolum süresi biraz uzun.
   Manuel kontroller olmaması
   Şarj edilebilir pil yerine normal piller (alkaline) içeren kutu içeriği.


   ------------------------------------------------------------------------------------------------


   Nikon COOLPIX 8800

   Nikon Coolpix 8700'ün dış görünümü ve bir çok özellikleri ile biribirine çok benzeyen, coolpix serisinin yeni amiral gemisi Nikon Coolpix 8800, 10X’lik optik zoom ve titreşim engelleme özelliği ile bir adım daha öne geçmektedir. Nikon tireşim engelleme özelliğini (image stabilization) ilk defa Coolpix 8800’de kullanmıştır. Şu anda da Nikon 35mm’lik tele objektiflerinde image stabilization özelliğini kullanmaktadır. Bu sayede yüksek zoom ile yapılacak çekimlerde rahatlık sağlamaktadır.   Nikon Coolpix 8800 Kutu İçeriği

   EN-EL7 Li-ion rechargeable pil
   Pil Şarj Cihazı
   Boyun Askısı
   Lens Kapağı
   Kablosuz Uzaktan Kumanda
   USB Kablosu
   Audio/Video Kablosu
   Nikon PictureProject CD-ROM
   159 sayfa Kullanım Klavuzu
   Çabuk Başlangış Klavuzu   Nikon firması 8700’den başlayarak (8800 dahil) yüksek megapixelli hi-end modellerinde kutu içeriğine hafıza kartı dahil etmeyi nedense uygun görmemiştir. Bu sebeple coolpix 8800 almayı düşünüyorsanız mutlaka bir hafıza kartı da satın almanız gerekecek. (512 MB öneriyorum) Coolpix 8800, CF Type I, Type II ve MicroDrive hafıza kartları ile uyumludur

   Nikon 8800 Teknik Özellikler

   Aksesuarlar   Coolpix 8800 EN-EL7 lithium-ion pil ile çalışmaktadır. Tam dolum yapıldığında 240 kare çekim yapılabilmektedir. 8700 tam dolum ile 210 çekim yapıyordu. Coolpix 8800 aynı zamanda MB-CP11 battery grip kullanılarak kalem pil (6XAA) ile de çalışabilmektedir.

   Nikon MH-56 şarj cihazı EN-EL7 pili yaklaşık olark 2,5 saatte tam dolu hale getirebilmektedir.

   MH-56 Şarj Cihazı   Coolpix 8800 aynı zamanda kutu içeriğine dahil edilen uzaktan kumanda ile de çekim yapabilmektedir. Self Timer kullanmak istemeyenler için ideal bir çözüm. Ayrıca coolpix 8800 tıpkı coolpix 8700 gibi magnezyum alaşımlı, hafif ve sağlam şase/kasaya sahiptir.

   Kablosuz Uzaktan Kumanda

   Magnezyum Alaşımlı Kasa

   Coolpix 8800'de Mode Dialer ile macro ve sonuz odak uzaklıkları arasında manuel fokus ayarı yapılabilmektedir.

   Manuel Fokus

   Özellikle kişiselleştirilmiş menüler arasında geçiş yaparken ya da çekim değerlerine çok çabuk ulaşabilmek ve pil durumunu kontrol edebilmek için , arkadan aydınlatmalı ikinci LCD ekran gerçekten çok kullanışlı.

   Aydınlatmalı ikinci LCD Ekran

   Şimdi de coolpix 8800'de bulunan, lens kaydırmalı optik sabitleyici (titreşim engelleme) örneklerini inceleyelim. Fotoğraflar 1/15 perde hızında ve elde çekilmişlerdir. Örnek 1'de titreşim engelleme kapalı, örenek 2'de ise titreşim engelleme açıktır.

   Ör:1 <--> Ör:2

   Nikon Coolpix 8800’ün Artıları:

   Çok iyi fotoğraf kalitesi
   Magnezyum alaşımlı şase/kasa
   Efektif 10X Zoom ve titreşim engelleme (image stabilization)
   Tamamen Manuel kontroller
   Dönebilir LCD ekran
   Çok iyi Macro Modu
   Çöünürlüğü yüksek EVF (Eletronik Vizör)
   Oto Fokus asistan lambası
   Sıfır Kırmızı Göz
   Kişiselleştirilebilir menüler ve düğmeler
   External Flash ve Geniş aksesuarlar
   RAW formatını desteklemesi
   Kullanışlı D-lighting özelliği
   Kullanışlı arkadan aydınlatmalı ikinci LCD ekran.


