Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

m2sata 240gb ssd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
53
Cevap
0
Favori
3.161
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2814 Mesaj
      14 Mart 2016 15:28:52
      quote:

Orijinalden alıntı: artemisbd

Evet Msata M2sata hatası yapmayın, benim asus laptopta msata desteği var yeri kısa ve küçük,m2sata uzun bir kart o yüzden msata yerine uymaz. Yeni gamer laptoplarda m2 sata desteği olabilir.

farklı ürünler zaten biri msata biri m.2 sata diye biliyorum .

|
      |

• Yarbay
      5213 Mesaj
      14 Mart 2016 15:51:48
      Bunun neresi sıcak ? m.2 sata dediğin 2500 mb okuma 1.500 yazma dışının altındaki tüm ürünler gereksiz. İnsanlar bunları çok daha performansı yüzünden tercih ediyor. Ayrıca Kendiliğinden destekli olmayan anakartlarda ara birim kullanınca bu da 4x yerine takmak anlamına geliyor , ekran kartı yolunu zayıflatıyor. 4x'e takınca.

Bunu alacağınıza normal ssd alın daha iyi.

Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x4)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI ARMOR 1080 OC // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz
    • Yarbay
      4353 Mesaj
      14 Mart 2016 17:01:35
      bunu biostan bir yerlerden aktif ediyorduk ama nerden bende var aktif edemediğim için kullanamıyorum yada farkında olmadan yaktım :D
      |
      |

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      14 Mart 2016 18:05:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Bunun neresi sıcak ? m.2 sata dediğin 2500 mb okuma 1.500 yazma dışının altındaki tüm ürünler gereksiz. İnsanlar bunları çok daha performansı yüzünden tercih ediyor. Ayrıca Kendiliğinden destekli olmayan anakartlarda ara birim kullanınca bu da 4x yerine takmak anlamına geliyor , ekran kartı yolunu zayıflatıyor. 4x'e takınca.

Hocam sen cok uc noktalara gitmissin:)
      Insanlarin cogu bunu daha hizli oldugu için almiyor.bircok notebook ta iki hdd takacak yer yok.normal hdd veya ssd nin yanina normal 2,5`` ssd takamadigi icin m2sata ssd takiyorlar.

Ayrica 2500 okuma hizlarindan bahsetmissin.2500 okuma hizi olan ssd nin fiyati minimum 1000 tl `dir. 200 kusur liralik sicak firsat konusuna 1000 tl lik urun önerisi komik olmus :) normal 2. ssd takabiliyor olsak zaten m2satali ssd almazdik.

Bunun sicak firsat olmasinin sebebi iki hdd destegi olmayan ve anakartinda m2sata cikisi olan notebooklar icin ikinci hdd kullanim imkani vermesi. m2sata 240gb ssd ler arasinda firsat niteligindeki ucuzlugudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 14 Mart 2016; 18:14:08 >

• Yarbay
      5213 Mesaj
      14 Mart 2016 18:23:57
      quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

quote:

Hocam sen cok uc noktalara gitmissin:)
      Insanlarin cogu bunu daha hizli oldugu için almiyor.bircok notebook ta iki hdd takacak yer yok.normal hdd veya ssd nin yanina normal 2,5`` ssd takamadigi icin m2sata ssd takiyorlar.

Ayrica 2500 okuma hizlarindan bahsetmissin.2500 okuma hizi olan ssd nin fiyati minimum 1000 tl `dir. 200 kusur liralik sicak firsat konusuna 1000 tl lik urun önerisi komik olmus :) normal 2. ssd takabiliyor olsak zaten m2satali ssd almazdik.

Bunun sicak firsat olmasinin sebebi iki hdd destegi olmayan ve anakartinda m2sata cikisi olan notebooklar icin ikinci hdd kullanim imkani vermesi. m2sata 240gb ssd ler arasinda firsat niteligindeki ucuzlugudur.

Anladım hocam :) Notebook açısından haklısınız ama notebook desteğini düşünmek lazım. Hangileri destek veriyor kimbilir. ve her notebook veriyorsa bile m.2 desteği mi yoksa diğerlerine mi destek veriyor o da önemli. çünkü 3 farklı pin girişli modelleri var bunun.

Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x4)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI ARMOR 1080 OC // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      14 Mart 2016 19:57:18 Konu Sahibi

Evet hocam haklisin, sıkıntılı biraz ama bir cok notebookta 2.hdd yuvasi yok. Genelde yeni gamer notebooklarin bir cogunda m2sata destegi oluyor.dedigin gibi iyi arastirip kontrol edip oyle almak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 14 Mart 2016; 19:57:53 >
      |
      |
      KURSAD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      186 Mesaj
      15 Mart 2016 20:58:18

