Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

SMS58M88TR gerideki sayfalarda birçok kez önerilmiş bir cihazdır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Tüketim değerleri, malzeme kalitesi, program ve ek fonksiyon kullanışlılığı, sepetlerinin tasarımı yönüyle dört dörtlük bir cihazdır. Tek eksi yönü A++ olması sebebiyle kurutmaya olumsuz etkiyen etmenlere dikkat etmeniz gerektiğidir. Yanlış deterjan ve parlatıcı kullanımı gibi etmenlerle kurutma problemi yaşayabilirsiniz.

Candoğan hocam biz inox bulaşık makinesi bakıyoruz, yukarda bahsettiğiniz SMS58M88TR tam istediğimiz şekilde yalnız fiyatı biraz tuzlu gibi. 1400 civarı görünüyor belli başlı yerlerde. Siemens SE24E851TR den de yakın bir performans alabilir miyiz mesela. Yoksa iyi bir inox arıyorsak bu parayı gözden çıkarmamız mı lazım.

• ARkadaslar bu ozgurceyizden urun alan varmı??
    07/01 tarihinde siparşi gectik odeme yaptık arada kontrol ediyorum halen hazırlanıyor ibaresi var.
    İ
    çime ufak ufak kurt dusmeye basladı, daha once alısveris yapan arkadaslar bilgi verirlerse cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

SMS58M88TR gerideki sayfalarda birçok kez önerilmiş bir cihazdır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Tüketim değerleri, malzeme kalitesi, program ve ek fonksiyon kullanışlılığı, sepetlerinin tasarımı yönüyle dört dörtlük bir cihazdır. Tek eksi yönü A++ olması sebebiyle kurutmaya olumsuz etkiyen etmenlere dikkat etmeniz gerektiğidir. Yanlış deterjan ve parlatıcı kullanımı gibi etmenlerle kurutma problemi yaşayabilirsiniz.

candoğan üstad bosch grubu hariç arçeliğin 8 ve 10 programlı makineleri nasıl.1250,1500 tl
  • bekar evine siemans SN26M290EU bulaşık makinası aldım.... ama almaz olaydım...

aldığımdan bu yana herşeyine dikkat etmeme ve 70 derecede yıkamama rağmen bulaşıklar lekeli ve tam temizlenmemiş çıkıyor...
    fabrikadan 3. kere servis geldi ve her seferinde benzer şeyleri kontrol edip gidiyorlar....dedikleri hep aynı; parlatıcı kullanın ve deterjan calgonit kullanın... onları kullanıyorum zaten ama sonuç değişmiyor....bulaşık sonunda hep bardak tabak çatal kaşık gibi şeylerde lekeler kaldığı gibi bulaşık makinası kapağı iç tarafında da lekelerler kalıyor.... çeşme su basıncım yeterli ve hatta biraz da fazla, püskürtme kollarını çıkarıp tıkanıklık varmı diye kontrol ederim, en alttaki filitrede sürekli kontrol ediliyor ve gerekirse temizleniyor ve kilitlenip yerine oturtuluyor....
    bütün bu dikkatime rağmen bulaşık makinası bulaşıkları lekeli ve tam temizlemeden bırakıyor.....
    siemens den gelen arkadaş bir daha yapar ise ürünü geri alırız dedi....inceleyecekler ama ben ürün ayıplıdır ben para iadesi istiyorum dedim....
    alman malıymış, servis çok övgü....ancak durum ortada, almanda olsa siemens de olsa ne kadar dikkat ediyor olsamda sonuç beni asla tatmin etmiyor...zaten eve gelen servis yetkilileri de bulaşığın temiz yıkanmadığı konusunda benle aynı fikirdeler....

