Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ayavas Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumun neredeyse tamamını okudum, karar vermek güç.

Tek yaşıyorum ve doğal olarak uzun süre bulaşık yıkanmayacak, yani haftada 1-2 kez yıkanacak, kurumuş bulaşıklar oluşacak ve ben sorunsuz olarak temiz tabaklar ve kaşık çatallar bekleyeceğim.

Neler önerirsiniz?

Sayın Candogan62 ve lordford50 cevap verirlerse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

böke.
    Siemens SN26M282TR ve Bosch 58M82. tek yumurta ikizidir. hangisini uygun bulursan veya hangisinin dış görünümü hoşuna giderse onu al.
    7 yıla kadar da ek garanti yaptır . paşa paşa kullan. 1200-1250 tl civarında alabilirsin.

Belirttiğim modelden farklı olarak SN26M882TR aldım. Bu modeli seçmekle hata yapmadım umarım.

(1350TL. Bulunduğum yerde daha ucuza bulma olanağım yoktu malesef. Online alıp kargoyla falanda uğraşmak istemedim. Aldım, gelip yarım saat içinde kurdular sağolsunlar.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan06

Özgür çeyizde kargo ücreti ne kadar arkadaşlar?

29 TL- Kapına kadar cıkarıyoruz dediler ayrıca :D
  • merhaba,

sonunda bulaşık makinamı aldım :)

Profilo BM 3120 EA!

bugün gelip teknik servis montajı da yaptı. ilk bulaşıkları yerleştirdim bile. yalnız teknik servisten gelen arkadaşlar şöyle bir şey söyledi; tabanda bir kapak var, sepetlerin altında, onu çıkarıp, "içine tuz ve bir litre soğuk su koy ama suyu bir seferliğine koy. bir daha hiç koyma" dediler.

neden? bu arada tuzu her yıkamada mı koyacağım? yoksa başka belli bir zamanı mı var?

makinayı ilk defa kullanıcam henüz çok bilmiyorum açıkçası yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryaonair

merhaba,

sonunda bulaşık makinamı aldım :)

Profilo BM 3120 EA!

bugün gelip teknik servis montajı da yaptı. ilk bulaşıkları yerleştirdim bile. yalnız teknik servisten gelen arkadaşlar şöyle bir şey söyledi; tabanda bir kapak var, sepetlerin altında, onu çıkarıp, "içine tuz ve bir litre soğuk su koy ama suyu bir seferliğine koy. bir daha hiç koyma" dediler.

neden? bu arada tuzu her yıkamada mı koyacağım? yoksa başka belli bir zamanı mı var?

makinayı ilk defa kullanıcam henüz çok bilmiyorum açıkçası yardımcı olursanız sevinirim

suyunuzun kireç durumuna göre, eğer çok kireçli değilse, bu işlemi yapmanıza gerek yok. tuz etkisi içeren tablet deterjan kullanmanız yeterli olabilir. makinenizin kullanma kılavuzunda kireç değerleri için hangi seviyede tuz ayarı yapmanız gerektiği yazar.

eğer ben tuz-parlatıcı-deterjan ayrı ayrı kullanıcam derseniz makineler için özel tuzu servisin dediği gibi o hazneye boşaltın. ağzını da sıkı sıka kapayın. bu işlemi her yıkamada yapmıcaksanız. o hazne yaklaşık 1.5 kg tuz alır. bu da makineyi kullanım sıkılığınza göre belli bir süre gider. makinenizde tuz göstergesi varsa tuz bittiği zaman ışığı yanar. tuz da suyu yumuşatmaya yarıyor...çamaşır makinesindeki calgon gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fileme

Forumun neredeyse tamamını okudum, karar vermek güç.

Tek yaşıyorum ve doğal olarak uzun süre bulaşık yıkanmayacak, yani haftada 1-2 kez yıkanacak, kurumuş bulaşıklar oluşacak ve ben sorunsuz olarak temiz tabaklar ve kaşık çatallar bekleyeceğim.

Neler önerirsiniz?

Sayın Candogan62 ve lordford50 cevap verirlerse sevinirim.

