Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.027
Cevap
12
Favori
521.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeni_raki

Cevap veren arkadaşıma teşekkür ederim :) bir soru daha diyelim aracımda X marka lpg kiti var ben bunu Y marka satış yapan bir firmaya götürsem (maalesef benim aracımdakinin servisi burada yok) bakım yaparlar mı? Ne sıklıkla bakım yaptırmak gerek? Yapılacak olan bakım yakıtı düşürür mü?

Eğer sizin kitten anlıyorsa ve elinde gerekli parçaları mevcutsa bakım yapabilir. Temelde prins teleflex gibi birkaç marka haricinde diğerleri standart gibi bir şey. Sadece ustanın bilgili olması yeterli. LPG sistemlerinin temel bakımı 10 bin km de filtre değişimidir, bir de genel kontroldür. bunun haricinde arıza olması durumunda arızalı parça değişimi yapılır o kadar. Yakıt düşürür mü? Belki.
  • arkadaşlar muayeneye gidenler tecrübelerini paylaşsınlar bizde ona göre hazırlığımızı yapalım.
  • Aralık 2012'de muayene yaptırmıştım şimdi lpg taktırayım dedim ama lpg'yi işletme sırasında yeniden muayeneye girmek gerekiyormuş.Yazık olacak Aralık 2014'de bitecek vizeye.Bu sorunu aşmanın bir yolu var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferce

Aralık 2012'de muayene yaptırmıştım şimdi lpg taktırayım dedim ama lpg'yi işletme sırasında yeniden muayeneye girmek gerekiyormuş.Yazık olacak Aralık 2014'de bitecek vizeye.Bu sorunu aşmanın bir yolu var mı arkadaşlar?

Fatura ve tüp garantisi 1 ay geçerlidir...eğer 1 sene bekleyeyeyim diyorsan 150 TL (seneye belki 200) ekstradan bir proje çizdirmen gerekecektir..O da neredeyse muayene parasına denk geliyor..bir de bizde mevzuat ve yönetmelikler çok sık değişiyor..ruhsata işli olmayan araçlara belki daha sert yaptırımlar da gelebilir..ya da hafifletilebilir..bu ülkede herşey beklenir..
    o yüzden bence en mantıklısı hemen ruhsata işletmektir..
  • 2012 model araca eksoz muayene gerekli sandık ölçüm yaptırdık ama gerekli değilmiş 35 Tl boşa gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

Orijinalden alıntı: İsyankar başkan

valla kardeş daha 3 gün önce aracın muayenesi için gittm istasyona lpg yi 2 yıl önce taktırmıştım fakat işletmedim 175 tl ceza ödedik lpg için,.160 tl de muayene ücreti(sabit).ama öncesinde lpg için olan evrakları lpg yi taktırdığın firmadan güncelliyorsun.90 tl de buradan çarpar.bu işlemden sonra muayene gidiyorsu.bundan dolayı muayeneden geçmedi.sana tavsiyem lpgnin vizelerini takdırdığın firmadan güncelle 90 lira karşılığında daha sonra muayeneye gt.cezayı ödemezsin.bizim iş acele olduğu için cezayı ödemek zorundaydık.

arkadaşım bende sizinle aynı durumdayım..yazdıklarınızı biraz açıklayabilir misiniz?
    175 TL +90 TL ceza ödeyince muayeneden geçebiliyor musunuz?

evrak güncelleme nedir? benim fatura ve tankın garanti belgesi yoktur..proje çizilmesi ve yeni tank takılması gerekmiyor mu?

siz muayeneden geçebildiniz mi?

teşekkürler..

ANLAMADIM
    175 tl ceza kim kesti neden kesti..
    bu ceza lpg ruhsata geç işletiliyor diyemi kesildi.
    böyle bir cezayı size lpg ile alakalı kimse kesemez.
    sadece en son ruhsata lpg işletilsin diye
    trafik şubesine gittiğiniz zaman orda en düşük trafik cezası ne ise o kesilir.
    175 tl yi açarmısınız neyin cezası...

