Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.107
Cevap
63
Favori
476.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cdmpf

Telefon aşırı yavaşladı arkadaşlar.Sizdede böyle bir sıkıntı var mı?Black guncellemesine donmiyeyim diyorum ama sıkıntı olmaya başladı.Whatsapp a giriyorum 2 3 saniye kadar bekletiyor yazılar gelmeden evvel.Güncellemeden evvel anında geliyordu ekran.

Benim Lumia 1520 haftaya geliyor ama şuan 8.1 yüklü 8X kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. Whatsapp'ın uyumsuzluğu sanırım, beni de deli ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekno2011 T kullanıcısına yanıt
    Siyah renk, 4 köşesinde de var zaten aynı hepsi. Telefonun resmini çekmen mümkünse görmek iyi olurdu çünkü sen bir sorun olduğunu düşünüyorsun, normalde bunu gerektirecek bir durum yok görmek lazım.
  • Arkadaslar suan 8.1 ya telefonlarimiz 8e donmeyelim demi. Her aksam 8e donecem diyorum ama vazgeciyorum. Acaba tam surum geldiginde bu yasadigimiz sorunlar devam edermi. Sabah wifi acmadi telefon. Acilmiyor diyor inatlasti benle sonra ac kapa beni dedi actim kapattim duzeldi ama acip kapatinca hemen sarjin %5ini iciyor. Ama herseye ragmen seviyorum ya bu mereti

• tekno2011 T kullanıcısına yanıt
    Bende kıl kadar boşluk var 4 köşede de sen ama üstte var sadece diyorsun fotoğrafını koyabilir misin cihazın ? Veya bir mağazaya gidip teşhir ile karşılaştırmanı tavsiye ederim.

• Beyler Beni de yazın Nokia Lumia 1520 Black Aldım =)
  • arkadaşlar telefondan mağazaya giriryorum hesabı açtıktan sonra satın aldıklarımı nasıl görcem bulamadım

pc de den mağazaya hesabıbımı açıp girince bakıp görebiliyorum
  • Ömrü hayatımda blackberry de dahil olmak üzere kullandığım en berbat ve beş para etmez telefon ve işletim sistemi Windows ve Nokia 1520 dir telefon bağlantı sorunları ekran problemleri sistem bugları ve arayabileceğiniz ne kadar sorun varsa barındırıyor facebookdan resim paylaşmak istiyorsun bağlanamadı diyor maç sonuçlarına bakıcan hata veriyor ekran kilidini kaldırmak istersin ilk seferde kalkmaz yeni gelen şebeke güncellemesini yüklersin internete girmez ulan telefonu keyif sürmek anı paylaşmak için alıyorsun ama 1520 bildiğin sinir,hastası etmek için çıkartmış telefonu elimde kırmızı 1520 var bir aylık hemen satabilirim isteyen arkadaşlara buradan duyurulur bir an evvel bu salaktan kurtulup iphone a dönmek gerek. Boşu boşuna batmıyor bu Nokia ve Microsoft aman Bi daha Windows Phone mı Allah korusun.

• rimoteb R kullanıcısına yanıt
    8,1 i kurdunuz herhalde çünkü dedikleriniz 8,1 ile alakalı neyse sahibinden.com da 1520 takaslı ıphonelar vardı oraya bakabilirsiniz bir de konudan biri 1520 için z ultra veriyor android isterseniz düşünebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

8,1 i kurdunuz herhalde çünkü dedikleriniz 8,1 ile alakalı neyse sahibinden.com da 1520 takaslı ıphonelar vardı oraya bakabilirsiniz bir de konudan biri 1520 için z ultra veriyor android isterseniz düşünebilirsiniz

Yok kurmadım zaten 8.1 kurmuş olsam beta olduğu için şikayet etmezdim telefonu aldığımdan beri tespit ettiğim sıkıntıların sadece bir kaçını dike getirdim kaldı ki ekranda kamera dan tutunca oluşan rahatsız edici ton atması şebekede gidip gelmeleri aramanın düşmesi kilit ekranından çıkmak isterken bazen yukarı kaldırdığımızda ekranın algılamaması ve en önemlilerinden biriside wp nin kullanıcı dostu olmayan arka plan yapısı facebooka resim yüklüyorsun eğer kilit ekranı devreye girerse yüklemeyi kesiyo yanı yükleme boyunca telefon açık kalacak hele arama anında not almak istediğinizdeki durum içler acısı ahizeyi tekrar yüzünüze götürdüğünüzde her şey gidiyor bence wp kullanan telefonlar akıllı değil aptal telefon kategorisine girmeli.

