Şimdi Ara

İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
7
Favori
46.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
412 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 Tane savunulacak cümle söyleyin anlayışla karşılayayım.

En kötü oyun 20 GB oldu , Hayatımız da HD film indiriyorum 8 GB , 4K indiriyorum 20 GB'dan az değil.Aylık ortalama tüketimim sadece indirme 1 TB'den aşağı değil yüklemeyi hesaba katmıyorum bütün telefonumdaki veriler kişisel depolama sunucularında depolanıyor.

Euro TL = 6,34 TL
    Dolar TL = 5,69 TL

Yurt dışındaki firmalar ülkenize gelmediğine göre ve yurt içinizde bulunan hürriyet bile yurt dışına çıktığına göre ve yurt dışında bir çok sunucu ve domainlerden vergi alınmadığından dolayı bu firmaların yurt içine gelmesinin imkansız olduğu için günümüzde maliyetlerin azaldığını söylemek şakasına söyledi derim geçerim.

1 Tane MSAN alıyorsunuz ciddi ücret isteniyor diğer cihazların dolar bazlı fiyatları dudak uçuklatıyor.

BTK'nın yayınladığı veride ortalama trafik harcamalarını önümüze koymayın adamın hızı yetersiz 2-4 mbps kullanıyor bunu bile istatistiğe ekliyorlar.

Önemli olan 35 mbps ve üzeri kullanım yapanların ortalamaları ve kaç Peta veya Exabyte kullanılmış.

Sizden güzel ve anlamlı kanıt bekliyorum BTK'nın saçma verilerini önümüze koymazsanız sevinirim.

• Tokat içinde başlatabiliyoz mu bizde insanız yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu uzun uzun anlatmak gerekiyor. O ayrıntılı açıklamayı makalemize saklıyorum.

En azından 2016 ve 2019 yıllarındaki gerçek sınırsız 100 Mbps fiyatlarını araştırabilirsiniz ve dövize rağmen zam gelip gelmediğini kendiniz görebilirsiniz.

• 10 yıldan fazladır eve ve işe fiber bağlanmasını bekliyorum; dünya 5G'ye ve 100 Gigabit fibere geçerken bizim çocuklarımız 100GB kotalı 100 Mbit internet kullanır artık. Belediyeler oy getireceğini düşünmüyorsa fibere yatırım yapmaz; makarna kömür daha garanti yatırımlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 15 Eylül 2019; 8:13:55 >
  • Fiberde artık ortak altyapı kullanılacaktı.Bir gelişme var mı?Binada Turksat fiber var.Şu an Superonline'dan fiber alabilir miyim?
  • Bölgemde fiber var ama yazdım gitti.
  • Onemli olan fiber degil fiyati. Evimin kapisi ile fiber kablo mesafesi 10cm ama 24mbps hiz 100 tl. Bende normal telefon hatti ile vdsl2 75mbps ye 80 tl oduyorum.
    Eve fiber gelse ne olacak ekonomik olmadiktan sonra.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    Zaten maksat "fiber optik altyapı gelsin, ne olursa olsun" değil ki. Bu etkinlik yazımızda da, genel anlamda kampyamızda da "yüksek hızlı, makul fiyatlı, kaliteli internet" vurgusu bulunuyor, amaç budur.

https://www.change.org/p/internette-kotaya-k%C4%B1s%C4%B1tlamaya-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCk-h%C4%B1za-fahi%C5%9F-fiyatlara-hay%C4%B1r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 15 Eylül 2019; 11:46:36 >
  • Alen Doğu Gencer kullanıcısına yanıt
    Sadece İSTTELEKOM bile İstanbul'dan başlamak için yeterli bir sebep.

• ibb'ye de abb'ye de yazdım hadi bakalım
  • Zaten ibb ile vodafone ortak fiber hat döşüyorlar .Bizim buraya yüm mahalleyi fiber yaptılar İstelekom diye isim koymuşlar.

• İstanbul Fatih'te birçok bölgede ADSL 2005 yılında başladığından beri 15 senede ulaşılabilen maksimum 8 mbps. Birçok servis sağlayıcı altyapısını geliştirmedi çünkü Fatih Belediyesi kazı izni vermiyor.

