Şimdi Ara

40 Bin'e kadar Aile için araç tercih sıralamalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı günler. Biz ailede 5 kişiyiz ve biraz kilolu bir aileyiz . Ailede annem dışında herkes gelir sahibi ve durumumuz iyi çok şükür. Ailemizin yıllardır bir arabası yok ve en sonunda 3-4 aydır bir araba alma hevesi içindeyiz. Abimin düğünü ve sonrasında benim nişanım olucağı için öyle çok pahalı bir araba alacak lüksümüz yok. İstanbul İSTOÇ oto center ve yüzyıl otomall'da bir kaç yer ile görüştük ancak kafamızda tam oturan ve parasını hakeden bir model belirleyemedik. Araba genelde Sakarya ve nadiren de olsa Ispartaya yol yapıcağı icin dizel ve az yakıcak bir araç tercih etmek istiyoruz. Tercihen 1.5 Dizel. Aklımızda bulunan ve kararsız kaldığımız araçlar şunlar ;

Renault Fluence 1.5 Dizel 2010-2011 Model Business veya diğer paketler.
    Renault Clio HB 1.5 Dizel 2013 Kasa
    Renault Megane HB 2013 kasa
    Peugeut 301 2012 ve sonrası kasalar
    Fiat Linea 2012-2013 Urban 1.3 Multijet

Sizce bu araçlar içinde hangisi daha uzun ömürlü kullanım için uygun olur ve kullanıcısını üzmez. Ya da bu araçların dışında aile için uygun gördüğünüz Maksimum 40 bin liraya kadar çok eski model olmamak şartıyla hangi araçları önerirsiniz? Bilgi ve tecrübelerinize çok ihtiyacımız var ilk kez araç sahibi olucaz aldığım arabanın arkasına DH sağolsun yazdırıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Unfuckwittable

Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı günler. Biz ailede 5 kişiyiz ve biraz kilolu bir aileyiz . Ailede annem dışında herkes gelir sahibi ve durumumuz iyi çok şükür. Ailemizin yıllardır bir arabası yok ve en sonunda 3-4 aydır bir araba alma hevesi içindeyiz. Abimin düğünü ve sonrasında benim nişanım olucağı için öyle çok pahalı bir araba alacak lüksümüz yok. İstanbul İSTOÇ oto center ve yüzyıl otomall'da bir kaç yer ile görüştük ancak kafamızda tam oturan ve parasını hakeden bir model belirleyemedik. Araba genelde Sakarya ve nadiren de olsa Ispartaya yol yapıcağı icin dizel ve az yakıcak bir araç tercih etmek istiyoruz. Tercihen 1.5 Dizel. Aklımızda bulunan ve kararsız kaldığımız araçlar şunlar ;

Renault Fluence 1.5 Dizel 2010-2011 Model Business veya diğer paketler.
    Renault Clio HB 1.5 Dizel 2013 Kasa
    Renault Megane HB 2013 kasa
    Peugeut 301 2012 ve sonrası kasalar
    Fiat Linea 2012-2013 Urban 1.3 Multijet

Sizce bu araçlar içinde hangisi daha uzun ömürlü kullanım için uygun olur ve kullanıcısını üzmez. Ya da bu araçların dışında aile için uygun gördüğünüz Maksimum 40 bin liraya kadar çok eski model olmamak şartıyla hangi araçları önerirsiniz? Bilgi ve tecrübelerinize çok ihtiyacımız var ilk kez araç sahibi olucaz aldığım arabanın arkasına DH sağolsun yazdırıcam

5 kişi kilolu aile hb kasaları ele en başından linea en iyisi diye düşünüyorum

• Hocam kilolu dediysem öyle aman aman bi kilo değil ben 1.80 boy 85 kiloyum daha önce eniştemde cruze vardı çok rahat sığıyorduk zaten her 3 seyahatin 1 tanesini ailecek yapıyoruz onun dışında 2-3 kişi biniyoruz arabaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unfuckwittable

Hocam kilolu dediysem öyle aman aman bi kilo değil ben 1.80 boy 85 kiloyum daha önce eniştemde cruze vardı çok rahat sığıyorduk zaten her 3 seyahatin 1 tanesini ailecek yapıyoruz onun dışında 2-3 kişi biniyoruz arabaya.

megane 2 olabilir fluance olabilir linea olabilir bunlar dan sadece lineada 550 litre bagaj hacmi var diğerlerini bilmiyorum sedan olarak bunlar yeterli hb yine yetmez kalabalık aile
  • E dizel cruze alın bitsin olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustang2007 kullanıcısına yanıt
    Hocam chevrolet üretimi durdu yedek parçası da pahalı diye duydum
  • Evet arkadaşlar yok mu fikir sahibi kimse ?
  • Hiç birini almazdım

Corolla bu saydıklarınızdan kat be kat geniş ve konforludur
    Motoru üzmez
    2 sene kullandım tamirci yüzü görmedim

• Motor opel insignia 2.0 cdti ile çoğu parçası aynı hocam tamponu falan vurursanız da kısmet :(

• focus ilan örnektir.
    benim boyum 186 ön ve arkaya rahat sığıyordum.
    focus gidişi yol tutuşu olarak yazdığınız diğer araçlardan daha üstün biraz araştırırsanız temiz bulabilirsiniz.
  • jetta olabilir
  • uzun yıllar binmek istiyorsunuz, genişlik-konfor arıyorsunuz ama bu şartlarda en uzak durmanız gereken modelleri yazmışsınız

şun marka modeller üzerinde yoğunlaşın:

toyota corolla (aile arabası dedim mi aklıma ilk gelen)
    honda civic (4 ay önce 2009 fd6 aldık 44'e, tavsiye etmemem için hiçbir sebep yok, taş gibi).
    volkswagen (passat-jetta ne bulursanız, mis gibi)

reno, pejo falan bunlar kalitesiz arabalar hocam.
  • Genis aile icin business degilde 110 bg 2010 11 gibi fluence extreme yada dinamic gibi modeller bakilabilir bu araba her turlu isini gorecektir hemde cok az yakar. Yada honda 2007 fln cvic bakilabilir ama benzinde uzer. Yada gene cok yakar ama eski bombeli kasa corolla falan bakilabilir.linea 301 clio hb binlardan uzak dur yeter

• 5 bin daha arttırıp 2011 mazda 3 çok iyi arabadır
    2008-2009 jetta buda iyidir mazda daha iyi ama

• Citroen C4 Picasso uyar bence kalabalık iseniz.

• Astra H Sedan 1.3 CDTI 42-43 civarlarında içi geniş aile arabasıdır :)
    Fakat manuel versiyonlarda ESP yok diye biliyorum. Onun dışında Focus II Sedan da iyi bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabogurtlenbbten -- 2 Ekim 2016; 12:57:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.