Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.485
Cevap
61
Favori
381.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 araçlar marttan önce gelmez, 1 ocak itibariyle zam + kur farkı + ötv yükselmesiyle karşılaşılması çok büyük olasılık. Hâlâ düşünen varsa bir iki hafta içinde işini hallettsin bence. Ne devlet vergiden vazgeçer, ne firmalar sizin yerinize devlete para öder. Gönlünüzce olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaporasını verdiğim cosmo+çg2 paketini iptal ettim. Diğer araca kapora veren kişide iptal etmiş. Benim araç bayideydi cumartesi fatura kesecektim. Ötv zammı olunca bayi 107 den 110 oldu dedi. Yenimladada pek fiyat artışı olacağını zannetmiyorum. Skoda daki satıcı arkadaş bayideki arabalar için %45 ten fatura kesilebileceğini söyledi kendilerinin o şekilde kestikleri fatura varmış. Bilginize. Herkese hayırlı alışverişler.

• D sınıfı araç için 130-140bin TL bütçe ayırmıştım. İlk tercihim SuperB idi. Test sürüşünden sonra aracın 1. ve 2. vitesteki hantallığını gördükten sonra vazgeçtim. 2.olarak Talismanı denedim. 160 beygirlik olanı sürüş ve konfor açısından canavar.Ancak çevremden gelen "latitude olur" yorumları yüzünden vazgeçtim. Dedim o zaman gideyim Passat alayım. herkes alıyorsa vardır bir sebebi. Ancak test sürüşünde Superb 'de yaşadığım oldu vazgeçtim. Mercedes C200 de 0 faiz vardı.Onu alayım dedim biraz fazla vererek. O da ne? Araba kütük gibi. sanki kasislerin ce cukurların üstünden geçerken sanki 11SB Belediye otobüsündeyim. Yuh dedim.Direkt indim.

Kasa 2017 de değişeceği için insignia hiç düşünmemiştim. Ama denemediğim bir o kalmıştı. Gittim denedim. Baktım araba iyi gidiyor. konfor da gayet iyi. Almaya karar verdim ve cosmo + çevre görüş 2 aldım 1 hafta önce.

yaklasık 40K cebimde kaldı passata göre

Araç şuan 1000 km ye yaklaştı. 150 km si istanbul şehir içi,kalanı şehir dışı kullandım. Yakıt 6.7 lt. Uzun yolda verdiği keyfi yaşayanlar bilir.160-170 km hızda ses neredeyse yok. Sanki 90 la gidiyorsun. Uzun yolda önünüze bir araç çıkında basıp geçebileceğiniz hissini çok sağlam veriyor.Bilecik-Adapazarı arası virajlarda yola yola resmen yapışıyor. Kapıştığım Mercedes E serisi bir aracı virajlarda nal topladı diyebilirim. Ekte tüketimi paylaşıyorum.OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

Adaptif hız sabitleyici kesinlikle tavsiye ederim. Uzun yolda ve istanbul şehir içinde çok rahat ettiriyor.

Yanlız çözemediğim bir kaç konu var.bilenler varsa paylaşmalarını rica ederim.
    1. Ayarlarda "Otomatik ayna Kapama" açık ama aracı kapattığında aynalar katlanmıyor.
    2. Araçtan çıkınca refekatçi aydınlatma özelliği yok mudur?OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

• afkrn A kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Ne kadara aldınız aracınızı ? Renk nedir ? Hangi bayiden aldınız ? Bizlere yardımcı olması anlamında soruyorum yanlış anlamayın. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: afkrn

D sınıfı araç için 130-140bin TL bütçe ayırmıştım. İlk tercihim SuperB idi. Test sürüşünden sonra aracın 1. ve 2. vitesteki hantallığını gördükten sonra vazgeçtim. 2.olarak Talismanı denedim. 160 beygirlik olanı sürüş ve konfor açısından canavar.Ancak çevremden gelen "latitude olur" yorumları yüzünden vazgeçtim. Dedim o zaman gideyim Passat alayım. herkes alıyorsa vardır bir sebebi. Ancak test sürüşünde Superb 'de yaşadığım oldu vazgeçtim. Mercedes C200 de 0 faiz vardı.Onu alayım dedim biraz fazla vererek. O da ne? Araba kütük gibi. sanki kasislerin ce cukurların üstünden geçerken sanki 11SB Belediye otobüsündeyim. Yuh dedim.Direkt indim.

