A

Yüzbaşı
21 Mayıs 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Yeni işletim sistemini kurduğumuzda diğer partitiondaki eski işletim sisteminin boot menüsünden kalkması problemi hep yaşanan bir olaydır. Keza bu sefer biraz araştırdığımda forumda da çözüm bulunamadığını gördüm. Biraz araştırınca çözdüm konuyu, belki birinizin de işine yarar.

* Windows 8 medyasını takın ve yeniden başlatın.
* Bios ekranını geçince bir tuşa basın ve Windows 8 kurulumu için ön yükleme başlasın.
* Dil ve klavye seçeneklerini ayarlayıp Devam diyelim.
* Sayfanın ortasında kurulumu başlatan buton var ama basmıyoruz. Altta linkbutton olarak verilmiş Sorun Gider linkine tıklıyoruz.
* Gelişmiş Seçenekler'e tıklayarak gelen listeden Komut İstemcisi'ni seçin.

Sırası ile ayrı ayrı yazarak enter yapalım:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /scanos

fixboot işletim sistemini bulup boot kayıtlarına yazayım mı diye soracaktır ve scanos'ta da işletim sistemlerini bulup boot menüsünde çıkması için yazmak isteyecektir. Her ikisinde de gelen soruya Y harfi ile Yes demiş olalım.

Exit ile çıkın ve yeniden başlatın.
Boot menüsü gelmiş olmalı.
Soruyu başlıkta sordum gerçi ama büyük tuşlu mu geliyor bulamıyorum. Türkçe Layout için.

Benim arkadan aydınlatma ile işim yok. Ultimate gereksiz kalıyor bana.

Razer BlackWidow Ultimate için Türkçe büyük Enter tuşu geliyormuş. Expert için bilgi veren yok. Bilgisi olan var mı?
Daha önceden de bahsetmiştik, 10 bin alıcıya ulaştığımıza SI Games verdiği sözü tutarak Türkçe FM 2010'u bizlere sunacak.
Beraberinde eğer ulaşılırsa demo için Türkiye Ligi Quickstart ekletisi de gelecek.Liesteyi oluşturup göndermek için 3 hafalık süremiz var, 9 Eylül gibi bitmiş olacak.Sonrasında alımlarınızı isteyeceğiz.

Yurt içinden box veya Steam alımları geçerli olacak, eğer bir siteden yurt dışından ön sipariş ile alıyorsanız imza bölümünde lütfen belirtiniz.

Mağazalardan box 90 TL, Steam üzerinden 60 TL.

10 bin orjinal satın alacak kişiye ihtiyacımız var, neden listeye adınızı eklemiyorsunuz?

Kampanya Amacı:
- Türkçe dil desteği
- Korsan kullanımı %5 azaltmak
- Orijinal kullanıma teşvik
- Türkiye Ligi Quickstart eklentisi

Lütfen Tıklayın:http://www.turksportal.net/turkcefm/

Football Manager'i Türkçe Oynamak Sizin Elinizde

Sevgili Football Manager tutkunu dostlarımız,

Bundan tam 10 yıl önce, oyunda Türkiye ligi dahil yokken yaptığımız kampanyalar ile 2000 yılı için çıkan sürümden itibaren oyuna Türkiye liginin eklenmesini sağlamıştık. Şimdi sıra oyuna resmi olarak Türkçe dil seçeneğini eklettirmeye geldi.

Yıllardır Football Manager'i Türkçe oynamak ve daha iyi anlamak için hazırlanan Türkçeleştirme yamalarını kullanıyorsunuz. Bu yamalar oyun çıktıktan sonra yayınlandığı için yeni oyun heyecanını yaşayamıyorsunuz ve sabırsızlıkla bu dosyaların çıkmasını bekliyorsunuz. Artık bu çileden kurtulmak, oyunu resmi Türkçe dil desteği ile oynamak, oyunu daha iyi anlamak istemez misiniz? Üstelik bunu Football Manager 2010'da yaşamak istemez misiniz?

Yıllardır haklı olarak bir çok arkadaşımız FM Türkçe olsun istiyor, yıllardır aynı tartışmalar bitmiyor. Oyun yapımcıları; "Korsan kullanım fazla, bu nedenle Türkçe FM yok" derken, Türk FM severler; "Önce Türkçe'yi eklesinler, biz sonra orijinal alacağız" cevabını veriyor.

Bu yazışmalar bu zamana kadar hiçbir yere varmadı. Ancak şu anda önümüzde somut bir söz bulunmakta!
FM 2010 Türkçe olabilir! İşte bu söz Football Manager'in yaratıcı ve yapımcı firması Sports Interactive tarafından verildi.

Bu yıl 10 bin kişi Football Manager 2010'u korsan kullanmak yerine orijinal satın almayı kabul ederse, Sports Interactive, Football Manager 2010'a Türkçe dil desteği eklemeyi planlıyor.

Yani Türkçe'yi oyuna çok kısa bir sürede eklemek için gereken maliyetin altına girmeyi kabul ediyorlar. İstekleri FM 2010'u korsan kullanmak yerine orijinal satın almanız.

