Şimdi Ara

Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
783
Cevap
7
Favori
46.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
187 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AFAD, Kızılay ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortaklaşa başlattığı Acil Sosyal Güvenlik Ağı (ESSN) tarafından verilen Nakit Para Kartlarını almak için Şanlıurfa PTT Merkez Şubesi önüne gelen yüzlerce Suriyeli, izdiham oluşturdu.

Öncelikle dün banlanmam sebebiyle konuya gerekli güncellemeyi yapamadım sonradan öğrendiğim kadarıyla bu bedel 100 TL nakit para kart yardımı imiş. Provokatörlük gibi bir amacım olsaydı dünden beri adminlere mesajlar atıp en azından konunun ilk mesajını değiştirmek için ricalarda bulunmazdım. 4 günlük banımın bitmesini beklerdim.
    http://www.balikligol.com/haber/bu-kare-sanliurfa-ptt-merkez-subesi-onunde-cekildi-52428.html

Bu yanlış anlaşılma için özür dilerim. Sırf konuyu düzeltmek için adminlerden müsade istedim sağolsunlar banımı açtılar.

Şunu da söylemek isterim. 100 tl yardım az mı ? Konuyu bir yandan kendim de takip ediyorum çevresinde 600 TL maaş alan suriyeliler olduğunu söyleyenler var. Ülkemizde daha geçen sene bir bebek soğuktan donarak öldü? Bu reva mı ? Burs alamadığı için kazandığı okuluna kayıt yaptıramayan TC vatandaşı öğrenciler var. Bu suriyelilere 1200 TL burs sağlayan kuruluşlar neden bu gençlere öncelik sağlamıyor madem böyle bir imkan var ? Suriyelilere yapılan bu yardımlar neden bizim vatandaşlarımıza çok görülüyor? İnsanların itiraz ettiği konu bu. Bu yardımların sadece küçk bir kısmı AB ' den yapılıyor geri kısmını TC Devleti karşılıyor. CB'nın açıklamalarında da bunu görebilirsiniz. Hala inanmak istemeyenler var. Bunu görmek bu kadar mı zor bu kadar mı sorgulamaya kapalısınız? 1500 Tl olmasın 100 tl olsn 500 TL olsun. Buradaki insanların itirazı neden para içinde yüzen arap emirlikleri tek bir mülteci almazken bakamayacağın kadar mülteci alıp kendi vatandaşının mağduriyetini arttırıyorsun? Neden önceliği kendi vatandaşına kendi öğrencine kendi gencine vermiyorsun? Bu soruları sormak suç mu bu kadar mı zor?

Hala daha bunlara AB den aldığımız 3 milyar euro ile bakıyoruz diyenler var. Cumhurbaşkanının bizzat açıklamaları var bunlara tamamen kendi imkanlarımızla baktığımıza dair

7. Boğaziçi Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan " Siz 100 kişi, 200 kişi, 300 mülteciye bakamazken bu ülke şu anda kendi sermayesinden, cebinden 3 milyon mülteciyi evelallah barındırıyor, bakıyor, her şey ortada." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteci anlaşmasında AB’yi verdiği sözleri yerine getirmemekle suçladı. Erdoğan, “Söz verdiler, 3 milyar avro dediler. Hâlâ bize gelen 179 milyon avro” dedi
    http://www.dw.com/tr/erdo%C4%9Fan-ab-s%C3%B6z%C3%BCn%C3%BC-tutmad%C4%B1/a-35946642

Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )

İçlerinden bir çoğu da özel araçlarıyla gelmiş.Allah akıl fikir versin. Ülkemden soğudum yemin ederim. Çoluğumuzun çocuğumuzun rızıkları hep bunlara gidiyor. Vergi diye bu nankör vatan hainlerine maaş ödüyoruz. Ulan yeter bu milleti başkalarına peşkeş çektiğiniz be valla billa yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 1 Aralık 2016; 12:56:9 >