• Merhaba arkadaşlar bende Antalya merkezde oturuyorum bugün LPG işletme işlerine başladım
    uysal oto gaz dan projemi aldım MMO ya gittim arkadaş ön sayfadaki seri no ile arka sayfadakinin uyuşmadığını söyledi
    tekrar uysal otogaz a gidip düzelttirdim ancak saat 5 oldu MMO dan onaylama işi yarına kaldı, yarın akşam üstü içinde tüv turk ten randevu aldım
    ancak normalde benim muayene tarihim Ocak 2014 hem Muayene hemde Egsos Emilsyonu için tarih aynı ben yarın gittiğimde Egsos emilsyon ölçümünü tekrar
    yaptırmak zorundamıyım, bu Lpg işletme prosedürü olduğu için istiyo olabilirlermi acaba, bir diğer sorumda Ruhsattaki Motorlu araç Trafik belgesi ile ilgili yaprakta dolu boş yer var ben sadece ruhsatın ilk yaprağını değiştirsem olmazmı ki yani Araç Tescil Belgesi kısmını bu konularda aydınlatabilirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lostangel

Merhaba arkadaşlar bende Antalya merkezde oturuyorum bugün LPG işletme işlerine başladım
    uysal oto gaz dan projemi aldım MMO ya gittim arkadaş ön sayfadaki seri no ile arka sayfadakinin uyuşmadığını söyledi
    tekrar uysal otogaz a gidip düzelttirdim ancak saat 5 oldu MMO dan onaylama işi yarına kaldı, yarın akşam üstü içinde tüv turk ten randevu aldım
    ancak normalde benim muayene tarihim Ocak 2014 hem Muayene hemde Egsos Emilsyonu için tarih aynı ben yarın gittiğimde Egsos emilsyon ölçümünü tekrar
    yaptırmak zorundamıyım, bu Lpg işletme prosedürü olduğu için istiyo olabilirlermi acaba, bir diğer sorumda Ruhsattaki Motorlu araç Trafik belgesi ile ilgili yaprakta dolu boş yer var ben sadece ruhsatın ilk yaprağını değiştirsem olmazmı ki yani Araç Tescil Belgesi kısmını bu konularda aydınlatabilirseniz çok sevinirim

...egsoz emisyon vize tarihihiniz ocak 2014 ise tekrar egsoz emisyon almanıza gerek yok.
    ...ikinci sorunuz ruhsat ile alakalı .
    eğer muayene yaprağı dediğimiz yaprak ( MOTORLU ARAÇ TRAFİK BELGESİ )
    muayene vize yerlerinde booşluk varsa değiştirmiyeceksiniz ..
    sadece .( ARAÇ TESÇİL BELGESİ ) Değiştirmeniz yeterli olucaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: AYAROTOLPG

quote:

Orijinalden alıntı: lostangel

Merhaba arkadaşlar bende Antalya merkezde oturuyorum bugün LPG işletme işlerine başladım

...egsoz emisyon vize tarihihiniz ocak 2014 ise tekrar egsoz emisyon almanıza gerek yok.
    ...ikinci sorunuz ruhsat ile alakalı .
    eğer muayene yaprağı dediğimiz yaprak ( MOTORLU ARAÇ TRAFİK BELGESİ )
    muayene vize yerlerinde booşluk varsa değiştirmiyeceksiniz ..
    sadece .( ARAÇ TESÇİL BELGESİ ) Değiştirmeniz yeterli olucaktır.