   Nikon Coolpix 8800’ün Eksileri:

   Ortalamanın biraz altında performans (açılış-fokuslama zamanı, iki çekim arası ve sıkıştırılmamış formatta çekimde)
   Ortalamanın biraz üzerinde noise ve geniş açıda barrel bozulma

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 30 Ekim 2005, 22:58:30 >
   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1921 Mesaj
   04 Mart 2005 16:24:23
   hocam cok iyi olmuş böyle bir üst konu
   ayrıca bu topici ilerletip daha fazla ürün portföyü sunulursa daha çok potansiyel kullanıcıya ulaşılmış
   tebrik ederim hocam


   _____________________________

   At Home:Cell 1.7Ghz, 1.5 gb ddr 333mhz, 128 mb msi ati9550,seagate 40gb 7200 rpm, nec 3550, asus 52x, lg 48x24x48, LG F700B
   On The Road:Asus A3E-Sonoma 1.73 Ghz, 512 mb ddr, 40 gb 4200rpm, Intel 915GM Express Chipset, 15.0" XGA TFT, 8XDVD-Dual, 1x web-camera, 1x card reader, 1x TV-Out, 2.75 kg
   Mobile:Toshiba e350- Intel XScale PXA255 300 MHz, 16 MB Flash ROM, 64 MB built-in RAM, TFT color LCD, 65,536 colors, Resolution: 240 x 320, 1 SD (Secure Digital) slot, supporting SDIO
   K750i
   Nikon Coolpix L4


  • Yüzbaşı
   886 Mesaj
   04 Mart 2005 22:33:05
   Hocam teşekkürler..çok faydalı olucağına inandığım bir çalışma olmuş..tebrikler..


   _____________________________

  • Teğmen
   142 Mesaj
   05 Mart 2005 04:29:17
   teşekkürler dostum, çok faydalı bir link açmışsın.
   başka ürün incelemeleri de gelirse peşinden 'dadundan yinmez' valla!


   _____________________________

   bba


   Barça, Liverpool, Milan, Fener

  • Yüzbaşı
   331 Mesaj
   05 Mart 2005 05:43:58
   albayım çok güzel bir çalışma sizdende bu beklenir tebrikler
   devamının gelmesi dileğiyle...
   fakat tek sorun benim bildigim kadarıyla bu makineler türkiyede satışa henüz sunulmadı yanlış biliyorsam sizlerden çok özür diliyorum.

   saygılarımla


   _____________________________


   DONANIM HABER PLAYSTATION 3
   ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ
  • Binbaşı
   1921 Mesaj
   05 Mart 2005 09:19:41
   erkayalar iki hafta içersinde a510/520 nin piyasaya sürüleceğini söyledi


   _____________________________

   At Home:Cell 1.7Ghz, 1.5 gb ddr 333mhz, 128 mb msi ati9550,seagate 40gb 7200 rpm, nec 3550, asus 52x, lg 48x24x48, LG F700B
   On The Road:Asus A3E-Sonoma 1.73 Ghz, 512 mb ddr, 40 gb 4200rpm, Intel 915GM Express Chipset, 15.0" XGA TFT, 8XDVD-Dual, 1x web-camera, 1x card reader, 1x TV-Out, 2.75 kg
   Mobile:Toshiba e350- Intel XScale PXA255 300 MHz, 16 MB Flash ROM, 64 MB built-in RAM, TFT color LCD, 65,536 colors, Resolution: 240 x 320, 1 SD (Secure Digital) slot, supporting SDIO
   K750i
   Nikon Coolpix L4


  • Yarbay
   3847 Mesaj
   05 Mart 2005 12:08:56
   Mertkan Hocam ellerine sağlık. Çok güzel bir çalışma oldu.

   Bu çalışmadan yola çıkarak arkadaşlarımızın bu konu içerisinde görüşlerini, sorularını dile getirmeleri çok doğru bir hareket olacaktır.


   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Binbaşı
   1002 Mesaj
   05 Mart 2005 12:27:16
   Güzel bir çalışma,eminimki çoğu dostumuza yardımcı olacaktır


   _____________________________

   ANKARA
  • Yüzbaşı
   886 Mesaj
   09 Mart 2005 00:41:41
   Başlangıç için dijital makine satın almak isteyen arkadaşlar şu an için sd110 canon makineyi inceleyebilirler..i.order kanalıyla satın alınacak bu makinenin amazon.com fiyatı 149$ Türkiyeye eve teslim herşey dahil fiyatı i.o ile 250milyontl civarı.. tr deki piayasa fiyatı 550-600m olduğu düşünülürse bence gayet makul fiyat ..


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHATPATH -- 9 Mart 2005, 0:43:44 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   814 Mesaj
   09 Mart 2005 08:28:30
   quote:

   Orjinalden alıntı: CHATPATH

   Başlangıç için dijital makine satın almak isteyen arkadaşlar şu an için sd110 canon makineyi inceleyebilirler..i.order kanalıyla satın alınacak bu makinenin amazon.com fiyatı 149$ Türkiyeye eve teslim herşey dahil fiyatı i.o ile 250milyontl civarı.. tr deki piayasa fiyatı 550-600m olduğu düşünülürse bence gayet makul fiyat ..

