Şimdi Ara

Araç Tercih 100.000 TL Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşamın kıymetini en iyi sen bilirsin . Dünyaya bir kere geliyoruz gönlünden geçeni al :)
  • Estağfurullah, Allah kimsenin başına vermesin çok zorlayıcı bir tedavi kemoterapi. Konu dışı olacak ancak, arkadaşlar SİGARA İÇMEYİN. Ben sigara kullandığım için 3 kür kemoterapi alacağıma (haftada 3 gün toplamda 5 saat) 4 kür kemoterapi (haftada 5 gün 10 saat) aldım.

Teşekkürler yorum için.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah, Allah kimsenin başına vermesin çok zorlayıcı bir tedavi kemoterapi. Konu dışı olacak ancak, arkadaşlar SİGARA İÇMEYİN. Ben sigara kullandığım için 3 kür kemoterapi alacağıma (haftada 3 gün toplamda 5 saat) 4 kür kemoterapi (haftada 5 gün 10 saat) aldım.

Teşekkürler yorum için.
  • Merhaba arkadaşlar,

Nasip kısmetse Çarşamba günü aracımı satıyorum. 80.000 TL anlaştık. Normalde SW bir araç bakıyordum ancak şirket arabası SW gelecekmiş ondan dolayı ihtiyacım kalmadı.

Şu an aklımda olan modeller BMW 1.16i (2014 model 50000 km Benzinli 105.000TL Technology paket) ve Peugeot 308 CEP (2016 model 25.000 km Dizel 85.000 - 95.000TL)

Biliyorum biraz farklı araçlar ancak şöyle bir durum var. Yaklaşık üç aydır kanserle mücadele ediyorum ve muhtemelen kanseri yendim (Bu hafta belli olacak). Hiç böyle bir olay olmamış olsaydı direkt 308 alırdım düşünmeden. Bu yüzden biraz dünya görüşüm de değişti, elimden gelenin en iyisine sahip olmak istiyorum, ölümlü dünya sonuçta bir daha gelmiyoruz hayata. Gönlüm BMW diyor aklım Peugeout diyor, sizlerin de düşüncesi çok önemli. Farklı bir model de olabilir ( Bekar olduğumdan c sınıfı hatchback olmalı).

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Az daha para ayarlayabilirseniz 1.5 t3 motor(152hp 250nm tork 0-100 8.3 sn) Volvo V40 da alabilirsiniz. Şık bir C hatchbacktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Teşekkür ederim.

Çok iyi bir konuya değindiniz. Sorunsuzluk anlamında BMW deki sıkıntılar nelerdir? Çünkü aldığım aracı en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum. Mesela otomatik şanzuman sıkıntı çıkartır mı?
    Bmw den ziyade 308 in motor hdi eğer ki otomatikte eat 6 ise(ki öyle) rahat binersiniz bakım fiatları serviste bile makul.Bmw de sorunsuz olabilir ama standart bakımları yüksek olur muhtemel sarf malzemeler parça durumu açısından belirttim.İkinci el durumu yakın gibi ikisi de pek tutulmuyo ben özetle 308 öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 5 Mart 2019; 0:4:32 >
  • Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin.Araç olarak 308 öneririm ikisi arasında bakım motor sorunsuzluğu vs..ö
  • Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    308 çok beğendiğim bir araç, Bmw'ye göre daha az masraf ile binebilirsiniz. Bu sınıfta Alfa Romeo, Mercedes A,Audi A3 , Volvo V40(T4 motor olanı) bakılabilir. Ancak temiz olmazsa alacağınız araç masrafı çok olur. Hakkınızda hayırlısı diyelim....
  • Antalya kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, yetkili servis fiyatları hakkında şöyle diyeyim, opel servis 2. bakım için geçen sene ağustosta 1600 tl fiyat çıkarmıştı. Sanırım bu aracın da fiyatları bu kadardır.

@onurdurmaz01

Olsun hocam yine de teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar teker teker cevap verip diğer konuları meşgul etmeyeyim hepinize çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Yarın aracı alıyorum, 2014 techno+ışık paketli 52.000 km de boyasız, kazasız 1.16i

101.000 tl ye anlaştık. Satın alınca bir incelemesini yaparım.

Hepinize tekrardan çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 7 Mart 2019; 1:32:14 >
  • Al geç dayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Yaşamın kıymetini en iyi sen bilirsin . Dünyaya bir kere geliyoruz gönlünden geçeni al :)
    Moueson bu mesajın ben dahil neden beğenilip üste çıkarıldı biliyormusun.

Çünkü megane önermedin, adamın kalbinin içinden geçen arabayı alması hakkında isteğini tetikledin

Bir kere daha takdirini kazandın moueson, kıymetli forumdaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Moueson bu mesajın ben dahil neden beğenilip üste çıkarıldı biliyormusun.

