Şimdi Ara

İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
7
Favori
46.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
412 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara ile devam ediyoruz! Desteklerinizi bekliyoruz:

https://forum.donanimhaber.com/ankara-ile-devam-ediyoruz-belediyelere-fiber-altyapi-cagrisi-internette-kalite-hareketi--140020566#140020566

Beyaz Masa'dan cevap geldi!

quote:

Merhaba;

Başvurunuzda yer alan konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTTELKOM AŞ ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi şu şekildedir:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplumun ihtiyacı olan bilgi teknolojileri, iletişim ve ortak haberleşme altyapı hizmetlerini tarafsız olarak sunmakta; İstanbul’un gerçek anlamda dijital bir şehir olması ve yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

İBB iştiraki İSTTELKOM AŞ, İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) kurumlarla yaptığı iş birliği protokolleriyle ortak geniş bant altyapı hizmeti sağlamaktadır. Altyapı hizmetlerinde koordinasyonu sağlamak, mükerrer kazı ve kaynak israfını önlemek, kentsel yaşam düzenini korumak, altyapıda sürdürebilirliği hedeflemektedir.

İBB, şehrin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde sosyal belediyecilik anlayışıyla iletişim alanında kamu yararı gözeten çalışmalar yürütmektedir. Gerçekleştirilen elektronik haberleşme altyapı (FTTH) çalışmaları internet servis sağlayıcısı kurumların talepleri doğrultusunda “Tesis Paylaşım” mevzuatı çerçevesinde yapılmaktadır. Talepte bulunan tüm servis sağlayıcılarına mevcut altyapı hizmeti kullandırılmakta olup, bundan sonra da kullandırılmaya devam edilecektir.

Ayrıca başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Daha çok kişiye ulaşması için konuyu lütfen öne çıkartalım.

Başlangıcı İstanbul ile yapıyoruz. Etkinliklere sırasıyla devam edeceğiz.

Katılımınız ve desteğiniz çok önemli.

İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi

Bildiğiniz üzere belediyeler, internet altyapısı konusunda son derece kritik bir role sahip. Kazı izinlerinden çeşitli ruhsatlandırmalara ve kiralamalara kadar iletişim konusunda birçok açıdan söz sahibiler ve etkinler. Hatta öyle ki İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), İSTTELKOM adında kendine ait bir internet servis sağlayıcısı bile var.

İşte böyle bir durumda biz de İBB’nin bu gücünü kamu yararına kullanması için çağrıda bulunuyoruz.

Gönderilecek metin:

https://internettekalite.com/belediyelere-fiber-altyapi-cagrisi-etkinligi-istanbul/

Telegram Grubumuz:

https://t.me/internettekalite

Sosyal medya üzerinden destek olmayı unutmayalım:

Instagram:

https://www.instagram.com/p/B2XSEkbnhVX/

Twitter:

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1172597526136074242

Facebook:

https://www.facebook.com/internettekalite/posts/2223451741110283

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 17 Eylül 2019; 20:54:14 >

• Konu başlığını okudun mu? İstanbul ile başlıyoruz yazıyor ?

başlamak
    1.
    bir işe, bir eyleme, bir devinime girişmek, ilk adımları atmak.
    "Yazmaya başlamak için biraz düşünüyorum"

adamlar diğer şehirleri görmeden geleceğiz mi diyor ? neden istanbul olabilir dersekte 79,81 milyon Türkiye nufusunun 15,02 milyonu istanbulda yaşıyor. yaklaşık olarak ülke nufusunun %19 u normal değil mi ?
    Bugün kendim başvurdum ama Pazartesi 4 kişiye daha mesaj attıracağım. Çevrenize yayın arkadaşlar. İstanbulla başlarsak diğer illerede yayılır. Ses etmezsek bu kara düzen devam eder.

Herkese eşit altyapı mottomuzu kararlılıkla sürdürmeliyiz.

@smart0201 Hocam sadece İstanbul olarak düşünmeyin bir yerden başlamamız lazım tüm vatandaşlarımız bu bilince ulaşırsa herkes şikayetçi olursa önünde telekom bile duramaz.

Hem ne demiş Nazım Hikmet

“Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam, Biz Yanmazsak, Nasıl Çıkar Karanlıklar Aydınlığa”
    Bizim Avcılarda Türk Telekom ile Türksat Kablonet farkı var. Kablonet zaten fazla yerde yok. Bizde durum şu. Türk Telekom maksimum 16mbit adsl veriyorken Kablonetle resmen 100mbit internet kullanıyorum şu an.