   +1
   çok doğru bir tespit..önceden farkına varsaydım belki bende Canon A510 veya A520 alabilirdim..hayırlısı neyse bende Nikon 2200'ümle idare ederim bi süre


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sutozu -- 9 Mart 2005, 12:01:28 >
   _____________________________

  • Teğmen
   113 Mesaj
   09 Mart 2005 11:21:54
   gercekten cok yararlı bi yazı okuduguma inanıyorum, baska modellerle ilgili de bilgilerini bizi aktarırsan cok seviniriz...


   _____________________________

  • Binbaşı
   1740 Mesaj
   10 Mart 2005 23:48:51
   hmm canon un marifetleri gerçekten büyük mtkn3 e de tesekkürler güsel bir rehber olmus bisim için peki canonu olympusla karsılastırmka gerekirse ne derdinis?mesela benim su anda sony dsc t1 den terfi etme sıkıntım var ve özelliklerini karsılastrısam da sizin tecrübelerinizi de okumak isterim sadece firmanın belirttiği teknik özelliklere güvenmek yetersiz bence..
   burda kalabalık etmeyeyim zaten foruma bi mesaj attım iliglenen arkadaslar varsa düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim (bkz. "DSC T1(Satılıktır) yerine yeni kamera ne almalıyım?" başlıklı konu)


   _____________________________

  • Binbaşı
   1921 Mesaj
   11 Mart 2005 11:54:26
   arkadaslar sonunda steve digicams sitesinde a510/520 nin incelemeleri gelmiş mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
   http://www.steves-digicams.com


   _____________________________

   At Home:Cell 1.7Ghz, 1.5 gb ddr 333mhz, 128 mb msi ati9550,seagate 40gb 7200 rpm, nec 3550, asus 52x, lg 48x24x48, LG F700B
   On The Road:Asus A3E-Sonoma 1.73 Ghz, 512 mb ddr, 40 gb 4200rpm, Intel 915GM Express Chipset, 15.0" XGA TFT, 8XDVD-Dual, 1x web-camera, 1x card reader, 1x TV-Out, 2.75 kg
   Mobile:Toshiba e350- Intel XScale PXA255 300 MHz, 16 MB Flash ROM, 64 MB built-in RAM, TFT color LCD, 65,536 colors, Resolution: 240 x 320, 1 SD (Secure Digital) slot, supporting SDIO
   K750i
   Nikon Coolpix L4


  • Yüzbaşı
   814 Mesaj
   11 Mart 2005 12:14:30

   quote:

   Orjinalden alıntı: ugurel

   arkadaslar sonunda steve digicams sitesinde a510/520 nin incelemeleri gelmiş mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
   http://www.steves-digicams.com

   belirttiğin iyi oldu..çok ayrıntılı ve kapsamlı bir site ..makine seçiminde yeni üye olan arkadaşlara bu siteyi önermek lazım..


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   274 Mesaj
   12 Mart 2005 20:26:18
   D70 Digital SLR Camera (Lens sold separately) arkadaşlar kusura bakmayın buna bir cevap arıyorum ingilizcem biraz kıt da buna bir cevap lütfen. Teşekkürler.


   _____________________________

   Honda Civic 1.6 Otomatik Vites 2008 Model Airbag veya Hava yastığı açılmıyor.Kaza sonucu gördüm. Ölümden de döndüm. Bu da size kapak olsun.
  • Yarbay
   3674 Mesaj
   12 Mart 2005 22:31:50
   Lens Sold Separately-->Objektif makineden ayrı olarak satılıyormuş.
   Kısaca D70 için bir fiyat bulduysan objektif hariç sadece makine. D70 üzerine extra objektif alman gerekecek.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtkn3 -- 12 Mart 2005, 22:48:33 >
   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1591 Mesaj
   13 Mart 2005 23:32:23
   a520 küçükse almayı düşünürüm


  • Onbaşı
   16 Mesaj
   16 Mart 2005 15:31:36
   teşekkürler


   _____________________________

  • Binbaşı
   1740 Mesaj
   19 Mart 2005 21:40:45
   olympussun eklenmesi oldukça güsel olmus bi de su canon ixus serisini tanıtsan bise ne güsel olurdu kolay gelsin tesekkurler inceleme için..


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   19 Mart 2005 22:08:20
   Sevgili Melih,

   Vakit buldukça ön incelemeleri güncelleyeceğim. Bu arada IXUS'lara da sıra gelecek. Hangi modelini merak ediyorsun?