- benzeri sorun başına gelen varmı? var ise siz neler yaptınız? sorun çözüldümü ve nasıl çözüldü?
    - daha önce 2 veya 3 programlı beko vardı valla o bundan temiz yıkıyordu....siemensi geri iade edip başka bir bulaşık makinası alacağım ama siemens veya bosch düşünmüyorum artık....temiz yıkayan ve sorun çıkarmayan, servisi kaliteli bir marka ve model önerirmisiniz? bir sürü programı olması şart değil, tam tersine basit ve sorunsuz bir ürün olmasını tercih ederim.... ayrıca gerçekten kaliteli ürüne para harcarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 14 Ocak 2012; 3:28:59 >

• dosödoköko;
    geçmiş olsun. bir yıl içinde aynı arızadan 3 den fazla servis geldi ise kusurlu ürün sayılıyor ve
    ürün değişimi veya para iadesi isteme hakkınız var.
    ben bu şekilde fotoğraf makinesi değişim ve cep telefonum için para iadesi almıştım.
    ...........
    bosch siemen grubunun bu su tasarruflu ekstra kurutma bulaşık makineleri malesef bu konuda çok şikayet alıyor.
    diğer makinelerin 14-17 litre ile yıkadığını 6.5 lt ile yıkayarak tasarruf yapmaya çalışıyor, ama nafile.
    şahsi fikrim 12-14 kişilik bulaşık için minimum 9-10 litre su harcamalı.
    keşke daha uygun fiyatla 26M282 veya daha fiyatlı 26T293 olsaydı.
    ..........
    bosch siemens düşünmüyorsanız :
    39 db ses seviyesi ve 10 lt su tüketimi olan AEG Favorit 99000 P Proclean Bulaşık Makinesi
    Inverter motor
    Pro su püskürtme fonksiyonu
    Pro Clean püskürtme kolu
    9 program,
    Elektronik
    Geniş LCD ekran
    XXL İç hacim
    Fuzzy Logic
    Gecikmeli başlatma fonksiyonu
    Multitablet fonksiyonu
    Soft Load sistemi
    Ekstra sessiz yıkama programı 39 db.
    Auto yıkama programı
    İç aydınlatma
    Çatal bıçak rafı
    Aqua Stop sistemi
    Otomatik kapanma fonksiyonu

• peki lordford hocam
    Aeg Favorit 77010 W0P Proclean 7 mu yoksa siemens 26M282 mi?
    AEG ler hangi ülke üretimi?servisler elektrolux herhalde...
  • İnşalla haziran ayında evlenicem....Forumu dünden beri baştan aşağı inceledim ve çok yararlı bilgiler edindim yorum yapan herkese çok teşekkür ederim....Forumda yaptığım incelemeler neticesinde (SİEMENS SN26M882) ve (BOSCH SMS58M88) modellerinden birini almaya karar verdim...Peki bu iki model arasında bi tercih yapacak olsanız hangisini ve ne sebeble alırsınız? Cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ediyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

dosödoköko;
    geçmiş olsun. bir yıl içinde aynı arızadan 3 den fazla servis geldi ise kusurlu ürün sayılıyor ve
    ürün değişimi veya para iadesi isteme hakkınız var.
    ben bu şekilde fotoğraf makinesi değişim ve cep telefonum için para iadesi almıştım.
    ...........
    bosch siemen grubunun bu su tasarruflu ekstra kurutma bulaşık makineleri malesef bu konuda çok şikayet alıyor.
    diğer makinelerin 14-17 litre ile yıkadığını 6.5 lt ile yıkayarak tasarruf yapmaya çalışıyor, ama nafile.
    ..........
    bosch siemens düşünmüyorsanız :
    39 db ses seviyesi ve 10 lt su tüketimi olan AEG Favorit 99000 P Proclean Bulaşık Makinesi
    Inverter motor
    Pro su püskürtme fonksiyonu
    Pro Clean püskürtme kolu
    9 program,
    Elektronik
    Geniş LCD ekran
    XXL İç hacim
    Fuzzy Logic
    Gecikmeli başlatma fonksiyonu
    Multitablet fonksiyonu
    Soft Load sistemi
    Ekstra sessiz yıkama programı 39 db.
    Auto yıkama programı
    İç aydınlatma
    Çatal bıçak rafı
    Aqua Stop sistemi
    Otomatik kapanma fonksiyonu

ilginize çok teşekkür ederim....

