Şimdi Ara

M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
1
Favori
40.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • M2 arkadaşımın PC canlar gibi caisiyor sıkıntısız

• Basibozuk61 B kullanıcısına yanıt
    Aldığınız disk muhtemelen nvme fakat anakartını ın nvme desteği varmı sitesinden kontrol etmenizi öneririm.her M2 slotu olan anakart ta nvme destekli diskler çalışmaz.
  • Sistem kurup oyun oynadık olabilir mi birde araştırdım Türkçe değil ki mübarek msi m7 z170a anakartım M2 ise Xpg 512 GB sx8200 pro
    Reis psu düğmesi olcak arkada onu bir kapa biraz bekle kasanın içindeki elektrik gitsin sonra psu düğmesini açıp power tuşuyla çalıştır sistemi bakalım gircek mi
    Valla kardeş senin M2 nvme fakat anakartını sitesinde nvme desteği göremedim
    TURBO M.2 İLE SSD DİSKİNİZİN LİMİTLERİNİ DAHA DA YÜKSELTİN

Gen3 x4 ile 32Gb/sn'ye kadar hıza ulaştıran Turbo M.2, standart bir SATA III bağlantısından 5 kat daha hızlıdır! MSI anakartlarla baş döndürücü bir sistem açılışı ile oyun ve programlarınızın yıldırım hızında başladığına şahit olacaksınız.

Baştan görmemesi gerekirdi zaten Bi yanlışlık var bu işte. Bu anakart ta nvme disk çalıştıramazsın o esnada farklı Bi disk takılıysa karıştırıyor olabilirsin
  • Ben o yeri bile bulamadım iki adet m2 skor mevcut farkı var midir

• Şu soruma cevap verirmisiniz. Çalıştırdım Dediğini zaman bazda başka ssd veya sabit disk takılımıydı
  • Hayır yine sadece aynı m2 vardı sürücü kurdum oyun oynadim şimdi vaziyet bu Suan da bios güncellendim daha sonra öteki m2 slotuna taktim yine yok direk bios a giriyor önceden direk bios girmezdi

• M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor

Bu gelip daha sonra direk bios açılıyor önceden hardisk yok derdi

• Ozaman geriye tek bir seçenek kalıyor. Uefi boot ayarından olabilir. İşletim sistemini düz kurmuş olabilir ve bios ayarları uefi de kalmış olabilir. Yapman gereken boot menu altında uefi yazan bölümleri legacy ayarına alıp denemem veya bunun tam tersi
  • Daha önce onları da bakmıştım m2 görünmüyordu suan PC açıldı dün akşam da açılmıştı oyun yükleyip oynamisfim dediğim gibi suan açıldı sorun nerde halen anlamış değilim

• Bios ayarları yani uefi/legacy ayarlarıyla alakalı. Şöyle söyleyeyim sana madem format atabiliyorsun UEFİ destekli Windows indirip flash belleği de uefi olarak yapıp kurulum yaparsan sorunun kalmaz. Formatı atmadan önce biosu default ayarlarına getirmen gerekir.
  • uefi/legacy secenegı var bırde sadece uefı secenegı baska senecek bıos da yok suan oyunları ındırıyorum fakat sorun olursa tekrardan flash dakı wındows arkadasımla bırlıkte kullandıgımız wındows 2 ayda 1 format atıyoruz veya3 umarım tekrarlamaz

yardımlarınız ıcın tesekkurler

• Tekrardan oyun indirirken gitti boot menüsünde m2 görünmüyor

M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor
  • Merhaba, konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama benim de yardıma ihtiyacım var.

Anakartım ASUS ROG STRIX B-460H Gaming

Anakartıma takılı Samsung 500GB 860 EVO standart SSD ile rahatça kullanıyorum.

Geçenlerde kasaya ek olsun diye Samsung 860 EVO Sata M2 SSD aldım. Montajını yaptım, ancak PC de SSD'yi göremiyorum. Disk Yöneticisine girip baktım, SSD orada da görünmüyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olur musunuz?

EDIT:

İlk başta Bios, M2 SSD'yi hiç görmüyordu. Sadece takılı SSD'yi görüyordu. Sitelerde yaptığım bazı araştırmalar sonucu BIOS'ta "CSM" seçeneğini aktif ettim. PC'yi, yeniden başlattım. Artık Bios'ta 2 adet SSD çıkıyordu, biri Windows Boot Manager ile standart, windows'un kurulu olduğu SSD, diğeri taktığım M2 Sata SSD.

Bios'tan save'leyip çıktım, Windows'a geçtim.. SSD yok? Disk Yöneticisine girdim, orada da yok. Windows'da görünmüyor, hiç bir şekilde. Bios güncelledim, aynı işlemleri tekrar yaptım ama olmuyor. Bios'a SSD'yi getiriyorum ancak Windows'a ne yaptım ne ettim, çıkartamadım.

Hatta ve hatta, Bios'ta görünürken çalışan SSD'yi çıkarttım, sadece M2'yi takılı bıraktım. Bilgisayarı başlattım, ancak Bios'ta SSD gitti. Windows 10 format flaşını taktım, format adımlarına başladım, Yüklenecek Sürücüyü Seçin kısmı boştu. SSD çıkmadı.

Tekrar benim SSD'yi takın format ekranına geldiğimde sadece benim SSD'yi görüyordu.

SSD mi bozuk dersiniz, ben anlayamadım, çıkamadım işin içinden, lütfen yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CF3C31152 -- 18 Mart 2021; 22:53:0 >

• Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum sorunum şu , Tomahawk max ana kartım var ryzen 5 3600 işlemci ve samsung evo 970 m2 ssd var
    Hersey çalışıyor ama tek sorunum bios da m2 ssd görmüyor ve görmedği içinde kurulum yapamıyorum. Baska ssd yok çünkü biosu güncelledm sistemdeki bütün parçaları tek tek başka sistemde denedim.
    Başka sistemdeki m2 ssd benim ana karta taktım görmedi bendekini başkasına taktım çalıştı yani sistem elemanlırında sorun yok. Ama ana kart bios da m2 ssd yi tanımıyor delirmek üzereyim sinirden lütfen başına gelen çözen varsa yardımcı olsun
  • ana kartı servise 3 defa gönderdim bizde görüyor diyor artık yalanmı doğrumu orasınıda bilemiyorum

• Hernandez14S kullanıcısına yanıt

Dostum aynı sorunu ben de yaşıyorum. kingston a2000 ssd aldım, bilgisayarım monster abra a7 v6.1.1 ne yaptıysam bios görmüyor ssd yi. Bilgisayarımda yerel disk olarak gözüküyor ama biosta gözükmüyor.Son çare biosu güncellemesi için servise vereceğim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.