Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fahoge

Gözüm bu nasıl bir yaradır, nerdeyse ikiye böleceklermiş seni, içerden ne kadar bir parça çıkardılarki bu kadar kesmişler, yani ben de dikişli oldum ama benim kesik en fazla 3cm kadardır, çıkan parça ise baş parmağın yarısı kadardı, benim tam 3 hafta oldu hergün yara dezenfektanıyla birkaç kez temizleyerek bactroban merhem sürüyorum ve hiçbir sıkıntım yok şükür 10 gündür.
    yani hakikaten şok oldum, flap kaydırma yönteminin hepsi bu şekilde mi yoksa sende mi extrem bir durum var

Hocam seninki baya küçükmüş , benden de yaklaşık iki buçuk , üç parmak kadar var çıkan parça.
  • Ohara o neymiş lann Tamam da niye o kadar geniş yapmışlar ki anlamadım.
    Benimki sol lopta hepsi, o zaman komple sol tarafı yardıracaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Gözüm bu nasıl bir yaradır, nerdeyse ikiye böleceklermiş seni, içerden ne kadar bir parça çıkardılarki bu kadar kesmişler, yani ben de dikişli oldum ama benim kesik en fazla 3cm kadardır, çıkan parça ise baş parmağın yarısı kadardı, benim tam 3 hafta oldu hergün yara dezenfektanıyla birkaç kez temizleyerek bactroban merhem sürüyorum ve hiçbir sıkıntım yok şükür 10 gündür.
    yani hakikaten şok oldum, flap kaydırma yönteminin hepsi bu şekilde mi yoksa sende mi extrem bir durum var

Aynı bunun gibiydi çıkan parça. Her bir köşesi 7cm. Benimki 8 aylık falandı

Kardeşim senin dikişler güzel.Geçer benimki biraz daha içeriye doğruydu anüse doğru ve doktor yama diker gibi bitişik bitişik dikmiş daraltmış sanki orayı (açık bırakma yöntemi)yön.Sen otururken fazla sıkıntı çekmezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: GomşumuzOluyoBizim

quote:

quote:

Aynı bunun gibiydi çıkan parça. Her bir köşesi 7cm. Benimki 8 aylık falandı

Kardeşim senin dikişler güzel.Geçer benimki biraz daha içeriye doğruydu anüse doğru ve doktor yama diker gibi bitişik bitişik dikmiş daraltmış sanki orayı (açık bırakma yöntemi)yön.Sen otururken fazla sıkıntı çekmezsin

1 hafta oldu hala oturmadım
  • Arkadaşlar yarım saat önce aldırdım dikişlerimi Rahatladım sonunda ama biraz yorgunluk düştü üzerime. Alırken bir kaç dikiş oldukça canımı yaktı ama genel olarak bakılırsa diğer dikişler çok acımadı. Doktorum hala oturma diyor bana 2 hafta oldu oturmayı da denemedim zaten bakalım haftaya gidebilecek miyim okula gidemezsem ciddi anlamda geri kalmış olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: katliam61

Arkadaşlar yarım saat önce aldırdım dikişlerimi Rahatladım sonunda ama biraz yorgunluk düştü üzerime. Alırken bir kaç dikiş oldukça canımı yaktı ama genel olarak bakılırsa diğer dikişler çok acımadı. Doktorum hala oturma diyor bana 2 hafta oldu oturmayı da denemedim zaten bakalım haftaya gidebilecek miyim okula gidemezsem ciddi anlamda geri kalmış olacağım

Flep yöntemiylemi oldun sen ? Hani şu totoda Z harfi bırakan ?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar yarım saat önce aldırdım dikişlerimi Rahatladım sonunda ama biraz yorgunluk düştü üzerime. Alırken bir kaç dikiş oldukça canımı yaktı ama genel olarak bakılırsa diğer dikişler çok acımadı. Doktorum hala oturma diyor bana 2 hafta oldu oturmayı da denemedim zaten bakalım haftaya gidebilecek miyim okula gidemezsem ciddi anlamda geri kalmış olacağım

Aynen öyle ; Zorronun Z 'sini aldırdık
  • quote:

quote:

quote:

Acı oldumu dikişleri aldırırken ? Yani acıdan kastım hoplatacak bişey ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Acı oldumu dikişleri aldırırken ? Yani acıdan kastım hoplatacak bişey ?