• Haram zıkkım olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1500 lirami yok artik ulan ben bu ulkenin vatandasi 1300 lira asgari maas aliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyede cogu insan 1000 tl altinda maasla sigortasiz calisio hatta isyerleri duzenli olarak bikac ayda bir eleman degistirioki asgari ucret vermek zorunda kalmasi sigortayla ugrasmasin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizlere 1300 tlyi çok görenler suriyelilere çalışmadığı halde 1500 tl veriyorlar.Bu kadar da aptal yerine konmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: star scream

Bizlere 1300 tlyi çok görenler suriyelilere çalışmadığı halde 1500 tl veriyorlar.Bu kadar da aptal yerine konmayın

Dolar bozdurmaya devam etsinler

• ben borçlarımı ödemek için gemilere çalışmaya gitmeyi düşünüyorum .

Çekinip yüzleri çevirmelerine gerek yok ben bu durumda olsam .

Çıkar kendi dilimce bağırırdım "TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE VE SİZİN HALKINIZA . SEN DÜŞÜNME ÇALIŞ VE VERGİ ÖDE ÖDE Kİ BİZ SIZIN SIRTINIZDA ASALAK
    GİBİ YAŞAYALIM ".

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birazdan "onlar ümmet onlar üstün ırk onlar kardeş" diyenler gelir. Henüz mesaileri başlamadı sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 30 Kasım 2016; 11:20:38 >
  • ülke ekonomisi dayanmaz buna yalandır ya
  • Insallah ucretsiz kalacak yer ve 3 ogun yemekte ayarlaniyodur bi isi yaptinmi tam yapicaksin.

• Vereninde alanında allah bildiği yapsın arap sevici utanmalar.......... Hakkım varsa haram zıkkım olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

ülke ekonomisi dayanmaz buna yalandır ya

Dayanmıyor zaten 3 milyon suriyeliye hangi ekonomi dayanır. Dolar euro neden bu halde sanıyorsun bu adamlar şuana kadar milyarlarca dolar harcandı bizzat cumhurbaşkanı kendi söyledi. En son yapılan ağustos açıklamasına göre suriyelilere 36 milyar TL para harcandı. Şuana kadar 40 milyarı çoktan geçmiştir.

Video kaydı var resimler var daha hala yalan diyorlar babasının hayrına mı bekliyorlar orda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 30 Kasım 2016; 11:25:3 >
  • Aynı Osmanlı gibi olduk,bizim kurduğumuz ülkeden ,bizden başka herkes yararlanıyor.

Getirdiği insanları satın alıyor beyler,para veriyor ki o gelenler vatandaş olduktan sonra onlara oy atsın.

şaka maka adam oy ithal etti suriyeden,sırf başta kalabilmek için, ne varsa yapacaklar görüldügü üzere,bu göç olayı epey devam eder herhalde.

ne vardıda suriye ile ilgilenmeseydin,bir takım kimselerin piyonu olmasaydın,orası iyice karışmasaydı,gelmeselerdi,yada almasaydık,o parayı ihtiyacı olanlara verseydin en azından ileriye dönük yatırım yapsaydın.
    tabi işine geldi 3 milyon vatandaş,cebine para sokuyorsun ki ileride sana oy versin.

sırf başta kalabilmek adına yaptıgınız her yol mubahtır zihniyetiniz yüzünden ileride neler çekecegiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 30 Kasım 2016; 11:46:29 >
  • Panzer VIE Tiger P kullanıcısına yanıt
    Yine çalışacak işin var. Ben onu arıyorum. Bugün birkaç yere daha gidicem bakalım ne olacak.,

Bu ülkenin vatandaşı olarak faturamızı ödemekte zorlanırken , elin suriyelisi gelip benim ülkemde 1500 lira maaş alıyor. Sanırsın İsviçre'de yaşıyoruz. Asgari ücret 1300 lira , mültecinin aldığı para 1500 lira. Ama olsun onlar bizim din kardeşimiz.
  • Ptt'nin önündeki kuyruklar demek ki bu yüzdenmiş. Kendi ülkemin mazlum vatandaşını düşününce insanın zoruna gidiyor. İçler acısı bir durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suratsızadam

ben borçlarımı ödemek için gemilere çalışmaya gitmeyi düşünüyorum .