Sizde ki sıkıntılar bende de olsaydı benimde fikrim aynı olurdu herhalde sizin ile bende tek o ahize sorunu var o da sistem kaynaklı 8,1 ile geçer diye düşünüyorum, Facebook kullanmadığım için bir şey diyemiyorum ama twitter da ekran kilitense de veya gönderirken uygulamayı aşağıya çekseniz de gönderiyor fotoğrafı, siz de ton değişmesi çok mu fazla hani bastırmayınca da ortaya çıkıyor mu ?

Bence uygun teklif gelmez ise tam sürüme kadar bekleyin dediğiniz nerdeyse her şey yazılımsal çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 26 Nisan 2014; 17:24:38 >
    bu dediklerinizin hiçbiri bende olmadı.teknoloji tamamen şans işidir.size sorunlu bi telefon denk gelmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rimoteb

quote:

Yok kurmadım zaten 8.1 kurmuş olsam beta olduğu için şikayet etmezdim telefonu aldığımdan beri tespit ettiğim sıkıntıların sadece bir kaçını dike getirdim kaldı ki ekranda kamera dan tutunca oluşan rahatsız edici ton atması şebekede gidip gelmeleri aramanın düşmesi kilit ekranından çıkmak isterken bazen yukarı kaldırdığımızda ekranın algılamaması ve en önemlilerinden biriside wp nin kullanıcı dostu olmayan arka plan yapısı facebooka resim yüklüyorsun eğer kilit ekranı devreye girerse yüklemeyi kesiyo yanı yükleme boyunca telefon açık kalacak hele arama anında not almak istediğinizdeki durum içler acısı ahizeyi tekrar yüzünüze götürdüğünüzde her şey gidiyor bence wp kullanan telefonlar akıllı değil aptal telefon kategorisine girmeli.

Sadece ekranın kamera tarafının hassasiyeti konusunda haklısınız. Diğer kopma ve donma sorunlarını ben 8 kullanırken yaşamadım ve 8.1 dede arama ekranında yaşadığınız sorun düzeliyor, arama ekranı yukarıda küçük kalıyor.

• arkadaşlar telefon için kulaklık arıyorum.Ama ya kafa üstü (kulaküstü) ya da boyun askılı mikrofonlu bişey olmalı demem o ki kulaklıkları çıkarıp cebime koymayacağım kullanmadığım zamanlarda sürekli kafamda ya da boynumda asılı durabilecek gerek olduğu zaman hemen telefonuma takıp kullanacağım kulaklık önerisi yapabilecek kimse var mı acaba ? eskiden sennheiser buna benzer kulaklıklar yapıyordu ama artık bulamıyorum.ya da yaptıkları hep iphone uyumlu başka cihazlara uymuyor.Bir de Desibel değerleri dşük olduğu için beğenmediklerim var.Hassasiyet değeri yani Db olarak yüksek olmalı en az 110 Db olmalı ki yüksek ses elde edebilelim.önerilerinizi bekliyorum.teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViRüS84 -- 26 Nisan 2014; 17:31:40 >
  • quote:

Sizde ki sıkıntılar bende de olsaydı benimde fikrim aynı olurdu herhalde sizin ile bende tek o ahize sorunu var o da sistem kaynaklı 8,1 ile geçer diye düşünüyorum, Facebook kullanmadığım için bir şey diyemiyorum ama twitter da ekran kilitense de veya gönderirken uygulamayı aşağıya çekseniz de gönderiyor fotoğrafı, siz de ton değişmesi çok mu fazla hani bastırmayınca da ortaya çıkıyor mu ?