Çünkü megane önermedin, adamın kalbinin içinden geçen arabayı alması hakkında isteğini tetikledin

Bir kere daha takdirini kazandın moueson, kıymetli forumdaşım

Alıntıları Göster
    Sağol dostum. Ben artık degiştim. Hiç bir yerde renaultu övmüyorum daha tarafsız yorumlar yapmaya çalışıyorum. Adımı temize çıkarmam lazım

• Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    Dün biraz sürdüm aracı biraz gözlemledim artılarını söyleyeyim,

+Araç sürücü odaklı, oturuş pozisyonu çok önemliydi benim için, harika bir sürüş pozisyonu var.
    +Bixenon farlar, olamaz böyle bir şey, ilk defa xenonlu araç kullanıyorum, harika. 2017 c200d nin led farından çok daha iyi diyebilirim.
    +Hızlanması gayet başarılı, yazılım yok benim araçta, otobanda 220 km/h ibrede gördüm biraz yokuş aşağıydı. Daha da giderdi ancak riskli olduğundan basmadım. Artı olarak bir önceki aracım Astra K dan daha stabil yolda gidişi onu söyleyebilirim. Astra +200 km/h den sonra tedirgin ediyordu, bu etmiyor.
    +Eğlenceli araba, biraz direksiyonu kırıp gaza bastığınızda arkası geliyor. Bayağı keyifli.
    +İç malzeme kalitesi ortadan bir tık yüksek. Yine Astrayla karşılaştıracak olursak astrada daha fazla trim sesi vardı ve astra 2016 model 24.500 kmde idi sadece ben kullandım aracı. Aldığım bmw ise 2014 model ve 52.000 de.
    +ZF şanzuman keyifli ve sessiz

Eksileri ise,

-Araç dar, boyum 1.80 ideal oturma pozisyonumda arkadaki kişi sıkışır.
    -Araç yakıyor, 8 litre gibi sakin kullanım değeri var.
    -Arka süspansiyonları sesli çalışıyor
    -Kapılardan gıcırtı sesi geliyor
    -Parçaları çok pahalı
    -Carplay vb. yok benim araçta

Ben yazılım düşünmüyorum açıkçası, 136 bg aracı rahatlıkla götürüyor. Yazdığınız 3 araçtan benim tercihim 1-BMW 2-Volvo 3-Leon almam.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Çok iyi bir konuya değindiniz. Sorunsuzluk anlamında BMW deki sıkıntılar nelerdir? Çünkü aldığım aracı en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum. Mesela otomatik şanzuman sıkıntı çıkartır mı?
  • integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. İnanın 100.000 TL ye 1 TL daha ekleyemem, daha kasko sigorta derken beni bayağı aşar, gönül ister ama işte..
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    308 CEP (classic edition plus) olduğundan manuel. Ama anladım ne demek istediğinizi teşekkür ederim.
  • integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yorumunuz için.
  • Gezmeyi falan seviyorsan üstad, al 308 i doldur depoyu gez, bakımıda ucuz olur. Hastalığınız inşaallah geçer bir daha da gelmez. Yaşı kaçtı?
  • Tekno paket gayet iyi bir paket. Xenonlar ve Bluettohlu Teyip falan geliyordu yanılmıyorsam ve birkaç şey daha.

Kaskonuz ortalama 1300 Falan tutacaktır diye düşünüyorum.

N13 Motorda bazı kronik problemler var. Giderildikten sonra çok baş ağrıtan bir motor değildir.

Kronikleri yazayım:

Direksiyon titremesi. (Çok aşırı değil ancak malesef titreme nerdeyse o dönem çıkan tüm F30-F10-F20 de vardı)
    Turbo Oringlerinden su kaçırması . (10 liralık plastik oring yüzünden araba su eksiltip duruyor. Değiştirilip uzun süre sorunsuz kullanılır)
    Motor yapı gereği yüksek sıcaklıkta çalıştığı için yağ değişim aralığı daha sık diğer araçlara göre. Bu bir kronik sorun değil ancak bilgi olsun.

Yakıt olarakta bu motorlar gerçekten verimli motorlar. @Antalya Hocamda bilir . Herkes sanıyor ki bu motorlar 13-14 litre yakıyor. Alakası yok. Eco pro dan falan bahsetmiyorum comfortta bile normal sürüşlerde 8,5 litre ortalamayla gezersiniz. Üstelik bizim araçlar 1 kasaya göre daha ağır.. He ne kadar agresif kullanırsanız onun hakkınıda verir o ayrı.

Ayrıca Bu kasanın en iyi yanı lego gibi araçlar. Herşeyini retrofit yapmak sizin elinizde. Herşey bütçeye bakıyor. Plug & play.

Son olarak bu araçlar hala piyasası olan araçlar. Hatta 3 kasanın genel kullanıcı kitlesi "apaçi" olarak yaftalandığı ve 1 kasa hem kadın hem genç genel oalrak herkese uyduğu için piyasası gayet hızlı araçlar. Hoşunuza gitmediğinde kolayca satıp 308 e geçebilirsiniz.

B

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.