Bir iki tanesi oldukça acıttı fakat hoplatacak kadar değil. Diğerlerini hissetmiyorsun bile. Ben baya kastım kendimi ama
  • Merhaba arkadaşlar,

9 şubat cumartesi günü Ankara'da Dr. Mustafa Işık'ı aradım muayene olacaktım. Operasyonu da hemen yapabiliriz deyince hazırlanıp muayenehanesine gittim. Ön kontrol ve tansiyon ölçümünden sonra 14:30 gibi masaya yattım. Lokal anestesi için birçok noktadan iğne yaptı ve konuşa konuşa yarım saatte operasyonu tamamladı. Kanama kontrolü için operasyon sonrası oturdum dolaştım kan gelince tekrar açtı ve bir damarı gözükmeyen bir yerde olduğundan dikmediğini farketti ve hemen dikti. Cumartesi gecesi yüzüstü yattım risk almamak için. Pazar günü tekrar kontrole gittim herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. 1 cm'lik bir delik var dikiş atmadı kendi kendine kapanacakmış. 10 gün kadar akıntı geleceğini söyledi. Günde iki üç kez gazlı bezlerimi değiştiriyorum. İki gündür işe geliyorum yarım gün çalışıp pansumanı değiştirmek için eve dönüyorum. Araba kullanamıyorum koltuk çok aşağıda kaldığı için. 1-2 güne kadar hareketlerim normale döneceğini tahmin ediyorum. Ama akıntıyı biraz daha çekeceğiz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafag26

Merhaba arkadaşlar,

9 şubat cumartesi günü Ankara'da Dr. Mustafa Işık'ı aradım muayene olacaktım. Operasyonu da hemen yapabiliriz deyince hazırlanıp muayenehanesine gittim. Ön kontrol ve tansiyon ölçümünden sonra 14:30 gibi masaya yattım. Lokal anestesi için birçok noktadan iğne yaptı ve konuşa konuşa yarım saatte operasyonu tamamladı. Kanama kontrolü için operasyon sonrası oturdum dolaştım kan gelince tekrar açtı ve bir damarı gözükmeyen bir yerde olduğundan dikmediğini farketti ve hemen dikti. Cumartesi gecesi yüzüstü yattım risk almamak için. Pazar günü tekrar kontrole gittim herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. 1 cm'lik bir delik var dikiş atmadı kendi kendine kapanacakmış. 10 gün kadar akıntı geleceğini söyledi. Günde iki üç kez gazlı bezlerimi değiştiriyorum. İki gündür işe geliyorum yarım gün çalışıp pansumanı değiştirmek için eve dönüyorum. Araba kullanamıyorum koltuk çok aşağıda kaldığı için. 1-2 güne kadar hareketlerim normale döneceğini tahmin ediyorum. Ama akıntıyı biraz daha çekeceğiz gibi.

öncelikle geçmiş olsun,

bahsettiğiniz yerde aynı gün işe dönülür vs yazıyordu ancak sizin operasyon biraz daha komplike olmuş sanırım???
    ayrıca sakıncası yoksa ne ödediğinizi merak ettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: West!

benimde p.tesi yatış işlemim olacak salı günü de ameliyata girecekmişim doktorumuz dedi, ve ameliyet sonrasında 1 hafta boyunca hastaneden kalacakmışım....
    bu arada bende sigara içiyorum yarın ve p.tesi günleri içmeyim diyorum sonuçta narkoz yiyecez :D bu arada bana sigara içiyormusun diye sormadılar bir sakatlık olmasın? :D

Ben içtiğim halde içmiyorum dedim. Sıkıntı olmadı. Ama bünyeden bünyeye değişirmi bilemiyorum.

edit: yazdığım yazıyı okudunmu? Sanırım GS forumundan yönlendirmemle geldin ?

quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

Popomun fotoğrafını -dikişleri- buraya koysam banlanırmıyım acaba? Sonuçta konu sağlık, makara değil.

Koy bir şey olmaz herhalde

Korkupta ameliyattan vazgececek olanlar olabilir.

O kadar kötü mü

quote:

Orijinalden alıntı: Lutimos

quote:

quote:

Flap yontemiyle poposunda Z harfiyle ameliyattan cikarak dikis aldiran yokmu? Dikis aldirirken aciyormu? 18inde dikislerim alinacak cok merak ediyorum.

