Şimdi Ara

Lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acil yardım arkadaşlar sözde 600.watt yazan thermaltek litepower psu bozuldu açtım kapasitörde 400 watt yazıyordu sistemim fx 6300 rx 570 yada 470 8 gb ddr3 ram biraz araştırdımhttp://www.hepsiburada.com/high-power-500w-80-37-5a-single-rail-aktif-pfc-siyah-atx-guc-kaynagi-hpq-500st-h12s-p-BD200052-yorumlari şu güç kaynağı buldum yada uygun 200.tl civarı tavsiyenizi alabilrimiyim 80 plus olmadan almayacağım adamlar kutuya 600 yazmış kondastitörde 400 watt yazıyordu sahtekarlık resmen thermaltek den beklemezdim açıkcası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam hiç bir psu kutunun üzerinde yazan watt değerini sisteme yansıtmaz. Sertifikalar vardır; 80+ / 80+ bronz / 80+ gümüş / 80+ gold gibi. Soldan sağa gittikce söz verdiği değeri sisteme verme potansiyeli artar ve psu nun ömrüde uzadığı söylenir. sisteminiz çok ağır değilse 400watt yeticektir zaten ama ağırsa en azından yeni bir 80+ sertifikaya gitmek gerekir.

İnternette psu hesaplamak için siteler var, ordan parçalarınızın modeline ve adedini girerek ne kadarlık psuya ihtiyaç duyduğunuzu hesaplayabilrisiniz. Fakat şunuda belirteyim hesaplanan sonuç kafakafaya yetecek olan değerdir. 400 watt tütetim çıkarsa hesaplama sonucu gidip 400 watt psu almayın, 400 watt psu sisteme 300 watt filan sağlıyacaktır. Hesaplanan sonucun üzerine bir +200 daha koymak en mantıklısı. Böylelikle hem psuyu sürekli tam güç çalıştırmayarak ömrünüde uzatırsınız, faturadanda kısarsınız, çıkardığı seside minimalize edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pürkinator -- 24 Mayıs 2017; 10:37:30 >
  • Öncelikle şu majör yanlışı düzelteyim. Eğer bilinçli olarak yalan pazarlama (false marketing) yapılmıyorsa her güç kaynağının üzerindeki gösterilen Watt değeri verilebilir en yüksek gücü verir ve verimlilik sertifikası ile ilgisi yoktur. 80+ sertifikası ile alınan verimlilik o gücü verebilmek için prizden ne kadar güç çekilmesi gerektiğini gösterir.

Yani 750W olarak lanse edilen bir PSU çatır çatır 750W güç verebilmektedir. Test içeren bir kaç inceleme yazısı okuyup bunu görebilirsiniz.

Benim önerim Amazon.de üzerinden Thermaltake Grand RGB 650W almanız. Hem fiyat şu an 350TL civarına geliyor hem de Tier 2 olarak geçen en üst seviyenin bir altı kalitedeki ürünler. Tier 1 içerisinde fiyatı ya aşırı pahalı Platinum ya da Titanium sertifikalı ürünler ya da EVGA G2, Corsair RMX gibi bulunması zor ve/veya pahalı örnekler var. Ürünün garantisi 10 yıl. Bu bile bir miktar kalitesini anlatmaya yeterli. Jonnyguru'dan ve Tom's Hardware üzerinden incelemeleri de okursanız siz de göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 24 Mayıs 2017; 17:26:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.