Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

8 aylık yaradan böyle çıktıysa ben yandım.

arkadaşlar benim durum çok farklı.

ben tesadüfen 2.5 yıl önce farkettim faakt o günden beri çok düşük bir ağrı dışında bir belirtisi yok. ne bir akıntı ne bir yara,apse şükür.

geçende baktım ufak siyah nokta duruyor.

bu ilerlemediğinmi göstergesi?

bu arada kime güveneceğimizi şaşırdık. mikro yöntemlerin para tuzağı olduğunu söyleyenler var ama diğer ameliyat yöntemleride başarılı değil tam olarak.

artı olarak mikro yöntemler ülke genelinde git gide yayılıyor.

PROF. DR Nihat Bengisunun sitesini inceleyin derim

2,5 yılmı !? Eğer kıl dönmesi teşhisi koyulduysa ve sen ameliyat olmadıysan durumun pekte iyi değil.

O siyah nokta dediğin kılın giriş deliği oluyor ve kıl dönmesi olduğunun kanıtı. Akmaması kötü bir durum. Apse içeride birikiyor olabilir. Ama ağrı yapmaması enteresan geldi bana Yakında o delik dediğin şeyin yukarısından, sağından veya solundan et gibi birşey çıkabilir. En kısa zamanda doktora görün derim ben.

Ben flap yöntemiyle oldum o gördüğün fotoda benim popom Şuan yavaş yavaş oturmaya başladım ama en fazla 10 dakika falan.

kardeş apse olsa illaki belli eder. yanlışmıyım? içerde olsa illaki belli olurdu
  • @PoseDn Tabiki apse olması durumunda ağrı yaratarak kendisini belli edecektir ancak bu olmadığına da kanıt değil. Eğer orada siyah, küçük bir delik görüyorsanız büyük ihtimalle kıl dönmesi olmuşsunuzdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrctyln53

quote:

quote:

arkadaslar ben hastalıgım yuzunden 37 gun hastanede kaldım bazı sebeplerden 20 kilo verdim yalnız kuyruk sokumu kemigim belırgınlestı sanırım kilo verdıgimden dolayı (oyle umuyorum) hıcbır ağrı,akıntı,cukur olusumu yok. Zaten belırgınlesen kemıgı yukarı dogru takıp ettıgımde kemik devam ediyor. Ama yınede sorayim dedim kıl donmesi ihtımali nedir? Ben pek zanetmiyorumda baslangıcta ne gibi belirtiler gosteriyo bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam öncelikle inşallah bu hastalığa yakalanmamışsındır diyerekten başlayayım. Öncelerde kuyruk sokumunda sivilce ve sulu kan görmeyle başladım. Acı sızı falan yoktu ama popomu silerken görmüştüm bir kaç kere.

Sonra hafif bir şişlik ve otururken acayip bir ağrımı desem sızımı desem ne desem bilemiyorum. Oturunca bağırtan bir ağrı başladı. Ardından orda oluşan şişlik kendiliğinden patladı ve oradan iltihap akmaya başladı. Sonrasını bir önceki sayfadaki yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Oncelikle tesekkurler. Bende sıvılce ya da sulu kan olmadı ve bu siskınlık dedigim sey patlayacak cinsten degıl kemık gıbı sert bır yapıya sahıp ve zaten bunu 1 ay oncesındende farketmıstım zayıfladıgımdandır dedım ve o zamandan bu yana ağrı gelısımı olmadı. Zaten burda sormamın sebebı kuyruk sokumu hakkında bilgim olmadıgından ve kıl donmesi riski olup olmadıgından emin olmak icindi ayrıca da biraz bilgi almak icin.

O zaman bir yakininizdan yardim alarak kucuk bir tespit yapin. Kuyruk sokumunuza bir bakin kucuk kucuk delik veya delikler varmi? Kil giris delikleri varsa kil donmesi vardir.

Ama yine de bir doktora gorunun. Zarar olmaz. Kil donmesi ne kadar erken tespit edilirse o kadar iyi.

öncelikle herkese geçmiş olsun... kuyruk sokumundaki her şişlik kıl dönmesi olmayabilir. önceki sayfalara bakarsanız görebilirsiniz; ben de bu dertten muzdariptim... çanakkkalede 2 tane doktora gittim şişlik üzerine, hepsi kıl dönmesi dedi... fakat bende kuyruk sokumunun hafif altı sağ tarafta şişlik vardı sadece, delik veya akıntı yokjtu. istanbulda atilla kaya adlı mikrosinüesktomi yöntemını uygulayan doktora gıtti... olum sende delik yok akıntı yok; bu şişlik stresten olabilir kıl dönmes değil bu dedi....
    müthiş rahatladım... diyeceğim kuyruk sokumu etrafında akıntı ve kıl girişine sebep olan ufak delikler kıl donmesının baş belirtilerindendir. bu yüzden delik akıntı yoksa hemen bir doktora gidip(hatta bi kaç doktora gidip) göstermek gerekir, çünkü kıl dönmesi olmayabilir, ufak bir iltihap olabilir, kendinizi boşuna strese sokmayın. ben ç.kaledeki doktorlardan 5 ay sonra istenbul a gittim, boşu boşuna 5 ay kıl dönmesi var diye kendimi üzdüm...