ön yıkamalı ve yarım yük seçeneği olan makinelere bakınız. bosch- siemens - profilo grubu kalitelidir.
    imkanınız varsa 1000-1100 tl civarında YÜK ve KİRLİLİK sensörlü , ön yıkamalı ve yarım yük seçenekli profilo BM6224 TAVSİYE EDİLİR.
    6 program:
    Yoğun 70 °C,
    Auto 45-65 °C,
    Eko 50 °C,
    Hassas 40 °C,
    Hızlı 45 °C,
    Ön Yıkama
    2 özel fonksiyon: jetPlus - %50' ye varan zaman kısaltma, yarım yük
    5 ayrı yıkama sıcaklık derecesi
    Tüketim Program Eko 50: 12 l Su / 1.05 kWh Elektrik
    Sıcak su girişine bağlandığında enerji tüketimi: Eko 50 programında: 0.7 kWh
    Ses seviyesi:48 dB(A) re 1 pWTezgah altına gömülebilir solo
    kapasite: 12 kişilik
    şoklamalı gizli ısıtıcı
    Akıllı deterjan dozaj sistemi
    Aqua Sensor - kirlilik sensörü, Yük sensörü
    Deterjan otomatiği (auto3in1)
    yenileme elektroniği
    kendi kendini temizleyen filtre sistemi 3 kademeli filtre
    ......................
    .......................
    BOSCH SKS60E18EU ActiveWater Smart - Set üstü kompakt Bulaşık Makinesi Tezgah üstü - paslanmaz çelik - inox.
    800 tl civarında tek sepetli.
    Ürün Özellikleri
    Enerji performansı: A
    Yıkama performansı: A
    Kurutma performansı: B
    6 program:
    yoğun 70 °C,
    Auto 45-65 °C,
    eko 50 °C
    hassas 40 °C,
    hızlı yıkama 45 °C,
    ön yıkama
    2 özel fonksiyon:
    varioSpeed zaman kısaltma (program sürelerinden %50' ye varan oranda tasarruf), Ekstra kurutma
    5 ayrı yıkama sıcaklık derecesi
    Tüketim Program eko 50: 7 l Su / 0.63 kWh Elektrik
    kapasite: 6 kişilik
    AquaSensor, Yük sensörü
    Deterjan otomatiği (auto3in1)
    LED'li program takip göstergesi
    başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
    eksik tuz göstergesi
    LED'li parlatıcı göstergesi
    Katlanabilir raflar, gümüş sepetler, Vario çatal bıçak sepeti, fincan rafı
    su taşma emniyeti
    Servo kilit
    bardak koruma sistemi
    Ses: 48 dB (re 1 pW)
    Entegre edilebilir solo
    Gömülebilir düğme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 10 Ocak 2012; 10:13:26 >

• SCORP2000
    smi53e05tr fiyatına göre güzel kullanışlı bir ürün.
    tabanı çelik mi öğrendiniz mi.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hadi ya şansa bak, resmen bedavaya almışsınız :)

:) teslimata kadar sevinmem
    yok stok yok,yok yanlıs urun diyebilirler bakalım..
    fiyat gayet iyi...

darty iptal etmis siparisi :(
    alamadık
    hakkımı arayacagım ama bi halt olmaz darty den
    yine kaldık 2 prog emektar Arcelige
    aramaya devam

• Bulaşık makinemi bildiğiniz tepeleme doldurdum, bakalım nasıl sonuç verecek

(Yaklaşık 25-30 tabak-kase, 6 küçüklü büyüklü tencere-kapağı, 2 tava, 30 kadar bardak, 50 çatal-kaşık-bıçak, 1 makarna süzgeci, 5-6 tane de kepçe ve tahta karıştırıcı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 11 Ocak 2012; 19:21:03 >
  • Program bitti.

Yaklaşık 10 gündür bekleyen ve içinde kurumuş makarna bulunan tencere: Temiz.
    Yaklaşık 1 haftadır bekleyen ve içinde kurumuş pilav bulunan tencere: Temiz. (bazı pilav taneleri iki üç tabağa yapışmış ama o kadar kusur kadı kızında da olur)
    Yaklaşık 10 gündür bekleyen ve kurumuş yağ lekelerinin bulunduğu yemek tavası : Lekeli. (yanmış yağların bir kısmı çıkmamış.)
    Tencerelerden biri : Lekeli. (Kenarlarındaki yağ yanıkları çıkmamış)

Diğer tencereler, tavalar ve kapaklar : Temiz.
    Bardaklar : Pırıl pırıl.
    Kaşık - çatal - bıçak sepeti : Temiz.
    Tabaklar : Temiz.
    Tahta karıştırıcılar, kepçeler : Temiz.
    Makarna süzgeci : Temiz.

Makinenin capsini ekleyeceğim kısa süre sonra

Ekleme : Makinenin süzgecini hiç bu kadar pis görmemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 11 Ocak 2012; 6:46:28 >

• Bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Bulaşık makinemi bildiğiniz tepeleme doldurdum, bakalım nasıl sonuç verecek

(Yaklaşık 25-30 tabak, 6 küçüklü büyüklü tencere-kapağı, 2 tava, 30 kadar bardak, 50 çatal-kaşık-bıçak, 1 makarna süzgeci, 5-6 tane de kepçe ve tahta karıştırıcı)

makinenin markası neydi ve hangi proğramda hangi deterjan ile kullandınız.
  • ELECTROLUX ESF 63021 BULAŞIK MAKİNESİ yada
    SIEMENS SE23E230TR almayı düşünüyorum
    NASILDIR ikisi arasında kaldım ,
    BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalac38 -- 11 Ocak 2012; 13:08:14 >
  • Elektrolüx servis olarak şuanda Türkiyede çok kötü ama dünyada çok büyük bir pazara sahip hernekadar üretiminin büyük bir bölümü çin olsada çok başarılı bir marka,Siemens,bosch,profilo tavsiye ederim.
  • Aciliyeti olmamakla beraber Çamaşır makinesi için konu takibi :)))

Hotpoint ariston ürünleri nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrsrsln -- 11 Ocak 2012; 14:25:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Bulaşık makinemi bildiğiniz tepeleme doldurdum, bakalım nasıl sonuç verecek

(Yaklaşık 25-30 tabak, 6 küçüklü büyüklü tencere-kapağı, 2 tava, 30 kadar bardak, 50 çatal-kaşık-bıçak, 1 makarna süzgeci, 5-6 tane de kepçe ve tahta karıştırıcı)

makinenin markası neydi ve hangi proğramda hangi deterjan ile kullandınız.