Ve bunu maalesef aylar yıllar sonra akıl ettim. Binaya binanızda fiber altyapı vardır bizi arayın yazısını gördükten sonra.. Nazar değmesin bir şey indirirken resmen eskiden maksimum 1.5mbit hızı anca görebilirken şu an 10.5 11 mbit hızla indiriyorum. 10 15 GB boyutlu bir şey dakikalar içinde iniyor.. Hız inanılmaz bir şey.. benim eski halim gibi hızlarla uğraşanlara kolaylık diliyorum..

Ve Türk Telekomda fiber bulamayanların oturduğu yerde Türksat kablonet var mı diye bakmasını tavsiye ediyorum.
  • Destekliyorum. Duyarlı davranıp öne çıkartalım arkadaşlar konuyu daha fazla kişi görsün.
  • İBB`ye e-postamı gönderdim. Yüzlerce, binlerce kişi olalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbulda zaten full fiber alt yapı yok mu her yerde görüyorum ben o fiber taşlarını.
  • Yeraltı düzenler çok kötü bu yüzden sürekli gereksiz giderler oluşuyor. Fiber kablolar, su boruları, elektrik hatları ve doğal gaz hatlarının geçeceği sabit delikler olmalı. SuperOnline sadece 1 tane fiber geçecek gibi kazı yapıyor yine aynı yeri Türk Telekom da kazıyor böyle böyle her yer delik deşik hale geliyor. Kullanılan araçlar yollardaki bozukluklar yüzünden sürekli hasar alıyor. Bir sokak düzeltilirken diğer sokak bozuk oluyor. Artık bu düzene kesinlikle dur denmeli. Fiber konusunda ise nasıl her eve elektrik hattı gidiyorsa yine doğrudan devlete ait (belediye değil) her eve, her daireye fiber optik kablo gitmeli. Bunu yapmak eve su tesisatı götürmekten daha kolay.

Bu şekilde bir sistem nasıl olabilir, hangi yılda yaşıyoruz da bu kadar kötü bir düzen var. Patlatılan su borularının, elektrik hatlarının ve hasar alan bakır kabloların sayısı belli değil. Bunlar için üzerine tekrar yollar bozuluyor.

• Cidden İstanbulun her yerinde fiber yok mu ya ?

• Faydalı bir Topic olmuş, Bende Destekliyorum.
  • çok güzel bir konu birlik olursak başaramayacağım konu olmaz.

• Hadi bakalım iyi dönüşler elde ederiz umarım.
  • yok. genellikle rezidansların olduğu yerde var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3ABCEFCF5

Cidden İstanbulun her yerinde fiber yok mu ya ?
    Bizim mahallede yok

• drejtc kullanıcısına yanıt
    Bizim sitede var.Hatta yeni yapılan evlerde bile Fiber var.

Hemde site mite değil 4 katlı binadan bahsediyorum.Onda bile fiber var yav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3ABCEFCF5 -- 13 Eylül 2019; 23:40:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3ABCEFCF5

Bizim sitede var.Hatta yeni yapılan evlerde bile Fiber var.

Hemde site mite değil 4 katlı binadan bahsediyorum.Onda bile fiber var yav.
    Ama bizim mahallede yok

• Kesinlikle destekliyorum
  • Bende bu konuyu destekliyorum telegram grubuna da katıldım. Artık bu iş bir son bulmalı.

• Bizim mahallede yeni evlere çekilen tek altyapı 1000 küsür metre uzaktaki santralden gelen adsl internet bağlanıyor. Fiberin f si bile yok. Telekom müdürlüğüne sorduğumuzda bütçe yok bahanesi uyduruyorlar.

• İstanbul'da yaşamıyorum diye destek vermeyelim mi... Başından beri destek verdiğim "İnternette Kalite Hareketi" topluluğunun bir projesine daha katılmak nasipmiş. Büyük illeri sırayla dolanalım, sıra Adana'ya gelince siz de yardımcı olursunuz :).İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ndandil01 -- 14 Eylül 2019; 0:0:4 >
  • Ben İstanbul dışında ikamet ediyorum fakat böyle güzel bir şeye destek vermek hemde İstanbul'un bu konuda güzel örnek teşkil ederek diğer şehirlerde de uygulanmasını istiyorum kampanyaya katılmamda sorun olur mu ?
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    istanbul bizi bağlamıyor kardeşim
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj daha önceden şikayet edildi o yüzden şikayet etmenize gerek yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.