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Yüzbaşı
   814 Mesaj
   19 Mart 2005 22:48:01
   " Piller Piller yine Piller
   Eğer çok sık fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, özellikle medeniyetten uzun süre ayrı kalacaksanız, kalem piller ile çalışan modelleri tercih etmenizde yarar vardır. Bir gezi esnasında biten pillerinizi bir bakkaldan satın alabileceğiniz piller ile çok çabuk değiştirip, çekimlerinize devam edebilirsiniz. (Günümüzde şarj edilebilen kalem piller 2400mAh, 2500mAh’lik değerlere ulaşmıştır.) Ayrıca örnek vermek gerekirse; fotoğraf makineniz 2XAA kalem pil ile çalışıyorsa iki adet daha yedek bir set almakta fayda vardır. "

   Sevgili dostum Mertkan,
   Yukarda yazmış olduğun piller hakkındaki bu yazıdan sonra Olympus C-770 UZ tanıtman bana biraz garip geldi..Alkaline pilleri tanıtıp bu tür pilleri kullanmanın daha kullanışlı olduğunu yazmanın ardından Lityum pilli bir makineyi tanıtman biraz kafada soru işaretleri yaratabilir gibi geldi bana..yanlış anlama bu benim açımdan değil ilk defa bu yazıyı okuyacak olanlar için..ayrıca Olympus C-770 UZ'nin XD Picture Card kullanması bana göre büyük dezavantaj..çünkü fiyat olarak yüksek bir card ve SD-MMC kartlar tanınan ve kullanışlı bir kart değil bildiğim kadarıyla..bunları belirtme gereği duydum sadece yoksa yazıların oldukça güzel ve bilgi verici..   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   19 Mart 2005 23:06:42
   Sevgili Doğan,

   Evet piller konusunda kendi yazdıklarımın tamamen arkasındayım, sonuçta benim düşüncelerim. Fakat bu topic altında fotoğraf makinelerine ön inceleme yaparken, makinenin AA pil ile mi yoksa lit.ion pil ile mi çalıştığına dikkat etmiyorum. Çünkü amaç; yeni ve istek alan fotoğraf makinelerini küçük bir mercek altına alarak özellikle ingilizce konusunda yeterli düzeyde olmayan arkadaşlara yardımcı olmak. Hatta öyle ki; pil konusunda dostlarım arasında tamamen benimle zıt düşüncede olanlar da var

   Kısacsı bu topic altında sadece AA piller ile çalışan makineleri değil, varsa güneş enerjisiyle dahi çalışabilen fotoğraf makinelerini incelemeye çalışacağım. Ayrıca yeri geldikçe D-SLR ya da SLR makinelerin de incelemelerini bizzat yapacağım.


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1740 Mesaj
   20 Mart 2005 12:02:11

   quote:

   Orjinalden alıntı: mtkn3

   Sevgili Melih,

   Vakit buldukça ön incelemeleri güncelleyeceğim. Bu arada IXUS'lara da sıra gelecek. Hangi modelini merak ediyorsun?


   bak şimdi şaşırdım işte ,kusura bakma sayın albayım ama ben sana detaylı bir mesaj atmıştım çeşitli modellerin incelemeleri ile ilgili fikrini sormuştum,herhalde sana ulaşmamış(PM) ben de neden cevap alamadım diye üzülüyordum

   ben su an bir sony dsc t1 kullanıcısıyım ancak canon ixus 700 e terfi etmeyi ya da dsc t serisinin daha yeni üyelerinden birine geçmeyi düşünüyorum.Bu arada tabi sizin incelediğiniz olympus c7070 ile daha ii bir model olan olympus c7000zoom(ya da 70zoom) modellerini de düşünmedim değil.
   şu an daha çok yeni gelecek canon ixus 700 ü merak ediyorum.Ne yazık ki forumda compact modellerin üzerine fazla yazı yok,çok sevilen canon powershot a 95 gibi ixus serisine de biraz yer verilse ya da sony dsc t serisi ve diğer kompakt kamera ürünleri ile ilgili bir iki yazı eklense benim gibi kullanıcılar için çok güzel olurdu.

   aslında daha önce de foruma bir iki konu açmıştım ama fazla oralı olan olmamıştı :(orada derdimi biraz anlatmaya çalıştım bkz:
   "DSC T1(Satılıktır) yerine yeni kamera ne almalıyım?" bu konu artık izinli değil
   "TAVSİYENİZ NEDİR: Sony DSC T serisi ya da Canon İxus 700(sd500)"
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   331 Mesaj
   21 Mart 2005 03:01:23
   sayın albayım yine süpersiniz ne diyeyim başka bilemiyorum
   çok yardımcı bir üst konu umarım bende birgün kendimi maddi açıdan hazırlar vede
   sizin burdaki incelemelerinizi baz alarak yeni bir makine sahibi olurum
   vakit buldukça sizden devamını beklıyoruz çünkü ben hepsini kaydediyorum
   dedimya umarım birgün makine mi degiştirecegim

   saygılarımla


   _____________________________


   DONANIM HABER PLAYSTATION 3
   ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ
  • Binbaşı
   1340 Mesaj
   23 Mart 2005 01:03:40
   çok sağol mertkan hocam ellerine sağlık


   _____________________________

   100YIL   ---------->Z<----------
  • Binbaşı
   1441 Mesaj
   24 Mart 2005 03:05:51
   Güzel incelemeler olmuş. Eline sağlık.


