Şimdi Ara

M.2 NVME SSD yi pci express x16 ile bağladım boot görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni aldığım samsung evo970 m.2 nvme ssd yi adaptör yardımı ile pci expres x16 slotundan anakarta taktım. Mbr olarak formatladım ve kullanıma hazır hale getirdim. Aygıtlarımda görunuyor ve sürücüleri eksiksiz yüklendi. Depo alanı olarak kullanabiliyorum ancak biosta boots da göremiyorum. İçerisine işletim sistemi yükleyemiyorum. Bios güncellemesi yaptım boots ayarlarını kurcaladım ama yinede çözüm bulamadım.
    Anakart P8H77-V Asus
    Adaptörün resmini aşağıda paylaştım.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.M.2 NVME SSD yi pci express x16 ile bağladım boot görmüyor

• Windows kurarken mi görmüyor yoksa biosta disklerdemi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    Windosw kurarken görüyor , fakat o partition a kurmuyor. Bilgisayarı açtığımda depolama alanı olarak görülüyor, aygıtlarımda samsung nvme olarak görüyor, driverleri kurulu fakat bios a girdiğimde boots da görünmüyor. PCI express veri yolunu boots da nasıl gösterebilirim bunu öğrenmek istiyorum. İşletim sistemini bu diske kurmak istiyorum ve bunun için boots dan görmem gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predatör55

Windosw kurarken görüyor , fakat o partition a kurmuyor. Bilgisayarı açtığımda depolama alanı olarak görülüyor, aygıtlarımda samsung nvme olarak görüyor, driverleri kurulu fakat bios a girdiğimde boots da görünmüyor. PCI express veri yolunu boots da nasıl gösterebilirim bunu öğrenmek istiyorum. İşletim sistemini bu diske kurmak istiyorum ve bunun için boots dan görmem gerekiyor.
    senin için biraz araştırdım fakat anakart desteklemiyorsa olmuyor diyor yabancı forumlar.Bu yapacağın sistemi bende yapacaktım fakat şimdi olurmu olmazmı şüpheye düştüm.
  • Clover kullanarak halledebilirsin.
  • hocam merhaba,
    Nasıl yapılacağını detaylandırabilir misin ? ya da var bir link paylaşabilirseniz inceleyeyim.
  • design.code kullanıcısına yanıt

3 yıl geçmiş hortlayacağım için k.b ama ben de MSI B450 TomaHawk Max anakartla PCIe 2.0 x16 takarak kullanacağım lakin boot alıp alamayacağımı merak ediyorum. acaba bios modlamaya vs gerekmeden nasıl hallederiz hocam clover bootloader ile halletmek yerine grub da kullanabilir miyim acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.