Şimdi Ara

Ford Focus 1.5 TDCİ Powershift izlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
20.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 1.5 powershift trend x kullandım araçta start stop özelliği ve sport modu vardı performans olarak ben çok beğendim

gaza biraz bastıgımda araba hemen kendini öne fırlatıyor gaz tepkileri çok güzel vites geçişleri sarsıntısız hiç hissettirmiyor yol tutuşu güzel

şile ağva otoban ve virajlı yollarda gezdim biraz performanslı kullandım bazen spor mod da gezdim genel olarak 5.5 6.0 lt arası tüketim gösterdi

trafiğe de girdim genelde star stop hep açıktı trafikte kullandım 6 ltyi hiç geçmedi maximum o kadar desem yeridir

bazı yerlede 5.1 lt ye kadar düştüğünü gördüm yolda giderken bazen klima bazen cam açtım tüketimi etkilemedi aynı yaktı

daha önce 1.6 95 bg manuel kullandım istanbulda aynı şekilde kullanım yaptım aynı tüketimleri gördüm

arkadaşım ile beraber aynı yollarda gezdik onda c elyse vardı oda 100 tl ile 450 km yaptıgını söyledi

toplam da 507 km yol yaptım 130 tlye 30 lt yakıt aldı powershift ilk defa kullandım

bundan sonra focus alırsam ilk tercihim arasında olacak

herkese tavsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 25 Ekim 2016; 17:45:55 >

• Müsaade alıp 10-15 km kullandım satış temsilcisiyle. Hakikaten harika gidiyor iyi duruyor, teknolojik oyuncakları tam titanium alırsanız. amma velakin 102 bin tl fiyat full olarak aşırı pahalı. Kaçd efadır söylüyorum 108 bin tl'ye spor paket insignia teklifi almıştım bu 102 bin tl'ye satılırken

Benzinli otomatik az yakan Audi 85 bin tl, makyajlı aksa 1.0.

Bu şartlar dahilinde ciddi indirimler yapmalı diyecektim, şu an aklıma megane 4 full'ün 110 bin tl'ye satıldığı geldi. Ford haklı abicim, herkes haklı sadece ben fakirim
  • Herkesin görsel manada çok güzel bulmadığı ama objektif açılardan çok iyi bir araç.

Birkaç ay önce baktığımda fiyatı rakiplerine göre pek de rekabetçi değildi, bir de artık eskidi ve içi de dar.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    zevkler ve renkler işte focusun tasarımı çok güzel trend x oldugu halde bir sürü donanım olması ayrı güzel powershift performans ve tüketim olarakta çok iyi evet içi biraz dar olabilir o konuda bişey diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 24 Ekim 2016; 15:10:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

zevkler ve renkler işte focusun tasarımı çok güzel trend x oldugu halde bir sürü donanım olması ayrı güzel powershift performans ve tüketim olarakta çok iyi evet içi biraz dar olabilir o konuda bişey diyemem

Şüphesiz.

Zaten ne olursa olsun araba kullamayı seviyorsanız bir Ford sürüp de keyif almamanız zordur bu yüzden bir Ford aldığınızda zamanla bazı eksilerini görmezden gelebilirsiniz, ben de Mondeo ve Focus kullanıcısıyım, Ford en sevdiğim markalardandır.
  • Hocam donanım olarak zengin demişsiniz fakat 85.000₺ lik araçta arka park sensörü yok.
  • Focus'un içi geniş ve ferah olsaydı makyajlı kasası, c sedan segmentini domine ederdi, o kadar iyi bir araba. Fakat içinin darlığı ve boğuculuğu, bagajının darlığı çok büyük handikap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Dexter_ kullanıcısına yanıt
    zenginden kasıt baz donanım da arka camlar filmi jant var 6 ileri vites vs özellikler var ondan donanımı iyi dedim

benim kullandıgım araba güncel 93 bin tl görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 24 Ekim 2016; 15:45:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Focus'un içi geniş ve ferah olsaydı makyajlı kasası, c sedan segmentini domine ederdi, o kadar iyi bir araba. Fakat içinin darlığı ve boğuculuğu, bagajının darlığı çok büyük handikap.