15 senede mobil operatörler 40 - 50 mbps hızlara ulaşırken ev interneti için hala 8 mbps alıyoruz üstelik iki katı fiyatına

Örnek metni iletmedim. Beyaz Masaya sadece Fatih Belediyesi ile ilgili bir mail ilettim.

Türkiye'de interneti en kötü yer İstanbul Fatih ilçesi ve doğu illeridir. İkisi yarışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 15 Eylül 2019; 12:45:37 >
  • fiber gelse ne olacak upload hızları çöp
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    1 Temmuz 2016 Türk Telekom:

Döviz:

Dolar:2.8846 TL
    Euro:3.2044 TL

Sizinle FİBERNET FULLİMİTSİZ (100 Mbps'e kadar) 432 TL
    Sizinle FİBERNET FULLİMİTSİZ (1.000 Mbps'e kadar) 943 TL
    https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/sayfalar/bireysel-tarife-guncellemeleri.aspx

1 Nisan 2016 Türkcell Süperonline:

Döviz:

Dolar:2.8197 TL
    Euro:3.2146 TL

100 Mbps Limitsiz Limitsiz 449 TL
    1000 Mbps Limitsiz Limitsiz 999 TL
    https://www.superonline.net/hakkimizda/duyurular/internet-tarife-ucret-degisikligi-bilgilendirmesi-01-04-2016

Türksat'ta herhangi bir sınırsız paket sunulmamış 100 mbps olarak kota veya akn'li sunulmuş bunları koymam mümkün değil ama 16 mbps sınırsız olarak karşılaştırmak mümkün.

16 Mbps'e kadar : 923,88 (TL/Ay)
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler-Suresi-Biten,162

Sen gidip AKN'li veya Kotalı paketlere bakarsan herhalde uygun fiyat çıkar gerçek full limitsizlere bak sonra gerçekleri gör.

• istanbulda adsl in olmadığı yerler bile var

• RundeLL kullanıcısına yanıt
    Ben türksat kullanıyorum reis 89 tlye 100 mbt veriyor fiberi en ucuz veren şimdilik türksat

• TheFormul kullanıcısına yanıt
    En iyisi türksat dostum o hissi daha 2 gün önce yaşadım. Yıllardır çile çekiyormuşum :)

İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakers87 -- 15 Eylül 2019; 13:20:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakers87

Ben türksat kullanıyorum reis 89 tlye 100 mbt veriyor fiberi en ucuz veren şimdilik türksat
    İyiymiş gerçekten. Yani ülkemize göre
    Ben de kablonet kullanıyorum hem TV hemde 25mbps 150GB kotalı internet. 70TL sanırım. Tv sıkıntısı olmasa direk geçerdim senin dediğine

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

1 Temmuz 2016 Türk Telekom:

Döviz:

Dolar:2.8846 TL
    Euro:3.2044 TL

Sizinle FİBERNET FULLİMİTSİZ (100 Mbps'e kadar) 432 TL
    Sizinle FİBERNET FULLİMİTSİZ (1.000 Mbps'e kadar) 943 TL
    https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/sayfalar/bireysel-tarife-guncellemeleri.aspx

1 Nisan 2016 Türkcell Süperonline:

Döviz:

Dolar:2.8197 TL
    Euro:3.2146 TL

100 Mbps Limitsiz Limitsiz 449 TL
    1000 Mbps Limitsiz Limitsiz 999 TL
    https://www.superonline.net/hakkimizda/duyurular/internet-tarife-ucret-degisikligi-bilgilendirmesi-01-04-2016

Türksat'ta herhangi bir sınırsız paket sunulmamış 100 mbps olarak kota veya akn'li sunulmuş bunları koymam mümkün değil ama 16 mbps sınırsız olarak karşılaştırmak mümkün.

16 Mbps'e kadar : 923,88 (TL/Ay)
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler-Suresi-Biten,162

Sen gidip AKN'li veya Kotalı paketlere bakarsan herhalde uygun fiyat çıkar gerçek full limitsizlere bak sonra gerçekleri gör.
    Evet, 2016 fiyatları böyleydi. Şimdi de aynı hızların 2019 fiyatlarını paylaşın.

• 12 megabit internete aylık 85 lira ödüyorum yer istanbul pendik.
    Daha diyecek lafım yok durumun vahameti ortada

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.