Teşekkür ederim alakadar olup cevap yazdığınız için. Sabah tüm işleri hallettim bugün 3. gün yapılan hatalardan ötürü 3 gün sürdü ama bitti nihayet :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AYAROTOLPG

quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

Orijinalden alıntı: İsyankar başkan

valla kardeş daha 3 gün önce aracın muayenesi için gittm istasyona lpg yi 2 yıl önce taktırmıştım fakat işletmedim 175 tl ceza ödedik lpg için,.160 tl de muayene ücreti(sabit).ama öncesinde lpg için olan evrakları lpg yi taktırdığın firmadan güncelliyorsun.90 tl de buradan çarpar.bu işlemden sonra muayene gidiyorsu.bundan dolayı muayeneden geçmedi.sana tavsiyem lpgnin vizelerini takdırdığın firmadan güncelle 90 lira karşılığında daha sonra muayeneye gt.cezayı ödemezsin.bizim iş acele olduğu için cezayı ödemek zorundaydık.

arkadaşım bende sizinle aynı durumdayım..yazdıklarınızı biraz açıklayabilir misiniz?
    175 TL +90 TL ceza ödeyince muayeneden geçebiliyor musunuz?

evrak güncelleme nedir? benim fatura ve tankın garanti belgesi yoktur..proje çizilmesi ve yeni tank takılması gerekmiyor mu?

siz muayeneden geçebildiniz mi?

teşekkürler..

ANLAMADIM
    175 tl ceza kim kesti neden kesti..
    bu ceza lpg ruhsata geç işletiliyor diyemi kesildi.
    böyle bir cezayı size lpg ile alakalı kimse kesemez.
    sadece en son ruhsata lpg işletilsin diye
    trafik şubesine gittiğiniz zaman orda en düşük trafik cezası ne ise o kesilir.
    175 tl yi açarmısınız neyin cezası...

Bunları anlamadım ben. Bende hiç böyle olmadı. Belgeler tamdı ancak işletmemiştim yaklaşık 2 yıl önce.
    Sonra sızdırmazlık+muayene+ruhsata işleme dışında sadece 57,50 TL ceza ödedim. Bitti.,

Öyle 90 oradan, 175 buradan gibi bir meblağ çıkmadı hiç karşıma.

• Arkadaşlar 2 yıl önce tüp taktırdım ve işletmedim. 10 gün sonra muayene sürem dolacak. Ne faturamı nede projemi bulamıyorum... muayene tüpü sökuturüp giren var mı ?
    Araçtan tüm parçların sokulmesi yeterlimidir ? . Yoksa sadece tankı çıkartsak olur mu ? .

Eğer projeyi bulursam ; 150 tl yakın ceza odicem , ruhsat değiştircem (150 tl) onun dışında 50-60 tl belge gideri oluyor sanırım . Toplamda cebimden yakıt ücretleri ile 450 tl para çıkıcak .. ve bu işlmler için 3 gün ugraşmam gerekli..

Eğer projeyı bulamassam 150 tl proje , 180 tl fatura , ruhsat 150 tl , belgeler ve yakıt ücreti ortalama 550 tl ..

Karar veremiyorum , 2 yıldır trafik polisleri ile hiç sorunum olmadı . Zaten çevirmeye bile yakalanmıyorum , 150 tlye söküp takıcak bıyer bulursam ,muane ücreti ve sökme ücreti ile kurtulcam (160 tL muane 150 tl sökme )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qkhnk -- 13 Mayıs 2013; 21:57:36 >

• ruhsat bir yaprak değişirse 66 tl
    iki yaprak değişirse 155 tl
    bürokratik işlemlerden fazla anlamam,
    lpg için neye göre bir yaprak,veya iki yaprak değişiyor bunu bir açıklayabilirmisiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uranus

ruhsat bir yaprak değişirse 66 tl
    iki yaprak değişirse 155 tl
    bürokratik işlemlerden fazla anlamam,
    lpg için neye göre bir yaprak,veya iki yaprak değişiyor bunu bir açıklayabilirmisiniz...