Bu sebeple bizlerden imza kampanyası başlatmamızı ve sizlerden oyunu orijinal olarak satın alma sözünü almamızı istediler. Bu sanal imzaları, Sports Interactive Genel Müdürü Miles Jacobson'a ileteceğiz.

Gelecek 3 hafta içerisinde eğer 10 bin imzaya ulaşılırsa Football Manager Demo'ya, Türkiye Ligi Quickstart eklenecek ve Türkiye liglerini erken deneme imkanına sahip olunacak. Eğer bu imzalar gerçek satışa dönüşürse (sözler tutulursa), Football Manager 2010 için Türkçe dil dosyası resmi olarak STEAM üzerinden ücretsiz indirilebilecek.

Amaç, Türkiye'de bu oyunu korsan oynayanların sadece %5'inin orijinal satın almasını sağlamak. Yani korsan oynayan her 100 kişiden 5 kişinin orijinal satın almasını sağlarsak oyuna Türkçe dil desteği gelmesi hedefleniyor.
WD2001FASS

Alıcısı var ama ürün yok piyasada
Detayların ilk etabı...

Yıllardır haklı olarak FM Türkçe olsun istiyor bir çok kişi ve yıllardır aynı tartışmalar oluyor. "Korsan kullanımı fazla bu nedenle Türkçe FM yok." diyenlere cevap olarak "Önce çıkartsınlar Türkçeyi, sonra alırız cevabı geliyor."

Bu yazışmalar bir yere varmadı ancak şu anda önümüzde somut bir söz bulunmakta. 10 bin kişi bu yıl FM 2010'u korsan kullanmak yerine orjinal satın almayı kabul ederse (ve satın alırsa) SI Türkçe'yi FM 2010'a eklemeyi kabul etti.

Yani Türkçe'yi oyuna çok kısa sürede eklemek için gereken maliyetin altına girmeyi kabul ediyorlar. İstekleri FM 2010'u korsan kullanmak yerine orjinal satın almanız.

Kısa bir süre sonra bir imza kampanyası başlatarak sizlerden oyunu satın alma sözü alacağız ve bu sanal imzaları SI Games'in yöneticisi Miles Jacobson'a ileteceğiz. Gelecek 3 haftada eğer 10 bin imzaya ulaşırsak Türkçe FM 2010 çıkartılacak. Amaç Türkiye'de bu oyunu korsan oynayanların sadece %5'inin orjinal satın almasını sağlamak.

Turksportal
Kaynak: Tıklayın
Elimde tt1225 model 12 lik fanlar var.İlk başta akasa jr. model fan
controller aldmıştım olmadı.Bugün de aynı marka belki bi işe yara diyerekten
thermaltake hardcano 12 se f.cont. aldım ama oda işe yaramadı.Bu fanları
kullanıpta kontrol edebileniniz veya bir bilgi sahibi olan varmıdır?

http://www.doomedpc.com/?q=node/58
sağ tıkladığım zaman windows gezgini çalışmayı durdurdu diyor ve detayını aşağıda verdiğim hatayı veriyor.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Teşekkürler.

Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
Uygulama Adı: Explorer.EXE
Uygulama Sürümü: 6.0.6001.18000
Uygulama Zaman Damgası: 47918e5d
Hata Modülü Adı: StackHash_ecf2
Hata Modülü Sürümü: 6.0.6001.18000
Hata Modülü Zaman Damgası: 4791a7a6
Özel Durum Kodu: c0000374
Özel Durum Uzaklığı: 000b015d
OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: ecf2
Ek Bilgiler 2: 31060c8cc9b47604ca687650505d82ad
Ek Bilgiler 3: 4b60
Ek Bilgiler 4: df4f45c4dac971ea6eab3fc22ef70556

Gizlilik bildirimimizi okuyun:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x041f
Bİrisine hd3850 almayı düşünüyorum sistemde 350w powerman psu var bilgisayar crea marka.p4 3 ghz işlmeci,1000+512 mb 667 mhz ram,2 sata disk dvd rwr,card reader usb slotlarında yazcı,webcam var.Bu psu hd3850 512 256 bit kaldırı mı acaba ?
UĞRAŞTIĞIM BİLGİSAYARDA YOKTU.BU PSU 350W VEhttp://www.extreme.outervision.com/PSUEngine
SİTESİNDE HESAPLADIĞIM KADARI İLE 9600GT Yİ KALDIRIYOR(TABİ GERÇEK DEĞERLERİ VERİYORSA)BU POWER KABLOSU İÇİN ÇEVİRİCİ Mİ ALMAM LAZIM,VEYA HAZIR ÇEVİRİCİ OLAN Bİ EKRAN KARTI VAR MI ODA OLMAZSA BU POWER İHİTYAÇ DUYMAYAN EN SON MODEL KART HANGİSİ?
Bu aletin kendi cd'si biişe yaramadı,yeni driver lazım,elinde olan veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
Ses Sistemi
Creative
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 705
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 21.065 (Bu ay: 180)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 37 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.