Teşekkürler rahatlattınız benide, zaten bendede delik ve ya akıntı yok. Ve birde kuyruk sokumum da şişme gibi birşey yok yani kuyruk sokumu kemiği olduğunu anlayabiliyorum bu kanıya 40 günde istenmeden sebeplerden dolayı verdiğim 20 kilo ile vardım ağrı veya sızı yok. ama gitmekte istiyorum doktora, neden bu kadar uyuşuğuz biz :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

merhaba arkadaşlar. benim kalcamın arasında fındık buyuklugunde belkı daha kucuk bi sislik vardi, yaklasık 3-4 ay once sivilce gibi patlayarak olusmustu bu, sık sık akıntı oluyordu (akıntı dedıgım soluk kırmızı veya seffaf ıslaklık değisiodu bazen)ben de sivilce sanıp bi kac gunde bir yıkıyordum o bölgeyi, ama ağrı yok bazen kasınma yapıyordu. devlet hastahanesine gittim bugun kıl dönmesi oldugunu ameliyat yapılması gerektiğini söyledi doktor. sekreter martın sonuna kan alma randevusu verdi-tahlil-, kan verildigi gün de ameliyat tarihi verileceği söylendi. yani henüz ameliyat tarihi belli değil. dediğim gibi hiç ağrı sızı olmadı, bi arkadasim ağrıdan dolayı oturamıyor, rahatlıkla hareket edemiyordu. .orda sormak aklıma gelmedi ben okul nedeniyle en erken temmuzda ameliyat olabilirim, o zamana kadar bu rahatsızlık ilerler mi ? ilerlememesi için yapabileceğimiz bişeyler varmı ?, en önemlisi bu önümüzdeki 4-5 ay süre içerisinde oturamama, ağrı sızı gibi problemlerle karşılaşırmıyım. tekrar dr a gidicem ama malum devlet hastahanesi 1-2 haftaya ancak randevu verir. bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse çok iyi olur

ayrıca doktor 1 gun yatarsın daha sonra 10 gun sonra işine dönersin dedi de burda yaklasık 1 ayı gozden çıkarmış arkadaşlar var. doktor pek bilgi vermedi bende sormayı unuttum acaba ilerlememiş oldugundan mı 10 gün dedi anlayamadım..

hepinize geçmiş olsun, teşekkürler.

Bu ameliyatı geçirmiş birisi olarak cevaplayayım.

Öncelikle geçmiş olsun. Okulunun olması kötü olmuş çünkü hastalık orada gün geçtikçe ilerliyor. Ama yaradan akıntı olması senin için iyi bir durum. Apse içeride birikmez ve ağrı yaşamazsın Benimkide sürekli akıyordu 15 tatili bekledim yaklaşık 3 ay kadar. Akıntı olduğu için apse içeride birikmedi ve ağrı yaşamadım

İlerlememesi için neler yapabiliriz diye sormuşsun maalesef ilerlemesini durdurmak mümkün değil ama yavaşlatabilirsin. Kuyruk sokumu bölgesini ve yukarıya beline doğru olan kısımı tüy dökücü yardımıyla 2 haftada bir temizle. Orada kıl birikmesini engelle kısacası.

Yatma kısmına gelince de.. Ben ameliyat olduktan sonra hastanede 4 gün yattım. Bugün ameliyat olalı 11 gün oldu hala tam olarak eski halime dönemedim. 10 dakika falan oturunca ağrı oluyor. Zaten doktorda 20 dakikadan fazla oturma demişti. Bakalım dikişleri aldırdıktan sonra nasıl olacak.

Hee bu arada Pazartesi günüde dikişleri alacaklar. Yani ameliyattan 2 hafta sonra

çok sağol söylediklerini uygulayacam , geçmiş olsun inşallah sıkıntısız bi şekilde atlatırsın.. bunun dısında;
    - kıl dönmesi olustuktan 3 ay sonra mı ameliyata alındın? yoksa 3 ay sonra dr a mi gttin
    - muayene olduktan ne kadar sure sonra ameliyata gün verildi eğer ertelemeseydin, burası kafamı karıstırıyor, gerci isime yariyor ama sırf tahlil icin 27 marta gün verildi, tahlillerin olacagı gün icin de ayrıca ameliyat icin randevu verilecek, devlet hastahanesi diye böyle yapılıyor galiba

- bu arada önerebileceğin tüy dökümü krem ismini veya herhangi bi ilac yazarsan harika olur,. tras etmek istemiyorum hem tam beceremeyebilirim

tekrar geçmiş olsun gercekten kotu hastalık :(

Hepsini tek tek cevaplayayım

- Ben kıl dönmesi teşhisi koyulduktan sonra 3 ay kadar bekledim. Teşhis koyulmadan öncede 5 ay falan bu sıkıntılrı çekmiştim. Ama bu beklemenin hastaneyle alakası yok. Okulum olduğu için bekledim.

