Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
113
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    52 Mesaj
    James Donkey JD512 512GB 3D Nand 2000/1500MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk

Ürünü yeni aldım

Anakartım Z-370 ASUS Prime.

Resimdeki slota taktım SSD'nin küçük yeşil bir ışıgı var o yanıp sönüyor elektrik aldıgı belli fakat
    ne BIOS'ta ne disk yönetiminde SSD gözükmüyor. Acaba bir uyum problemimi var yoksa SSD'de sorunu mu var anlamadım veya herhangi bir ayar mı gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2440559/777ef8d8-2ab8-4226-b501-00ad2aad8c6c.jpeg [/simage]

gif halihttps://media.giphy.com/media/VeGzziw4RvlNWZRA2S/200w_d.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozuch94 -- 28 Ekim 2019; 17:10:44 >

|
    |

• Yarbay
    14719 Mesaj
    Hocam fotoğraftan yanlış görmüş olabilirim ama, SSD'yi direk anakarta mı vidaladınız yoksa vida ayağına mı vidaladınız?

anakarta vidaladım
    |
    |
    -forumber- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kozuch94

anakarta vidaladım
    Resimdeki gibi ayağa vidalamanız lazım;

Eğer o şekilde vidalamışsanız ve yine görmüyorsa BIOS'u güncellemeyi deneyin.

Orijinalden alıntı: -forumber-

Resimdeki gibi ayağa vidalamanız lazım;

Eğer o şekilde vidalamışsanız ve yine görmüyorsa BIOS'u güncellemeyi deneyin.

Alıntıları Göster
    vidalamada sorun oldugunu sanmıyorum biosum güncel ssd nin ışıgı yanıp sönüyor zaten ama pc ssd yi görmüyor
    |
    |

• Yüzbaşı
    520 Mesaj
    2 gün önce bende corsair mp 510 m2 ssd aldım bende de aynı şey oldu anakart ssd görmedi 2 saat uğraştıktan sonra çözdüm sorunu sende de halen devam ediyorsa yapman gerekenler şunlar.

ilk önce ssd tak sonra windows aç ve disk yönetiminden ssd,nın orada olduğunu göreceksin ona sağ tıkla yeni birim oluştur de ssd artık görünür ve kullanılabilir hale geldi.

eğer m2 ssd ye windows kurmak ve ondan boot etmek istiyorsan m2 ssd hariç diğer bütün disklerin bağlantısını kes sonra windows kurulumuna geç orada ssd gözükecektir.
    |
    |
    |
    |
1
Reklamlar
SEO
Masal
Bey Azura
instagram takipçi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.