Şimdi Ara

BALATADAN HER AN GELEN ISLIK SESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2012 model aracımın sol ön tekerinden araç hareket halindeyken ıslık sesi (normalde diğer araçlarda fren yapınca gelen tiz ses) geliyor fren yapınca bu ses kesiliyor ve fren yapmadığım her an bu sesle seyahat etmek zorunda kalıyorum yardımcı olur musunuz bu problemi nasıl çözebilirim artık tahammülüm kalmadı çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbmxsar -- 6 Haziran 2016; 15:31:44 >

• fren kaliperinde boşluk olabilir gevşemiştir diye düşünüyorum.. birde o tekerleğin bilyasına baktırın.
  • aynı sorun benim arabada da vardı. diskler bitik olabilir veya balata bitmiş diske sürtüyordur, ben komple ön disk ve balatayı değiştirdim ses kesildi..
  • hocam balatalar yeni değişti 500 kilometre olmadı
  • hocam bu işlemler için takribi kaç lira ücret oluyor öğrenci adamız bilginiz var mı hazırlıksız gitmeyelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbmxsar

hocam bu işlemler için takribi kaç lira ücret oluyor öğrenci adamız bilginiz var mı hazırlıksız gitmeyelim :)

bilyalar ortalama 120 ile 200 arasında tabi aracın marka modeline göre değişiyor fiyatlar. balataların yeni değiştiğini söylüyorsunuz... acaba balata ters takıldı yada yerine oturtulamadı yada uygun olmayan bir model mi kullanıldı? balatalar diske sürekli temas halinde olabilir. yani siz sürekli fren yapar halde gidiyor bile olabilirsiniz. bir ihtimalde balata ile disk arasına hatrı sayılır bir taş girmiş olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.