   _____________________________

   Eğer nereye gittiğini bilmiyorsan, ne kadar hızlı gittiğinin bir önemi yoktur. Hızlanmak için yapacağın her şey, sadece daha çabuk kaybolmana neden olacaktır.
  • Teğmen
   190 Mesaj
   24 Mart 2005 13:52:54
   Bu fotoğraf makinesi olayı o kadar geniş bi konu ki özet olarak bu verilen başlıklar yeterli ama. Ellerine sağlık   _____________________________

   Silence is good
  • Teğmen
   123 Mesaj
   26 Mart 2005 18:11:21
   merhaba ben nikon 8800 almayı düşünüyorum..
   bu makinede otomatik ayarlar var mı yani manuel kullanmak istemediğimiz zaman...bilen var mı bi de siz ne dersiniz baska bi öneriniz var mı


   _____________________________

   Dünyayı güzellik kurtracak,
   Bir insanı sevmekle başlayacak her şey.
  • Yarbay
   3674 Mesaj
   26 Mart 2005 18:30:51
   Nikon 8800 full manuel bir fotoğraf makinesi olmasına karşın içerisinde hemen hemen tüm fotoğraf makinelerinde olduğu gibi otomatik ayarlar ve ön tanımlı çekim modları vardır.


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   28 Mart 2005 23:29:41
   Yazılar çok iyi olmuş. Bilgi verdiğin için teşekkürler.

   Hocam Pentax Optio 750Z ve Olympus c70 içinde bir yazı olursa çok işime yarar. Bu iki makinanın arasında kaldım. Sizce hangi ve neden?

   Yazılarınızın devamını bekliyoruz. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsunami41 -- 28 Mart 2005, 23:30:02 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   29 Mart 2005 02:54:50
   Sevgili Ömer,

   Öncelikle Olympus C70 ile Olympus C-7000 Zoom aynı fotoğraf makineleridir. Seçmiş olduğun fotoğraf makinelerini kısaca kıyaslayacak olursak;

   Olympus C-7000 Zoom'un artıları: Biraz daha fazla zoom kabiliyeti olan objektif, daha fazla ön tanımlı beyaz ayarı, biraz daha iyi diyafram açıklığı, Bulb modunun bulunması, hem TIFF hem de RAW desteğinin bulunması, daha büyük ve çözünürlüğü daha yüksek LCD ekranın bulunması.

   Pentax Optio 750Z'nin artıları: Biraz daha geniş açı ile fotoğraf çekmeyi sağlayan objektf, beyaz ayarında manuel olarak ayarlama imkanı ve dönebilir LCD ekran bulunması.

   Bu seçimde benim oyum Olympus C-7000 Zoom'dan yana.
   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   29 Mart 2005 06:57:53
   Hocam verdiğiniz bilgiler için çok sağolun. Yalnız benim için video çekimi de önemli kriterlerden biri. Olympus eksilerden biri de XD kart kullanması. Bunun yanında pentax ın eksilerinden biri de mpeg4 formatında çekim yapamaması. Bu eksilerden tam emin değilim. Çünkü kaynaktan kaynağa farklılık gösteriyorlar. Özellikle Olympusun video çekimi konusunda bazı kaynaklarda 640*480 30fps sınırsız MPEG4 derken bazı kaynaklar 20sn ye kadar mov diyor. Eğer sizin bildiğiniz ve güvendiğiniz kaynaklar varsa orada ne olarak geçtiğini yazarsanız çok iyi olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Hayırlı günler.


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   30 Mart 2005 00:36:57
   Sevgili Ömer,

   Bence fotoğraf makinelerinin özelliklerini incelerken en iyi kaynak, fotoğraf makinelerinin kendi resmi siteleridir.

   Olympus C-7000 Zoom, QuickTime formatında 15fps ve 30fps arasında seçilebilir
   SHQ Modunda 640 x 480 (Max. 20sn)
   HQ ya da SQ Modunda 320 x 240 (Hafıza kartı ile doğru orantılı/limitsiz) videolar çekebilmektedir.

   Pentax Optio 750Z ise, 640x480 ya da 320x240 çözünürlükte 30Fps ve 15fps arasında seçilebilir MOV (QuickTime) formatında (Hafıza kartı ile doğru orantılı/limitsiz) videolar çekebilmektedir.   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Teğmen
   224 Mesaj
   30 Mart 2005 00:45:36
   slm canon G6 hakkında senin düşüncelerin nelerdir?
   fiyatının hakkını verirmi sence (MTKn)


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fisheye -- 30 Mart 2005, 0:46:08 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   30 Mart 2005 01:49:33
   @mtkn3
   Haklısınız kendi resmi siteleri en iyi kaynak ama Olympus c70 in katalogtaki bilgileri video çekiminin 640*480 Divx formatında ve 30kare/sn olduğu yazıyor. Şu anda hangisine inanmam gerekiyor bilemiyorum. Sanırım biraz karambole olacak çünkü resmi site (eğer sizin verdiğiniz bilgiler resmi sitedense) ile resmi katalogtaki bilgler uyuşmuyor. Başka bir çelişki ise Usb desteğinde internet üzerinde baktığım yerlerde USB 1.1 olduğu yazıyordu. Fakat elimdeki katalogta USB 2.0 desteğine sahip olduğu yazıyor.