-Ben okullar tatil olunca hemen gittim doktora ama şuan tarih hatırlamıyorum. Hemen 1 hafta sonra ameliyat oldum. Senin gittiğin hastane biraz yoğun sanırım. Başka cerrahlara da bir git derim ben.

-Tahlillerin yapıldıktan sonra ameliyata alınırsın eğer fazla sıra yoksa. Ben tahlillerden 2 saat sonra alındım ameliyata mesela. Doktorumda sağolsun öğrenci olduğum için beni ilk sıralara çekti

-Ben tüy dökücü olarak "Veet" kullanıyorum:. Bölgeye sürdükten sonra 5 dakika bekliyorsun ve suyla yıkıyorsun. Hoop tertemiz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar ben hastalıgım yuzunden 37 gun hastanede kaldım bazı sebeplerden 20 kilo verdim yalnız kuyruk sokumu kemigim belırgınlestı sanırım kilo verdıgimden dolayı (oyle umuyorum) hıcbır ağrı,akıntı,cukur olusumu yok. Zaten belırgınlesen kemıgı yukarı dogru takıp ettıgımde kemik devam ediyor. Ama yınede sorayim dedim kıl donmesi ihtımali nedir? Ben pek zanetmiyorumda baslangıcta ne gibi belirtiler gosteriyo bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam öncelikle inşallah bu hastalığa yakalanmamışsındır diyerekten başlayayım. Öncelerde kuyruk sokumunda sivilce ve sulu kan görmeyle başladım. Acı sızı falan yoktu ama popomu silerken görmüştüm bir kaç kere.

Sonra hafif bir şişlik ve otururken acayip bir ağrımı desem sızımı desem ne desem bilemiyorum. Oturunca bağırtan bir ağrı başladı. Ardından orda oluşan şişlik kendiliğinden patladı ve oradan iltihap akmaya başladı. Sonrasını bir önceki sayfadaki yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Oncelikle tesekkurler. Bende sıvılce ya da sulu kan olmadı ve bu siskınlık dedigim sey patlayacak cinsten degıl kemık gıbı sert bır yapıya sahıp ve zaten bunu 1 ay oncesındende farketmıstım zayıfladıgımdandır dedım ve o zamandan bu yana ağrı gelısımı olmadı. Zaten burda sormamın sebebı kuyruk sokumu hakkında bilgim olmadıgından ve kıl donmesi riski olup olmadıgından emin olmak icindi ayrıca da biraz bilgi almak icin.

O zaman bir yakininizdan yardim alarak kucuk bir tespit yapin. Kuyruk sokumunuza bir bakin kucuk kucuk delik veya delikler varmi? Kil giris delikleri varsa kil donmesi vardir.

Ama yine de bir doktora gorunun. Zarar olmaz. Kil donmesi ne kadar erken tespit edilirse o kadar iyi.

öncelikle herkese geçmiş olsun... kuyruk sokumundaki her şişlik kıl dönmesi olmayabilir. önceki sayfalara bakarsanız görebilirsiniz; ben de bu dertten muzdariptim... çanakkkalede 2 tane doktora gittim şişlik üzerine, hepsi kıl dönmesi dedi... fakat bende kuyruk sokumunun hafif altı sağ tarafta şişlik vardı sadece, delik veya akıntı yokjtu. istanbulda atilla kaya adlı mikrosinüesktomi yöntemını uygulayan doktora gıtti... olum sende delik yok akıntı yok; bu şişlik stresten olabilir kıl dönmes değil bu dedi....
    müthiş rahatladım... diyeceğim kuyruk sokumu etrafında akıntı ve kıl girişine sebep olan ufak delikler kıl donmesının baş belirtilerindendir. bu yüzden delik akıntı yoksa hemen bir doktora gidip(hatta bi kaç doktora gidip) göstermek gerekir, çünkü kıl dönmesi olmayabilir, ufak bir iltihap olabilir, kendinizi boşuna strese sokmayın. ben ç.kaledeki doktorlardan 5 ay sonra istenbul a gittim, boşu boşuna 5 ay kıl dönmesi var diye kendimi üzdüm...

Teşekkürler rahatlattınız benide, zaten bendede delik ve ya akıntı yok. Ve birde kuyruk sokumum da şişme gibi birşey yok yani kuyruk sokumu kemiği olduğunu anlayabiliyorum bu kanıya 40 günde istenmeden sebeplerden dolayı verdiğim 20 kilo ile vardım ağrı veya sızı yok. ama gitmekte istiyorum doktora, neden bu kadar uyuşuğuz biz :S

