Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.107
Cevap
63
Favori
476.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar an itibariyle aylardır düşündüğüm ve bir türlü 920'den geçmeye değer mi değmez mi karar veremediğim Sarı Şimşeğime kavuştum. :) Şimdi yoldayım eve gidiyorum. Eve gidince kurcalayacağım. Bu arada birşey sormam lazım, tezgahtar kız sormadan telefonu açıp bızıkladı, açılıştaki menülerin hepsini kafasına göre basa basa geçti. Sizce eve gittiğim gibi format atıp mı başlamalıyım? Bir ara resmen bana göstermeden bir şeyler yaptı. Tırstım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon aşırı yavaşladı arkadaşlar.Sizdede böyle bir sıkıntı var mı?Black guncellemesine donmiyeyim diyorum ama sıkıntı olmaya başladı.Whatsapp a giriyorum 2 3 saniye kadar bekletiyor yazılar gelmeden evvel.Güncellemeden evvel anında geliyordu ekran.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cdmpf -- 25 Nisan 2014; 22:15:27 >
  • Hayırlı olsun, gerek yok sıfırlamanıza nereden aldınız vodafone mu bende de vodafone açıyordu cihazı zor durdurmuştum

• orktas O kullanıcısına yanıt
    http://www.teknolojiankara.com/Products-24372-nokia-lumia-1520-bar-beyaz-20mp-goruntulu-3g-wi-fi-6--dokunmatik-windows-32gb-distributor.html
    1800Tl resmi distrübitör garantisi diyor. Yorumlara baktığımda şirket güvenilir gibi duruyor.
    Yerleri ankaradaymış zaten, gidip bir bakarım olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Site güvenilirdir ona bir şey demiyorum zaten ama bana grey gibi geldi distribütör ü hangi firma diye öğrenin o zaman, site de bütün telefonlar çok uygun.

2. Kez stoklara giriyor, geçen ay da bu fiyata vermişti, 1 haftada stokların hepsi bitmişti. Dolayısıyla, resmi distrübitör olmayabilir. Zaman zaman getirtip satıyor olabilirler. Bazıları arabistandan falan gelebiliyormuş, buda öyle bir cihaz olabilir arayıp sormam lazım. Teleservis ise muhteşem fiyat
    Ama bekleyeceğim, 1500 olunca alacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ederim :)
    İçim rahat etmedi yine de sıfırladım :)
    Bu arada konu dışı olacak ama geçenlerde Edirne resimleri paylaşmıştınız sanırım yanlış hatırlamıyorsam, Edirneli misiniz? Ben de edirneliyim de :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi yapmışınız rahatlanışsınızdır en azından
    Evet Edirne'liyim

• keşke önce verdiğim linkteki ilanlara baksaydınız, cihazın distribütör ürünü olduğunu görürdünüz.

distribütör ürünü demek KVK/GENPA/TELESERVICE vs ürünü demek.

resmi ithalat demek grey ürün demek.

maalesef Nokia'nın grey ürününü getirmiyor ithalatçılar, çünkü sony, samsung, lg ve iphone'u getirmek daha karlı nokia'ya göre.

teknolojiankara'nın yeri necatibeydeydi diye hatırlıyorum. Cihazı elden de alabiliyorsunuz diye biliyorum.

ayrıca ben akakçeden gün be gün takip ediyorum, daha yeni (bu akşam) düştü fiyat. daha önce en düşük 1970di. fiyatların düşmesi çok normal çünkü almanyada 650 eurodan çıkmıştı, şimdiyse 450 euroya bulunabiliyor amazon.de'de. yalnız yurtdışındaki düşüşler bize geç yansıyor. tahminen temmuz ya ağustos gibi 1500tl'ye düşer diye düşünüyorum. Hem de o zamana resmi wp 8.1 güncellemesi Lumia CYAN ile birlikte gelmiş olur. Sizin anlayacağınız ürünü hem daha ucuza almak, hem de daha yeni yazılım güncellemesi ile almayı planlıyorum.