Kasa 2017 de değişeceği için insignia hiç düşünmemiştim. Ama denemediğim bir o kalmıştı. Gittim denedim. Baktım araba iyi gidiyor. konfor da gayet iyi. Almaya karar verdim ve cosmo + çevre görüş 2 aldım 1 hafta önce.

Araç şuan 1000 km ye yaklaştı. 150 km si istanbul şehir içi,kalanı şehir dışı kullandım. Yakıt 6.7 lt. Uzun yolda verdiği keyfi yaşayanlar bilir.160-170 km hızda ses neredeyse yok. Sanki 90 la gidiyorsun. Uzun yolda önünüze bir araç çıkında basıp geçebileceğiniz hissini çok sağlam veriyor.Bilecik-Adapazarı arası virajlarda yola yola resmen yapışıyor. Kapıştığım Mercedes E serisi bir aracı virajlarda nal topladı diyebilirim. Ekte tüketimi paylaşıyorum.OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

Adaptif hız sabitleyici kesinlikle tavsiye ederim. Uzun yolda ve istanbul şehir içinde çok rahat ettiriyor.

1. Ayarlarda "Otomatik ayna Kapama" açık ama aracı kapattığında aynalar katlanmıyor.
    2. Araçtan çıkınca refekatçi aydınlatma özelliği yok mudur?OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

aynaların kapanması için kapıları kumanda ile kapatıp düğmeye 1 saniye basık tutup bırakın...
    refakatçi aydınlatması içinde bir kez selektör yapmanız yeterli...
    aracınız hayırlı olsun...opel insignia=iyi araba

öncelikle aracınız hayırlı olsun,sorularınıza gelince aynalar tek basışta kapanmıyor anahtarda kapama tuşuna 3 sn basınca kapanıyor,refakatçi aydınlatma ise önce araç ayarlarından aydınlatma ayarlarından açmalısınız sonra aracı stop edip şoför kapısını açıp selektör yaptığınızda aydınlatma çalışır.
    Aracınız hayırlı olsun , benim araç da cosmo+çgp2 1350 km de . Dediklerinize aynen katılıyorum .Sorulariniza gelince ;
    1- Aynayı kapatmanın 2 yolu var . Birincisi dikiz aynalarını ayarlamak icin kullanılan L-R ( sağ-sol) tuşunu ortaya getirip , yuvarlak olan ayna ayarlama tuşunun alt yönüne basılı tutarsanız aynalar kapanır .İkincisi uzaktan Kuman'da dan kilitleme tuşuna 1-2 Sn fazla basarsanız kapılar kilitlenir ve aynalar kapanır .

2- Aracı stop edince farlar kapanıyor ama ayarlar kısmında biliyorsunuz süre ayarı yapılabiliyor 15 Sn 30 Sn gibi . Aracı stop ettiğinizde araçtan inince yine uzaktan kumandadan kilit açma tuşuna basarsanız farlar sizin ayarldiginiz sure kadar yanıyor . Ben zaten gece garaja aracı park ettiğimde kumadayi çift kilit yapmak icin kullanıyorum . Karanlık olursa açma düğmesine basıp 30 Sn farlar açık kalıyor . Uzaklaşınca çift kilit yapıyorum .

• quote:

D sınıfı araç için 130-140bin TL bütçe ayırmıştım. İlk tercihim SuperB idi. Test sürüşünden sonra aracın 1. ve 2. vitesteki hantallığını gördükten sonra vazgeçtim. 2.olarak Talismanı denedim. 160 beygirlik olanı sürüş ve konfor açısından canavar.Ancak çevremden gelen "latitude olur" yorumları yüzünden vazgeçtim. Dedim o zaman gideyim Passat alayım. herkes alıyorsa vardır bir sebebi. Ancak test sürüşünde Superb 'de yaşadığım oldu vazgeçtim. Mercedes C200 de 0 faiz vardı.Onu alayım dedim biraz fazla vererek. O da ne? Araba kütük gibi. sanki kasislerin ce cukurların üstünden geçerken sanki 11SB Belediye otobüsündeyim. Yuh dedim.Direkt indim.

Öncelikle hayırlı olsun.

Gerçekten passat ve superb 1 ve 2. Viteslerde o kadar hantal mi? Bende 1.2 tsi dsg leon vardı kalkışı çok canlıydı. Ama sınıfı küçük araç uzun yol performansı zayıf bir de çok hafifti rüzgar yiyince uçacak gibi oluyorsunuz. Şehir içinde iyiydi de uzun yolda olmadı, o nedenle ınsignia ya geçtim açıkçası.