işte bunlar hep döt korkusu ... :D ...
  • Yalniz bu ameliyat toplumumuz tarafindan oldukca hafife aliyor, hicde hafife alincak bir ameliyat degil. Kime soylesem Kil Donmesinden ameliyat oldugumu guluyo ve bu oldukca sinirimi bozmaya basladi.Yasayan bilir diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 gün önce sızı şeklinde başladı ve bir iki gündürde baya baya ağrı yapıyor ufak 1cm bile bulmayacak bir şişlik var kuyruk sokumunun kenarında spor yaparken daha doğrusu mekik çekersen biraz zorladım mekik çektiğim sehpa biraz kaydı kuyruk sokumum sürtündü ve baya acıdı bende üzerine düşmedim onun ağrısıdır diye çünkü o hareketle başladı ağrı öncesinde hiçbirşey yoktu :S bugün doktora gittim uzan bakalım dedi kıl dönmesi amelyat etcez dedi şok oldum resmen.Düşünmek istediğimi belirttim özel bir hastane idi gittiğim yarın birde devlet hastanesine gidip görüneceğim olmadı bir iki yuere daha ben ihtimal vermiyorum kıl dönmesi olduğuna ama olabilme ihtimali de yüksek inşallah değildir.Burdaki bütün arkadaşlara geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esrarengizhan

3-4 gün önce sızı şeklinde başladı ve bir iki gündürde baya baya ağrı yapıyor ufak 1cm bile bulmayacak bir şişlik var kuyruk sokumunun kenarında spor yaparken daha doğrusu mekik çekersen biraz zorladım mekik çektiğim sehpa biraz kaydı kuyruk sokumum sürtündü ve baya acıdı bende üzerine düşmedim onun ağrısıdır diye çünkü o hareketle başladı ağrı öncesinde hiçbirşey yoktu :S bugün doktora gittim uzan bakalım dedi kıl dönmesi amelyat etcez dedi şok oldum resmen.Düşünmek istediğimi belirttim özel bir hastane idi gittiğim yarın birde devlet hastanesine gidip görüneceğim olmadı bir iki yuere daha ben ihtimal vermiyorum kıl dönmesi olduğuna ama olabilme ihtimali de yüksek inşallah değildir.Burdaki bütün arkadaşlara geçmiş olsun...

muhakkak başka doktora da görün kardeşim, aynı durum bende de oldu nişanım oldu eylül ayında, eve döndük ertesi sabah şişlik oldu belirrrtiğn gibi bende de... çanakkalede 2 doktora giitim kıl donmesi var ameliyat edicez şişlik gidince dediler, acaip korktum dedim nasıl yardırcaz. istanbulda bi özel, çanakkale de bi devlet hastanesine gittim ocak ayında . ikisi de kıl dönmesi değil bu, stresten, darbeden olabilir dediler...

diyeceğim şudur, bir doktora gidip hemen ameliyat olacağım ben diye telasşa kapılmak doğru değil. Allah hayırlısını versin, Allah korusun inşşalah doktor yanılmıştır. bir kaç farklı(özel-devlet) hepsini deneyin görünün. verdikleri ilaçları kullanın(şişlik-apse giderici) inşallah bişi olmaz, atlatırsınız...
  • Arkadaşlar kafama takılan bi soru var sizinde önerilerinizi bekliyorum. Şimdi 1 hafta önce açık ameliyat yöntemiyle ameliyat oldum Allah'a çok şükür şimdilik hiç bi problemim yok sadece tedavi süreci uzun olduğu için evde çok sıkılıyorum. Arada bi dışarı çıkabiliyorum ama fazla kasmamak şartıyla. Kafama takılan soru şu bana açık ameliyat yöntemi ile ameliyatını olucaksın dediğinde doktara flap yöntemi istedim daha dogrusu neden flap yöntemi kullanmıyosunuz dedim ( malum tedavi süresi kısa ). Doktorun bana dediği açık yöntem aralarında en az nüks ettiren yöntemdir ve uygun durumlarda genellikle açık yöntemi tercih ediyoruz. Tabi bu yöntemi söylemeden önce bana iş ile ilgili bi sıkıntın olurmu diye sordu yok dedim acaba bu yüzden tercih etmiş olabilirmi ? bende araştırdım ama çok değişik şeyler yazıyo %5 tekrar olma ihtimalide var diyen siteler var ( geneli bu yönde %5-%10 ) bazı sitelerde ise %40 bile diyen var ve şuan en korktuğum şey tekrar nüks etme ihtimali. Herkese acil şifalar sağlıklı günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcknight

Arkadaşlar kafama takılan bi soru var sizinde önerilerinizi bekliyorum. Şimdi 1 hafta önce açık ameliyat yöntemiyle ameliyat oldum Allah'a çok şükür şimdilik hiç bi problemim yok sadece tedavi süreci uzun olduğu için evde çok sıkılıyorum. Arada bi dışarı çıkabiliyorum ama fazla kasmamak şartıyla. Kafama takılan soru şu bana açık ameliyat yöntemi ile ameliyatını olucaksın dediğinde doktara flap yöntemi istedim daha dogrusu neden flap yöntemi kullanmıyosunuz dedim ( malum tedavi süresi kısa ). Doktorun bana dediği açık yöntem aralarında en az nüks ettiren yöntemdir ve uygun durumlarda genellikle açık yöntemi tercih ediyoruz. Tabi bu yöntemi söylemeden önce bana iş ile ilgili bi sıkıntın olurmu diye sordu yok dedim acaba bu yüzden tercih etmiş olabilirmi ? bende araştırdım ama çok değişik şeyler yazıyo %5 tekrar olma ihtimalide var diyen siteler var ( geneli bu yönde %5-%10 ) bazı sitelerde ise %40 bile diyen var ve şuan en korktuğum şey tekrar nüks etme ihtimali. Herkese acil şifalar sağlıklı günler

