Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakan..

quote:

Orijinalden alıntı: knngs

Kasım döneminde gidip gitmemekte kararsız kalanlar var mı benim gibi?

kasım-aralık-ocak ayları çok hızlı geçer hızlı adapte olursun.

Orasıda doğru tabi. Kış farklı..
  • - Bozdurdum tecili.
    - Çok arada kaldım ve çok düşündüm, yedek subay-komando için evet diyecektim, son anda kararımı değiştirdim ve hayırı seçtim.
    düşüncemi merak edenler özelden ulaşabilir.
    - Lisans diplomanızın aslıyla gidin.
    - Aile doktorunuzu önceden sorgulayın, bilin, kıl bir doktor inanılmaz şeyler çıkarabilir başınıza, kıl biriyse aile hekiminizi düzgün biri olarak değiştirin.
  • yahu bu nasıl iştir arkadaşlar askeri hastaneye sevkim çıktı fakat askeri hasteneler artık bakmıyormuymuş ne bişiler dedi şubedekiler sevk kağıdı vereyim git bir şansını dene dediler yarın gideceğim eğer muayene vb işlemleri halledemezsem kasımda gitmem zorlaşacak bu nedir ya bunların pislik işlerini vatandaş çekmek zorundamı
  • Bende başvuruda bulunacağım.
    Hakkımızda hayırlısı...

Bedelli askerliğin kısa vadede çıkmayacağını düşünmeye başladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar meraktan soruyorum bende tereddüte düştüm fakat. Erteledikçe erteleniyor. 91 doğumluyum önümüzde sene daha bedelli çıksa bile tutma şansı pek yok gibi geliyor. O yüzden aradan çıksın istiyorum. sanırım yarın başvurmaya gideceğim askerlik şubesine benim 2 sorum var.
    Üniversiteden mezun olunca 2 yıl tecil hakkımı kullanmıştım o sırada izmirde ayak üstü askerlik şubesi doktoru boy kilo vs ölçmüştü o muayene sayılıyor mu?
    Yüksek lisans nedeniyle geçen yaz 3 yıl daha tecil ettirmiştim. Şimdi tecil bozdurmak ve başvuru için gidersem tekrar muayene olmama gerek var mı?
    Bir de yedek subay seçen arkadaşlara nedenini merak ediyorum. Er olup yerleri silmek istemedikleri için mi iş durumları kötü olup para biriktirmek için mi vs hangi nedenden yedek subay tercih ediyorlar merak ediyorum. Bir de yedek subay olunca sonuçta 3 ay eğitim alınca saha da operasyonlarda yer alma gibi bir durum olabilir sanıyorum yanlış mıyım?
    Teşekkürler şimdiden.

• Ani bir kararla bende kasımda gitmeye karar verdim. Askerliğide aradan çıkarmak lazım, konuyu takibe başladım

• Arkadaşlar ben iki yıl önce mezun oldum o zamanda beri stres yaptım kendime saçlarım döküldü hep , bedelli vs çıkacağı yok kışın çabuk geçer günler kısa vs yine siz bilirsiniz ama bu askerlik hep bi engel yapıp gelelim bence ;) bende eylül ayında gidip aevk işlemlerini başlatacağım umarım hepimiz iyi yerlere düşeriz ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: justinne

Arkadaşlar meraktan soruyorum bende tereddüte düştüm fakat. Erteledikçe erteleniyor. 91 doğumluyum önümüzde sene daha bedelli çıksa bile tutma şansı pek yok gibi geliyor. O yüzden aradan çıksın istiyorum. sanırım yarın başvurmaya gideceğim askerlik şubesine benim 2 sorum var.
    Üniversiteden mezun olunca 2 yıl tecil hakkımı kullanmıştım o sırada izmirde ayak üstü askerlik şubesi doktoru boy kilo vs ölçmüştü o muayene sayılıyor mu?
    Yüksek lisans nedeniyle geçen yaz 3 yıl daha tecil ettirmiştim. Şimdi tecil bozdurmak ve başvuru için gidersem tekrar muayene olmama gerek var mı?
    Bir de yedek subay seçen arkadaşlara nedenini merak ediyorum. Er olup yerleri silmek istemedikleri için mi iş durumları kötü olup para biriktirmek için mi vs hangi nedenden yedek subay tercih ediyorlar merak ediyorum. Bir de yedek subay olunca sonuçta 3 ay eğitim alınca saha da operasyonlarda yer alma gibi bir durum olabilir sanıyorum yanlış mıyım?
    Teşekkürler şimdiden.

Yedek subayda ne is yapacagin belirsiz.cayini yudumlayip klimali odada gun boyu imzada atabilirsin yada doguda bir karakola gorevlide gidebilirsin emrinde askerleri vererek unutma sorumluluk almak zor istir heleki kulturu yasami farkli insanlarin bulundugu yerde.o yuzden para biriktirmek amacli dusunulmemeli subaylik o 365 sayarken senin acemilik bitince 150 saymaya baslicaksin.iyi dusunup karar verilmeli. Ben sahsen cok dusundum isimi sansa birakmadim hayir dedim subayliga.askerligin kisasi makbuldur bu donemde bence :)

• Beyler kimi tecil bozdurup aile hekiminde muayene oldum , kimi gataya gittim, kimi muayene olmadım demiş. Nedir aslı astarı?

Ben geçen sene mezun olduktan sonra tecil uzatmak için aile hekimine muayene olmuştum ve tecili uzatmıştım.şimdi tecili bozdurmak için gitsem muayene olmak zorundamıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puzzles -- 23 Ağustos 2016; 1:10:11 >
  • Kritoson kullanıcısına yanıt
    Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum.
  • Arkadaşlar bi whatsapp gurubu mu kursak? Bu işlerden anlayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puzzles

Beyler kimi tecil bozdurup aile hekiminde muayene oldum , kimi gataya gittim, kimi muayene olmadım demiş. Nedir aslı astarı?

Ben geçen sene mezun olduktan sonra tecil uzatmak için aile hekimine muayene olmuştum ve tecili uzatmıştım.şimdi tecili bozdurmak için gitsem muayene olmak zorundamıyım?

quote:

Orijinalden alıntı: Puzzles

Beyler kimi tecil bozdurup aile hekiminde muayene oldum , kimi gataya gittim, kimi muayene olmadım demiş. Nedir aslı astarı?

Ben de şubatta tecil ettirmiştim.Geçen gün bozdurdum.Hiç muayene felan olmadım.Direk askerlik şubesinden form doldurup hallettim işi.Fakat sen geçen sene diyorsun ama gerek yoktur diye tahmin ediyorum

• Ben bugün gittim yüksek lisans tecilim bozulmuyor okulun bozması lazım dediler kaldık ortada

• O değilde daha 2 ay var :) zaman akmaz oldu
  • askere gitmekten daha heyecanlı olan yerlerin beklenmesi herhalde. keşke daha önce açıklasalar
  • Kuralım bir grup ta kim nasıl numarasını iletecek ?
  • Ahmet.AKSOY kullanıcısına yanıt
    15 hazirandan beri bekliyorum zaman gecmek bilmiyor subede o kadar al beni al dememe ragmen almadilar

• Üsküdar askerlik şubesinden yüksek lisans tecil iptal dilekçesi yazarak fakslattim yarın tekrar gidip başvuruyu yapacağım. Benzer durum da olan varsa yazabilir mi ?

• Vay be torunlarima bak nasilda heyecanlanmis hepsi askerlik icin Safak 21 bu arada uzun donem

• justinne kullanıcısına yanıt
    üsküdar şubesi kalabalık mıydı ?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.