Mercedes ile ilgili yorumunuzu kesinlikle katılıyorum o araç mutlaka revizyon görecek, binilebilir bir araç değil şu anki haliyle. Bakması güzel ama o ayrı.

İlginçtir, ben de dsg den ınsignia ya geçince sanki ınsignia 0 40 arası biraz sağır, çok net hızlanmıyor tam kavrama yapmıyor gibi geldi.

Bu arada aracınızda Android auto desteği mevcut mu?

• kralksk kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, burada bu tarz yaptıgınız yorumlar bizler için çok önemli. Bende inşallah bugun teslim alacağım

Her ne kadar ÖTV, kur farkı gelsede maalesef bu segmentte alınabilecek en uygun araç hala insignia.
  • Mercedes E serisi üretimini bırakıyormuş.
  • SmuraY S kullanıcısına yanıt
    Kaynak neresi?
  • quote:

öncelikle hayırlı olsun.. a4 dizel neden düşünmediniz? 2015 model çok düşük km lerde bulabilirdiniz o paralar. ben şu anda bakıyorum mesela. neyse artık almışsınız. pişmiş aşa su katmak olmaz. sadece merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insane1907 -- 1 Aralık 2016; 10:21:2 >

• Aracımı 10000km yaptım malum fiyatlar artı 2ele koysam artan fiyat üzerinden mi koyacağım aldığım fiyata koyayım diyorum

• benim araç teslimatı yine yarına kaldı, ciddi anlamda kıllanmaya başladım
  • Neden satıyorsubuz daha 10.000 de

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandamectin

Aracımı 10000km yaptım malum fiyatlar artı 2ele koysam artan fiyat üzerinden mi koyacağım aldığım fiyata koyayım diyorum

Bir sıkıntı mı oldu 10000 çok az bir km...

• Daha ucuz bir araç alıp 80000 tl kredi mi kapatmayı düşünüyorum.Evi kredi aracı peşin almıştım sanırım hata yapmışım gibi hissediyorum.

• Pandamectin kullanıcısına yanıt
    Allah Hayırlısını nasip etsin diyelim.
  • Fiyat listesi yayınlanmış opel indirim yapmış liste fiyatında nasıl saçma bir firma bu opel

• quote:

Orijinalden alıntı: lexus

Fiyat listesi yayınlanmış opel indirim yapmış liste fiyatında nasıl saçma bir firma bu opel

Fiyatta indirim olayı eminim yoktur. Asıl saçma olan eski fiyat listesiydi.

Arkadaşlarım ne aldın diye soruyodu: insignia diyodum. Otomatik en dolusu diyodum. Hatta bir de çgp2 paketi var diyodum. Hayırlı olsun diyolardı.
    Yarım saat sonra telefon açıyolardı tekrar: oğlum sen ne diye 120 verdin imsigniaya, az daha koyup passat alsaydın ya diyolardı.
    Sonra anlatıyodum: abi ben 105e aldım. Liste fiyatıyla alakası yok, çok indirim yapıyorlar falan diye.
    Sonrasında cevap: Valla iyiymiş, yarın ben de bi bakıyım!!!

Adamların reklamını biz yapıyoduk. Internetteki fiyatlara bakıp, bu arabaya bu para verilmez diyip bayiye gitme zahmetinde bile bulunmayan kesinlikle vardır.

İşte saçma olan buydu.

Şimdi biraz mantıklı liste yazmışlar. Bayiye gidince 15000 az fiyat vermeyecekler.

Bu kadar uçurum olmaz ki opelden başka da hiç bir firmada yok böyle bi olay...

Naçizane benim fikrim.

Bir diğer konu,
    Bu haftaki yakıt tüketimim (225/55/17 petlas kış lastikleri ile)

580km sonucu

Yol bilg 5.9 lt
    Gerçek 7.1 lt

(Hatırlatmakta fayda var: %80 uzun yol, 90-130 arası sürekli değişen hız, rampa-iniş ve virajların olduğu; çok kalabalık olmayan bir güzergah; %20 konya şehir içi, sakin kullanım)

Yaz lastikleriyle (245/45/18) aşağı yukarı aynı yakıt tüketimi oldu.

İyi sürüşler

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.