Şimdi Ara

Darbe girişimi sonrası yedek subayların durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Şu an Edirne'de yedek subay olarak görev yapmaktayım. Nasip olursa ekim ayı ortalarında görevim sonlanacak. Yedek subayların, darbe girişimi sonrası görevden alınan birçok rütbeli personel olması sebebiyle, sınavsız bir şekilde askerde kalabilecekleri hakkında bazı söylentiler duydum. Araştırdım ancak bir sonuca ulaşamadım, bağlı olduğum bölüğe gelen bir duyuru da yok bu konuda. Bu bağlamda bilgisi olan biri var mıdır acaba? İyi günler.

• Arkadasim soylenti durmunda suan.zaten olsa bile max 2 sene sozlesmeli olacak.kendi ogrencilerini bir rayina soktukdan sonra senle isleri bitecek.sen yedek subaylik nasildir acemi egitimi nasil kisa donem er e gore rahatlik egitim acisindan farklarini soylermisin tavsiye acisindan bize bir fikir olur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kazarus K kullanıcısına yanıt
    Sozlesmeli degil muvazzaftir kanun hukmunde kararnagme var.

• ismailarilik İ kullanıcısına yanıt
    Bu soylenti degil dogrudur dostum, istekli
    Olmaniz dahilindeki subay yonetmeligi 26 ci maddeye gore dilekce verip sinif okuluna sevkiniz yapilacak ve muvazzaf olarak kalinacak, sozlesmeli noktasinda ise sivil kaynakli aktif olarak yedek subaylik yapmayan uni mezunlarindan temin edilecek. Ama sinifin konusu bilgisayar ortaninda random tayin edilecek sormak istediginiz varsa sorarsiniz ben de yedek subayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Bu soylenti degil dogrudur dostum, istekli
    Olmaniz dahilindeki subay yonetmeligi 26 ci maddeye gore dilekce verip sinif okuluna sevkiniz yapilacak ve muvazzaf olarak kalinacak, sozlesmeli noktasinda ise sivil kaynakli aktif olarak yedek subaylik yapmayan uni mezunlarindan temin edilecek. Ama sinifin konusu bilgisayar ortaninda random tayin edilecek sormak istediginiz varsa sorarsiniz ben de yedek subayim.

Kisa donem er iken dilekce verilip subayliga gecis imkani varmi ? Cunki random ortaminda sinava tabii tutulmadan verilen bir rutbe. Ayrica egitimlere bakacak olursak kisa donem er ile subay egitimi arasindaki fark nedir ve uzun donem et ile kisa donem erlere komutanlarin bakis acisi farklimidir bilgilendirirsen iyi olur

Orada astegmen diyor degil
    Mi dostum? Er demiyor kisa donem erden sivilden alinacak.

Nobetci amirimle oturup cay kahve iciyorum. Er olsan birak oturmayi bas selami vermeden odaya giremezsin, bu yeterli oldu sanirim. Egitim farki cok fazla ins o rutbeye haiz olursunda anlarsin.

• Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

@kazarus, @pavlus gayet güzel cevap vermiş bence. =)
  • ismailarilik İ kullanıcısına yanıt
    Bugun khk cikabilir maddeleri inceleyin. Bu khk olmazsa digerinde kesin cikacak.

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Hangi kuvvettesin? Khk dan sonra muhtemelen birliğine yazı da gelir. Durumu burdan paylaşırsan sevinirim.

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    Pilot alimiyla ilgili cikti bizim kanunda zaten yerimiz var ama iste kriterler nasil olacak ona gore degerlendiricekler birliklere yazi bekliyoruz. Pilotlari pilotajlik egitimi gormuslerden secicekler.

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Evet pilotlarınkisini gördüm ama yedek subaylarla ilgili bir gelişme yok henüz.

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    O da olacak bekleyin, cunku pilotlarin durum cok acildi.

• okulum 2017 ocak sonu şubat başı gibi falan bitiyor.elektrik elektronik müh okuyorum. direk gitmeyi düşünüyorum.mayıstakine gidebiliyorum galiba. merak ettiğim son tasfiyelerle birlikte bize kısa dönem çıkma ihtimali mi yüksek uzun dönem mi?
  • Uzun donem direkt, zaten muhendis sinifi ama
    Kalmak isterseniz mesleginizi yapacaginizi dusunmeyin bile direkt muharip yani savasci olacaksiniz.

• Edebiyat ogremeniyim yedek subay olma sansim nedir,uzun cikacagini bilsem gidecegim de kisa cikar siye gitmek istemiyorum,daha yeni mezun oldum

• Emir kullanıcısına yanıt
    Kisa donemdir m muhtemelen

• Bu donem yedek subay komando hayir hayir diyenlere yedek subay cikabilecegi soyleniyor. Ihtiyactan fazlasi alinacak sanirim. Ben aof isletme mezunuyum. Bu sebepten kararsiz kaldim ya. 1 sene daha beklesem mi diye. Belki askerlik ile ilgili duzenleme gelecek diye 4 ay kisa , 10 ay uzun yaparlar. Cunku bir sure sonra bu durum gundeme gelecek. Bakan aciklamisti. Ama zaman vermedi.

• knngs K kullanıcısına yanıt
    Yedek subay kadrolariyla muvazzaf subay kadrolari farklidir askere giden sayisi az olacagindan ihtimal yuksek ama
    Herkes olmayacak tabiki...

• Makine Mühendisli»inden 3,11 ortalamayla mezunuyum. haziranda okulum biter bitmez kas¹m celbi için yaz¹ld¹m. Komando ve yedek subay seceneklerine hay¹r dedim. K¹sa dönem gittigimizde normal uzun dönem erlerle ayn¹ m¹ oluyoruz? K¹sa dönem çavuº gibi biºey olma imkan¹m¹z hiç yokmudur. Sonuçta belirli bir lisans egitimi alm¹s insanlar olarak oraya gidecegiz. illa yedek subay secmedik diye bizi itin kopugun aras¹na atmazlar heralde dimi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.