http://www.teknolojiankara.com/Products-24372-nokia-lumia-1520-bar-beyaz-20mp-goruntulu-3g-wi-fi-dokunmatik-windows-32gb-distributor.html?ref=akakce&v=1.44.1

http://www.trdukkan.com/Products-24371-nokia-lumia-1520-bar-siyah-20mp-goruntulu-3g-wi-fi-dokunmatik-windows-32gb-distributor.html?ref=akakce&v=1.4

http://www.worldteknoloji.com/Products-24371-nokia-lumia-1520-bar-siyah-20mp-goruntulu-3g-wi-fi-dokunmatik-windows-32gb-distributor.html?ref=akakce&v=1.92.4

http://www.worldteknoloji.com/Products-24371-nokia-lumia-1520-bar-siyah-20mp-goruntulu-3g-wi-fi-dokunmatik-windows-32gb-distributor.html?ref=akakce&v=1.92.4

http://www.jettekno.com/Products-24372-nokia-lumia-1520-bar-beyaz-20mp-goruntulu-3g-wi-fi-6--dokunmatik-windows-32gb-distributor.html?ref=akakce&v=1.38.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 26 Nisan 2014; 0:05:46 >

• Link'e bakmıştım zaten ama diğer sitelerde resmi distribütör garantisi gibi şeyler yazıyor bunda sadece distribütör yazıyor ve fiyatta ucuz olunca doğal olarak paralel(grey) olabilir dedim, eğer almayı düşünüyorsanız bence mağazaya yine de sormadan almayın ne kadar distribütör de yazsa tedbirinizi alın.

yok hocam bunlar distribütör ürünü. daha önce lumia 920yi de aynı şekilde araştırıp almıştım, oradan biliyorum.

fiyat dün sabah 1970di, daha yeni düştü 1800e. yurtdışında 150 euro düştü fiyatı. bize geç ve az da olsa yansıyor. ağustosta inşallah 1500 olur diye bekliyorum.
  • İnşallah, 1520 eğer 1500 Tl ye düşerse ağustos ta 930'un satılmasına imkan yok, ya 930 çok uygun fiyata satılacak ya da 1520'yi bu civarlarda sabitlerler.

1520 birçok kişiye büyük geldiği için az satılır diye düşünüyorum. O yüzden de fiyatında bir miktar daha düşüş bekliyorum. Birçok kişi 5.5 inçden daha fazlasını kullanamam diyor. O yüzden 930 pahalı olmasına rağmen boyutundan ve yeni olmasında dolayı daha çok satacaktır. Ha bir de şu var , lumia 930'un sonu 30 ile bittiği için 1520ye göre daha yeni seri anlamına geliyor. Bu da teknolojiden anlamayan kişilerde 930 daha yeni, daha iyi algısına yol açabilir. Ayrıca sen yine ağustosta nokia shopa gittiğinde sana 1800 fiyat çekecekler, ama böyle ufak sitelerde de daha uygun satılacak. ancak işte biizm gibi araştırıp bulan daha ucuza alacak. bugün cepa nokia shopa sordum 1520 için 2150 tl dediler, 1320 içinse 950 tl dediler. ayırca mediamarkt, electroworld, bimeks, vatan, teknosa gibi yerlerde her zaman daha pahalıya satılacaktır. niye dersen adam oraya cihazı koyuyor ve satılmama gibi bir derdi yok, eninde sonunda o cihaz satılıyor. ama küçük dükkanlarda ise daha az kar marjı koyuyorlar ki cihaz bir an önce ellerinden çıksın. bilmem anlatabildim mi!