   Bir de Makinada Olympus Master 1.0 yazılımı diye birşey var. Bu yazılım yükseltilebiliyor mu?


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   30 Mart 2005 03:39:27
   Sevgili Ömer,

   Senin için video konusunu araştırırken, fotoğraf makinelerinin hem resmi sitelerini hem de ön inceleme sitelerinin hemen hemen hepsini inceledim ve en doğru bilgileri sana aktarmaya çalıştım. Kataloglarda ya da broşürlerde basım hataları olabilmektedir ben bu durumla çok karşılaştım. Şimdi sana Olympus C7000'in (Resmi Sitesinden) hangi formatta video kayıt edebildiğini gösteren linkler vereceğim, dilersen sen de bir incele

   Link 1 , Link 2

   Bu arada yazılım yükseltmek ile firmware update olayından bahsediyorsan, elbette olabilir resmi sitesini araştırmak lazım.


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   30 Mart 2005 05:25:26
   @mtkn3

   Verdiğin ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim. Bu gün makinayı inceleme fırsatı bulabilirim. Eğer elime alıp bakmazsam rahat edemeyeceğim. Çünkü makina çok iyi fakat video ya taktım bir kere. Gidip kutusunun üzerindekileri okuyup buraya yazmayı düşünüyorum. İnşallah video çekimi divx tir. Eğer öyleyse hemen alacağım. Yalnız verdiğiniz link olsun diğer başka siteler olsun bu şansı düşürüyor. Sağlık olsun. Olmadı Sony T serilerine döneriz.

   Olympusun broşüründe C70 için yeni falan yazıyor. C-70 "Twister" ZOOM diye geçiyor. Ayrıca Mpeg-4 video kayıt özellikle yazılmış. Hatta makinanın resminin üzerinde sadece Mpeg-4 ile ilgili bir kutucuk yerleştirilmiş. Farklı bir model olabilir mi acaba?

   İyi geceler.


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   30 Mart 2005 06:52:18
   Sevgili Ömer,

   Sana bir dost tavsiyesinde bulunmak istiyorum Olympus C-70 "Twister" ZOOM, C-7000 Zoom ya da herhangi bir fotoğraf makinesi için video kayıt özelliklerini pek o kadar önemseme. Çünkü bahsettiğimiz cihazlar fotoğraf makinesi ve en iyi şekilde fotoğraf çekebilmek için imal edilmişler, video kayıt etmek için değil Eğer video kayıt konusu senin için çok önemliyse, bence bir video kamera alman çok daha doğru olur. Ayrıca video kameraların da fotoğraf çekebildiklerini hatırlatırım...

   Bu arada için rahat etsin diye, yine Olympus'un resmi sitesinden C-70 hakkında teknik bilgilere ulaştım. Orada da Video formatı için QuickTime olduğu yazıyor.

   http://www.olympus.com...._ZOOM_Specifications.htm

   Eh. artık bunun da aksi çıkarsa ya senin gördüğün model çok farklı ve özel, ya da Olympus'un sitesinde hata yapmışlar. Ama şöyle de olabilir; Mesela C-70 Zoom Avrupa için üretiliyor ama C-7000 Zoom Amerika için, kim bilir belki de C-70 "Twister" ZOOM farklı bir ülke için üretiliyordur. Neden olmasın?


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   30 Mart 2005 22:07:47
   @mtkn3
   Hocam bugün gittim inceledim. Ve makinanın 640*480 30kare/sn sadece 20sn, 640*480 15kare/sn 30sn, 320*240 30kare/sn sınırsız ve 320*240 15 kare/sn sınırsız. Yani katalog fos çıktı. Eğer vaktim ve üzerimde kalın bişeyler olsaydı distribütör firmaya gidecektim ama nasip değilmiş. İnşaallah bir daha ki sefere. Distrübütör firma Beyaz Bilgisayar. Üsküdar tarafındaymış. Telefonunu buradan vermem pek uygun olmaz. Eğer isteyen olursa telefonlarını da veririm. Bakalım artık. Gezip gördükçe insanın aklı karışıyor. Ayrıca Olympusun flaş ve şarj konusunda pentax kadar iyi olmadığını söyleyen bir fotografçı da oldu. Ellerinde ikisi de vardı ve Pentax daha ucuz olmasına rağmen adam Pentaxı tavsiye etti.

   Yakından görünce Sony T3 de baya iyi bir makinaymış. Ama memory stick sorun olabilir diye düşünüyorum.

   Yardımların için tekrar sağol. Distribütör firmayla konuştuktan sonra da aldığım cevapları yazarım. İyi geceler.


