Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben tahmini 10 gibi gitmiştim sırada 3 kişi falan vardı. En üst kattan bahsediyorum. 10 dk civarı bekledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu dönemde, kasım dönemi cabuk gecer biliyorum ki ama yasanilan olaylar sonrasi ortaligin durulmasi adina sureyi uzatalim mi gidelim mi askere yaw. Askerlik subeleri kabalik falan da degil. Herkes bu sureci atlatmak mi istiyor napiyor.

• Valla beyler dogu bolgeleri icin yasanilan olaylarin pek etkisi yok o konuda iciniz rahat olsun. Dogu bolgelerindeki askeri birlikler terorle mucadele icinde oldukları icin darbe gibi ciddi meseleler burdaki askerligi etkilemiyor. Ben suan turkiyenin en dogusu denebilecek yerde askerlik yapiyorum yani benim yaptigim yerin otesi yok burda biz bile darbe gunu ve sonraki gunlerde sikinti cekmedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Valla beyler dogu bolgeleri icin yasanilan olaylarin pek etkisi yok o konuda iciniz rahat olsun. Dogu bolgelerindeki askeri birlikler terorle mucadele icinde oldukları icin darbe gibi ciddi meseleler burdaki askerligi etkilemiyor. Ben suan turkiyenin en dogusu denebilecek yerde askerlik yapiyorum yani benim yaptigim yerin otesi yok burda biz bile darbe gunu ve sonraki gunlerde sikinti cekmedik.

Allah kolaylık versin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: knngs

Bu dönemde, kasım dönemi cabuk gecer biliyorum ki ama yasanilan olaylar sonrasi ortaligin durulmasi adina sureyi uzatalim mi gidelim mi askere yaw. Askerlik subeleri kabalik falan da degil. Herkes bu sureci atlatmak mi istiyor napiyor.

Hocam benim hiç aklımda yoktu , birden gitmeye karar verdim. Aradan çıksında kafamız rahat olsun. Yazılanın önüne geçemiyorsun, tehlike heryerde var. Sultanahmette, çankayada bombalar patlıyor. Yazılmışsa evde otururken bile başına gelir.

Tavsiyem, şuan boştaysan bozdur tecili aradan çıksın. Askerlik yapmak için en iyi dönem kasımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Valla beyler dogu bolgeleri icin yasanilan olaylarin pek etkisi yok o konuda iciniz rahat olsun. Dogu bolgelerindeki askeri birlikler terorle mucadele icinde oldukları icin darbe gibi ciddi meseleler burdaki askerligi etkilemiyor. Ben suan turkiyenin en dogusu denebilecek yerde askerlik yapiyorum yani benim yaptigim yerin otesi yok burda biz bile darbe gunu ve sonraki gunlerde sikinti cekmedik.

bende tecilimi yedek subay ve komando olarak bozdurdum , şube tecill ettiren ve kısa dönemlerle doluydu ,gişede ki memurla biraz konuşma imkanım oldu ve şuan ve önümüzdeki dönemlerde ciddi personel sorunu yaşanacağa benziyor , darbe terör vs olaylardan sonra üni mezunlarının bölüm ayırmaksızın daha fazla uzun dönem yedek subay temin edebileceğini söyledi ,
    uzun yada kısa bi şekilde yapacağız artık . . .
    hepimizin hakkında hayırlısı , millet olarak zor günler geçiriyoruz Allah yardımcımız olsun , şimdiden herkeze hayırlı tezkereler :)

• Yedek subay:evet
    Komando:hayır
    Boy:1.82
    Kilo:78
    İktisat:2.20
    Sizce uzun dönem çıkma şansı varmı ?