İş ile ilgili bir sıkın var mı diye sormasının sebebi sonuçta açık yöntemin iyileşme süresi daha uzun, bu ameliyat bölgesinin iyileşme süresi işlerine mani olacak mı gibisine sormuş.
    Açık olarak yapılan ameliyatın daha az nüksetme olasılı olduğunu bende duyuyorum her yerden ama sadece duyuyorum gerisini bilmiyorum.

Bende de var bu zımbırtıdan, benim biraz ilerlerdi senin durum nasıldı delikler bezeler falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

Arkadaşlar kafama takılan bi soru var sizinde önerilerinizi bekliyorum. Şimdi 1 hafta önce açık ameliyat yöntemiyle ameliyat oldum Allah'a çok şükür şimdilik hiç bi problemim yok sadece tedavi süreci uzun olduğu için evde çok sıkılıyorum. Arada bi dışarı çıkabiliyorum ama fazla kasmamak şartıyla. Kafama takılan soru şu bana açık ameliyat yöntemi ile ameliyatını olucaksın dediğinde doktara flap yöntemi istedim daha dogrusu neden flap yöntemi kullanmıyosunuz dedim ( malum tedavi süresi kısa ). Doktorun bana dediği açık yöntem aralarında en az nüks ettiren yöntemdir ve uygun durumlarda genellikle açık yöntemi tercih ediyoruz. Tabi bu yöntemi söylemeden önce bana iş ile ilgili bi sıkıntın olurmu diye sordu yok dedim acaba bu yüzden tercih etmiş olabilirmi ? bende araştırdım ama çok değişik şeyler yazıyo %5 tekrar olma ihtimalide var diyen siteler var ( geneli bu yönde %5-%10 ) bazı sitelerde ise %40 bile diyen var ve şuan en korktuğum şey tekrar nüks etme ihtimali. Herkese acil şifalar sağlıklı günler

İş ile ilgili bir sıkın var mı diye sormasının sebebi sonuçta açık yöntemin iyileşme süresi daha uzun, bu ameliyat bölgesinin iyileşme süresi işlerine mani olacak mı gibisine sormuş.
    Açık olarak yapılan ameliyatın daha az nüksetme olasılı olduğunu bende duyuyorum her yerden ama sadece duyuyorum gerisini bilmiyorum.

Bende de var bu zımbırtıdan, benim biraz ilerlerdi senin durum nasıldı delikler bezeler falan

Valla benim aslında bakarsan kaşıntılar 2.5 senedir filan vardı ama son 5-6 aydır iltihap kan akıntısı oluyodu. Muayene oldugum gün doktor yarın ameliyata alalım dedi. Kabul ettim ameliyat 30 dk filan sürdü. Ameliyattan sonra doktor yanıma geldi beklediğimden fazla çıktı biraz daha geç kalsaydın daha sıkıntı olabilirdi dedi. Zaten 1 gece hastanede kalmam gerekirken doktar 2 gece kalmamı söyledi ne olur ne olmaz diye. Çıkan cismi gördüm baya bi uzun 10-12 cm kadan 1-1.5 cm çapında onuda patolojiye göndertti. Yarında doktorun yanına gidicem kendisi pansuman yapıcak ve yaraya bakıcakmış. Kafamdaki diğer sorularıda kendisine bizzat sorucam zaten. Sende bi an önce git bence ameliyat öyle korkulucak gibi bi ameliyat değil sonuçta.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

Valla benim aslında bakarsan kaşıntılar 2.5 senedir filan vardı ama son 5-6 aydır iltihap kan akıntısı oluyodu. Muayene oldugum gün doktor yarın ameliyata alalım dedi. Kabul ettim ameliyat 30 dk filan sürdü. Ameliyattan sonra doktor yanıma geldi beklediğimden fazla çıktı biraz daha geç kalsaydın daha sıkıntı olabilirdi dedi. Zaten 1 gece hastanede kalmam gerekirken doktar 2 gece kalmamı söyledi ne olur ne olmaz diye. Çıkan cismi gördüm baya bi uzun 10-12 cm kadan 1-1.5 cm çapında onuda patolojiye göndertti. Yarında doktorun yanına gidicem kendisi pansuman yapıcak ve yaraya bakıcakmış. Kafamdaki diğer sorularıda kendisine bizzat sorucam zaten. Sende bi an önce git bence ameliyat öyle korkulucak gibi bi ameliyat değil sonuçta.