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeKarasoy

quote:

Orijinalden alıntı: tekno2011

arkadaşlar bugun telefonumu teleservisten aldım ekran değişimi istemiştim

ekranında ölü beyaz pixsel vardı 2 adet ekran değişimi yapmışlar

telefonu sıfırlamışlar tekrar yazılım vss yüklenmiş

ekranda bi şey dikkatim içekti üst tarafta yarım ml nerdeyse bir çizgi kadar boşluk kalıyo ekran gelmiyo oraya sizah çerveveyle sıfırlanmıyo alt taraf ta çerçeveyle sıfırlanıyo

yoksa normalde böylemi yoksa montajta tam sıfırlayıp montajlamadılar oda çok az dediğim gibi bir çizği kadar az

teelfonumun kasa rengi siyah diğer arkadardaşlarda dikkatli baksın acaba bende öyle yoksa daha önce varıdda servise vermeden öncede orjınaldede öyle

kafama takıldı yoksa çok önemli bi şeydeğil gerçi sadece merak ettim 1520 sahipleri sizde dikkatli bakıpta cevaplarsanız sevinirim

ama an azından ekranda üst kısımında ışık sızması ve 2 adet beyaz ölü pixell olayı gitti

Oncelikle hayirli olsun hocam, o siyah cizgi hepimizde var ekran hemen baslamiyor. Benim de isik sizmasi var sizde olanin birebir aynisi ama kafama cok takmiyorum. Degistirsem mi diye dusundum, sifirliyolarsa telefonu kotuu ya simdi ugrasamicam, usendim :D

Bir de alttaki 3 tusumuzdan en sagdaki arama tusu digerlerine gore biraz daha soluk bende sizde de oyle mi

eyvallah hocam sağ ol bendeki arama tuşu diğerleriyle aynı parlaklıkta

sanırım nokia bu cihazı sorunlu üretmiş herkeste cihazın bi tarafında bi küçük sorun gözüküyo asıl sorunda sayılmaz ama farklılık gösteriyo
    o
    sanki 1520 her kasada ve her renkte farlılık gösteriyo

bide hocam sen yannış anlamadın işallah beni ben siyah çizgi dedimde öyle değil çizgi derken yani çizgi eninde bi ekran boşluğu oluyo diğer

alt tarfa göre yani üst tarafın dış siyah çercevesine sıfır ekran olmuyo çizgi kadar siyah kalıyo

hani leptoplarda veya lcd lerde dış ekran çerceve dışında bide siyah band olurya dört taraftada onun aynısı

anlatabilmişimdir işalllah sendede var diyosun bu olay demekki normal bişey

• Cevabınız için teşekkürler. Ben de sizinle aynı fikirdeyim. Cihaz şu anda işletim sistemi dolayısıyla fiyatının üzerinde. Amerika amazonda türk lirası ile 1100 liraya gelen bir satış fiyatı var. Yani 520 dolardan satılıyor. Eskiden 800 dolardı. Neredeyse yarı yarıya eridi,daha da eriyecek gibi duruyor.

Mediamarktta bir firmanın ürün satabilmesi için markete komisyon ödüyor. Tabi bu zannederim ayrı bir stand açılmasını istediğinde söz konusu oluyor. Markette ürüne kendi karını koyuyor. O zaman daha pahalıya alınıyor.

İnternetten almanın en büyük avantajı, 7 gün içinde koşulsuz iade hakkın. Üstelik piyasadan 400 liraya varan düşük fiyatlarla alman da cabası. BUna rağmen halen 700 lira pahalıya geliyorsa yurtdışıyla, var vergi miktarını sen düşün. Yani 1800den de verse yine hatrı sayılır kar ve vergi oranı var işin içinde.

z1 compact modeli mesela, tam bir fiyasko oldu. Sen g2 gibi bir cihaz varken,neredeyse aynı donanıma ve sadece küçük ekrana iyi donanım oturttum diye 2.000 liradan satmaya kalkarsan,elinde kalır. Hatta ilkin 2.200 liradan girdi piyasaya,şimdi 2.000 liradan bulunuyor. Ama paralel ithalat olarak alırsan 1400 liraya almak mümkün. Ben resmi distribütör garantili diye neden 600 lira daha fazla vereyim? Siparişimi ederim,7 gün kullaırım,sorun olmazsa devam ederim.
    Sorun olursa da gönderirim cihazı, veya cebimden yaptırırm. hadi 100-200 lira fark olsa, ver farkı resmi garantili al, ama fark 600 lira olunca işler değişiyor. Özellikle Delta elektroniğin ithal ettiği ürünlere verdiği hizmet,birçok yoruma göre fena değil.