• Dün ve bugün işlemleri yaptım. tarih mezunuyum. bana yedek subaylık verdiler. istemedim kısa dönem yapacam dedim. kd ile ilgili hiç bir ibare göremedim bana verilen evrakta. subay olarak gidersem 1 yıl daha kaybım olacak. kpss denen merete çalışma sürecim uzayacak:/
    ve hiç bi şekilde ne diploma istediler ne transktript. kasımda gidiyorum ama korkuyorum süprizle subay olmaktan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halis1903

Yedek subay:evet

darbe girişiminden dolayı %100
  • Eyvallah kardeş. İnşallah :)

• Merhaba arkadaslar bende bugun islemleri tamamladim Kasimda gidiyorum sevk tarihine kadar bende burdayim insallah,

Yd subay: Hayir

Komando: Hayir
    Boy:1.78
    Kilo:69
    Isletme / 3.40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykirfatih -- 23 Ağustos 2016; 21:48:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mt2552

Dün ve bugün işlemleri yaptım. tarih mezunuyum. bana yedek subaylık verdiler. istemedim kısa dönem yapacam dedim. kd ile ilgili hiç bir ibare göremedim bana verilen evrakta. subay olarak gidersem 1 yıl daha kaybım olacak. kpss denen merete çalışma sürecim uzayacak:/
    ve hiç bi şekilde ne diploma istediler ne transktript. kasımda gidiyorum ama korkuyorum süprizle subay olmaktan.

Nasıl yedek subaylık verdiler ? İstiyorum / istemiyorum diye soruyorlar , öyle bir uygulama yapamazlar.

He sen istemiyorum dersin ihtiyaç varsa istemiyorum dediğin halde yaparlar ancak o da şimdi belli olmaz.

• Arkadaşlar şubatta askere gitmek istiyorum ne zaman başvuru tarihi?
    Açık öğretim işletme bitirdim uzun dönem astek çıkma şansı var mı?
    Birde Başvuru yaptığım zaman hemen şubatta kesin gider miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Halis1903

Yedek subay:evet

Yedek Subay:Evet
    Komando:Hayır
    Boy:1.85
    Kilo:100 (atletik)
    Makina Müh:2.59

Sanırım benim de yedek subay ihtimali yüksek. Ancak yedek subay alımlarının bu ve bir kaç celp dönemi boyunca okuduğun bölüm veya vücut yapınla alakalı olacağını sanmıyorum. Yedek subay isteyenlerin önemli bir miktarını alacaklarını tahmin ediyorum. Hatta askerlik sonunda tezkere bıraktırmaya teşvik edeceklerini bile düşünüyorum.

• Günaydın dostlar :) Sabah mesai ye başlamadan direk buraya giriyorum acaba bir gelişme değişiklik var mı diye. :)

Hakkımızda hayırlısı olsun
  • Bugün sabah Üsküdar şubeye gittim tekrar ilk sıradaydım 8 gibi gitmiştim 8.30 a kadar beklettiler mesai 8.30 sa başlıyormuş. Bilmeyen varsa bilgisi olsun. Dün yüksek lisans tecil iptal başvurusu yapmıştım. Şimdi normal başvuruyu aldı.
    Yedek subay : hayır
    Komando : hayır
    Bilgisayar mühendisliği 2.98

Ekimi bekliyoruz artık

• Bunca zaman ortalık biraz durulur, rahat zamanda askere gideriz diye bekledim, yüksek lisans yaptım durdum durdum şidi askere gideceğim gittim başvurdum olaylar durulmuyor

Darbe oldu hadi dedik bizi etkilemez şimdi de Suriye'ye giriyoruz anasını satayım... Bakalım daha neler olacak bu cenabetlikle
  • Arkadaşlar ben de dün tecilimi bozdurdum komandoluğa hayır dedim uzun dönem astek istiyorum diyetisyenim çıkmama ihtimali var mı sizce, acemilik yüksek ihtimalle samsunda olur diyorlar bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyetisyenn

Arkadaşlar ben de dün tecilimi bozdurdum komandoluğa hayır dedim uzun dönem astek istiyorum diyetisyenim çıkmama ihtimali var mı sizce, acemilik yüksek ihtimalle samsunda olur diyorlar bilgisi olan var mı?

Neye göre Samsun diyorlar hocam ;) nereye çıkacağımız belli olmaz o gün gelince göreceğiz hep beraber ;) hakkımızda hayırlısı olsun. Bende eylülde gideceğim sevk işlemleri için ): korkunun ecele faydası yok yapar geliriz arkadaşlar ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamehliyetsiz kullanıcısına yanıt
    Sağlıkçılara acemilik döneminde Samsun çıkıyor diyorlar Sıhhiye alayı varmış, kesinliğini bilmiyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.