Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.107
Cevap
63
Favori
476.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde aradığım stabilite ve rahat kullanım android markette sürüyle uygulama var ama çoğu anlamsız gelmeye başladı ve bide işin şu kısmı var isterse 15 çekirdekli 20 gb ramli bi telefon olsun bi zaman sonra sistem şişiyo o yüzden artık WP kullanmak istiyorum
  • ozaman cok dogrubir karar 1520
  • orktas çok teşekkür ederim sayende buldum yarın kargoya verecekler ctesi cep merkezinde olacakmış kırmızısı geliyo bende kavuşcam telefonuma
  • bende de siyahı var bu icadın :)
  • tabutt T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim şimdiden hayırlı uğurlu olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de deneme yapmak istedim

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 27 Şubat 2014; 18:17:06 >
  • Yine resimlerle ilgili bir şey soracağım.

Bu güneş batışı esnasında güneşin çok güzel bir turuncu rengi vardı. 1520 flaş kapalı ve otomatik ayarlarıyla bunu zaptedememiş. O gurub rengini nasıl yakalıyabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Ben de deneme yapmak istedim

Resim çok güzel ve net, eline sağlık.

"Netliği manuel ayarlamak" denen şeyi nasıl yapıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur59

Valla İlanın kapanmış hali aşağıda.

Hocam ilanda türkcellden alınma diyor ama cihaz türkcellde satılmıyor ki??
  • buda benden yavas yavas oluyor gibi.
  • arustamov71 kullanıcısına yanıt
    Olmayan birşeyi satacağını zannetmiyorum. Zira alan kişinin sorgusuz sualsiz iade şansı var.
  • Dostum cihaz bazı Turkcellerde var GENPA garantili olarak satılıyor. Ancak Turkcell daha tarifeye ek satmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar androidden windows phone platformuna haliyle lumia 1520 ye geçenler varsa görüşlerini paylaşabilirlermi aradaki farklar eksileri artıları .....
  • arustamov71 kullanıcısına yanıt
    İyi de bu cihaz Türkcell bayilerinde hiç satışa çıkmadı ki o büyük ihtimalle yurtdışından getirilme adam elinden çıkarabilmek için Türkcell demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: ophtha

Yine resimlerle ilgili bir şey soracağım.

Bu güneş batışı esnasında güneşin çok güzel bir turuncu rengi vardı. 1520 flaş kapalı ve otomatik ayarlarıyla bunu zaptedememiş. O gurub rengini nasıl yakalıyabilirim.

Netleme ve renk olayı basit.

Netleme ayarını otomatik ve manuel olmak üzere iki şekilde yapabilirsin. Otomatik netleme için resimi çekeceğin alana doğru kamerayı tutup net olmasını istediğin kısma ekrandan dokun ve fotoğrafı çek. Örneğin fotoğrafın solundaki cisim net olacaksa oraya parmağınla dokunarak o cisime odaklayabilirsin. Mauel netleme içinse aşağıdaki resimde kırmızı renkte görünen ayar an altta otomatik. Bir tık yukarı kaldırırsan en yakını net çeker ve yukarı çektikçe uzağa doğru odaklanıp uzağı net çeker. Bunu ekrandan izleyerek istediğin gibi ayarlayabilirsin.

Video çekerken direkt deklanşör tuşuyla çekime başlarsanız, çekim boyunca sürekli odaklama yapar yani yakına tuttuğunuzda yakını netleştirir ama ekrana dokunup odaklama yaparsanız dokunduğunuz gibi kalır ve sürekli odaklama yapmaz.

Renk ayarı ise mavi ile işaretlediğim yerde yapılıyor ama bunu mümkün olduğu kadar otomatikte tutmayın. Güneşli havaysa güneşi seçin, florasan lamba varsa onu seçin ki renkler kendinden geçmesin çünkü otomatik mod güzel çalışmıyor. mümkün olduğu kadar da led flaşı kullanmayın.

Birde pozlama süresi var yeşil renkte gösterdiğim. Gece çekimleri yaparken telefonu sabitleyerek bu süreyi karanlık seviyesi arttıkça yukarı çekin. Çektiğiniz resim karanlık çıkıyorsa süreyi arttırın, beyazımsı parlak çıkıyorsa süreyi azaltın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 27 Şubat 2014; 22:10:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

İyi de bu cihaz Türkcell bayilerinde hiç satışa çıkmadı ki o büyük ihtimalle yurtdışından getirilme adam elinden çıkarabilmek için Türkcell demiş

Baskan Ankara optimum turkcell bayisinde var, Genpa garantili.

• polater kullanıcısına yanıt
    Bizim buradakinde yok o zaman kusura bakmayın yanıltmışım mesajı okuyan çoğu kişiyi bilmiyordum kimilerinde olduğunu.

• Bende 925i satıp 1520 almayı düşünüyorum anca çok merak ettiğim nirşey var. 3g ile internette dolaşım süresi nedir acaba? Tek merak ettiğim şey batarya beni tatmin edermi. Birde telefonunuzu nasıl şarj ediyorsunuz? Sanırım en verimlisi uçak modunda şarj etmekmiş win 8.1 ile kapalı şarj da gelir işallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozansefer -- 28 Şubat 2014; 4:56:32 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ozansefer kullanıcısına yanıt
    Hiç test etmedim ama oyundan daha fazla dayanıyor, akşam bakarım ne kadar dayanıyor diye

• quote:

Orijinalden alıntı: ozansefer

Bende 925i satıp 1520 almayı düşünüyorum anca çok merak ettiğim nirşey var. 3g ile internette dolaşım süresi nedir acaba? Tek merak ettiğim şey batarya beni tatmin edermi. Birde telefonunuzu nasıl şarj ediyorsunuz? Sanırım en verimlisi uçak modunda şarj etmekmiş win 8.1 ile kapalı şarj da gelir işallah.

Dostum,

925 den 1520 ye geçiş sebebin nedir ve 925'in şarj dayanma süresi ve kamerası hakkında bilgi verebilirmisin. 925 den önce hani telefonu kullananıyordun.

Teekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.