Son olarak Nokia 1020nin fiyatında da indirime gireceğini söylemişti. Henüz 2000 liradan satılıyor ülkemizde ama yakında 1200lere bile blabileceğiz.

Bu yazdığınız siteler güvenilir midir?

• quote:

sanırım nokia bu cihazı sorunlu üretmiş herkeste cihazın bi tarafında bi küçük sorun gözüküyo asıl sorunda sayılmaz ama farklılık gösteriyo
    o

bide hocam sen yannış anlamadın işallah beni ben siyah çizgi dedimde öyle değil çizgi derken yani çizgi eninde bi ekran boşluğu oluyo diğer

alt tarfa göre yani üst tarafın dış siyah çercevesine sıfır ekran olmuyo çizgi kadar siyah kalıyo

hani leptoplarda veya lcd lerde dış ekran çerceve dışında bide siyah band olurya dört taraftada onun aynısı

Sadece üzerine ışık tutarsanız görünüyor yani normalde imkansız, ekrana doğrudan ışık tutarak bakınca gördüm. 1 mm ya var ya yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

o

Sadece üzerine ışık tutarsanız görünüyor yani normalde imkansız, ekrana doğrudan ışık tutarak bakınca gördüm. 1 mm ya var ya yok.

ekran hemen başlamıyo yazmışınız o muabbet ne hocam orasını anlayamadım pek daha sonra o eksik kısımıma ekran oturuyomu kısa sonra

ışık tutunca belli oluyo demişşsin ya bide güneşli havada belli oluyo şuan bakıyorum mesela hiç belli olmuyo karanlık vede akşam satlerinde belli olmuyo loş ışık vss de

vede bu tüm cihazlarda varmı acaba bu olay

• quote:

ekran hemen başlamıyo yazmışınız o muabbet ne hocam orasını anlayamadım pek daha sonra o eksik kısımıma ekran oturuyomu kısa sonra

ışık tutunca belli oluyo demişşsin ya bide güneşli havada belli oluyo şuan bakıyorum mesela hiç belli olmuyo karanlık vede akşam satlerinde belli olmuyo loş ışık vss de

vede bu tüm cihazlarda varmı acaba bu olay

Bende anlamadım ekranın her tarafında çok az bir boşluk olmalı ki sağdan soldan bakıldığında ekranın biraz derinde olmasından dolayı pikseller eksilmesin yani sıfır a sıfır koysalardı sol taraftan bakınca sol kenarda kalan piksellerin bir kısmını göremezdiniz kenarda kalırdı. Bunu siz yazana kadar fark etmedim bile doğrudan ışık gelirse belli oluyor.

• demekki bu normal bi şey ama neden 4 köşesindede aynı boşluk olmuyoda sadece üst kısımda oluyo ?? senin cihazdada varsa diğer 1520 kullanıcı arkadaşlar bu bahsettiğimiz olay sizlerin cihazlardada var mı üst tarfta bahsettiğim okuyun

bu arada benimki siyah kasa seninkinin rengi neydi ₯

bunun için tekrar servisemi versem ne hadi verdim diyelim ne diyecem kıl kadar mil boşluk var nasıl iza etcen

cavap şu olurdu sanırım beyfendi ekran orda bitiyo o kadar sorun omu yani derdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno2011 -- 26 Nisan 2014; 3:08:21 >

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.