Şimdi Ara

LWB & RWB ??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar oyundaki bu mevkilerin türkçe meali nedir ? Tam olarak maçta Hangi konumda oynuyorlar bi açıklama yaparsanız sevinirim.

• arkdaşım onlar forvet arkası kanat oyuncusu ama ortasa degil pek işine yaramaz tabi 4-3-3 gibi bi taktik yapmıyorsan
    AM-C-R-L.: attacking midfielder sonuna sonuna left-rihgt-center gibi ekler gelir bunları ortasaha kullanırsın ve ataga yönelik oyunculardır ki benim seçimim bunlardır tavsiyede ederim.
    MC-R-L bunun açılımı.: midfielder center-left-rihgt gibi onlarda ortasahadır atakta pek işe yaramaz.
    DMC açılımı.: defansive midfielder orta saha arkası defansa dönük oyuncular ama çok gol atarlar iyilerinin özellikleri çok yüksek olur ve baya bi kalabalık
    bir profili vardır:d
    birde defansta sag ve sol oyuncuları var DR-L den frklı oalrak DWBLR gibi ben tercihim de bunlar sadece DR-L yi terch etmiyorum
    bu bahsettim oyunculardan bir iki potansiyel yıldız bul sonra izle takım nasıl ataga cıkıyor iyi oyunlar.

EDİT.: ARKDAŞIM SENİN BAHSETTİN MEVKİ DEFANS İLE İLE ORTA SAHA ARKA KANAT TA OLA BİLİR YAVS NE ZAMANDIR OYNAMIYORUM
    TEREDDÜTTE KALDIM YANLIŞ BİLGİ VERMEM İNŞ POZİSYONDAN BAK ENRDE OYNADIKLARINA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyM3GTR -- 26 Mart 2009; 10:08:05 >
  • WB: Winger Back demektir.

Üçlü savunmalarda gerçek kanat oyuncuları kullanılmaz.
    Bunun yerine hızlı, amacı defans ile orta saha arasında kanatta durmak üzere amacı pas kanallarını kesmek olan orta saha özellikli bekler kullanılır.

İlk amacı defanstır ama ofansif yetenekleri olmak zorundadır.Bir WB çıkarken ters kanattaki geriye kaymak zorunda kalır.4lüden 3lüye göre kalan bir oyuncu da forvete konur ve daha ofansif oynanması sağlanır.

------- ST ------ ST -----

---------- AM/MC -------

------- DM ---- DM ------
    WBL ---------------- WBR

------ DC ---- DC -------
    ---------- SWP ----------
    ---------- GK ------------

4lüye göre daha defansftir, amacı pas yaptırmamaktır.Daha direk oynanır, kanatlar defansif olduğunda fazlaca risk alıp sık sık çıkmazlar.

Günümüzde 4lü daha çok kullanılan, en doğru taktik.
    4lü de bekler de ofansa katkı sağlar ve pres yapar, orta saha 5 veya hızlı stopler var ise 6ya kadar çıkar.Hatta oyun kurucu ile 7 bile olabilir.
  • LF wF sf nedir şibero nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • incendies kullanıcısına yanıt
    Vay be 7 yıllık hort tebrikler.

• Scorpion28 kullanıcısına yanıt
    hort kim?

googledan buraya geldi napıyım

• Bu wing back'leri seçemiyorum bir türlü. 3 defans bile denedim arkadaşın dediği gibi, olmadı (pes 2009)
     LWB & RWB ??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.