Bence uygun teklif gelmez ise tam sürüme kadar bekleyin dediğiniz nerdeyse her şey yazılımsal çünkü.

Yoook oraya baskı uygulayınca oluyor ama kameradan baskı yapınca ekranın ton atması normal değil yani bu kadar belli olması kesinlikle kabul edilebilir bir sorun değil. Kilit ekranından çıkarken bazen yukarı kaldırdığımızda algılamama olmuyor mu ? Denediğim diğer iki cihazdada aynı sorun vardı dikkat etmemiş,olabilirsiniz belki. Ve kesinlikle bu telefonu almak isteyen arkadaşlara bu para bu cihaza verilmez iphone en az 15 tane 1520 eder yani telefon alıyorsun ve ne tur sorunlar çıkacak bilmiyorsun konunun başından beri,okursan herkezde ayrı ayrı sorunlar var ulan bu telefonları ayrı ayrı adamlar mı yapıyor ki sürpriz yumurta gibi her birinin içinden başka bir şey çıkıyor ve ne çıkacağını bilmiyorsun. Yazık daha bir milyon tane sorunu var cihazın ve telefonun siz mesela Facebook kullanmadığınız için bilemiyorsunuz bende twitter kullandığım için bilemiyorum ama ayıptır Nokia bu telefonu globale üretiyorsan her şeyinin mükemmel olması için uğraşman gerekiyor Allah bilir daha kullanmadığımız için bilmediğimiz ne sorunları var telefonun

Daha algılamama sorunu hiç olmadı, alakasız olacak ama ben dokunmatiğine hayran kaldım telefonun kurşun kalem ile kullanıyorum telefonu veya silgi daha bir sürü şey ile bu benim çok hoşuma gitti, Facebook ise Nokia veya Microsoft ile alakasız(şuan Facebook kendi uygulamasını yayınlamadığı için Microsoft yayınladı aslında) kendi bölümüne ait olsaydı ve güncellemeseydi o zaman Microsoft a kızabiliriz ama şuan kızılacak firma Microsoft değil Facebook.
    Renk değişmesi bastırınca biraz normal karşılamak gerekiyor tasarımdan dolayı telefonu kalın yapması gerekiyor o sorunun olmaması için veya lens i inceltmeleri gerekiyor ama bu da o mp de tozlu gibi çekimlere neden olur bu konuda sorun sadece bastırmadan çıkıyorsa.

Ölü piksel çıkması ise şans işi her cihaz da çıkabilir.

O kasa da beyaz benek sorununa gelirsek o sadece siyah kasalarda oluşuyor herhalde şuan için öyle gözüküyor o da malzemeden kaynaklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rimoteb

quote:

Yoook oraya baskı uygulayınca oluyor ama kameradan baskı yapınca ekranın ton atması normal değil yani bu kadar belli olması kesinlikle kabul edilebilir bir sorun değil. Kilit ekranından çıkarken bazen yukarı kaldırdığımızda algılamama olmuyor mu ? Denediğim diğer iki cihazdada aynı sorun vardı dikkat etmemiş,olabilirsiniz belki. Ve kesinlikle bu telefonu almak isteyen arkadaşlara bu para bu cihaza verilmez iphone en az 15 tane 1520 eder yani telefon alıyorsun ve ne tur sorunlar çıkacak bilmiyorsun konunun başından beri,okursan herkezde ayrı ayrı sorunlar var ulan bu telefonları ayrı ayrı adamlar mı yapıyor ki sürpriz yumurta gibi her birinin içinden başka bir şey çıkıyor ve ne çıkacağını bilmiyorsun. Yazık daha bir milyon tane sorunu var cihazın ve telefonun siz mesela Facebook kullanmadığınız için bilemiyorsunuz bende twitter kullandığım için bilemiyorum ama ayıptır Nokia bu telefonu globale üretiyorsan her şeyinin mükemmel olması için uğraşman gerekiyor Allah bilir daha kullanmadığımız için bilmediğimiz ne sorunları var telefonun

Arkadasim oncelikle gecmis olsun. Soyledigin seyler az seyler degil evet bende butun platformlari gezip son durak olarak wp yi sectim ki bence ihtiyaclarim icin en stabil isletim sistemi idi. 8 kullanirken inan telefondan zerre sorunum olmadi ki harkulede bir keyif aliyordum tabiki 8.1 yukledim haliyle beta olusunun vermis oldugu kasma batarya sorunlari vs. Yani bunlar disinda telefon bence kesinlikle kusursuz. Bence senin sanssizligin.