Aynen nasipse bu bir ay içinde olucam. Vala ha bugün giderim ha yarın giderim diyerek bu zamana kadar geldi, geçmiş olsun tekrardan yine edindiğin bilgileri buradan paylaş bir şeyler öğrenmiş olalım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Esrarengizhan

3-4 gün önce sızı şeklinde başladı ve bir iki gündürde baya baya ağrı yapıyor ufak 1cm bile bulmayacak bir şişlik var kuyruk sokumunun kenarında spor yaparken daha doğrusu mekik çekersen biraz zorladım mekik çektiğim sehpa biraz kaydı kuyruk sokumum sürtündü ve baya acıdı bende üzerine düşmedim onun ağrısıdır diye çünkü o hareketle başladı ağrı öncesinde hiçbirşey yoktu :S bugün doktora gittim uzan bakalım dedi kıl dönmesi amelyat etcez dedi şok oldum resmen.Düşünmek istediğimi belirttim özel bir hastane idi gittiğim yarın birde devlet hastanesine gidip görüneceğim olmadı bir iki yuere daha ben ihtimal vermiyorum kıl dönmesi olduğuna ama olabilme ihtimali de yüksek inşallah değildir.Burdaki bütün arkadaşlara geçmiş olsun...

muhakkak başka doktora da görün kardeşim, aynı durum bende de oldu nişanım oldu eylül ayında, eve döndük ertesi sabah şişlik oldu belirrrtiğn gibi bende de... çanakkalede 2 doktora giitim kıl donmesi var ameliyat edicez şişlik gidince dediler, acaip korktum dedim nasıl yardırcaz. istanbulda bi özel, çanakkale de bi devlet hastanesine gittim ocak ayında . ikisi de kıl dönmesi değil bu, stresten, darbeden olabilir dediler...

diyeceğim şudur, bir doktora gidip hemen ameliyat olacağım ben diye telasşa kapılmak doğru değil. Allah hayırlısını versin, Allah korusun inşşalah doktor yanılmıştır. bir kaç farklı(özel-devlet) hepsini deneyin görünün. verdikleri ilaçları kullanın(şişlik-apse giderici) inşallah bişi olmaz, atlatırsınız...

usta dediğin gibi bu işler biraz karışık maalesef para tuzağına çevirip kasap gibi iş yapan doktorlar var.Baldızım ve bacanağım doktor konuyu telofonda onlara anlatıp mms gönderdim kıl dönmesine benzemediğini söylediler birde devlet hastahenesine gidip tanıdık bi doktora görün dediler eniştem devletta çalışıyo onu bahsettim tanıdıgı genel cerraha gittik baktı adam dedi biryere falan mı çarptın diye ona benzer bi olay anlattım apse yapmış temizlemek lazım dedi.Kıl dönmesi olabilir mi dedim uzaktan yakından alakası yok dedi inanılmaz rahatladım anlatamam.Cuma günü tekrar gidip içini boşalttıracağım inşallah.Cidden insanın başına gelmeden bilinmiyor bu korku bile bana yetti allah herkerse acil şifalar versin.
  • Merhaba arkadaşlar bende 1-1.5 yıl önce kil dönmesi sorunu ortaya çıkmıştı o zamanlar üniversiteye hazırlandığım için ameliyat olamadım iltihap için ilaç kullandım ve geçti bende olmadım ameliyat geçti diye. Bu sene tekrarladı ve doktora gittim ameliyat ol dedi. Bana ameliyat şekillerini anlattı ve hangisini istersem onu olabileceğimi söyledi. Bende okulu aksatmamak ve tekrarlama riski düşük olduğu için açık bırakma yöntemi ile yapılan ameliyatı seçtim. Micro sinüsektomi için yaranın büyük olduğunu ve bunun için yapılamayacağını söyledi. İnternette yaptığım araştırmalarda benden daha büyük bir alanda kil dönmesi olan bir hastaya micro sinüsektomi yapıldığını gördüm. Ayrıca açık bırakma yöntemi ile ameliyat olanların doktorların söylediğinin aksinde 2 ay değil daha fazla sürede iyileştiğini, yaranın kapanmadığı için tekrar ameliyat olduklarını vs birçok sorun yaşadıklarını okudum.

Sizce birkaç doktora daha görüneyim mi? Ne yapmalıyım? açık bırakma yöntemi ile ameliyat olanlar neler yaşadıklarını anlatırsa sevinirim.

Başta gayet iyi gibi gözüküyordu ameliyat ama çok sorun yaşayanı gördüm. Doktorum özel hastanede çalışan babamın mide ameliyatını da yapan gayet iyi bir doktor. Yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alicnouma

Merhaba arkadaşlar bende 1-1.5 yıl önce kil dönmesi sorunu ortaya çıkmıştı o zamanlar üniversiteye hazırlandığım için ameliyat olamadım iltihap için ilaç kullandım ve geçti bende olmadım ameliyat geçti diye. Bu sene tekrarladı ve doktora gittim ameliyat ol dedi. Bana ameliyat şekillerini anlattı ve hangisini istersem onu olabileceğimi söyledi. Bende okulu aksatmamak ve tekrarlama riski düşük olduğu için açık bırakma yöntemi ile yapılan ameliyatı seçtim. Micro sinüsektomi için yaranın büyük olduğunu ve bunun için yapılamayacağını söyledi. İnternette yaptığım araştırmalarda benden daha büyük bir alanda kil dönmesi olan bir hastaya micro sinüsektomi yapıldığını gördüm. Ayrıca açık bırakma yöntemi ile ameliyat olanların doktorların söylediğinin aksinde 2 ay değil daha fazla sürede iyileştiğini, yaranın kapanmadığı için tekrar ameliyat olduklarını vs birçok sorun yaşadıklarını okudum.