Çekinip yüzleri çevirmelerine gerek yok ben bu durumda olsam .

Çıkar kendi dilimce bağırırdım "TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE VE SİZİN HALKINIZA . SEN DÜŞÜNME ÇALIŞ VE VERGİ ÖDE ÖDE Kİ BİZ SIZIN SIRTINIZDA ASALAK
    GİBİ YAŞAYALIM ".

Buyuk harfle yazdiklarina sesli guldum allah senden razi olsun coktan gulmemistim muhahaa :):):)

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

Konu sahibi yalancıdır kaynaksız haber diye kendi uydurduğu şeyleri paylaşıyor. Türkiye Suriyelilere nakit yardımı yapmıyor barınma ve gıda yardımı yapıyor. Para yardımı yapan AB.

KAYNAK
    AVRUPA Birliği’nin ile Türkiye imzaladığı mülteci anlaşması gereği taahhüt ettiği 3 milyar euro yardım kapsamında bir milyon Suriyeli mülteciye para yüklü banka kartları verilecek.

Kampların dışında yaşayan Suriyeli mülteci ailelilere dağıtılacak olan “Kızılay kartlarına” aylık olarak kişi başına 100 TL yüklenecek.

http://www.hurriyet.com.tr/abden-multecilere-nakit-kart-40228593

Erdogan ab den para gelmedi dedi.

TOPLAMDA 650 MİLYAR EURO GİBİ BİR PARA GELDİ.

AB, Türkiye'ye 3 milyar euro'luk yardımın bir kısmını gönderdi
    04 Mart 2016 - 15:07Son Güncelleme : 04 Mart 2016 - 16:57

http://www.hurriyet.com.tr/ab-turkiyeye-3-milyar-euroluk-yardimin-bir-kismini-gonderdi-40063759

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

quote:

Konu sahibi yalancıdır kaynaksız haber diye kendi uydurduğu şeyleri paylaşıyor. Türkiye Suriyelilere nakit yardımı yapmıyor barınma ve gıda yardımı yapıyor. Para yardımı yapan AB.

KAYNAK
    AVRUPA Birliği’nin ile Türkiye imzaladığı mülteci anlaşması gereği taahhüt ettiği 3 milyar euro yardım kapsamında bir milyon Suriyeli mülteciye para yüklü banka kartları verilecek.

Kampların dışında yaşayan Suriyeli mülteci ailelilere dağıtılacak olan “Kızılay kartlarına” aylık olarak kişi başına 100 TL yüklenecek.

Erdogan ab den para gelmedi dedi.

TOPLAMDA 650 MİLYAR EURO GİBİ BİR PARA GELDİ.

AB, Türkiye'ye 3 milyar euro'luk yardımın bir kısmını gönderdi
    04 Mart 2016 - 15:07Son Güncelleme : 04 Mart 2016 - 16:57

http://www.hurriyet.com.tr/ab-turkiyeye-3-milyar-euroluk-yardimin-bir-kismini-gonderdi-40063759

Milletin tepkisi daha cok hukumetin ab nin multecilere verdigi deger kadar kendi halkina deger vermemesinden kaynaklaniyor.

• quote:

KAYNAK

Haha yalan diyene bak cumhurbaşkanını açıklaması var 3 milyar euronun sadee 179 milyon eurosunu göndermişler. Bu da mı yalan bu kadar mı körlediler gözünüzü be. Adamları koynunuzda beslediniz innsaf be.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteci anlaşmasında AB’yi verdiği sözleri yerine getirmemekle suçladı. Erdoğan, “Söz verdiler, 3 milyar avro dediler. Hâlâ bize gelen 179 milyon avro” dedi

http://www.dw.com/tr/erdo%C4%9Fan-ab-s%C3%B6z%C3%BCn%C3%BC-tutmad%C4%B1/a-35946642

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.