• quote:

Daha algılamama sorunu hiç olmadı, alakasız olacak ama ben dokunmatiğine hayran kaldım telefonun kurşun kalem ile kullanıyorum telefonu veya silgi daha bir sürü şey ile bu benim çok hoşuma gitti, Facebook ise Nokia veya Microsoft ile alakasız(şuan Facebook kendi uygulamasını yayınlamadığı için Microsoft yayınladı aslında) kendi bölümüne ait olsaydı ve güncellemeseydi o zaman Microsoft a kızabiliriz ama şuan kızılacak firma Microsoft değil Facebook.
    Renk değişmesi bastırınca biraz normal karşılamak gerekiyor tasarımdan dolayı telefonu kalın yapması gerekiyor o sorunun olmaması için veya lens i inceltmeleri gerekiyor ama bu da o mp de tozlu gibi çekimlere neden olur bu konuda sorun sadece bastırmadan çıkıyorsa.

Ölü piksel çıkması ise şans işi her cihaz da çıkabilir.

O kasa da beyaz benek sorununa gelirsek o sadece siyah kasalarda oluşuyor herhalde şuan için öyle gözüküyor o da malzemeden kaynaklı.

Neden kızılacak firma Facebook olsun ki uygulamaya resim yüklerken telefon ekranı kilitlediğinde resim yuklenemiyorsa o işletim sisteminin arka plan uygulama çalıştırma eksikliğinin bir göstergesidir ki buda wp ile ilgili kaldı ki sadece Facebook değil bir çok uygulamada arka plan sıkıntısı var ve bence kamera olayını neden kabul edilebilir gibi anlatıyorsunuz piyasada 1520 bin inceliğinde ve onun mp ile yakın kameralar mevcut ve hiç birinde de ekran sorunu yok bole kabul etmek bence yanlış bir davranış.

• Ve dahada ilginci sanki siyah kasa alanlar az para veriyormuş yada Nokia nın yan markasıymış gibi malzeme kaynaklı diyorsunuz bölesi bir firmada bölesi bir sorun olabilir mi kabul edilebilir mi, kırmızı al sorun yok siyah al kasa bozulsun adama sorarlar sen salakmışım diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rimoteb -- 26 Nisan 2014; 18:00:02 >
  • arkadaşlar bu kulaklık bizim cihaza uyumlu mu acaba

http://www.kulaklikburada.com/sennheiser-pmx-680i-sport-west-urun995.html

başka sayfalarda iphone kulaklığı diye geçiyor.Bir de aklıma bişey geldi call center kulaklığı alsak nasıl olur acaba bu kulaklıkların 3.5 jack dönüşümleri var ve telefonlara uyumlu oluyor böylelikle.sennheiser sc 230 veya sc 260 tarzı tek taraflı olanlar veya çift taraflı olanlar sanırım kaliteli ses verecektir.tek taraflı güzel bence.
    Çalışan uygulama çalışıyor arka planda Facebook da kendi uygulamasını yapıp arka planda çalışabilir o uygulamaların sorunu, kamera olayını neden kabul ediyoruz diğerleri de 20mp örnek z1 ama o kamera incelsin lensi 5 tane kullanıyor yani kamerası ince bizim kamera dA 6 lens var ve oıs olmasından dolayı kalın eğer bunları kullanmayıp ta kamerayı bu kasaya koyup o sorun olsaydı kabul edilemezdi çünkü dediğim gibi kameralı telefonlar mevcut bizim ekran ile kamera arasında hiç boşluk yok gibi bir şey o sorunun olmaması için kasayı kalınlaştırması lazım imkanı yok çünkü o donanımların şu sorun çıkartmadan kasaya koymasının.

Siyahlar konusunda ise haklısınız ona bir şey diyemem.

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.