Beko prenses 170 + Finish powerball tablet + Tencere programı (en üst program)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 11 Ocak 2012; 18:34:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion555555

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: scorpion555555

sayın candoğan,
    İlk defa bulaşık makinamızı alacağız. Yorumlarınıza dayanarak profilo 5220 ve bosch 58m82 arasında kaldım tabiki ilk kulanıcı olduğum için özellikler çok fark etmeyecekse ucuz olanı (5220) tercih etmeyi düşünüyorum. Ama siz 3.sepet ve yarım yük yıkama zamanı açısından 58m82 çok önde derseniz kararsızlığım biraz daha azalacak.
    Size zahmet iki makinayı karşılaştırabilir misiniz?Teşekkürler.

İki model de fiyat/performans oranıyla en iyi modellerdendir. Profilo 750-800, Bosch 1200TL civarı bütçeyle alınabilecek en iyi makinelerdendir.

Profilo yerli üretim, polinox iç tabanlı ve plastik filtreli bir üründür.
    Bosch ise Almanya üretimi, çelik iç taban ve filtrelidir.

Bosch'ta tepede çatal bıçak koymak için 3. sepet bulunur, üst sepetteki tabaklık katlanabilir. Bunun ışında sepet donanımı Profilo ile benzerdir.

Tüketim bazında çok ciddi bir farkları yoktur. Ekonomik 50'C programda Profilo 1,02kw, Bosch 0,93kw harcar. Ekonomik programda Profilo'da 195dk, Bosch'ta 175dk sürer.

Bosch'un en önemli artısı Almanya üretimi ve bir üst seri olması sebebiyle kalitede bir gömlek üstün olması, 3. sepet ve intensive eco programıdır. Bu program A sınıfı (1,05kw) tüketimle ortalama sürede (125dk) daha yüksek kurutma performanslı yıkama sağlar. Bu artıların sizin için önemli olup olmamasına göre Bosch'u ya da Profilo'yu seçebilirsiniz.

Sayın lordford'un önerdiği Profilo BM6224 modeline de bakabilirsiniz.

Bu makine A sınıfıdır. 140 dakika süren ekonomik program 1,05kw harcar. Tabanı çelik, filtresi plastiktir. İspanya üretimidir.

Yarım yük ve program hızlandırma tuşu üç modelde de mevcuttur. Ekonomik program haricindeki yoğun, otomatik ve hızlı programın süre ve tüketim değerleri üç makinede de birbirine oldukça yakındır. Aynı denebilir.

Bu sebepten tercihinizi yukarıda sıraladıklarımın sizin için önemli olup olmamasına göre yapmanızı öneririm.

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.fikrimde bir değişiklik yaptım.profilo bm5220eg,bm6224,bm6284,bosh sms5882 ve 58m88 marka ve modeller arasında bir karşılaştırma yaptım ve sonuç olarak boshun sms 58m88 modelinde karar kıldım.en iyisi bu gözüküyor.siz nedersiniz bu kararıma?

candoğan bey mesajım arada kaynadı heralde

• SMS58M88TR gerideki sayfalarda birçok kez önerilmiş bir cihazdır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Tüketim değerleri, malzeme kalitesi, program ve ek fonksiyon kullanışlılığı, sepetlerinin tasarımı yönüyle dört dörtlük bir cihazdır. Tek eksi yönü A++ olması sebebiyle kurutmaya olumsuz etkiyen etmenlere dikkat etmeniz gerektiğidir. Yanlış deterjan ve parlatıcı kullanımı gibi etmenlerle kurutma problemi yaşayabilirsiniz.
  • beko 4 programlı fiyatları uygun samsunga göre
  • ARKADASLAR BEN ANNEM İÇİN BİR BULAŞIK MAKİNESİ ALMAK ISTIYORUM. BÜTÇEM İSE 800 ILE 900 TL ARASI
    ŞU İKİ MODEL ARASINDA KALDIM

BOSCH ActiveWater Bulaşık makinesi, 60 cm Solo - beyaz SMS30E02TR

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS30E02TR.html?source=browse

VEYA

SİEMENS SN23E200TR »electronic« jetMatic Bulaşık makinesi, 60 cm Solo - beyaz

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/bula%C5%9F%C4%B1k-makinesi/SN23E200TR.html?source=browse

SİZCE HANGISI DAHA İYİ YADA başka bir öneriniz var mı bunlar dışında...

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.