Eğer muayene için ruhsatta yer varsa 66 TL, tek yaprak.
    Yer kalmadı ise 155,50 TL iki yaprak.
  • Merhaba arkadaşlar
    yeni bir araç aldım sadece noterden üzerime aldığım belgeler var birde aracın sigortasını başlattım şimdi araca lpg taktırmak istiyorum bu işlemi trafik tescil işlemlerinden sonra yaptırırsam ekstra masraf çıkacağını söylediler ben daha aracı üzerime almadığım için nasıl bir yol izlemem gerekir acaba yani önce lpg yi taktırıp daha sonramı tesvcil işlemlerini yaptırıyım yardımcı olabilirmisiniz.
  • 2005 Chevrolet Kalos 16 V SX HB Sahibiyim.8 yılda 65.000 Km yol yaptıktan sonra yıllardır yaptığım araştırmaların sonunda BRC Marka LPG yi Ankara MOCAN da meşhur Aydın ustaya taktırdım.Yıllardır hakkında birçok yazı okuduğum Aydın ustanın bu şöhreti boşa kazanmadığını ,daha seti açıp tezgahına dizmesinden,takımlarını ameliyata giren bir doktor gibi sırasıyla yerleştirmesinden,bu işi gözü kapalı yapabileceğine kanaat getirdim.Evim yakın olsa aracımı bırakıp giderdim.Ellerine sağlık Allah işini gücünü rast getirsin.Ek-1 Belgesi ve sızdırmazlık raporu almak için Ostime gittik
    EK-1 Belgesi 2 adet 20.00TL
    Sızdırmazlık raporu 25.00 TL
    Araç Muayene 160.00 TL
    Ruhsat yenileme 2 sayfa 155.00 TL

TOPLAM :360.00 TL

3 Günlük kullanım tecrübelerime gelince ,performans olarak benzinmi LPG mi yakıt kullandığını anlayamayacak kadar bir performans sergiliyor ve 94 beygirin hakkını veriyor.
    LPG Dönüşümü düşünen arkadaşlara şiddetle BRC ve MOCAN da Aydın ustayı tavsiye ediyorum.BRC ye ve MOCAN OTOGAZ ekibine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

• Arkadaşlar benim aracın muayenesi 2012 ekimde dolmuştu o günden bugüne yaptıramadım parasızlıktan.Geçen ay lpg taktırdım benim ne yapmam gerekiyor hiç bilgim yok.Masrafım ne olur toplamda ilk önce muayene yapılıp sonra emniyetemi gidilmesi gerekiyor yazılanlardan bunu anladım.Birde ruhsatımda muayene ile ilgili boşluklar var yeniden yaprak almak gerekiyormu?..Yani kısaca muayene yapılacak ve lpg işlenecek ama muayene 2012 ekimden bu yana geçik.
  • Arkadaşlar aracıma yeni lpg taktırdım aracımın muayenesi ise 26 haziranda , şimdi ben 26 hazirandan önce tüm bu işlemleri muayene dahil yaptırabilirmiyim ?
  • ??
  • Arkadaşlar,salı bir arac (toyota yaris 2004 otm.) alacağım hemen ertesi gün lpg taktıracağım ve aracı üzereme devrallacağım ruhsat değişecek lpg işletilecek nasıl bir yol izlemeliyim. Birde plaka 34 istanbul ben izmirde yaşayacağım değiştirmesem negibi zararı olur,mesela trafik sigortası veya kasko değeri risk arttığı için yüksek bi rakam mı olur.

Çok acil çarşamba taktırıyorum lpg yi...
  • arkadaşlar benimde sorum olacak. araba amasyada ben istanbuldayım. gidip arabayı üzerime alacağım plakayı değiştirmeyeceğim. aracın 2 yıldır muayenesi yok. ayrıca lpg ruhsatta işlenmiş. 5 yılda bir tankın değişmesi gerekiyo diye duydum. doğruysa yeniden depo almak lazım. silindir depo var eğer değiştirmek gerekiyorsa simit depo yapmak istiyorum. fazla maliyetli değilse bagajda ye açılsın diyede değiştirmek istiyorum. 10 gün iznim var.bir an önce işimi ucuz ve çabuk halletmek için aracı üzerime alma+muayene+lpg sorunu bunları sırayla nasıl yapabilirim? tahmini ne kadar masrafım olur?
    not: aracı üzerime almak pahalı ve uğraştırıyorsa sonrayada bırakabilirim.
    şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.