maalesef iyi denildi ve çok övüldü diye aldık....alman malı sağlamdır dedik....ancak tam tersi çıktı....hiç memnun değilim....
    başıma bu gelenler sonucu bir araştırma yaptığımda benzer sorunları yaşayan bir hayli insan olduğunu gözledim
    sizinde dediğiniz gibi siemens'in ve bosch'un son 3-4 yıldır ürettiği bulaşık makinaları ÇOK KÖTÜ...bahsettiğiniz gibi ürünlerde çok ciddi bir mühendislik ve tasarım hatası olması mümkün....çünkü yaygın olarak siemens ve bosch'un belli modellerini kullanan insanlar bulaşıkların iyi yıkanmadığından şikayetçi....
    bu nedenle siemens ve bosch ve tabiiki benzer yapıda olduğundan profilo ürünlerinden uzak durmak mantıklı bir haraket olacaktır diye düşünüyorum....yoksa yeniden çözülemeyen bir sorun yaşama olasılığı çok yüksek....

önerdiğiniz "AEG Favorit 99000 P Proclean bulaşık makinası ile ilgileneceğim......kağıt üzerinde özellikler çok şık duruyor......
    umarım siemens gibi kağıt üzerinde özellikler iyi ama iş bulaşık yıkamaya gelince sonuç berbat olmuyordur....

önerinizi gözönüne alacağım ve aklınıza bu arada başka öneriler gelirsede yazmanızı rica ederim.....tekrar teşekkürler...

ilave: araştırır iken internette bulduğum bir tanıtım videosunda alet oldukça iddialı duruyor....bu kadar iddialı ise korkmak mı lazım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 14 Ocak 2012; 15:10:56 >

• 77000 ile arasında 700 TL fark var AEG Favorit 99000 P un
    inceledigimde 99000 olan bir cok ozellik var 777000 de
    bi tek sessiz motor-catal bıcak rafı ve 2 yeni prog goruyorum
    yanlıs mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

77000 ile arasında 700 TL fark var AEG Favorit 99000 P un
    inceledigimde 99000 olan bir cok ozellik var 777000 de
    bi tek sessiz motor-catal bıcak rafı ve 2 yeni prog goruyorum
    yanlıs mıyım?

aeg proclean serisi içinde farklı modeller ve çok ciddi fiyat farkları mevcut....

mesela benim bulabildiğim model ve fiyatlar

- AEG Favorit 88040 IMP ProClean ....... 2,850 TL
    - AEG Favorit 77010 W0P Proclean ........ 1,250 TL
    - AEG Favorit 99000 P Proclean ..... 1,910 TL
    - AEG Favorit 87000 P Proclean ..... 1,380 TL

bunlar arasındaki teknik ve kullanım farklarını birileri açıklayabilirse çok sevinirim....
  • Vestel BMJ - XL702 W bulaşık Makinesi

Vestel BMJ - XL702 W bulaşık Makinesi;
    A - % 10 Enerji Sınıfı
    7 Programlı
    EcoWash Teknolojisi
    15 Kişilik Kapasite
    Extra Hijyen 70 ºC Programı
    Hassas Bulaşıklar İçin 70 ºC Programı
    Hızlı 30 Dakika Programı
    Başlama Saatini Erteleme Özelliği (3-6-9-12 Saat)
    Yüksekliği ayarlanabilir Üst sepet
    Alt Sepette 4 Adet Katlanır Raf
    Ledli Program Takip Göstergesi
    Ledli Tuz ve Parlatıcı Göstergesi
    Su Taşma Emniyet Sistemi

vestel bayisi 1000 TL.ye bırakırım dedi. makineyi tavsiye eder misiniz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahsiman1 -- 15 Ocak 2012; 9:29:41 >