Arkadaşlar bende yarın aldırcam yok mu aldıran bir fikir verse bana

13 dikiş aldırdım ben. Hiç acımıyor çimdikleniyorsun gibi oluyor. Z harfini taşıyorum.

arkadaşlar sizden yardım istiyorum.bende de buyuk ıhtımalle kıl donmesı va.bu flap yontemını gorunce tırsmadım degıl.arastırmalarıma gore mıkro sınusektomı dıye bır yontem varmış bunun hakkında bılgısı olan varmı.istanbul avrupa yakasındayım galıba bakırkoyde bu yontemı yapan bır yer var.bu yontem her yerde yapılmıyormu nadır yapılan bı yer mıdır.580 tl istedi sizde devlette bedavaya flap yapmak yerıne ozelde 600tl ye mıkro yaptırmam mantıklı mı.tavsıyelerınızı beklıyorum
  • @malicinar Micro yöntemini tam olarak bilmiyorum ama bu yöntem hastalığın ilk evresinde olanlar için uygulanabiliyor. Ben devlet hastahanesindeki doktoruma bu yöntemi sorduğumda insanların para kazanmak için çıkarttıklarıdaha doğrusu uydurdukları bir yöntem demişti. Ve inanın öyle. Ben flap yöntemi ile oldum. O çıkan parçayı micro ile çıkartmak imkansız. Microda sadece kıl köklerini çıkartıyorlar sanırım. Bu durumda tekrar riski artıyor. Ama dediğim gibi tam olarak bilmiyorum. Gidin yerinde araştırın
  • quote:

@malicinar Micro yöntemini tam olarak bilmiyorum ama bu yöntem hastalığın ilk evresinde olanlar için uygulanabiliyor. Ben devlet hastahanesindeki doktoruma bu yöntemi sorduğumda insanların para kazanmak için çıkarttıklarıdaha doğrusu uydurdukları bir yöntem demişti. Ve inanın öyle. Ben flap yöntemi ile oldum. O çıkan parçayı micro ile çıkartmak imkansız. Microda sadece kıl köklerini çıkartıyorlar sanırım. Bu durumda tekrar riski artıyor. Ama dediğim gibi tam olarak bilmiyorum. Gidin yerinde araştırın

hocam netten baktıgım kadarıyla mıcroyla tekrar rıskı daha az diyor.tabı ne kadar dogru bu bilinmez de devletten sana verdıklerı cevap bıraz sacma olmus para kazanmak için amelıyat yontemı bulunur mu hiç.neyse hocam ben biraz daha arastırayım o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicinar

quote:

@malicinar Micro yöntemini tam olarak bilmiyorum ama bu yöntem hastalığın ilk evresinde olanlar için uygulanabiliyor. Ben devlet hastahanesindeki doktoruma bu yöntemi sorduğumda insanların para kazanmak için çıkarttıklarıdaha doğrusu uydurdukları bir yöntem demişti. Ve inanın öyle. Ben flap yöntemi ile oldum. O çıkan parçayı micro ile çıkartmak imkansız. Microda sadece kıl köklerini çıkartıyorlar sanırım. Bu durumda tekrar riski artıyor. Ama dediğim gibi tam olarak bilmiyorum. Gidin yerinde araştırın

hocam netten baktıgım kadarıyla mıcroyla tekrar rıskı daha az diyor.tabı ne kadar dogru bu bilinmez de devletten sana verdıklerı cevap bıraz sacma olmus para kazanmak için amelıyat yontemı bulunur mu hiç.neyse hocam ben biraz daha arastırayım o zaman

Hocam söylüyorum ya size.. Micro yöntemi kıl dönmesi 1. evredeyse yapılıyor. O durumda da sadece kıl köklerini alıyorlar 1-2 cmlik bir kesikle. Peki ya içerde oluşan iltihaplı doku ne oluyor ? Orada kalıyor. İltihaplı doku orada durduğu sürece bu hastalıktan tam olarak kurtulmuş sayılmazsınız.
  • arkadaslar ben hastalıgım yuzunden 37 gun hastanede kaldım bazı sebeplerden 20 kilo verdim yalnız kuyruk sokumu kemigim belırgınlestı sanırım kilo verdıgimden dolayı (oyle umuyorum) hıcbır ağrı,akıntı,cukur olusumu yok. Zaten belırgınlesen kemıgı yukarı dogru takıp ettıgımde kemik devam ediyor. Ama yınede sorayim dedim kıl donmesi ihtımali nedir? Ben pek zanetmiyorumda baslangıcta ne gibi belirtiler gosteriyo bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrctyln53