• Yarbay
      4566 Mesaj
      15 Mart 2016 21:09:17

İnventus'tan sonra en fazla güvendiğim ikinci firma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ßaßeL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Belki benim kağıt param bir şekilde döne dolaşa senin cebine girmiştir...
      Bülent ORTAÇGİL
    • Binbaşı
      1067 Mesaj
      15 Mart 2016 22:11:50
      Arkadaşlar biraz konuyla ilgisiz ama bizde bir tane lenovo y580 var win10 a format atarken ssd yi kullanmamış (eskiden raidli idi) şimdi 32gb lık ssd si bomboş duruyor, acaba bu ssdleri sonradan sisteme entegre etmenin bir yolu varmıdır?
      |
      |

• Yarbay
      2185 Mesaj
      15 Mart 2016 22:24:35
      Victor gaming laptop kullanıyorum m2sata girişi mevcut, zamanında 240gb yi 400 küsür liralara aldık fiyat çok iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      15 Mart 2016 23:32:02 Konu Sahibi

aynen bende Victor kullanıyorum.Bugun geldi hi level m2 sata ssd , taktım sorunsuz. Yarın kurulumları yapacağım bakalım
      |
      |
      cevo_61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      22632 Mesaj
      16 Mart 2016 00:30:05
      Windowsu m2sata ssd'den boot edebiliyor muyuz?
      |
      |

• Yüzbaşı
      656 Mesaj
      16 Mart 2016 09:27:46
      quote:

Son cümle yanlış bir yorum. Benim notebook'ta hem Sata hem de M2Sata slot'ları var. Bu cihazlar da zaten daha çok bu yüzden satılıyor normal Sata SSD yerine tercih edilecek bir ürün değil ki zaten.

Herkes bir yorum yapmış ama biraz araştırılsa M2sata nedir herkes anlayacak zaten.
      |
      |
    • Çavuş
      81 Mesaj
      26 Nisan 2016 09:07:24
      M2 sata iyidir... Aynen dediginiz gibi 2nci hard disk yerine kullanilabilir. Artik masaustu pc anakartlari da desteklemeye basladi. B ve M anahtarli cinsleri var. Birinde kucuk tarafta 5 pin digerinde 6 pin var. B+M olan m2sata disk alirsaniz her ikisine de takiliyor. Pci-express sata disklerde m2sata ya yaziliyor. Uygun bir cihaziniz varsa alin aldirin pisman olmazsiniz. Cihaziniz uygun degilse uygunfiyatli adaptorleri satiliyor. Normal 2.5 luk hard disk gibi takabilmeniz bile mumkun. Anakartinizda pci-e 4x yuva varsa uygun cevirici ile kart uzerinde raid bile yapabilirsiniz. Forumda Function Test nickli arkadas 2nci el upgrade urunleri satiyor. Fiyatlari da uygun gibi geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      887 Mesaj
      26 Nisan 2016 10:28:50
      arkadaşlar konu çoook dağılmış ... hi level nasıl ? bur ürünü kullanan varmı?

m2 satanın olayı budur>>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtckmk -- 26 Nisan 2016; 10:32:02 >

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım,
      Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım.
      Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım,
      Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      26 Nisan 2016 19:41:18
      quote:

Orijinalden alıntı: mhmtckmk

arkadaşlar konu çoook dağılmış ... hi level nasıl ? bur ürünü kullanan varmı?

m2 satanın olayı budur>>>>

bende aynı cevabı arıyorum arkadaslar

Eğer tanrının mucizeler yarattığına inanıyorsanız, şeytanın da birkaç numarası olduğuna inanmalısınız.

• Çavuş
      80 Mesaj
      26 Nisan 2016 21:11:56
      Fiyat çok uygun 300 tl altına 240 gb m2 Sata ssd almak zor tek eksisi markası ama chipleri iyiyse alınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      887 Mesaj
      27 Nisan 2016 09:05:33

anladığım kadarıyla kullanan yok:)
      |
      |
      selcuk666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      27 Nisan 2016 09:23:54 Konu Sahibi

Selam arkadaslar , ben yaklasik 2 aydir kullaniyorum.konuyu actigim sirada almistim. Gayet memnunum.Takilma,donma veya bir yavaslama hic hissetmedim.

Herhangi bir hiz testi yapmadim ama test isterseniz aksam yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 27 Nisan 2016; 9:26:52 >
      |
      |
      Bahsedilenler: mhmtckmk , selcuk666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      887 Mesaj
      27 Nisan 2016 11:52:29

crystal disk benchmark ile test edersen çok iyi olur...
      aslında gerçek değerleri performance test programı veriyor...
      samsung 850 evo kullanıyorum normal benchmark programları 550 - 500 yazma okuma değerleri alıyorum
      performans test programında random yazma okuma işlemini aynı anda yapan test adımı var, onu çalıştırıp windows görev yöneticisinden okuma yazma hızlarına bakıyorum max 230 alabiliyorum...

performans ve kullanım anlamında referans değer bence budur(random okuma yazma işlemi yapıldığı anda)

bu testleri i7-4790 - 16 GB hyperx 1600 Mhz - gigabyte z97x gaming 3 ile yaptım...

bu konuda uzman arkadaşlar muhakkak vardır kendimce vardığım sonuç bu...
      |
      |
      hoodan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.