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   30 Mart 2005 22:45:59
   Sevgili Ömer,
   Demek ki ben doğru bilgilere ulaşmışım değil mi?


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Teğmen
   147 Mesaj
   31 Mart 2005 12:47:45
   bilgiler icin tesekkurler

   hp photosmart 945 hakkında ne dusunursunuz .
   daha cok manzara resmi cekmek istiyorum.
   _____________________________

   "Ne dostlarımız tahmin ettiğimiz derecede iyidir; Ne de düşman saydıklarımız tahmin ettiğimiz derecede kötü." "Beni böyle değerlendiriniz." || TOSHIBA SA30 - 303 [KG]http://500px.com/kgserdengecti[KG]
  • Yarbay
   3674 Mesaj
   31 Mart 2005 21:13:12
   Sevgili @SA30_303,

   Forumumuz içerisinde kısa bir arama (search) yaparsan HP 945 ile ilgili çok daha fazla detaylı bilgilere ve çekilmiş fotoğraflara ulaşabilirsin.


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Teğmen
   147 Mesaj
   31 Mart 2005 21:27:55
   teeskkurler
   hp 945 diye arttım ama hic bilgiye rastlanmadı diyor.


   _____________________________

   "Ne dostlarımız tahmin ettiğimiz derecede iyidir; Ne de düşman saydıklarımız tahmin ettiğimiz derecede kötü." "Beni böyle değerlendiriniz." || TOSHIBA SA30 - 303 [KG]http://500px.com/kgserdengecti[KG]
  • Yarbay
   3674 Mesaj
   31 Mart 2005 21:49:50
   Sevgili @SA30_303

   Ben de aynı aramayı yaptım ama bir çok sonuca ulaştım. İstersen aşağıdaki link'e tıklayabilirsin.

   HP 945 Search Link


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   31 Mart 2005 23:46:24
   @mtkn3
   Evet. Doğru bilgilere ulaşmışsın. Beni kandıran adamların katalogları oldu. Beliki firmware update'i ile falan eklenebilen ir özelliktir(en azından işime öyle geliyor). Eğer firmware update'i ile olacaksa artık son noktaya yaklaştık demektir. Yarın Beyaz bilgisayarı arayıp detaylı bilgi isteyeceğim. Yardımcı olurlar mı bilmem. Yarın konuşup göreceğiz. Bağlatınızın dial up olduğunu söylemiştiniz. Size baya eziyet verdim. Kusura bakmayın. İyi geceler.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   01 Nisan 2005 14:44:55
   Az önce Distrübütör firmayı aradım. Tam olarak cevap veremediler. Biz size daha sonra döneceğiz dediler. Ama daha dönmediler. Bakalım bekleyip göreceğiz. Kolay gelsin.


   _____________________________

  • Onbaşı
   17 Mesaj
   01 Nisan 2005 15:44:02
   bu arada kodak N14 makina hakkında bilgisi olan (bu makine ile çalışıp yorum yapacak) varsa iyi olur. Bir sürü para verip bu makinayı alacağız sonra iyi çıkmazsa veya istediklerimim tam olarak yapamazsam zor durumda kalırım.. varmı bilgisi olan ???


   _____________________________

  • Çavuş
   45 Mesaj
   02 Nisan 2005 20:34:38
   kardeşim ÇOOOOK teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmalarının devamını diliyorum. Kolay gelsin


   _____________________________

  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   02 Nisan 2005 22:16:06
   Evet hala telefon bekliyorum ne arayan var ne soran. Sanırım daha çooook bekleyeceğim...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   858 Mesaj
   03 Nisan 2005 15:32:00
   SANA DA BU YAKIŞIR ALBAY KARDEŞİM HELAL OLSUN


   _____________________________


   <<ARM>>
   MSN: hasan_arm@hotmail.com


   REFERANSLARIM: owL ® - MSSE - Erase - Fatalist - Mkapusuz - Thisrock - Mkoyuncu - Supremum - @dil - Atitng1 - Deathlord
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   06 Nisan 2005 00:59:19
   @mtkn3
   Hocam makinanın özelliklerini mi değiştiriyorlar yoksa bana mı öyle geliyor?
   http://www.steves-digic.../2004_reviews/c7000.html Linke bir bakarsanız demek istediğimi anlarsınız. İyi geceler. Kolay gelsin. Bu arada hala arayan yok


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsunami41 -- 6 Nisan 2005, 1:00:56 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   06 Nisan 2005 01:13:44
   Sevgili Ömer,

   Ön inceleme sitelerinde de yazlım hataları yapılmış olabilir. Ben de bu tip hatalarla çok karşılaştım ve site yöneticilerine mail gönderdim, sonradan düzeltiyorlar. Bence en doğru kaynak makinelerin kendi resmi siteleridir. Sanırım yukarıda hem C-70 hem de C-7000'in resmi sitelerine linkler vermiştim


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   06 Nisan 2005 01:55:42
   @mtkn3
   quote:

   VGA (640 x 480 pixels), at 30 frames/sec.: limited to 17 sec. Up to the capacity of the xD-Picture Card: VGA (640 x 480 pixels), at 15 frames/sec.: 35 sec. QVGA (320 x 240 pixels), at 30 frames/sec.: 48 sec. QVGA (320 x 240 pixels), at 15 frames/sec.: 1min 36 sec. with 32MB card


   Hocam resmi sitesi sanırım güncellenmiş. Böyle yazdığını hatırlamıyorum. Sitede de ne demek istemiş tam olarak anlayamadım.