Sizce birkaç doktora daha görüneyim mi? Ne yapmalıyım? açık bırakma yöntemi ile ameliyat olanlar neler yaşadıklarını anlatırsa sevinirim.

Başta gayet iyi gibi gözüküyordu ameliyat ama çok sorun yaşayanı gördüm. Doktorum özel hastanede çalışan babamın mide ameliyatını da yapan gayet iyi bir doktor. Yardımlarınızı bekliyorum

Dostum sana tavsiyem flap yontemidir. Limberg flap diye geciyor sanirim. Ben 4 subatta ameliyat oldum suan sabahtan aksama rahatca arac kullanabiliyorum. Nuksetme ihtimalide %7 dedi bana doktor. Acik ameliyatta cok gec iyilesiyor ve pansumanlari cok agrili ve sancili oluyor. Ancak benim oldugum flap yonteminde de poponda kocaman bir Z harfi kaliyor

• quote:

Merhaba arkadaşlar bende 1-1.5 yıl önce kil dönmesi sorunu ortaya çıkmıştı o zamanlar üniversiteye hazırlandığım için ameliyat olamadım iltihap için ilaç kullandım ve geçti bende olmadım ameliyat geçti diye. Bu sene tekrarladı ve doktora gittim ameliyat ol dedi. Bana ameliyat şekillerini anlattı ve hangisini istersem onu olabileceğimi söyledi. Bende okulu aksatmamak ve tekrarlama riski düşük olduğu için açık bırakma yöntemi ile yapılan ameliyatı seçtim. Micro sinüsektomi için yaranın büyük olduğunu ve bunun için yapılamayacağını söyledi. İnternette yaptığım araştırmalarda benden daha büyük bir alanda kil dönmesi olan bir hastaya micro sinüsektomi yapıldığını gördüm. Ayrıca açık bırakma yöntemi ile ameliyat olanların doktorların söylediğinin aksinde 2 ay değil daha fazla sürede iyileştiğini, yaranın kapanmadığı için tekrar ameliyat olduklarını vs birçok sorun yaşadıklarını okudum.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun inş. en kısa zamanda bu illet hastalıktan kurtulursun. Bende 1 hafta önce ameliyat oldum yaram da oldukça büyük ( çıkan cisim doktorun beklediğinden fazla olduğunu söyledi ) açık yöntemle ameliyat oldum ve bu konuyu doktorla baya bi konuştum. En az nüksetme ihtimali olduğu için bunu yaptığını söyledi. Şimdi senin tereddütlerini anlıyorum ama doktoruna güveniyorsan eğer doktorunu dinlemelisin. Ben flap yönteminide sormuştum ama ondada tekrarlama ihtimali açık olana göre daha fazla olduğu için tercih etmiyorum dedi. Ayrıca 3-4 gündür ayakta geziyorum tek sıkıntım üzerine oturamıyorum ve sırt üstü yatamıyorum 2. haftadan sonra yavaş yavaş onlarla olucak dedi doktor. Tekrar geçmiş olsun.
  • quote:

Dostum sana tavsiyem flap yontemidir. Limberg flap diye geciyor sanirim. Ben 4 subatta ameliyat oldum suan sabahtan aksama rahatca arac kullanabiliyorum. Nuksetme ihtimalide %7 dedi bana doktor. Acik ameliyatta cok gec iyilesiyor ve pansumanlari cok agrili ve sancili oluyor. Ancak benim oldugum flap yonteminde de poponda kocaman bir Z harfi kaliyor

hocam z harfi kalmasını istemeyiz tabi ama sağlık olunca sorun etmem. okula devam etme sıkıntım olduğu için 1 hafta falan yüzüstü yatma gibi bir şansım yok. ameliyat olup 2-3 günde ayağa kalkmam lazım. doktor bana flap yönteminde nüksetme ihtimalinin yüksek olduğunu söylediği için istemedim. 3-4 cm lik bir kıl dönmesi var bende micro sinüsektomi ile ameliyat olma şansım var mı biliyor musunuz?

cevap verdiğiniz için teşekkürler

quote:

