Şimdi Ara

LYS Sonuçları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Torba yasa an itibariyle cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. YÖK bu onayı bekliyordu.

YÖK Genel Kurulu her hafta perşembe günleri toplanıyor. AOBP'ye ilişkin kararı perşembe günü alıp ÖSYM'ye bildirecekler. (%99 AOBP %1 OBP)

Ben şu an OBP ve AOBP'li olarak sonuçların hazır olduğunu ya da hazır olmasa bile 1-2 gün içinde hazırlanabileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak sınav en erken 13 Temmuz en geç 15 Temmuz'da açıklanır. (Tahmin)

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB5E314-5 -- 11 Temmuz 2012; 20:39:03 >
  • 15 temmuz pazara denk geliyor
    gelecek hafta içinden önce açıklanması zor bence
  • O yüzde 1 lik oran bile yok bence.Yani yüzde 1 lik oranı gören trigonex'in yeni 2-3 konu açmasından korkuyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: maftas

O yüzde 1 lik oran bile yok bence.Yani yüzde 1 lik oranı gören trigonex'in yeni 2-3 konu açmasından korkuyorum da

Adam alınmasın gücenmesin diye koydum onu da :)
  • Beyler ilk iki cümle kesin bilgiler.

Son iki cümle benim tahminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyetisyen1

Beyler ilk iki cümle kesin bilgiler.

nerden duydun bi kaç haber sitesine baktım yok
  • nasrettin hocanın hesap ya obp olursa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaburak1988

quote:

nerden duydun bi kaç haber sitesine baktım yok

Şu haber sitelerini bırakın artık dostum.
    Bizm muhattabımız TBMM,cumhurbaşkanlığı,ÖSYM'nin resmi siteleridir.

Buyurhttp://www.tccb.gov.tr/aciklamalar/252/83559/6342-6343-6344-6345-6346-6347-6348-6349-6350-6351-6353-6354-sayili-kanunlar.html

Torba yasa : 6353
  • quote:

Diyatisyen1 bu araştırma takip ve geliştirme çabalarını Tıp okurkende devam ettirirsen tıp konusunda, vatanına büyük bir hizmet edeceksin inşaallah. Yeni nesilde inşaallah herkes bu şekilde çabalar harcarda muasır medeniyet gerçekleşir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seneye obp geçerli kesin dimi?
  • quote:

O yüzde 1 lik oran bile yok bence.Yani yüzde 1 lik oranı gören trigonex'in yeni 2-3 konu açmasından korkuyorum da

ooo az iki dakka mızgandık ( uyudum yani ) ne olmuş ülen böle
    bitmediniz gitti @ maftas usta bi bitmediniz gitti
  • bugün sabah gazetesinin eğitim bölümündeki bir yazar sonuçların en erken 13 temmuz en geç 20 temmuz da açıklanacağını yazmış.ve bu bilgileri ösym nin verdiğini ama torba yasa geçerlilik kazanmadığı için kesin konuşamadıklarını yazmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackingmem

quote:

Diyatisyen1 bu araştırma takip ve geliştirme çabalarını Tıp okurkende devam ettirirsen tıp konusunda, vatanına büyük bir hizmet edeceksin inşaallah. Yeni nesilde inşaallah herkes bu şekilde çabalar harcarda muasır medeniyet gerçekleşir

Çok teşekkür ederim dostum Allah razı olsun.

Trigonex adım adım kötü sona yaklaşıyorsun var mı obp umudu hala :)
  • quote:

Torba yasa an itibariyle cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. YÖK bu onayı bekliyordu.