arkadaslar ben hastalıgım yuzunden 37 gun hastanede kaldım bazı sebeplerden 20 kilo verdim yalnız kuyruk sokumu kemigim belırgınlestı sanırım kilo verdıgimden dolayı (oyle umuyorum) hıcbır ağrı,akıntı,cukur olusumu yok. Zaten belırgınlesen kemıgı yukarı dogru takıp ettıgımde kemik devam ediyor. Ama yınede sorayim dedim kıl donmesi ihtımali nedir? Ben pek zanetmiyorumda baslangıcta ne gibi belirtiler gosteriyo bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam öncelikle inşallah bu hastalığa yakalanmamışsındır diyerekten başlayayım. Öncelerde kuyruk sokumunda sivilce ve sulu kan görmeyle başladım. Acı sızı falan yoktu ama popomu silerken görmüştüm bir kaç kere.

Sonra hafif bir şişlik ve otururken acayip bir ağrımı desem sızımı desem ne desem bilemiyorum. Oturunca bağırtan bir ağrı başladı. Ardından orda oluşan şişlik kendiliğinden patladı ve oradan iltihap akmaya başladı. Sonrasını bir önceki sayfadaki yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.
  • quote:

quote:

arkadaslar ben hastalıgım yuzunden 37 gun hastanede kaldım bazı sebeplerden 20 kilo verdim yalnız kuyruk sokumu kemigim belırgınlestı sanırım kilo verdıgimden dolayı (oyle umuyorum) hıcbır ağrı,akıntı,cukur olusumu yok. Zaten belırgınlesen kemıgı yukarı dogru takıp ettıgımde kemik devam ediyor. Ama yınede sorayim dedim kıl donmesi ihtımali nedir? Ben pek zanetmiyorumda baslangıcta ne gibi belirtiler gosteriyo bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam öncelikle inşallah bu hastalığa yakalanmamışsındır diyerekten başlayayım. Öncelerde kuyruk sokumunda sivilce ve sulu kan görmeyle başladım. Acı sızı falan yoktu ama popomu silerken görmüştüm bir kaç kere.

Sonra hafif bir şişlik ve otururken acayip bir ağrımı desem sızımı desem ne desem bilemiyorum. Oturunca bağırtan bir ağrı başladı. Ardından orda oluşan şişlik kendiliğinden patladı ve oradan iltihap akmaya başladı. Sonrasını bir önceki sayfadaki yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Oncelikle tesekkurler. Bende sıvılce ya da sulu kan olmadı ve bu siskınlık dedigim sey patlayacak cinsten degıl kemık gıbı sert bır yapıya sahıp ve zaten bunu 1 ay oncesındende farketmıstım zayıfladıgımdandır dedım ve o zamandan bu yana ağrı gelısımı olmadı. Zaten burda sormamın sebebı kuyruk sokumu hakkında bilgim olmadıgından ve kıl donmesi riski olup olmadıgından emin olmak icindi ayrıca da biraz bilgi almak icin.

• quote:

quote:

quote:

Oncelikle tesekkurler. Bende sıvılce ya da sulu kan olmadı ve bu siskınlık dedigim sey patlayacak cinsten degıl kemık gıbı sert bır yapıya sahıp ve zaten bunu 1 ay oncesındende farketmıstım zayıfladıgımdandır dedım ve o zamandan bu yana ağrı gelısımı olmadı. Zaten burda sormamın sebebı kuyruk sokumu hakkında bilgim olmadıgından ve kıl donmesi riski olup olmadıgından emin olmak icindi ayrıca da biraz bilgi almak icin.

O zaman bir yakininizdan yardim alarak kucuk bir tespit yapin. Kuyruk sokumunuza bir bakin kucuk kucuk delik veya delikler varmi? Kil giris delikleri varsa kil donmesi vardir.

Ama yine de bir doktora gorunun. Zarar olmaz. Kil donmesi ne kadar erken tespit edilirse o kadar iyi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman bir yakininizdan yardim alarak kucuk bir tespit yapin. Kuyruk sokumunuza bir bakin kucuk kucuk delik veya delikler varmi? Kil giris delikleri varsa kil donmesi vardir.

Ama yine de bir doktora gorunun. Zarar olmaz. Kil donmesi ne kadar erken tespit edilirse o kadar iyi.

tesekkurler bilgilendirdigin icin

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.