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun inş. en kısa zamanda bu illet hastalıktan kurtulursun. Bende 1 hafta önce ameliyat oldum yaram da oldukça büyük ( çıkan cisim doktorun beklediğinden fazla olduğunu söyledi ) açık yöntemle ameliyat oldum ve bu konuyu doktorla baya bi konuştum. En az nüksetme ihtimali olduğu için bunu yaptığını söyledi. Şimdi senin tereddütlerini anlıyorum ama doktoruna güveniyorsan eğer doktorunu dinlemelisin. Ben flap yönteminide sormuştum ama ondada tekrarlama ihtimali açık olana göre daha fazla olduğu için tercih etmiyorum dedi. Ayrıca 3-4 gündür ayakta geziyorum tek sıkıntım üzerine oturamıyorum ve sırt üstü yatamıyorum 2. haftadan sonra yavaş yavaş onlarla olucak dedi doktor. Tekrar geçmiş olsun.

doktor bana 2-3 ay dedi iyileşme süresini fakat internette 4-6 ay diyenler var bu işin aslı nedir? kalçanın büyüklüğü ameliyatı etkiyor mu eksi yönde? pansumanlar nasıl geçiyor ağrı acı bakımından? ayrıca sizin kıl dönmesi olan alanınız ne kadardı ve ne kadar parça aldılar sizden? istanbul da olduysanız bana doktorun ismini ve nerde olduğunu mesajla söylerseniz sevinirim. 3-4 cm lik bir kıl dönmesi var bende micro sinüsektomi ile ameliyat olma şansım var mı biliyor musunuz?

• quote:

quote:

hocam z harfi kalmasını istemeyiz tabi ama sağlık olunca sorun etmem. okula devam etme sıkıntım olduğu için 1 hafta falan yüzüstü yatma gibi bir şansım yok. ameliyat olup 2-3 günde ayağa kalkmam lazım. doktor bana flap yönteminde nüksetme ihtimalinin yüksek olduğunu söylediği için istemedim. 3-4 cm lik bir kıl dönmesi var bende micro sinüsektomi ile ameliyat olma şansım var mı biliyor musunuz?

quote:

doktor bana 2-3 ay dedi iyileşme süresini fakat internette 4-6 ay diyenler var bu işin aslı nedir? kalçanın büyüklüğü ameliyatı etkiyor mu eksi yönde? pansumanlar nasıl geçiyor ağrı acı bakımından? ayrıca sizin kıl dönmesi olan alanınız ne kadardı ve ne kadar parça aldılar sizden? istanbul da olduysanız bana doktorun ismini ve nerde olduğunu mesajla söylerseniz sevinirim. 3-4 cm lik bir kıl dönmesi var bende micro sinüsektomi ile ameliyat olma şansım var mı biliyor musunuz?

micro haric hic bir yontemde 2-3 gunde oturacak hale gelemezsiniz. Acik ameliyatta iyilesme suresi de vucut yapiniza gore degisir. Bence siz flap yontemiyle olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

8 aylık yaradan böyle çıktıysa ben yandım.

arkadaşlar benim durum çok farklı.

ben tesadüfen 2.5 yıl önce farkettim faakt o günden beri çok düşük bir ağrı dışında bir belirtisi yok. ne bir akıntı ne bir yara,apse şükür.

geçende baktım ufak siyah nokta duruyor.

bu ilerlemediğinmi göstergesi?

bu arada kime güveneceğimizi şaşırdık. mikro yöntemlerin para tuzağı olduğunu söyleyenler var ama diğer ameliyat yöntemleride başarılı değil tam olarak.

artı olarak mikro yöntemler ülke genelinde git gide yayılıyor.

PROF. DR Nihat Bengisunun sitesini inceleyin derim

arakadaşım bi,r an önce ameliyatını ol.
    bende iltihap toplaması nedeni ile vücudu halsiz bıraktı askerdeyken acil ambulansla hastaneye yatırdılar.3 kere ameliyat olmak zorunda kaldm.
    1.ameliyat iltihab için 2.sikıl dönmesi için3.sü ise dikişlerin askerde erken alınması nedeni ile iltihap yapması ve sivilde tekrar olmama neden oldu.

anladığım kadarıyla seni şu an rahatsız eden bişey yook.fakat o kıl görmüş olduğun siyah noktadan ibaret değil umarım bunun farkındasın.içeriye doğru kıvrılıp duruyor.umalım da çok küçük bi bölgede kalmıştır.onun için ameliyatını bir an önce olmalısın.ve kesinlikle oturmana kalkmana dikkat etmelisin.şu an bölgeyi fazla kurcalama iltihap oluşmasın.
  • quote:

quote:

walla ben ameliyat olalı 1 hafta oldugu için iyileşme süreci hakkında pek bi bilgim yok ama doktor 20 gün rapor verelim dedi ben 1 ay istedim tamam dedi. Pansumanlarda bi sıkıntı olmuyo hafif bi agrı oluyo ama çok az can yakmıyo ciddiyim korkulucak bişi yok. Kıl dönmesi alanını bilmiyorum pansuman olurken babama resmini çek bakıyım dedim. görürsen bayılırsın dedi malum kan bile tutuyo beni. yaramda tahminimce baya büyük. Kardeşim benden sana tavsiye en az tekrarlama riski hangisiyse ondan yaptır. Büyük konuşmıyım ama bidaha ameliyat deseler bana psikolojim alt üst olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcknight -- 20 Şubat 2013; 22:48:12 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.