YÖK Genel Kurulu her hafta perşembe günleri toplanıyor. AOBP'ye ilişkin kararı perşembe günü alıp ÖSYM'ye bildirecekler. (%99 AOBP %1 OBP)

Ben şu an OBP ve AOBP'li olarak sonuçların hazır olduğunu ya da hazır olmasa bile 1-2 gün içinde hazırlanabileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak sınav en erken 13 Temmuz en geç 15 Temmuz'da açıklanır. (Tahmin)

yaw @ diyetisyen biz fakir fukaranın 3 gün daha umuduyla oynamasan olmaz dı değil mi
  • Diyetisyen harbiden en geç 15i olur mu dostum.çatlayacağım ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gursoy/2012/07/11/osym-puan-donusumlerini-yapmali

Bugün Sait Gürsoy köşesinde şöyle yazmış;
    "Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili, ÖSYM'den aldığım iki ön bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Birinci ön bilgiye göre; LYS sonuçları en erken 13 Temmuz'da açıklanacak. Üniversite adayları 23 Temmuz - 3 Ağustos arasında tercih listelerini düzenleyebilecek. İkinci ön bilgi ise; LYS sonuçları en geç 20 Temmuz'da açıklanacak. Üniversite adayları 23 Temmuz - 6 Ağustos arasında tercih listelerini oluşturacak. Torba yasası kanunlaşmadığı için, bu yıl yerleştirme puanlarının oluşumunda AOBP katkısı mı, yoksa OBP katkısı mı kullanılacak, henüz kesinleşmedi. Bu yüzden ÖSYM net bir tarih veremiyor."

cb aobp'yi onayladığına göre cuma gününden itibaren sonuçlar beklenebilir
  • quote:

quote:

Adam alınmasın gücenmesin diye koydum onu da :)

şaka maka her ikinizin de elineee dimağınaaa sağlık
    bakıyormuşun YÖK Genel Kurulu 50-60 aralığında okul puanına karar vermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trigonex -- 11 Temmuz 2012; 20:58:13 >
  • Direnecek mecalim ve mesnedim kalmadı önemli bir bilgiyi de ben ekleyeyim bari ; ( çoktandır saklıyordum )
    '' Uygulamada Cumhurbaşkanı, onbeş gün içinde, kanunu imza edip, bir yayım tezkeresiyle kanunu Başbakanlığa gönderir ve Kanun Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından Resmî Gazetede yayınlanır. ''
    '' Kanunların Resmî Gazetede yayımlanmaları yasama fonksiyonuna dahil değildir. Bu tamamıyla bir idarî işlemdir[12]. Kanun tasarı veya teklifleri Türkiye Büyük Millet Meclisince görüşülüp oylandıktan sonra kanunlaşırlar. Kanunun Resmî Gazetede yayımlanması onun varlığı için bir şart değil, onun üçüncü şahısların “ıttılaına ulaştırılmasının” bir vasıtasıdır[13]. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen kanun, yayımlanmamış olsa bile yine de bir kanundur. ''

Resmi gazete matbaası yanarsa diye konu açacaktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trigonex -- 11 Temmuz 2012; 21:24:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trigonex

Direnecek mecalim kalmadı önemli bir bilgiyi de ben ekleyeyim bari ; ( çoktandır saklıyordum )
    '' Uygulamada Cumhurbaşkanı, onbeş gün içinde, kanunu imza edip, bir yayım tezkeresiyle kanunu Başbakanlığa gönderir ve Kanun Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından Resmî Gazetede yayınlanır. ''
    '' Kanunların Resmî Gazetede yayımlanmaları yasama fonksiyonuna dahil değildir. Bu tamamıyla bir idarî işlemdir[12]. Kanun tasarı veya teklifleri Türkiye Büyük Millet Meclisince görüşülüp oylandıktan sonra kanunlaşırlar. Kanunun Resmî Gazetede yayımlanması onun varlığı için bir şart değil, onun üçüncü şahısların “ıttılaına ulaştırılmasının” bir vasıtasıdır[13]. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen kanun, yayımlanmamış olsa bile yine de bir kanundur. ''

Resmi gazete matbaası yanarsa diye konu açacaktım

Sende vatanına büyük hizmetler sunacaksın inşaallah ama milletimizin yararına ve gelişmesine faydalı olacak bilgileri saklamazsan daha iyi olacak :) destek olmalıyız birbirimize dostlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 11 Temmuz 2012; 21:16:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.