• Vestel BMH - L401 X Bulaşık Makinesi;
    A-%10 Enerji Sınıfı
    4 Programlı
    Az Bulaşık Seçeneği
    Süper 50 Dakika A Yıkama Performansıyla Dünyanın En Hızlı Programı
    Hızlı 30 Dakika Programı
    Yüksekliği Ayarlanabilir Üst Sepet
    Su Taşma Emniyet Sistemi

850 TL.ye bu makine nasıl??
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahsiman1

Vestel BMH - L401 X Bulaşık Makinesi;
    A-%10 Enerji Sınıfı
    4 Programlı
    Az Bulaşık Seçeneği
    Süper 50 Dakika A Yıkama Performansıyla Dünyanın En Hızlı Programı
    Hızlı 30 Dakika Programı
    Yüksekliği Ayarlanabilir Üst Sepet
    Su Taşma Emniyet Sistemi

850 TL.ye bu makine nasıl??

GÜZEL AMA 900 E JETWASH VAR.BOSCHLARIN O FİYATA OLANININ İÇİ PLASTİK.BUNLARIN ÇELİK.ARÇELİĞEDE BAKA BİLİRSİNİZ

• quote:

@lordford50

hocam sormayı unuttum.....

bulaşık makinaları içinde EN FAZLA SU İLE YIKAYAN bulaşık makinası / ları hangileridir? bunların içinden hangilerini önerirsin?
  • dosödoköko;
    bulaşık makinesinin 17 LT GİBİ çok su harcaması da çok makbul bişey değil tabiki , tasarruf yönünden.
    ideali 10-12 lt.
    ..................
    26T293, 41 db. 10 lt. intensiveZone, Zeolit kurutma teknolojisi.
    9000 P , inverter, 39 db, 10 lt. Pro Clean püskürtme kolu.
    D1455CF, 38 db. 9 lt. buharlı çift duşlama
    ESF 68070 WR Reallife , 41 db, 10 lt. Uydu Flexispray püskürtme kolu.
    26M282, 46db. 10 lt.
    BM6224 , 48 db. 12 lt.kirlilik sensörü, uygun fiyatı ile, son seçenek.
    ................
    imkanınız iyi ise ; ilk iki makine : 26T293 veya AEG 9000 P ,
    orta düzeyde ise; LG veya Elektrolux,
    son seçenek olarakta 26M882 , 87000P ve BM6224

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 16 Ocak 2012; 10:40:20 >
  • Bir bulaşık makinesi 800-900'den başlıyorsa yandım ki, ne yandım. Allah yeni evleneceklere yardım etsin.
  • quote:

dosödoköko;
    bulaşık makinesinin 17 LT GİBİ çok su harcaması da çok makbul bişey değil tabiki , tasarruf yönünden.
    ideali 10-12 lt.
    ..................
    26M282, 46db. 10 lt.
    ................

peki lordford hocam
    Aeg Favorit 77010 W0P Proclean 7 mu yoksa siemens 26M282 mi?
    AEG ler hangi ülke üretimi?servisler elektrolux herhalde...

• quote:

dosödoköko;
    ideali 10-12 lt.
    ..................
    26M282, 46db. 10 lt.
    ................

hocam benim makina eko modunda 12 litre su tüketiyormuş zaten...
    ben 70 derece veya otomatik modunu kullanırım.... acaba 70 derecede ne kadar su tüketiyordur?
    sanırım 12 litrenin bir hayli üzerinde olmalı???

• quote:

Orijinalden alıntı: rdursun01

selam arkadaşlar
    bulaşık makinası almak istiyorum ama daha önce olmadığı iöçin nasıl bir makina alacağımı bilmiyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. hangi marka ve modelleri önerirsiniz?
    teşekkürler

Satın almayı planladığın ürüne firmaların en iyi fiyatı vermelerini istiyosan bir site var. Google'da urun_iste diye yaz. En üstte çıkan siteye gir. Firmalar sana en iyi fiyatı, en hızlı şekilde versinler.
  • 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.