Focus un C segmentini domine etmesi için baya bir elden geçmesi gerekir. Önce o dandik, Linea dan alınma koltuklardan başlamaları lazım. 15 gün Astra sedan kullandım belimin ağrısı geçmişti şimdi Focus'a döndüm belim yeniden ağrımaya başladı. Oturma pozisyonunu ayarlamak ayrı bir sıkıntı ne yaprsan yap hah tam oldu diyemiyor insan koltuk hiç bir şekilde ne baldırları ne beli destekliyor. Daha çok yazarım ama bu bile başlı başına almamaya neden.
    Sonuçta bu araçlar Sedan ve ailece biniliyor aracı alıp slalom yapmıyoruz diğerlerinden yarım tık daha iyi yol tutuyor diye bir araç genele hitabeden bir tercih nedeni olamaz ford genel itibariyle detaylarda maalesef çok geri kalıyor.

• 93bine focus alacagima kafama 93kursun sıkarım daha iyi.65e temiz benzinli almak en guzeli.

• Bu arabanın tek dezavantajı var, o da çok dar olması. Bakın dar olması demiyorum, çok dar olması kabul edilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

93bine focus alacagima kafama 93kursun sıkarım daha iyi.65e temiz benzinli almak en guzeli.

Hahahahahahahah

• Focus hiç bir zaman ısınamadığım araç, genelde insanımız tarafından da çok abartıldığını düşünüyorum.

• araba güzel motor verimli ama çok pahalı
  • Müsaade alıp 10-15 km kullandım satış temsilcisiyle. Hakikaten harika gidiyor iyi duruyor, teknolojik oyuncakları tam titanium alırsanız. amma velakin 102 bin tl fiyat full olarak aşırı pahalı. Kaçd efadır söylüyorum 108 bin tl'ye spor paket insignia teklifi almıştım bu 102 bin tl'ye satılırken

Benzinli otomatik az yakan Audi 85 bin tl, makyajlı aksa 1.0.

Bu şartlar dahilinde ciddi indirimler yapmalı diyecektim, şu an aklıma megane 4 full'ün 110 bin tl'ye satıldığı geldi. Ford haklı abicim, herkes haklı sadece ben fakirim
  • Focus sürüş keyfiyle, yolda güven veren gidişiyle, güzel fren dozlamasıyla gerçekten olmuş bir araç.

2 ay önce trendx baz donanım 125 bg 58 bin kiraya bırakıyorlardı, piyasanın F/P araçlarından biri.
  • Yaşam alanı dar ve biraz yüzü eskidi ancak titanium alınırsa eski durmuyor.Bunların çok güzel,keyifli araç ancak dizel otomatikte fiyat fırlıyor.Bu arabanın 1.6 Tdci düz vites veya Benzinli alınması taraftarıyım.
  • Alacak olan varsa yılbaşını beklesin 2017 araçlarda SYNC 3 gelecek; dertler bitecek.
  • Ben ses sistemi işine çok tav oldum, eskiden baz donanım Trend de olsa hoparlörler ve sistem kaliteli olup çok güzel ses veriyordu. FocusIII'te Sony'yi kaldırdılar... Şimdi Style TDCI var, eski Trend FocusII'mden sonra berbat geliyor ki Trend FII'den sonra Ghia FII ve Ghia C-Max kullandım onlardan sonra hepten berbat geliyor. İçi dar, C-Max'ten sonra özellikle çok boğuyor bagaj ve arka kısım için de aynı şeyi söyleyebilirim ama işimi görüyor çok yer ihtiyacım olmadığı için. Virajı yeter... FocusII'ye göre frenler ve sessizlikte çağ atlamışlar. Freni çaktım mı duruyor, FocusII ve C-Max(2006) kolay kızaklıyordu.
  • Bu Focus'un koltuğu bir tek banamı batıyor bakıyorum herkes memnun.
  • takip
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.