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   06 Nisan 2005 02:34:59
   Sevgili Ömer,

   Resmi sitesinde yazanları tercüme etmeye çalışayım, ayrıca yine bir konuyu tekrar etmek istiyorum. Bence fotoğraf makinelrinde bulunan video çekim özellikleri üzerinde bu kadar fazla durma.

   VGA modunda (640X480 çözünürlükte) 30 kare/saniye: 17 saniye
   XD hafıza kartı kapasitesi ile sınırlı olarak: VGA modunda (640X480 çözünürlükte) 15 kare/saniye. :35 saniye.
   QVGA modunda (320 x 240 çözünürlükte), 30 kare/saniye.: 48 saniye
   QVGA modunda (320 x 240 çözünürlükte), 15 kare/saniye.: 1dakika 36 saniye. (32MB hafıza kartı ile)


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   06 Nisan 2005 05:55:52
   @mtkn3
   Hocam haklısın ama şu anda takmış durumdayım videoya. Hafıza kartıyla sınırlı olarak 640*480 15fps diyor ama denediğim makinada 640*480 15fps bile sınırlıydı. Hafıza kartına bakmaksızın 33sn kayıt yapılabiliyordu max. Ayrıca 640*480 30fps de 17sn çekince hafıza kartı doluyor. Ama 640*480 15fps 33sn çekince kart dolmuyor ama kayıt kesiliyor.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   07 Nisan 2005 00:20:51
   @mtkn3
   Hocam bir de geçen gördüm. Casio EX-Z750 var. O nasıl bir makina? Biliyorum çok soru sordum ama kusura bakma artık.
   Makinayla ilgili bir link http://www.dpreview.com...05021502casioz750z57.asp
   shutter speede dikkat. Bir yazım hatası falan olabilir mi? İyi geceler. Kolay gelsin.


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   07 Nisan 2005 03:11:22
   Sevgili Ömer,

   Casio EX-Z750 hakkında en doğru bilgilere Buraya TIKLAYARAK ulaşabilirsin.


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   07 Nisan 2005 03:33:23
   Yelpaze biraz daha genişledi
   Arasında kaldığım modeller
   *Casio EX-P600......+...............Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
   *Casio EX-P700......++.............Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
   *Casio EX-Z750......++++.........Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
   *Casio EX-Z57........+..............Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
   *Olympus C-70.......++.............Olympus USA sitesi.....Olympus UK sitesi
   *Pentax Optio 750z..+++......... Pentax USA sitesi........Pentax UK sitesi
   *Sony DSC T3.........+++..........Sony UK sitesi

   (Not: Makinaların yanındaki + lar kendi kafama göre belirlediğim bir puanlandırmaya göre ve 5+ üzerinden yapıldı. 5+ alanı bulunca hemen alacağım. Yeni öğrendiğim bilgilere göre puanlar değişecektir.)

   Bazı modeller arasında neredeyse hiçbir bağlantı yok gibi. Herhalde ben ne istediğimi bilmiyorum.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1183 Mesaj
   07 Nisan 2005 03:41:44
   @mtkn3
   Hocam ben yazana kadar sen koymuşsun linki sağol. Bende epey bi araştırdım. önceki koyduğum linkte min shutter speed yanlış yazılmış. Bir de liste halinde verdiğim fotolarda hangisini seçersin sen olsan? Ben kararsız kaldım ama sanki EX-Z750 istedikleri daha iyi şekilde veriyor gibi. Ama dijital kameralar hakkında pek fazla bilgisi olmayan biri için seçim yapmak bayağı zor. Mesela diyafram aralığı kavramının ne olduğunu daha anlayabilmiş değilim. Yardımcı olduğun için sağol. Artık sıkıldın sanırım. Kolay gelsin. Başını ağrıttığım için kusura bakma. İyi geceler.


   _____________________________

  • Yarbay
   3674 Mesaj
   07 Nisan 2005 05:29:58
   Sevgili Ömer,

   Seçim yelpazen oldukça geniş, bunu en fazla 3 makine olacak şekilde azaltırsan seçim yapmanda çok daha kolay yardımcı olabilirim. Ayrıca tam olarak fotoğraf makinesinden istediğin özellikleri de yazarsan daha iyi olur.

   Diyafram konusunda ise; "Ders: Fotoğraf Çekim Teknikleri" konulu başlıkta yazdıklarımı okuyabilirsin.


   _____________________________

   ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.