Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
24
Favori
53.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emrullah.

Hocam garip bir sorunum var. 2 gündür 4690K'nin dahili grafik kartı ile Display port bağlantısı kurarak sorunsuz 144 HZ alıyordum. Bugün DVI to DVI kablom geldi. Geçici ekran kartım olan AMD 5770'e taktım. Seçeneklerde 144 HZ var. Seçtiğim zaman ekran dalgalanıyor ve 60 HZ'e geri atıyor. 120-100-80 HZ hepsinde aynı şeyi yapıyor. Bütün her şeyimi sildim güncelledim aynı. Hatta ekran kartını X8 slotuna takıp denedim sonuç değişmedi. Sizce problem nedir?

Driverlar güncel mi ? sendere93 adlı arkadaşa aynısı oldu güncelleyince geçti.
  • Öncelikle herkese merhaba,monitörü almadan önce çok hayati bir sorum olacak.

Sadece vga ve hdmi çıkışlı bir monitör kullanıyorum,internette yabancı forumlarda okuduğuma göre hdmi port 1.4b ise 120hz alınabileceği söylenmekte,asus x550vx modelini kullanıyorum ve kendi sayfasında 1.4(a-b belirtmeksizin)kullanıldığı söyleniyor. Şuan monitörüm en fazla 1366x768 çözünürlüğü destekliyor ve ben de oyunlarda 1280x1024 veya 1024x768 kullanmayı düşünüyorum bu şartlarda 1.4 destekli bir hdmi kablosu ile 120hz alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Güncelleme:Ekran kartı olarak da gtx 950m kullanıyorum,onun kendi sitesinde de 1.3hdcp sürümüne sahip olduğu yazıyordu,bu da hdmi 1.4'e denk geliyor sanırsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoğanerD -- 29 Kasım 2016; 9:29:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam Amazon.de'den G2770PF'yi 338 euroya akrabama aldım Türkiye fiyatıyla dağlar kadar fark var. Bu monitördeki ayarları G2770PF ile kullanabilir miyiz?
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle evet.
    Tamamdır teşekkür ettim hocam.
  • 22" 1680x1050 @60hz monitörden bu monitöre geçmeyi tercih ettim...

Henüz alışamadım ama...

Parlaklık bariz fazla, ayarlamama rağmen :) alışırız herhalde...

Oyun oynarken hangi modda çalıştırıyorsunuz Monitörü?

Bir de 144 hz'de internette aşağı yukarı hareketlerde yazılar koyulaşıyordu parlaklığı kısınca azaldı..
    AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

• an itibari ile amazon.de'den 250 euro'ya almış bulunmaktayım.Fakat stokta değil diyor,bekleyeceğiz,umarım çok bekletmezler.
  • bende monitörü aldım parlaklık berbat ve 144 hertze alamıyorum 60 ta kalıyo nasıl yapıcam ayarını
  • arkadaş monitörü aldım 144de çalışmıyo napabilirim
  • Renkler berbat driver kurmama rağmen 144 herztde çalışmıyo

renklere sonradan alıştığınız oldumu

144 nasıl yaparım
  • Arka arkaya yazarak flood yapmayın forumda bu yasaktır.

Dual DVI veya DP ile bağlarsanız 144 Hz olur.

İlk sayfada paylaşılan ayarları uygulayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Arka arkaya yazarak flood yapmayın forumda bu yasaktır.

Dual DVI veya DP ile bağlarsanız 144 Hz olur.

İlk sayfada paylaşılan ayarları uygulayın.

monitörde freesync özelliğini nasıl aktif edicez peki öyle bi bölüm yok
  • Ekran kartı
    Monitör

Bunu desteklesin ve en son driverı kurunca kendi olur.

• Ekran kartı
    Monitör

Bunu desteklesin ve en son driverı kurunca kendi olur.

Daha fazla bilgi için araştırabilirsin zira bu cihazlara sahip değilim.

Bunun alt modeli hakkında pek bilgi yok acaba siz ne dersiniz bu modele AOC G2460VQ6 123 euro ya alınabiliyor şu an.Alınabilir seviyede mi yoksa bütçeyi dengleyip G2460PF mi almalı.Bir de bu 1 yıllık garanti durumu viewsonic te var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Bunun alt modeli hakkında pek bilgi yok acaba siz ne dersiniz bu modele AOC G2460VQ6 123 euro ya alınabiliyor şu an.Alınabilir seviyede mi yoksa bütçeyi dengleyip G2460PF mi almalı.Bir de bu 1 yıllık garanti durumu viewsonic te var mı?

Çok emin değilim ama yok diye biliyorum.

Aoc alacaksan 144Hz al, aldığına değsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 12 Aralık 2016; 22:46:50 >
    Bende yaklaşık 4 aydır kullanmaktayım ürünü. Şimdilik üzmedi sağolsun.
  • ARKADAŞLAR SORUM ÇOK ÖNEMLİ

FREESYNC AKTİF OLMASINA RAĞMEN OYUNLARDA HİÇ BİR İŞE YARAMIYO FPS 144DEN 1-2 AŞŞA DÜŞSE TİTREMELER ATLAMALAR BAŞLIYO DP 1.2 İLE BAĞLAMIŞ DURUMDAYIM VE AKTİF

NAPICAM YARDIM EDİN
  • R7 370 ekran kartı freesync desteklemiyor mu bunda çözemedim de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 15 Aralık 2016; 21:46:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

R7 370 ekran kartı freesync desteklemiyor mu bunda çözemedim de ?

İlk sayfada liste çok açık, AMD'nin sitesinden tekrar kontrol ettim 370'i özellikle göremedim, 300 Series diye en başa yazmış.

http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/r7

Burada da yazıyor.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.